Treść opublikowana przez Patryk_nowak
-
3xx - wkłady lusterek z anglika pasują do 'naszych' wersji ?
Nie pasuje, będzie źle widać, bo to tak jak byś założył wkład ze strony pasażera do kierowcy, inna perspektywa. Sam to przerabiałem. Nie wiem jak z zamiennikami.
-
320d - skrzypiąca i drżąca szyba
To nie szyba :D Przesmaruj czystym olejem bądź czym innym metalowe listwy na karoserii które stykają się z uszczelką drzwi. Pozdr
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
Nr 3 z obrazka http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=17_0142&hg=17&fg=05 Zamyka żaluzje chłodnicy dzięki temu szybciej się nagrzewa, po odpaleniu samochodu na zimnym powinny się zamknąć. Pozdr
-
330xi - jak skasować serwis olejowy?
Procedura startu wygląda mniej więcej tak Jest pokazany serwis olejowy bo pokazuje ilość kilometrów do wymiany oleju
-
320d e46 99r lekkie przerywanie przy ruszaniu
To u mnie są jakieś analne sklepy :D 220zł - Febi około 160zł - CORTECO 190zł - OEM ASO 230zł - LMF
-
330xi - jak skasować serwis olejowy?
Czy robisz to w ten sposób ?? Może pojawiła się 2 inspekcja przypominająca o zmianie płynu hamulcowego ?? ikonka-zegarek w kwadracie
-
3XX Zjazd :)
Jestem za Lubelskim :)
-
felgi wklęsłe(kupno)
Kolego masz tu link http://felgenkatalog.auto-treff.com/ i poszukaj wzoru felgi bo z twojego opisu za wiele nie wynika ;)
-
320D Elektrozawór nagrzewnicy
Bo to jest wersja do Diesla z obiegiem na Elektryczny podgrzewacz i wersją z automatyczną klimatyzacją dlatego jest zawór i pompka w jednym. Czyli Auxiliary water pump i water valve w jednym :) Te pojedyncze zaworki są raczej z benzynówek
-
320d - mocowanie listew bocznych ozdobnych
Daleko masz do ASO ?? takie drobne elementy kosztują grosze a masz od ręki. Czasami taniej niż na allegro. Popraw nazwę tematu !!
-
320D Elektrozawór nagrzewnicy
To że daje cały czas ciepło na nogi to wina właśnie tego zaworka Ceny mniej więcej znalazłem używki nie są drogie w ASO kosztuje 866zł (dane z z http://www.boxer-parts.eu/miniKoszyk.php) Będę miał chwilkę to rozbiorę go i zrobię fotki.
-
320D Elektrozawór nagrzewnicy
ile kosztuje taki zawór ?? :)
-
320D Elektrozawór nagrzewnicy
Mam podobny problem więc dołączam się do pytania. Ostatnio czytałem ze to uszkodzenie pompki z zaworem Numer 7 z obrazka http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=64_1084&hg=64&fg=18 Pokazuje błąd w Inpie Auxiliary water pump, Czy to będzie wina tego zaworu ???
-
320d stukanie i awaria silnika
Podepnij pod kompa powinny wyskoczyć jakieś błędy
-
320i - problem z zapalaniem i gasniecie silnika
Będzie łatwiej jak poprawisz nazwę tematu :) Napisz jaki masz silnik. W opisie masz że 320i tak ?? Najlepiej zacząć od podpięcia pod komputer.
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
W testach licznika numer 9.0 powinno wynosić około 14,2v. Sprawdź czy przy skokach obrotów są jakieś skoki napięcia.
-
320d Compact- Świece żarowe
Obie dobre firmy jeszcze bosch produkuje świece ale jakie nie założysz to będzie dobrze, aby nie tanie zamienniki bo na moim przykładzie za wiele nie pogrzeją.
-
320d Compact- Turbina (obr/min)
Mi to wygląda na zaworek turbiny, może się zacinać i są takie objawy. sprawdź te wężyki ewentualnie zamień zawory miejscami z egr na turbo i na odwrót :) Jeśli nie wiesz jak to zrobić to napisz zaraz wytłumaczymy.
-
320d Compact- Świece żarowe
Fabrycznie NGK montowane są też w Peugeotach bo ostatnio wyjmowałem. Z mojej wykręciłem Beru ale na pewno ktoś zmieniał. Bierz Beru chyba najlepsza firma do rozruchu klekota :)
-
320d Compact- Jaki olej do silnika?
Używaj wyszukiwarki, zadajesz takie tematy które były wałkowanie po 1000razy Co do oleju to jak chcesz. Musi spełniać normę LL01. Większość chwali Motul X-clean 5w30, w pełni syntetyczny.
-
320d Compact- Świece żarowe
Polecam BERU chyba najlepsze świeczki. Nie zakładaj żadnych Febi czy innego badziewia, wymiękają po 2 000km A tak w ogóle :search: było dużo tematów
-
320d Compact- Turbina (obr/min)
Jak kolega wyżej pisał, sprawdź wężyki i zaworki (nr 1 ze schematu) http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47/LHD/N/2001/january/browse/engine/vacum_control_engine_turbo_charger/ Ewentualnie szczelność intercoolera i dolotu. Czy przy obciążeniu puszcza dyma ??
-
320d - Kierownica nie odbija.
Pierwszy samochód rwd ??? Nie wiem jak nie odbija ale samochodzy z napędem na tył nie ciągną tak kierownicy jak fwd. Jeździłeś dla porównania innym ??
-
320d Wyje coś bardzo mocno
Witam Odgrzeje kotleta :) Mam takie samo wycie ale tylko przy ujemnych temperaturach, wyje przez pierwsze 400-500m i dalej cisza. Niezależnie od obrotów jak dam na luz to też. Czy może być to związane z łożyskiem oporowym docisku ?? Mam również mały luz łożyska na 1 podporze wału, czy to może aż tak wyć ??
-
Ciekawostka z INPY ile czasu świeciły żarówki
To mnie pocieszyłeś :twisted: Dzięki za odp :)