Treść opublikowana przez Stelmacher
-
Jak sprawdzic podpore walu?
ale wyaje mi sie ze jak juz sprzeglo mam puszczone i jak dam gaz na maxa to przyspiesza z poczatku normalnie a pod koniec cos przeskakuje chodzi o te drgania
-
Jak sprawdzic podpore walu?
witam od wczoraj mam maly problem z moim autkiem gdy ruszam dosc gwaltownie na 1 to gdzies z tylu (napewno nie od strony silnika) pojawiaja sie drgania tak jakby przeskakiwala zebatka na lancuchu (sorry za jezyk ale na mechanice sie nie znam) co to moze byc?? most? poduszki?? gdy ruszam normalnie drgania sie nie pojawiaja dzieje sie tak tylko na 1 i przy duzym obciazeniu pozdrawiam
-
Dzwiny dźwięk zaciskanych klocków.
ja rownez wymienilem klocki zprzodu na ATE i nie wiem co sie dzieje ale ostro piszcza identycznie jak w tirach dodam ze dzieje sie to tylko po stronie kierowcy wina kolockow czy czegos innego??
-
Wymiana czujnika ABS-tyl prosze o pomoc
witam kupilem czujnik abs na tyl i teraz chce sie dowiedziec czy dam rade go sam wymienic czy lepiej jechac do mechanika i on niech sie z tym bawi?? pozdrawiam
-
problem z zegarami
To wlozcie bo moze sie okazac ze nie dzialaj (a jak jeszcze niekiedy rozladowuje ci sie akumulator to zwarcie na 100%)
-
problem z zegarami
na 99% procent zwarcie a co sie stalo z tamtymi zegarami co wymeniales?? czy po sprawdzeniu u siebie wkladales je do innego samochodu sprawdzic czy jeszcze dzialaja??
-
Reczny wcale nie trzyma
witam wczoraj "mechanicy" wymieniali mi lozysko z tylu ale dopiero dzisiaj zobaczylem ze reczny wcale nie trzyma zaciagnac normalnie moge czuc opor ale nic nie trzyma dodam jeszcze ze gdy zaciagne reczny i spuszcze to przy ruszaniu slychac uderzenie wiecie co to moze byc?? pozdrawiam
-
łacznik stabilizatora e36
tydzien temu tez sam wymienialem w coupe odbylo sie bez problemu lecz po po paru dniach pojawily sie stuki spowodowane niedokreceniem sroby to jak bedziesz slyszal stuki po wymianie to juz wiesz od czego moga byc pozdrawiam
-
Stuki w przednim zawieszeniu
dobra lozysko z tylu wymienione i ciszaaaa w koncu! ale stuki sa coraz gorsze zaraz jade znow na diagnostyke i mam nadzieje ze cos wykaze ale te stuki wydaje mi sie ze dochoza jakby od gory co to moze byc i czyje to uderzenie w nogach na pedalach znaczy sie pozdro
-
Wyciek Wyciek i jeszcze raz Wyciek tym razem ze skrzyni HELP
ZNOW MAM PROBLEM na kanale zobaczylem kolejny wyciek a oto i on http://images27.fotosik.pl/48/150456031340f501.jpg http://images24.fotosik.pl/48/9cf1bdb27f900529.jpg co to moze byc ?? czy to czesc nr 13 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=23_0234&hg=23&fg=15 czy cos innego??
-
Wyciek Wyciek i jeszcze raz Wyciek tym razem ze skrzyni HELP
no dobra z tego co mi podales to widze ze sa jakies dwa rodzaje tych uszczelek produkowane do 09/1992r i od 09/1992r i znow dylemat ktore wybrac wedlog realoema po wpisaniu 7 ostatnich cyfr VINu autko jest z 10/1992r czy to jest moze tez miesiac pierwszej rejstracji bo w dowodzie pisze 16/10/1992r kurcze zalezy mi abym tym razem kupil pasujaca czesc a nie jak sie dzis zdazyloz lozyskiem wzielem nie ten rozmiar i zostalem na weekend bez autka pozdrawiam i czekam na pomoc
-
wymiana łożysk z tyłu
dobra chlopaki po ciezkich meczarniach w warsztacie sciagnelem ta piaste ale juz myslalem ze polos nie wytrzyma, kawalek lozyska zostalo na piascie ale to juz szczegol natnie sie fleksem nastepna zecz z ktora mam trudnosc to jak wy sciagacie ta poloske?? nie wiem wy macie moze sedany to u was jest inne zawieszenie alu u mnie blokuje polos stabilizator i za juh nie moge jej wyciagnac wiem ze w coupe e30 jest tam o wiele prosciej to zrobione ta polos rozebrac od strony piasty czy mostu?? czy sciagnac caly wahacz ale to juz pojda mi katy i znow wydatek na zbieznosc no i na tym momecie w warsztacie stanelismy bo tak patrze sobie na lozysko probuje nalozyc na piaste a tu lipa lozysko za male o 3mm krew mnie juz zalala sklepy o tej godzinie zamkniete wiec do domu musialem na stopa jestem juz w domu patrze dopieero dokladniej w necie a tu "suprajs" sa dwa rodzaje lozysk no i weekend bez autka a jak sie okaze jeszcze ze to nie lozyska to tego goscia z diagnostyki normalnie udusze golymi rekami
-
Stuki w przednim zawieszeniu
witam przedwczoraj bylem na diagnostyce bo chcialem sie upewnic co mi z tylu huczy i wyszlo na to ze to prawe lozysko, ale mysle jak juz jestem na diagnostyce to niech mi sprawdzi i przod bo przy dosc duzym przeciazeniu na zakretach slychac pojedynczy raczej taki lekko metaliczny stuk a wiec sprawdzil i wyszlo ze to moga byc albo sworznie na wahaczach bo sa do wymiany i prawy lacznik stabilizatora no to dobra 40 dyszki zaplacilem za ta diagnoze lece do sklepu kupuje ten lacznik bo swozni nie mieli zakladam lacznik a ty stuki jeszcze gorsze i dodam ze pojawily sie jeszcze stuki jak wiade w jakas dziure ale to sa juz takie prwdziwie metaliczne stuki pomozcie co mam wymieniac?? tak jak ten z warsztatu mowil ze to te sworznie moga tak stukac czy problemu szukac gdzies indziej?? pomocy bo za tydzien mam trase 2000km a samochod jak na zlosc odmawia posluszenstwa teraz mam prawie same wycieki i stuki
-
wymiana łożysk z tyłu
to jesli mozesz to napisz jeszcze raz ta instrukcje tylko prosilbym bardziej dokladniejsza i co najwazniejsze po kolei z gory dzieki
-
wymiana łożysk z tyłu
witam LIS czy napewno wszystko w dobrej kolejnosci opisales?? "1.odkręcasz nakrętkę nr 4 - tu sie zgodze 2.wyciągasz zabezpieczenie nr 2" - i tu mam problem jak sie tam dostac?? czy trzeba odkrecic najpierw polos?? ja probowalem zrobic to w ten sposob: 1. odkrecilem nakretke nr 4 2. sciaglem szczeki i tarcze hamulcowa 3. zalozylem sciagacz i probowalem sciagnac piaste ale poszla moze z 1cm nie wiecej i stanela polos wcislo prawie do knca a piasta nawet nie drgnela czy cos ja blokuje?? pomocy!
