Treść opublikowana przez Andrzej62
-
320D czy 318D z 2011
Nie za bardzo rozumiem o jakie rady chodzi, ale OK :cool2: -- Przykro mi , współczuję .
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
Byłem królikiem doświadczalnym . Niedźwiedź w E 60/61 pierwsze w moim aucie montował,testował blokadę - prototyp , auto było dwa dni , za to cena super :cool2: . Nie ma problemu , jedynie nie można fotela przesunąć max do przodu , ale po co ? Mechanizm w niczym nie utrudnia zmiany biegów , nie wiesz że go masz .
-
Jaki OLEJ BMW 120d e87 z CASTROL na MOBIL???
Jeżeli masz silnik M47 a prawdopodobnie taki masz , BMW zaleca lepkość 0w30 którą ja preferuję w naszym klimacie lub 5w30 . Zmień na któryś z tych przed zimą . 5w40 latem ujdzie , nic się niestanie .
-
320D czy 318D z 2011
Chłopaki odpuśćcie , ładna pogoda browar i grilla :wink:
-
320D czy 318D z 2011
Dobre ,też się czujesz winny :) .
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
Mało jest alarmów przeznaczonych pod szynę CAN . Związku z tym jest duże prawdopodobieństwo rozpracowania ich przez " Fachowców " . Z tego powodu również zdecydowałem się na Niedźwiedzia .
-
320D czy 318D z 2011
Widzisz jakiś bezradny? Powypisywałeś głupoty, jeden Twój post przeczył drugiemu, pokazałem Ci to, A Ty zamiast zamilknąć albo odnieść się ad rem, to ubliżasz mi od bydła, napinaczy, trolii itd. W dojczlandach Cię takiej kultury nauczyli? Nie masz nic do powiedzenia to zamilcz jajko, a nie innych wyzywasz, bo kiedyś za takie zachowanie ktoś Ci da w ryj na ulicy i jajecznica z jajka zostanie :norty: hassassyn czy Ty jesteś politykiem ? Pisań to Ty lubisz i umiesz . Było by to z korzyścią dla atmosfery na forum , jak byś zaczął od siebie z tymi radami .Zauważyłem , że jesteś konfliktowy :nienie: .
-
525d 177km e61 przybywa oleju i szarpanie
Z mojego bogatego i nie tylko mojego doświadczenia z DPF-em mogę napisać :sposobów jest kilka ale , skutecznym bez nawrotów ,sposobem na pozbycie się problemów z DPF-em jest wycinka . Należy sobie zdać sprawę z dobrodziejstwa jakim jest DPF , gdyby inżynierowie dopracowali go by nie przysparzał problemów użytkownikom .
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Wymieniałeś już u siebie? -- Raczej nie znajdziesz drugiego takiego naiwniaka jak Ty , który dał się wyrolować ASO na bezsensowną wymianę sprawnej pokrywy silnika w N47 za 1500zł :mad2: . Twoja odma nadal produkuje olej ? :wink: Nauczyłem się cytować ,dzięki Tobie :clap: .
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
.
-
E60 520dA 2008r. - "chrobotanie" w silniku...
Jak z tyłu silnika to tam jest rozrząd , tylko ten dźwięk nie szuranie a właśnie takie cykanie . Ile masz przejechane ?
-
BMW 318 e90 2008 Co z rozrządem?
I przed jej upływem zdążyć sprzedać :wink: .
-
Łańcuch rozrządu N47
Na wszystkie te pytania padła już nie raz odpowiedź .
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Napisałem trzy posty wyżej . Coś niepokojącego z związku z nią się dzieje ? jestem przekonany że NIE . W N47 zapomni że ją masz . Życzę bezstresowej eksploatacji .
-
525d 177km e61 przybywa oleju i szarpanie
Za przybywanie oleju odpowiedzialny prawdopodobnie jest DPF. Co do szarpania podłączyłeś na początek pod komp. sprawdziłeś ewentualne błędy ?
-
E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??
Ważne że mam "prosty" a nie w "dół" :cool2: Nie chwal się :nienie: .
-
E60 520dA 2008r. - "chrobotanie" w silniku...
Dobre ,chyba wietrzą kolektor na skutek uszkodzonej przepustnicy bo jest przeciąg :lol: .
-
przepływka
Jaki typ to nie wiem ,natomiast nr. części to - 13628509725 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=13_1253&hg=13&fg=20
-
E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??
Nadzieja dobra rzecz ale ,jeżeli masz silnik z prostym wydechem N47 nie ważne z jakom mocą i go nikt nie wypaproszył z tego co piszesz można wnioskować , to masz DPF-a i . Jak zacznie Ci przybywać oleju za perę tys. czego Ci nie życzę to się przekonasz :wink: .
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Re: [n47] Przybywający olej Postprzez hassassyn » 20 Cze 2013 07:23 " Andrzej62 napisał(a):Jeżeli masz silnik 177kM N47 to o odmoie zapomni ( niema co wymieniać ) .W tym silniku występuje w formie bezobsługowej , co najwyżej możesz sprawdzić i profilaktycznie wyczyścić membranę. Kolego no właśnie nie jest tak jak piszesz. :nienie: To, że odma nie posiada w tym silniku wymiennego filtra to oczywistość. Nie oznacza to jednak, że odma w N47 nie ulega awarii, a ulega i trzeba wtedy całą obudowę wymieniać (w ASO około 1500 zł) " -- Uczysz się :mrgreen: ,następny przykład wartości twoich mnogich postów :cool2: . Bez komentarza .
-
[E90 320d] Wymiana oleju w silniku
Jaki silnik M czy N ? Jeżeli M to nie czyścisz tylko ją wymieniasz , jak dobrze pamiętam co trzecią wymianę oleju. Natomiast w N47 można bardzo szybko i łatwo ( ale po co ,zapomni że w tym silniku istnieje. Poza hassassynem nikomu na forum odma w tym silniku nie uległa awarii , BMW nie przewiduje czynności eksploatacyjnej, po 100tys. zalecają wymianę wraz pokrywą ) demontujesz nasadkę pod którą jest sprężyna a pod nią membrana odmy , którą profilaktycznie możesz przemyć , tylko tak jak pisałem ,za bardzo nie ma z czego .
-
E60 520dA 2008r. - "chrobotanie" w silniku...
Nie dałeś za długo posłuchać :wink: . To raczej nie rozrząd . Było by wtedy słychać szuranie łańcuszka, a nie jak w Twoim przypadku cykliczne jak sam to określiłeś cykanie . Nie jesteś w stanie po ściągnięciu pokrywy silnika skuteczniej,precyzyjniej namierzyć z którego miejsca silnika te cykania dochodzą ?
-
E60 520dA - Silnik N47 i 163 KM ??
Jeżeli N47 to ma DPF-a . Jeżeli bez PDF-a i bez kaganka ma 163 KM to M47 . Końcówka wydechu skierowana na wprost czy w dół ? Jeżeli w dół to nie ma , na wprost ma, chyba że go ktoś wypaproszył .
-
BMW 318 e90 2008 Co z rozrządem?
Widzisz jaką głupotę zrobiłeś .Teraz możesz kupić tylko nowszy ale nie lepszy :roll: :wink:
-
BMW 318 e90 2008 Co z rozrządem?
Przy jakim przebiegu wymieniasz rozrząd ,czy wał również bo masz silnik z 2008r to raczej A ?