Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
No faktycznie pokręciłem :mad2: , ale już poprawiłem. Kurcze,teraz tyle tych olei,kiedyś był jeden do wszystkich aut- Selektor Specjal i nie było dylematu :mrgreen:
-
330i (B48) wymiana oleju.
To pytanie skieruj do właściwego adresata.Nikt z forumowiczów raczej go nie rozlewa.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dzięki guzior. Parametry obu olei prawie identyczne tj.BMW twinpower turbo LL04 0w30 i Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30- http://media.kreissler24.de/Produktdatenblatt/SHELL_Helix_Ultra_Professional_AM-L_5W-30.pdf Np. wskaźnik lepkości; - BMW=175 - Shella=174 Pozostałe parametry również bardzo zbliżone. Obecnie BMW PL zmieniło dostawcą oleju serwisowego, właśnie na Shella. Prawdopodobnie w pojemniku BMW jest obecny olej Shella.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie mogą odszukać parametrów tech.tego oleju. Mógłbyś mi je przesłać ? Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Cześć guzior. Z tych trzech oleji którym byś zalał dwumiesięczne 2d B47: -Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 -Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30 -Valvoline SynPower Xtreme 5W30 XL-III C3
-
Żywotność turbiny i rozrządu 320i xdrive
Rozrząd potrafi również skapitulować nie wydawając wcześniej żadnych niepokojących dźwięków.
-
BMW F30 318D - rozrzad
Zmieniają napinacze,ślizgi-kosmetyka.Zasadnicza konstrukcja się nie zmieniła.Nadal jest pojedynczy łańcuszek. Bywają przypadki awarii które nie sygnalizowały wcześniej niepokojących objawów typu głośniejsza praca, szuranie. Jeżeli zamierzasz dłużej użytkować auto, to moim zdaniem przy tym przebiegu nie warto ryzykować. Wymiana rozrządu to nie majątek w stosunku do wartości samochodu. Możesz przejechać bezawaryjnie jeszcze np.100tys, a może strzelić w każdej chwili przy tym przebiegu. Decyzja i konsekwencje po Twojej stronie.
-
Spalanie F20 / F21
A przed chipem,więcej czy mniej ?
-
Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?
No tak :cool2: , nachylając się z przodu silnika z (moim kręgosłupem :wink: ) mogłem jej nie widzieć.
-
Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?
Nie wiem jak 2.0d ale w 3.0d nawet zaślepki nie ma, osłony nie dotykasz, wymiana jest banalna, mam gdzieś fotkę możne później wrzucę :wink: . Ok :cool2: Co do wyboru oleju po analizie parametrów technicznych zastanawiałem się pomiędzy; -Valvoline SynPower Xtreme 5W30 XL-III C3 -Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30 -Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 i na tego się zdecydowałem.Ponoć to jest ten sam olej którym obecnie sprzedają i zalewają silniku podczas wymiany ASO.Tylko z logo BMW.Zdecydowałem się na ten olej nie z tego powodu, a ze względu na parametry techniczne.Długo się zastanawiałem,na drugim miejscu lub egzekwo pierwsze miejsce, również bardzo dobry olej dla tego silnika i nie tylko, Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30, olej o ciut większej lepkości.Natomiast Valvoline SynPower Xtreme 5W30 XL-III C3 też :cool2: jest o ciut mniejszej lepkości :wink:. Co prawda nie tylko lepkość decyduje u wyborze danego oleju, ale to dłuższa dyskusja która była już nieraz poruszana.
-
Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?
Dzięki Bad_Boy. Myślę że benzyna czy Diesle w tej kwestii nie powinno mieć znaczenia. Muszę się dorobić najazdów pod przednie koła i zanurkować :wink: W takim przypadku odkręcenie okienka i spuszczenie oleju nie będzie problemem,gorzej jakbym musiał w takich warunkach odkręcać całą osłonę.
-
Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?
Zbliżam się do 3tys.i chcę wymienić olej. W 320D B47 żeby wymienić olej w osłonie silnika jest okienko-zaślepka czy trzeba odkręcić całą osłonę silnika ? Nie mam kanału,zaglądałem tylko z przodu pod silnik nie dostrzegłem zaślepki spustowej w osłonie silnika.