-
Wyciek Wyciek i jeszcze raz Wyciek tym razem ze skrzyni HELP
witam powoli trace juz cierpliwosc do tego samochodu ale jeszcze pytam na kanale zauwazylem ten oto wyciek prosze powiedzcie mi skad to saczy i jakie koszta naprawy pozdrawiam http://images29.fotosik.pl/41/2fbfdd276b278671.jpg http://images28.fotosik.pl/41/5fdb4ba8af35c4c2.jpg http://images29.fotosik.pl/41/da0ec6c647966530.jpg http://images24.fotosik.pl/41/03f473520b6bf846.jpg
-
Dziwne buczenie z tylu auta
witam ponownie usterki jeszcze nie zlokalizowalem, a juz pojawila sie nastepna ale to w innym temacie dodam jeszcze ze podczas dzisiejszej przejazdzki pojawily sie dziwne wibracje gdzies tak od 65 km/h czyzby to przez wal?? nie ma co zwlekac jutro jade na diagnostyke
-
Dziwne buczenie z tylu auta
tak jak pisalem opony i felgi odpadaja bo zmienialem na zimowki i dalej huczy pozdrawiam
-
Dziwne buczenie z tylu auta
wlasnie skonczylem wymieniac opony i tak jak podejrzewalem to nie opony jak huczalo tak huczy po przekroczeniu "magicznej bariery" ciszy czyli po 45km/h wiec co jeszcze obstwiacie?? opony- odpadaja lozyska most cos jeszcze?? aha powiedzcie mi jeszcze czy moge z tym tak jezdzic bez obaw
-
Dziwne buczenie z tylu auta
dzieki za zainteresowanie LukaszPL no moje opony nie sa zjezdzone do nitek z tylu maja jeszcze po 4mm ale jesli mowisz ze moga byc przyczyna tego niepokojacego huczenia to zaraz pojde przelozyc na zimowki i sie zobaczy ale watpie ze to opony postaram sie nagrac i wrzucic ten dzwiek moze cos uslyszycie pozdrawiam
-
Dziwne buczenie z tylu auta
witam od okolo miesiaca niepokoi mnie takie dziwne buczenie "huczenie" dochodzace z tylu auta takie łuu łuu łuu łuu po przekroczeniu 45km/h dodam ze ostatnio mialem maly wyciek z mostu ale wyciek naprawiony a olej w moscie byl prawie pelno wiec co to moze byc?? opony?? lozysko?? czy jednak most?? jezeli bylaby to wina mostu to gdy sie rozpedze i wrzuce na luz to powinno huczec czy nie?? czy jak to dziala?? pozdrawiam
-
OLEJ Czy lac juz mineralny??
witam zbliza sie u mnie wymiana oleju i zastanawiam sie czy nie zalac juz mineralnego przebieg to tak okolo 235 000km obecnie mam zalany 10w40 valvoline i silnik cos mi sie wydaje ze jakos dziwnie chodzi strasznie glosno aha jaka wiskoze polecacie pozdrawiam
-
Wyciek oleju POMOCY! [foto]
dzis bylem w warsztacie i powiedzeieli mi ze ten co zmienial simering na wale mogl nie dokrecic jakiejs sruby ktora dociska jakies lozysko i dlatego olej sie rozpryskuje i cos huczy ale troche dziwne to dla mnie bo przy mnie sprawdzali poziom oleju w moscie i byl ok wiec dlaczego huczy?? dzwiek no nie wiem taki łu łu łu łu pojawiajacy sie po przekroczeniu 50kmh
-
E36 Jakie radio wybrac??
cze zastanawiam sie nad kupnem radyjka do autka niebardzo wiem co wybrac wiec moze cos doradzicie cena tak do 350- 450zl max narazie to zwrocilo moja uwage http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/79412 pozdro
-
jaka przyczyna???
mam podobny problem od jakis 2 tygodni tylko zaczelo mi to robic po wycieku oleju z tylu piszcie kolejne przyczyny w poniedzialek tez jade na warsztat