Treść opublikowana przez Michał72
-
nawiew - nagla zmiana sily
Oczym piszecie ???? Jaki Szczecin jaka Kalifornia. Napisałem że komputer koduje wszystkie błedy po to aby serwis mógł je sprawdzić w trakcie przeglądów. Nie karze nikomu jeździć do serwisu. Wolnego.. Trzeba czytać posty..
-
nawiew - nagla zmiana sily
Nie jest to normalne. Nie może zmieniać manual. nastawów. Zgłoś to w serwisie. Serwis może odczytać które urządzenia zgłaszały błędy w trakcie pracy. Jest to kodowane wraz z datą. Odczytać to może tylko serwis.
-
Aktywny tempomat
Dzieki za odpowiedz. Najważniwjsze dla mnie to jak zachowuje się na naszych drogach w nocy. Czy ochroni przed uderzeniem w zwierze na drodze w nocy. W razie czego zatrzyma auto ? czy nie trzeba go wyłączać przy wyprzedzaniu. Czy jest przydatny stojąc w korku. Będzie sam ruszał i stawał tak jak poruszają się inne pojazdy
-
Aktywny Tempomat BMW x5 3.0sd M
Aktywny to taki który sam zatrzyma samochód jak wykryje przeszkode na drodze. Każda X5 ma tempomat którym możesz hamować przyśpieszac utrzymywac predkośc itd., ale nie każda aktywny
-
Aktywny tempomat
Czy ktoś ma aktywny tempomat. Jak działa we mgle i deszczu. Czy warto dołozyć
-
F15 X5 - spyshots
Jeszcze powiększą X5. Szkoda że nie wprowadzą X7 Jak widać zmiany największe to tak jak w nowym ML swiatła i wnętrze. Oby tylko nie spaskudzili nowej X5 tak jak mercedes nowego ML
- BMW 3.0D
-
E70 US z 2007 doposażenie w spryskiwacze reflektorów
W polskich serwisach zawsze mają jakiś problem nie do przejścia. Podjedź do niemieckiego serwisu to od ręki ci wycenia i możesz umówić się na wykonanie. Na pewno: wymina zderzaka, wymiana zbiorniczka płynu, zakup całego układu spryskiwaczy, położenie instalacji do spryskiwaczy i elektrycznej, przeprogramowanie komputera-przy włączonych światłach dziennych spryskiwacze nie działają. Pracy jest dużo i jest to kosztowne. Jednak jak chcesz miec to bardzo - to mozna to zrobic.
-
Runflat czy nie runflat - oto jest pytanie...
Ogólnie różnica w komforcie jazdy pomiędzy 20' RF, a 19' nieRF jest na naszych drogach ogromna... Zgadza się. Święte słowa. Dodam że przy oponach RFT bardzo trzeba pilnować prawidłowego ciśnienie inaczej mają krótki żywot.
-
Runflat czy nie runflat - oto jest pytanie...
Mam opony RFT - Dunlop. Auto ma sportowe zawieszenie M i zawieszenie jest zestrojone pod opony RFT. Założyłem raz zwykłe opony w takim samym rozmiarze. Wyczówałem różnicę w prowadzeniu auta. Na RFT żadnej niepewności i nerwowości nie wyczuwałem były brutalnie twarde i auto jechało jak po szynach. Przy zwykłych wyczuwałem jak to określę lekkie pływanie. Oczywiscie problemu nie ma, ale nie jest to ta sztywność prowadzenia. Do mojego zawieszenia Sportowego M wskazane są RFT. Mam bardzo twarde zawieszenie. Nie sądziłem że tak duże i wysokie auto może się tak trzymac drogi i dawać taką pewnosc prowadzenia. Jeżeli auto ma system zawieszenia adaptiv drive zawieszenie adaptacyjne to raczej nie ma sensu zakładać opon RFT. Wystarczą zwykłe. Zawieszenie dostosowuje się w czasie rzeczywistym na drodze do stylu jazdy. Poza tym tak jak tu koledzy pisali inne czynniki jak odpornośc na przebicia, dostępnosc rozmiarów i producentów. Naprzykład Verdstein nie ma opon RFT w rozmiarze 20 ani letnich ani zimowych. Sądze że na decyyzję czy RFT czy nie największy wpływ powinien mieć rodzaj zawieszenia jaki ma auto ( sportowe, adaptacyjne, zwykłe). Jak chce jeżdzić własciciel. W autach sportowych tylko montują opony RFT - większe bezpieczeństwo w przypadku peknięcia opony
-
Światła krótkie
Problem był w złym ustawieniu swiateł. Pojechałem do zwykłej SKP i za 15 zł ustawiłem światła Były ustawione o wiele za wysoko. Sam widziałem na urządzeniu. Teraz jest w nocy OK przy normalnym właczeniu i w trybie automatycznym wszystko działa W BMW mi sprawdzali i powiedzieli że wszystko jest ok - SUPER SERWIS - nie polecam
-
Światła krótkie
Nie byłem w serwisie i sprawdzali wszystko jak fabryka przykazała orginalne od kupienia A jednak mrugają ???
-
Światła krótkie
Jak świecą krótkie ? W nocy jak jadę mrugają mi jakbym jechał na długich. Byłem w srwisie i sprawdzili mi światła jedno było źle ustawione i ustawili. W nocy swiecą bardzo dobrze, ale jak wspomniałem mrugają mi i muszę zapalać długie aby pokazać że nie jadę na nich. Światła świecą znakomicie i prawie nie zapalam długich. Czasem automat przełacza na długie. W czym problem ?