-
[n47] Temperatura
Sprawdziłem wczoraj,w moim silniku B47 stabilnie 91-92st cieczy chł, oleju 100st.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
U mnie jest to praktycznie nieodczuwalne. Poza wzrostem obrotów nie byłbym wstanie odczuć redukcji.Pomimo że to 3, samochód o mniejszej masie, to tym bardziej powinno być to odczuwalne. Może to kwestia x-drive.
-
F30 niesprawna klimatyzacja
Nie napisałeś najważniejszego, o co pyta autor tematu. Co było przyczyną niesprawnej klimatyzacji w F30/31.
-
F30 niesprawna klimatyzacja
Co z tego że ktoś ci poda nawet wszystkie przyczyny które mogą mieć wpływ na niesprawną klimatyzację.Wróżenie z fusów cię satysfakcjonuje. Nie musisz wierzyć osobie która sprawdza na słowo. Podczas pomiaru możesz stać przy nim i sprawdzić ciśnienie manometrów. https://intercars.com.pl/pliki/PLK/wiadomosci26_dodatek.pdf
-
Ilość płynu hamulcowego
- do combi więcej - jesteś wolnym człowiekiem - kwestia kubków smakowych Uprzedzam następny twój temat-jak ci się kończy paliwo to należy zatankować . Skrajne nygustwo - 1litr wystarczy - co 2 lata - każdy, spełniają nor.producenta.
-
Rozładowany akumulator
Tak. Po ok. 20-30min- uśpieniu, należy sprawdzić miernikiem jaki prąd pobierany jest z aku. Nie powinien być większy niż ok.10mA.
-
330e wrażenia po 2000km
1545kg 330i to w manualu, AT 1570kg.160kg mniej to i tak spora różnica do 330e. Przede wszystkim akumulatory się kłaniają i silniki elektryczne. Przyspieszenie do 100 330i- 5,8s 330e- 6.1s. Bak tylko 41l, na autostradzie raczej nie zaśniesz.
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
Raczej tak,dobrze kombinujesz :cool2:
-
320d f31 używany przez niemiecką policję
Jak na 3 letniego diesla to przebieg super mały :cool2: Kwestia miasto czy dłuższe autostradowe przebiegi. Tego się nie dowiesz. Sprawdzałeś po VIN-ie przy jakich przebiegach miał wymieniany olej ? Nawet jak by miał co 30 tys to przy tym przebiegu 80 tys to nie tragedia. Większość kupuje z dużo większym przebiegiem, Niemiec a tym bardziej firma dokonuje przeglądów zgodnie z zalecaniami BMW,rotacja.
-
320d f31 używany przez niemiecką policję
Jaki przebieg ? Pytam pod kontem inrerwału oleju. Jeżeli policyjny to robili zgodnie z zaleceniem BMW, czyli co ok.30tys.a to nic dobrego. Po za tym coby miało dyskwalifikować ten samochód znając jego pewną historię.
-
dyfer wymiana oleju
Jak zamierzasz wydobyć 100% starego oleju z mostu? Tam niema korka spustowego, mostu nie będziesz rozkręcał.Jak odessiesz to i tak zostanie min. te 100ml, jak nie więcej.
-
520D 184KM AUT - drgania / wibracje szczegolnie na zimnym
Jeżeli Corsa z 2009r to D, a nie C.
-
330i LCI mPakiet - układ wydechowy
Zadaniem tego "kółeczka :) "raczej przepustnicy, poprzez regulację oporów przepływu spalin opuszczające komory spalania jest, wzrost momentu obrotowego gdy silnik nie jest mocno obciążony. Przepustnica zamyka przepływ spalin całkowicie lub częściowo w zależności od obciążenia silnika przez jedną rurką. Przy zapotrzebowaniu na dużą moc minimalizuje się opory przepływu spalin, przepustnica jest otwarta by komory spalania mogły najskuteczniej się napełniać.