Treść opublikowana przez KordekLK
-
320i M52B20 - stuki w okolicach dmuchawy.
Elektrozawór
-
e36 Pompa luk 110bar i 130bar
Pisalem do goscia jedenego z allegro i on pisze ze mocowania są te same. Chyba zaryzykuje i ją zamówie. Po calej operacji napiszę czy podeszła.
-
e36 Pompa luk 110bar i 130bar
Mam u siebie zamontowaną pompę LUK 32411137952 110bar. Jako że wspomaganie w e36 nie powala to chciałbym wymienić pompę na mocniejszą. Znalazłem na allegro pompę luk 130bar o oznaczeniach: 1137013, 863 300 Nr MAG.: J.118. To jest pompa o ciśnieniu 130bar. Mocowania obydwu pomp są takie same więc powinna pasować. Być może do wymiany poszedłby wąż ciśnieniowy. Czy robił ktoś u siebie taką operację? Będzie to hulać? http://allegro.pl/7147-pompa-wspomagania-bmw-520i-525i-1137013-i3966366550.html
-
316i wybijający korkiem płyn chłodzący
Może umieść informację w tym dziale dla przestrogi: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=21
-
316i wybijający korkiem płyn chłodzący
Kup nowy termostat i będziesz wiedział. Przy montażu pamiętaj aby strzałka na termostacie była skierowana ku górze :wink:
-
BMW e36 klimatyzacja zakladanie
A myślałem że to moja jest ta najbardziej ekonomiczna ;)
-
BMW e36 klimatyzacja zakladanie
CICHY525 economic czyli z dwoma pokrętłami? Ja mam taką czy u ciebie też tak jest że ona działa na zasadzie ciepło, średnio albo zimno? :)
-
316i wybijający korkiem płyn chłodzący
Jeśli bąbluje i się gotuje woda to wskaźnik od temperatury powinien reagować. Jest na forum opis jak odpowietrzyć ale swój odpowietrzałem w taki sposób: jechałem autem i jak wskaźnik temp się podnosił to się zatrzymywałem, odkręcałem odpowietrznik i czekałem aż para się ulotni. Robiłem tak kilka razy aż ustało. Tylko trzeba uważać aby nie przegrzać silnika. Może mnie za to tutaj zbesztają ale możesz spróbować.
-
[E36 323i] Bierze olej po przejściu na motul-nie kopci.
Nie za bardzo rozumiem. Czy to co napisałeś oznacza, że poziom oleju był ok tylko tobie się wydawało że olej bierze bo na miarce tak wskazywało?
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
Oj tam rzut mokrym beretem że tak powiem ;) Jak wymienisz napisz czy pomogło. Powodzenia :cool2:
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
Albo podjedź do mnie. U mnie w mieście jest gościu co tylko zawiasami się zajmuje. Magik że tak powiem i liczy rozsądnie ;)
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
To zadzwon i umow sie na konkretny termin i godzine. Podjedziesz sprawdzą wrócisz.
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
Może podjedź z autem do serwisu bmw niech Ci to sprawdzą. Zapłacisz pewnie sporo ale lepsze to niż sprzedaż auta tym bardziej jak już tyle zainwestowałeś. Może się okaże, że to jakaś pierdoła jest. Warto spróbować.
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Masz rację brushu. Należy jednak dodać że ten ceratec nie stosuje się przy każdej wymianie oleju tylko co 50 tyś km. Czyli jakieś tam właściwości ma i jakaś powłoka się tam musi tworzyć skoro jest taki interwał wymiany. Uważam że można go śmiało stosować :cool2:
-
LM Ceratec czy dodatek z MoS2
Przejechałem z tym środkiem już ponad 5 tyś km. Zawsze jestem zaskoczony kiedy sprawdzam poziom oleju. Za każdym razem olej jest koloru słomianego że tak napiszę i chyba ceratec się sprawdza bo to chyba świadczy o tym, że elementy silnika zużywają się w mniejszym stopniu.
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
Możesz sobie sprawdzić na słupku od strony kierowcy jest naklejka.
-
E36 320i coupe M52B20 Dziwne noszenie autem
I co kolego już wiesz co to było?
-
e36 uchwyt na napoje zamiast popielniczki
Nie do końca o to mi chodziło. Miałem na myśli aby ten uchwyt wstawić w miejsce popielniczki. Czyli byłoby tak jak u Ciebie, schowek z pojemnika na kasety ale obok zamiast popielniczki uchwyt na napoje. Ale gra nie warta świeczki bo musiałbym kupić ten uchwyt razem z ramką. Koszt ok 300 zł a żeby zmieścić w miejsce popielniczki ten uchwyt musiałbym ciąć tą ramkę. Szkoda zachodu i kasy. Kupiłem uchwyt za 30 zł z metalowymi zaczepami i możliwością przyczepienia na rzep i przerobię go tak aby zamontować gdzieś z boku. http://www.moto-mix.pl/produkt/uchwyt-napoj-skora.htm
-
e36 uchwyt na napoje zamiast popielniczki
Wykombinowałem sobie taką rzecz, chcę kupić schowek na kasety, wymontować z niego środek aby zrobić z niego taki zamykany pojemnik. Przeglądając dostępne gadżety do e36 natknąłem się na uchwyt na napoje, cześć nr 17 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CF11&mospid=47463&btnr=51_3095&hg=51&fg=35&hl=50 Jako, że nie palę chciałbym ten uchwyt zamontować w miejsce popielniczki ale nie wiem czy będzie pasował. Robił ktoś coś podobnego?
-
e36 fotele grzane od e46
Zamówiłem takie same stołki jak te z linka tylko tańsze. Oddam do tapicera na obszycie także docelowo będą czarno ciemno-szare. Dzięki wszystkim za pomoc :cool2:
-
e36 fotele grzane od e46
Zrobiłem sobie małą wizualizację i teraz widzę że nie współgra to za dobrze. Musiałbym je obszyć jasnym materiałem. Ale to z kolei koszty dodatkowe. Mam jakiś taki nietypowyśrodek że ciężko coś dostać.
-
e36 fotele grzane od e46
Czyli trzeba by było tylko rączki składania foteli zlikwidować. Mam pewną zagwozdkę estetyczną. Sa fajne fotele sportsitze do kupienia http://allegro.pl/bmw-e36-touring-fotel-siedzenie-sportsize-m-pakiet-i3998237233.html Będą one pasować do auta z szarym środkiem? Kolor karoserii jest prawie taki sam jak tej alcantary na tych fotelach to mogłoby się to jakoś w miarę komponować. Jak myślicie?
-
e36 fotele grzane od e46
A czy jest możliwość przerobienia składanych foteli np. z coupe na takie nie składające się?
-
e36 fotele grzane od e46
Przywiozłem wczoraj cały ten środek. Kolor fajny ale za chiny nie pasuje do granatu :| Na zdjęciach wyglądały inaczej, wieczorem jak ciemno też inaczej a dzisiaj w dzień też coś innego. Szkoda trochę. Jestem zmuszony je sprzedać. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to piszcie.
-
e36 fotele grzane od e46
A wiecie jak to jest ze zmianą tapicerki w rozprutych grzanych fotelach? Można to zrobić bez problemu czy mata wszyta jest w tapicerkę? Zastanawiam się też nad kupnem foteli sportsitze i przerzucenia do nich maty grzewczej. Da się tak zrobić?