Skocz do zawartości

wielkiX

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wielkiX

  1. Witam Poniekad wskazuje to jednak na blad sondy - jak ktos pisal zaczyna ona dzialac jak sie samochod nagrzeje, czyli po niebieskim polu. Pisalez ze ja sprawdzales - byles na profesjonalnym terminalu ? Jezeli nie to jednak ci to polecam. Pozdro
  2. wielkiX odpowiedział(a) na DeXo temat w E34
    Witam 1. Lekko rozgrzeawasz silnik zeby olej stal sie zadszy. Odkrecasz dekiel przykrywajacy filtr oleju 2. Odkrecasz srube spustowa oleju pod silnikiem - w misce olejowej 3. Spuszczasz olej do jakiegos pojemnika - uwaga moze byc goracy 4. Po spuszczeniu zakrecasz spust w misce olejowej 5. Wyciagasz stary filtr oleju 6. Wkladasz nowy filtr - bedze dolaczony gumowu oring - ktory smarujesz nowym olejem silnikowym, zakrecasz puszke filtra i wlewasz nowy olej w wymaganej ilosci 8. sparawdzasz na bagnecie poziom jak dojdziesz do 3/4 skoncz dolewac. 9. wlacz silnik niech chwile pochodzi, zaciagnie olej do filtra itd. Wylacz silnik i niech troche postoi - sprawdz il. oleju na bagnecie i dolej ile trzeba do gornej kreski na bagnecie Tyle - filtr oleju jest pod maska okragla puszka stojaca w pionie
  3. wielkiX odpowiedział(a) na wielkiX temat w E34
    Witam Wlasnie o to chodzi ze blacha super, silnik tez. No sprobuje w czerwcu za 6 opchnac - moim zdaniem jest wart wiecej i tak schodze wdg siebie z ceny. Jak nie pojdzie do konca wrzesnia, wrzucam gaz i zajezdzam na smierc przez nastepne dlugie lata.
  4. wielkiX opublikował(a) temat w E34
    Witam Jakos w czerwcu bede chcial sprzedac swojego kombiaka - i tak sie zastanawiam jak dlugo wam zeszlo ? Ja mam auto w benzynie bez gazu, 520i, 1993 rok, bez klimy, przebieg ok 275 tys i chcialbym za niego tak z 6 - 7 k. Cena ok czy bede szukal 5 lat kupca ? Pozdro
  5. wielkiX odpowiedział(a) na dejok temat w E34
    Witam Ze ci kierownicy nie prostuje to moze masz srube na przekladni skrecona zeby skasowac luzy. Ciezej chodzi i nie odkreca samoczynnie Pozdro
  6. wielkiX odpowiedział(a) na Kris_OST temat w E34
    Witam Oprocz podpiecia pod kompa zrob reset bledow - jak bedzie pracowal lepiej znaczy problem w elektryce - czyli wlasnie krokowiec, przeplywomierz, cewki. Przynajmniej ci sie pole poszukiwan zawezi - pewnie przydaloby sie tak mimo wszystko krokowca przeczyscic i dac nowe swiece o ile dawno nie zmieniane. pozdro
  7. Witam Jak szarpanie w czasie jazdy to ja bym obstawial: paliwo, mieszanka paliwowa, powietrze, sonda, ew. elektryka - ktoras z tych rzeczy. Pewnie standardowo ci podpowiem ale na poczatek podpiecie pod komp - wykluczy ci lambde i bledy czujnikow. Swiece dawno zmieniane ? jaki stan cewek - moze olej je zalewa i sa przebicia, moze maja fajki sparciale i sa przebicia ? Sprobowal bym tych 2 rzeczy na poczatek, gdyby to nic nie dalo to sprawdzilbym nieszczelnosci dolotu + wymiana filtra paliwa - mysle ze to zrobisz spokojnie sam. Pozdro
  8. Czesc Masz klasyczne problemy: 1. Licznik kilometrow - to slaby docisk kabelkow w zegarach na forum szukaj "znikajace piksele" czy soc w ten desen - jest sporo opisane wlacznie ze sposobem naprawy 2. Brak oswietlenia - prawdopodobnie zarowki zdechly - wymiana tez opisana na forum - szukaj w wyszukiwarce. Ps. to jest komputer pokladowy nie od klimy. 3. Brak mocy - podjedz na kompa - pewnie przydaloby sie przy okazji wymienic swiece i filtr powietrza + nowy olej. Nie pisales jaki masz silnik - jak bez samoczynnej regulacji zaworow to pewnie przydaloby sie je podregulowac. Stestuj pod kompem lambde. Poszukaj takze nieszczelnosci na dolocie za pomoca aerozolu autostart. 4. Stukanie podczas odpalania - pewnie padl ci akumulatpr po tak dlugim staniu - zobacz poziom elektrolitu, jak trzeba dolej, pozadnie doladuj. Aku jest pod tylna kanapa. Powodzenia
  9. wielkiX odpowiedział(a) na NormanWeed temat w E34
    Witam Prawda jest taka ze musisz pojezdzic i poogladac - sam sobioe wyrobisz zdanie, ja za swoja dalem ok 5 tys - sprowadzona, wiec trzeba bylo doliczyc formalnosci. Gen zawsze bedzie cos do zrobienia - nie ma igiel kilkunastoletnich. Wiadomo - to co cie bedzie najdrozej kosztowac to silnik i zawieszenie - wiec tu musisz zrobic przeswietlenie na maxa. Jak juz znajdziesz cos co sie spodoba moze wartko podjechac na szarpaki i pomiar cisnienia w cylndrach ? Powodzonka
  10. Witam Zadnych sugestii ? Pozdro
  11. Witam Jestem swiezym posiadaczem e34 touring, poki co same plusy =]. Troche duze ale ogarne =]. Ps. Czy wiecie moze jak uruchomic nieotwierajacy sie podwojny szyberdach ? Poziomowanie niestety nie dziala bo dach sie nie rusza chociaz silniczki pracuja slycha takie chrobotanie. Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.