Treść opublikowana przez rolandV
-
E61 LCI wyciek ze wspomagania kierownicy / zdjęcie/
ok, zabiorę się za to. Bo chciałem już wyciągać całość. Dam znać z uszczelniaczem.
-
Akcje serwisowe - E60/E61 - jakie były?
A po historii powiedzą jakie już akcje przeszło, a jakie nie ?
-
Akcje serwisowe - E60/E61 - jakie były?
Macie może gdzieś zebrane jakie akcje serwisowe były i kogo obejmowały? Jest to gdzieś dostępne? Mechanik mu mówił że na 520D była akcja związana z łańcuchem rozrządu ale nie znam szczegółów.
-
E61 LCI wyciek ze wspomagania kierownicy / zdjęcie/
Obejrzałem dzisiaj auto od domu pod kątem wycieków z układu wspomagania kierownicy' bo musiałem ostatnio dolać płynu i znalazłem przyczynę. Cieknie z samej góry w miejscu gdzie Krzyżak wchodzi w maglownicę. Na dole zdjęcie: Pytanie czy jest o część wymienna, czy można wymienić sam uszczelniacz z góry i nie wyciągać całej maglownicy? http://img846.imageshack.us/img846/1358/imag0500un.jpg
-
Prawidłowe odpalanie Diesla za pomocą guzika START - Pomocy
Tak jest, u mnie na zimnym pokazywał między 90 a 110 C :roll: Czujnik masz od razu jak otworzysz maskę w górze głowicy. Wymiana łatwa tylko klucz potrzebny specjalny z rozetę chyba 17.
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
Spróbowałem z tym filcem i efekty są słabe. dalej puka, może nie tak samo ale puka. Zauważyłem że problem polega na tym że poprzeczka odgina się w dół i jak coś przykleję to on tylko się delikatnie odegnie i nic się nie usztywni. Jeśli dociskam samą poprzeczkę ręką do góry to jest super. Pewnie jest jakiś luz na mocowaniach albo szynach. Temat trudny do naprawy. Jeszcze jutro popatrzę co by można zrobić.
-
E61 - układ poziomowania tyłu / dlaczego chf?
ok, dzięki. Nie chodziło mi o dynamic drive tylko o zwykłe zawieszenie E61 tył. Zastanawiało mnie to dlatego, że mam nakleję żeby lać płyn chf a nie zwykły atf a ten chf jest do hydrauliki zwieszeń podobno. Ja nie mam DD a mam na korku chf 11s do wlewania i nie wiem o co chodzi ?
-
E61 - układ poziomowania tyłu / dlaczego chf?
Mam takie pytanie, czy układ poziomowania tyłu w e61 jest na jednym obiegu i zbiorniczku z układem wspomagania kierownicy?
-
Prawidłowe odpalanie Diesla za pomocą guzika START - Pomocy
Możecie jeszcze pomyśleć o czujniku tem. u mnie przekłamywał i na zimny zapalał jak by był silnik rozgrzany, dawał inny skład mieszanki co powodowało ciężkie zapalanie.
-
BMW M5 E60 2006 rok.
Dokopuję temat. Chcę dołożyć zmieniarkę do mojego e61 2007 LCI. Mam miejsce w schowku. Jak mam to zrobić? Kupić zmieniarkę np taką: http://allegro.pl/zmieniarka-plyt-cd-bmw-e61-e60-alpina-6cd-i2783401095.html podłączyć i już ? Czy muszę jeszcze ją wprogramować ? Jeśli tak to w jaki sposób?
-
530d Increased emission błąd
A mocno miałeś brudny ten filtr powietrza ? swój wyjmowałem przedmuchałem go powietrzem i jest czysty więc nie wymieniałem a błąd jak był tak jest :mad2: Przedmuchanie filtra sprężonym powietrzem nic nie da, jak jest zabrudzony to do wymiany. Mikrocząstki wchodzą do filtra i nie jesteś w stanie ich wydmuchać.
-
530d Increased emission błąd
Jak nie rury od turbo i intercoolera to mogą być nieszczelności w ich połączeniu. Ja miałem niedawno w poprzednik Audi A6 sporą dziurę w rurze od turbo i auto miało pełną moc tylko kopciło się na czarno za nim przy przyspieszaniu. Zobacz połączenia czy uszczelki są dobre.
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
dzięki, jutro zabieram się za ten temat i dam znać jak poszło.
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
jak puka poprzeczka to raczej uszczelka nie ma nic z tym wspólnego, na środku poprzeczki przyklej do szyby czarny (jak masz czarną poprzeczkę i czarne obramowanie szyby z dachu) filc (np. taki mały kwadracik jak pod krzesła/szafki, dostępny w każdym LM/OBI/CAS...), szyba będzie "walić" w filc a nie w plastik... O tym właśnie myślałem tylko czy to nie będzie przeszkadzać przy otwieraniu? A może lepiej do poprzeczki a nie do szyby?
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
dzięki ale ja mam problem z tym że szyba mi podskakuje na nierównościach i obija się o tę poprzeczkę między szybami i po prostu głośno puka. Czy na to też pomoże nowa uszczelka?
-
jaki olej po wycięciu DFP?
będzie w takim razie LL-04
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
ale w moim jeszcze nie :(
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
masz nowszy typ uszczelki.
-
coś z elektroniką w E61, pomocy
Może masz z opcją podgrzewania paliwa w zbiorniku, było coś takiego w niektórych autach na Skandynawię.
-
520d - E61 LCI - niższe wartości KM na hamowni
Podpowiedź do magika - że może przepływomierz nawalać - ale czy to nie powinno wyjść w testach? No i filtr powietrza zasyfiony na maxa - jutro podwiozę mu nowy i zobaczymy dalej.
-
520d - E61 LCI - niższe wartości KM na hamowni
http://www.agma-tuning.pl/ u mnie w Toruniu.
-
520d - E61 LCI - niższe wartości KM na hamowni
Ja mam manual.
-
520d - E61 LCI - niższe wartości KM na hamowni
Dzisiaj auto było na hamowni i wyszło że zamiast 177KM ma tylko 158KM czyli spora różnica, i coś około 320Nm ? Czym to może być spowodowane? dodam że DPF został wycięty i przeprogramowany. Może przepływomierz? - czy w programie jestem w stanie to sprawdzić ?
-
Panorama dach E91, E61, X3, X5
u mnie szumi ale głównie szyba szyberdachu lekko podskakuje na nierównościach i dzwoni w aucie. Nie wiem czy wymiana uszczelki na to pomoże.
-
jaki olej po wycięciu DFP?
szukam i nie mogę znaleźć - czy po wycięciu DFP zmieniamy olej na inny z innymi parametrami, czy nie ma to znaczenia? Nie wiem czy czasami nie powinien być to olej do aut bez DFP?