Treść opublikowana przez KordekLK
-
e36 3xx nadkole i samodzielna naprawa
Witam szanownych forumowiczów, Chciałbym zasięgnąć porady. W mojej kruszynce po otwarciu maski zauważyłem że prawe nadkole jest skorodowane. Sprawa jest trochę poważna ponieważ od strony koła jak przycisnąłem blachę to wgięła się do środka. Podejrzewam, że jest to korozja na jakieś 10-15 cm jeśli chodzi o średnicę. Podjąłem decyzję o szybkiej interwencji. I teraz mam pytanie jak to zabezpieczyć? Zamierzam ściągnąć koło, plastik nadkola i wszystko ładnie oczyścić. Później trzeba coś na to nałożyć. Jak zrobić to może nie profesjonalnie bo nie mam doświadczenia ale tak aby miało to ręce i nogi? Z góry dzięki za pomoc.
-
e36 328: wymiana taśmy kierownicy
Płyn mam ale co jakiś czas muszę go dolewać. Dzięki za pomoc. Na temat kierownicy poszperam na necie może coś znajdę. Pozdrawiam
-
e36 328: wymiana taśmy kierownicy
elukaes jeszcze takie pytanie. Czy w elementach łączących kierownicę mogą być jakieś śruby, łożyska które mogą powodować cięższe działanie kierownicy przy skręcaniu? Czy sama taśma może mieć na to wpływ? Pytam bo u mnie kierownica dosyć ciężko działa i główkuję co może być tego przyczyną. Na pewno nie wspomaganie i maglownica bo wspomaganie nie wyje a maglownicę mam wymienioną.
-
e36 328: wymiana taśmy kierownicy
elukaes dzięki za odpowiedź, nie do jednak końca rozumiem ustawianie taśmy. Jeśli zakręce ją maksymalnie w prawo a później o 2,5 obrotu w lewo tzn. że będzie ona ustawiona w pozycji środkowej? Czyli przy demontażu koła musiałbym ustawić na wprost?
-
e36 328: wymiana taśmy kierownicy
Witam, Muszę wymienić taśmę kierownicy a mam tzw. serduchę z poduszką. Ma ktoś doświadczenie z wymianą? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wymianie aby mi poduszka nie wystrzeliła? Nie mam doświadczenia ale mam chęci aby wymienić ją samemu. Przepraszam jeśli temat był gdzieś na forum poruszany ale nie mogłem znaleźć.
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
Spoko :)
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
DjAquaz spójrz na to kto Ci odpisuje bo ja odpisuje dopiero teraz. O diagnostyce nic nie pisałem. Dzięki za wskazówki. Podjadę na kompa. Pozdro
-
e36 328 silnik gaśnie podczas jazdy
Witam, Mam problem z moim autem. Podczas jazdy zdarza się, że silnik nagle gaśnie i świecą się wszystkie kontrolki. Problem coraz częściej występuje. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale jak pada deszcze i wjadę w większą kałuże tak że podmyje mi auto to zapala się lampka ładowania i po chwili gaśnie. Co to może być?
-
e36 328 ubywający płyn
Cena chyba zależy do jakiego modelu jest chłodnica. Na allegro do 325 i 323 są raczej tanie. Do 328 ponad 400 zł jest. Oczywiście spekuluję oglądając aukcje.
-
e36 328 maska ociera o wycieraczki
Witam, dzięki mam mechanizm do wymiany. Dzieki za pomoc.
-
e36 328 ubywający płyn
Sam sobie odpowiem. Około 200 zł razem z odpowietrzeniem i płynem. Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi. Pozdr.
-
e36 328 ubywający płyn
No i się okazało że plastik od chłodnicy na który nachodzi ten gumowy wąż sparciał i praktycznie odleciał. Chłodnica więc do wymiany. Nowa (zamiennik) kosztuje 400 zł. Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt wymiany u mechanika?
-
e36 328 maska ociera o wycieraczki
Kolczasty a mógłbyś podać link do tego schematy bo coś trudno mi go namierzyć?
-
e36 328 ubywający płyn
To jak to sprawdzić czy się przelewa przez tą dziurkę? Odkręcić zbiorniczek i sprawdzić czy się przelewa w środku?
-
e36 328 ubywający płyn
Dalej mam z tym problem. Teraz ten gumowy wąż który łączy się ze zbiornikiem do którego dolewamy płyn nie daje rady trzymać szczelności. Gdy dokręcam obejmę to końcówka węża wygina się co uniemożliwia prawidłowe jego przyleganie. Także nie można go mocno dokręćić. Nie wiem czy to jest uszkodzony plastik do którego przylega ten wąż i podczas dokręcania obejmy ten palstik deformuje się razem z wężem czy może sam wąż jest już zurzyty? Dodam, że po uzupełnieniu płyny odpowietrzam układ. Może tam jest za duże ciśnienie przez co wywala płyn na zewnątrz akurat w tym miejscu? Może wina pompy wody?
-
e36 328 maska ociera o wycieraczki
Zaużyłem, że trzpienie są wygięte w stronę maski tzn. są przechylone. Przy otwieraniu trzeba je pchnąć w stronę szyby aby można było normalnie otworzyć maskę. Zamówię mechanizm z allegro i mam nadzieję że pomoże. Dzięki za odpowiedzi.
-
e36 328 maska ociera o wycieraczki
Witam, Ostatnio zauważyłem, że przy otwieraniu maski zachacza ona o trzpień wycieraczki. Nie wiem czy to nazywa się trzpień czy jakoś inaczej ale chodzi o element do którego przyczepia się pióra wycieraczek. I tutaj moje pytanie czy ten mechanizm wycieraczek można jakoś wyregulować czy nadaje się on raczej do wymiany?
-
e36 328 ubywający płyn
Uff na szczeście to nie uszczelka pod głowicą. Obejma jednego wężyka była za słabo dokręcona i płyn ubywał. Dokręciłem i jak na razie wycieku nie ma :)
-
e36 328 ubywający płyn
Z temperaturą wszystko wporządku, dywaniki suche. Posprawdzam czy nie ma wycieków i podokręcam te opaski uciskowe. Może gdzieś faktycznie jest nieszczelność i płyn ucieka. Dzięki BIZON8000 za wskazówki. Jak będę wiedział co jest przyczyną to napiszę.
-
e36 328 ubywający płyn
Przecieków raczej nie ma ale to będę wiedział jak wjadę na kanał. A czy prawdą jest, że częstą przyczyną tego problemu jest uszkodzonie pompy wodnej a dokładnie plastikowego wiatraczka w tej pompie?
-
e36 328 ubywający płyn
Witam, Czy ubywający płyn w chłodnicy to normalne zjawisko w tych autach? Co średnio dwa tygodnie muszę dosyć sporo dolewać tego płyny do chłodnicy. Trochę mnie to martwi i nie wiem czy nie ma to związku z uszkodzoną głowicą.
-
e36 328 instalacja gazowa
Ok dzięki :) Wezmę pod uwagę :)
-
e36 328 instalacja gazowa
Witam, Kater ma rację i tam już faktycznie dostałem odpowiedzi :) W najbliższym czasie zamierzam wybrać się do Poznania na motaż ale teraz mam wątpliwości co do reduktora AC R01. Podobno obsłuży 193 km ale czy na pewno przy ostrej jeździe? Możecie polecić jakiś zamiennik taki aby rozwiał wszelkie wątpliwości? :D
-
e36 328 instalacja gazowa
Ok dzięki za odpowiedz :) Pozdro.
-
e36 328 instalacja gazowa
Mógłbyś kogoś dobrego polecić? :)