-
Opony zimowe w rozm. 255/55 R18
Też szukam opon zimowych. O jakich kwotach na zakup tych opon rozmawiamy. BMW oferuje komplety felga i opona od 2300 euro za komplet - bmw.de
-
X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights
Ciekawe z tym wskaźnikiem temp oleju. Benzyna doładowana potrzebuje tych informacji. X5 diesel mam tylko wskaźnik paliwa i chwilowe spalanie - nie wiem po co ? X6 ma również białe zegary. Masz wskaźnik jak roakłada się napęd na koła. Widziałem taki wskaźnik na testach w Top Gear w X5M
-
X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights
Nieprawda. U mnie jest wskaźnik temperatury oleju zamiast zużycia paliwa (pewnie żeby mnie nie stresować). :wink: Temperatury oleju ? Chyba wskaźnik temp. płynu chłodnicy
-
Układ chłodzenia silnika
Na zimnym silniku sprawdz poziom płynu. Powinien być na poziomie max - pokrywać się z napisem max Następnie włącz silnik i rozgrzej motor włącz normalnie klimę. Jak rozgrzejesz motor to zgaś silnik i sprawdz ponownie jak wystygnie. Może po prostu może dawno nie był uzupełniany. Wszystkie płyny w X trzeba uzupełniać co jakiś czas. Nie ma tak że wystarczy raz zalać i będzie. Wszystko się trochę zużywa tym bardziej olej i płyn w chłodnicy. Zawsze mogą się pojawić jakieś ubytki i trzeba uzupełniać.
-
X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights
Ja miałem przypadek kiedy chciałem gwałtownie przyśpieszyć w zimie i odłączył mi turbo. Jest to zabezpieczenie przed chwilowym przeciązeniem turbiny. Jak zgasi się silnik na chwilę i ponownie uruchomi powinno być wszystko OK.
-
X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights
Nie ma wskaźnika temperatury oleju. Jest wskaźnik chwilowego zużycia paliwa. BMW ma suchą miske olejową w takich samochodach nie podaja temp. oleju. Jest tylko możliwośc sprawdzenia na komp. poziomu oleju. Nie ma też wskaźnika temp. płynu chłodzącego.
-
X5 3.0sd Wskaźnik temperatury + światła Home Lights
Światła coming home ustawiasz w komputerze - Aktywacja i czas świecenia. Jadnak BMW ma tak że nie włączają się same ale musisz je za każdym razem właczac kiedy chcesz aby świeciły. Gasisz silnik i chcesz je właczyć to dajesz sydnał długimi i załaczają się na wyznaczony czas. sama się nie zapalą po wyłaczenu silnika każdorazowo musisz je sam załączać.
-
Światła skrętne
Soczewka ma przesłonę różnie ustawianą. Zobaczcie co dzieje się ze światłami jak zapisz dodatkowo halogeny czy włączysz wycieraczki - jeszcze inaczej reagują.
-
Teleservice
Teleservice Proszę o pomoc w ponownej aktywacji tej usługi. Auto ma niemiecką kartę. Do tej pory działał, ale kiedy napisałem do niemiec o zmianie właściciela to mi wyłączyli. Auto musi być zarejestrowane w niemczech. Mam niemiecki adres i telefon, auto jest zarejestrowane w Polsce. Proszę o pomoc w ponownej aktywacji tej usługi.
-
Opony zimowe w rozm. 255/55 R18
Dunlop 3D polecam. dobra na śnieg przy wyłaczonym DTC nie złe osiągi. Dobre przyspieszenie mały uślizg podobno opona ma bardzo nowatorsko rozwiązną konstrukcje rozkładnia sił i przyczepności na zakręcie chodzi o stycznosć opony z jezdnią. Tak naprawdę to każdy idywidualnie powinien dobrać sobie opony ponieważ każdy może docenić inną zaletę wśród opon. Osiągi i różnice w prowadzeniu wykryją tylko urządzenia pomiarowe. Szczegół tak naprawdę zaważy które wybierzesz.
-
Opony w X5
Opona RFT jest przystosowana do jazdy bez powietrza. Właśnie na tym polega istota tej opony i za to się dopłaca że nie trzaba miec ani koła dojazdowego, ani kompresora czy masy uszczelniającej. Oponę później można normalnie naprawić po dojechaniu do celu. Wypełnianie jej czymkolwiek niszczy ja i w takim wypadku trzeba wymieniać na nową. Po to stworzyli opony RFT aby ułatwić życie a nie odwrotnie.
-
Opony w X5
Do opony RFT nic już nie można włożyć. Krawędzie opony są tak grube i mocne że można jechac na tych oponach zupełnie bez powietrza. Można dopompowywac i spokojnie nic się nie stanie. Ten typ opon jest stosowany w samochodach opancerzonych i musi umożliwić ucieczkę. Dlatego te opony są dużo droższe i mocniejsze od zwykłych. Jak ktoś ogląda program Top gear to kilka razy było pokazane jak w bentleyu w trakcie testów eksplodowała opona RFT - przy dużych predkościach. Kierowca tylko usłyszał huk samochód jechał dalej - nawet nie zmienił toru jazdy. Bentley waży prawie 2500 kg. Co do zasięgu kiedy w oponie gdy nie ma powietrza to różnie podają od 150 km do 800 km przy prędkości do 80km/h.