Treść opublikowana przez wielkiX
-
520 24v traci moc na gorącym silniku po około 200 metrach.
Witam Poniekad wskazuje to jednak na blad sondy - jak ktos pisal zaczyna ona dzialac jak sie samochod nagrzeje, czyli po niebieskim polu. Pisalez ze ja sprawdzales - byles na profesjonalnym terminalu ? Jezeli nie to jednak ci to polecam. Pozdro
-
Wymiana oleju! e34 525i
Witam 1. Lekko rozgrzeawasz silnik zeby olej stal sie zadszy. Odkrecasz dekiel przykrywajacy filtr oleju 2. Odkrecasz srube spustowa oleju pod silnikiem - w misce olejowej 3. Spuszczasz olej do jakiegos pojemnika - uwaga moze byc goracy 4. Po spuszczeniu zakrecasz spust w misce olejowej 5. Wyciagasz stary filtr oleju 6. Wkladasz nowy filtr - bedze dolaczony gumowu oring - ktory smarujesz nowym olejem silnikowym, zakrecasz puszke filtra i wlewasz nowy olej w wymaganej ilosci 8. sparawdzasz na bagnecie poziom jak dojdziesz do 3/4 skoncz dolewac. 9. wlacz silnik niech chwile pochodzi, zaciagnie olej do filtra itd. Wylacz silnik i niech troche postoi - sprawdz il. oleju na bagnecie i dolej ile trzeba do gornej kreski na bagnecie Tyle - filtr oleju jest pod maska okragla puszka stojaca w pionie
-
Jak dlugo sprzedawaliscie e34
Witam Wlasnie o to chodzi ze blacha super, silnik tez. No sprobuje w czerwcu za 6 opchnac - moim zdaniem jest wart wiecej i tak schodze wdg siebie z ceny. Jak nie pojdzie do konca wrzesnia, wrzucam gaz i zajezdzam na smierc przez nastepne dlugie lata.
-
Jak dlugo sprzedawaliscie e34
Witam Jakos w czerwcu bede chcial sprzedac swojego kombiaka - i tak sie zastanawiam jak dlugo wam zeszlo ? Ja mam auto w benzynie bez gazu, 520i, 1993 rok, bez klimy, przebieg ok 275 tys i chcialbym za niego tak z 6 - 7 k. Cena ok czy bede szukal 5 lat kupca ? Pozdro
-
Luz na kierownicy
Witam Ze ci kierownicy nie prostuje to moze masz srube na przekladni skrecona zeby skasowac luzy. Ciezej chodzi i nie odkreca samoczynnie Pozdro
-
m50b20 nierowna praca silnika
Witam Oprocz podpiecia pod kompa zrob reset bledow - jak bedzie pracowal lepiej znaczy problem w elektryce - czyli wlasnie krokowiec, przeplywomierz, cewki. Przynajmniej ci sie pole poszukiwan zawezi - pewnie przydaloby sie tak mimo wszystko krokowca przeczyscic i dac nowe swiece o ile dawno nie zmieniane. pozdro
-
SZARPANIE NA 2 BIEGU BEZ GAZU
Witam Jak szarpanie w czasie jazdy to ja bym obstawial: paliwo, mieszanka paliwowa, powietrze, sonda, ew. elektryka - ktoras z tych rzeczy. Pewnie standardowo ci podpowiem ale na poczatek podpiecie pod komp - wykluczy ci lambde i bledy czujnikow. Swiece dawno zmieniane ? jaki stan cewek - moze olej je zalewa i sa przebicia, moze maja fajki sparciale i sa przebicia ? Sprobowal bym tych 2 rzeczy na poczatek, gdyby to nic nie dalo to sprawdzilbym nieszczelnosci dolotu + wymiana filtra paliwa - mysle ze to zrobisz spokojnie sam. Pozdro
-
520i problem z elektronika i silnikiem. Pierwsze e34
Czesc Masz klasyczne problemy: 1. Licznik kilometrow - to slaby docisk kabelkow w zegarach na forum szukaj "znikajace piksele" czy soc w ten desen - jest sporo opisane wlacznie ze sposobem naprawy 2. Brak oswietlenia - prawdopodobnie zarowki zdechly - wymiana tez opisana na forum - szukaj w wyszukiwarce. Ps. to jest komputer pokladowy nie od klimy. 3. Brak mocy - podjedz na kompa - pewnie przydaloby sie przy okazji wymienic swiece i filtr powietrza + nowy olej. Nie pisales jaki masz silnik - jak bez samoczynnej regulacji zaworow to pewnie przydaloby sie je podregulowac. Stestuj pod kompem lambde. Poszukaj takze nieszczelnosci na dolocie za pomoca aerozolu autostart. 4. Stukanie podczas odpalania - pewnie padl ci akumulatpr po tak dlugim staniu - zobacz poziom elektrolitu, jak trzeba dolej, pozadnie doladuj. Aku jest pod tylna kanapa. Powodzenia
-
Realna cena BMW E34
Witam Prawda jest taka ze musisz pojezdzic i poogladac - sam sobioe wyrobisz zdanie, ja za swoja dalem ok 5 tys - sprowadzona, wiec trzeba bylo doliczyc formalnosci. Gen zawsze bedzie cos do zrobienia - nie ma igiel kilkunastoletnich. Wiadomo - to co cie bedzie najdrozej kosztowac to silnik i zawieszenie - wiec tu musisz zrobic przeswietlenie na maxa. Jak juz znajdziesz cos co sie spodoba moze wartko podjechac na szarpaki i pomiar cisnienia w cylndrach ? Powodzonka
-
[e34] 520 i - problem z szybrem podwójnym
Witam Zadnych sugestii ? Pozdro
-
[e34] 520 i - problem z szybrem podwójnym
Witam Jestem swiezym posiadaczem e34 touring, poki co same plusy =]. Troche duze ale ogarne =]. Ps. Czy wiecie moze jak uruchomic nieotwierajacy sie podwojny szyberdach ? Poziomowanie niestety nie dziala bo dach sie nie rusza chociaz silniczki pracuja slycha takie chrobotanie. Pozdrawiam