Treść opublikowana przez Diamand
-
318d M47N Wyjęcie akumulatora a alarm?
fabryczny ma ;) przy włączonym alarmie, po odłączeniu aku powinna się odpalić się syrena;
-
318i olej cieknie z silnika (nie uszczelka obudowy)
owszem zbiorniczki się rozszczelniają czasem, ale to znajduje się przy chłodnicy. a może to jakiś simering? jeśli nie da się wypatrzeć teraz, to może warto umyć pokrywę z kurzu i poobserwować od nowa? pozdrawiam.
-
318i Stuki w tylnim zawieszeniu.
Kolego nie pisz bzdur, bo ten samochód ma regulowany kat pochylenia koła w tyle więc napewno trzeba go bedzie poprawić. Kolego, wymieniałeś kiedyś poduszkę amortyzatora w e46?.... nie dziw, że potem w sieci nie można znaleźć żadnych miarodajnych informacji, albo trzeba się nieźle naszukać.
-
318i Stuki w tylnim zawieszeniu.
jw. trzeba posłuchać co i jak stuka. jeśli skończyły się poduszki amort. to słychać coś wyżej i dźwięk jakby coś klepało w blachę. po wymianie nie trzeba ustawiać zbieżności; w sumie szybka robota.
-
Stukajace zawory przy zimnym starcie
mam całkiem nie najgorszy olej i czasem mi też zapuka.
-
320d 136KM ciężko wchodza biegi jedynka i dwójka ?
a duża strzykawa i wężyk nie wystarczy? o ile jakiś olej się tam znajduje, to sama wymiana na nowy nie musi rozwiązać problemu.
-
318i Problem z układem chlodzenia
temat raczej wielokrotnie omawiany; ciśnienie w układzie może być za duże, temperatura na blacie jaka jest? sprawdź wąż na dole przy chłodnicy (czy jest ciepły)jak się motor zagrzeje.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
to nie kupuj zajechanego egzemplarza, tylko dobrze poszukaj, a napewno coś się z czasem trafi. w mniejszej benzynie dwumas to raczej nie taki problem, a problem z maglownicą to nie odrazu wymiana za 5 klocków, może wystarczyć jakaś regeneracja za 600 + demontaż.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
mam 318 od ponad roku i koszty części, nie są nie wiadomo jakie. jak to w używanym zawsze trzeba coś zrobić po pewnym czasie. jak pisali wcześniej forumowicze- jakaś elektronika - czujnik, przepływka, sprzęgło, tuleje itd. kupując benzynę niejako ograniczasz ryzyko drogiej naprawy. ale tylko ograniczasz, bo przecież diesel też pojeździ, zależy jaki egzemplarz. nie śpiesząc się można coś sprowadzanego wyhaczyć w benzynie , w miarę w dobrym stanie technicznym, więc nie masz odrazu np. kosztów wymiany zawieszenia. a co z czasem przyjdzie, to zawsze loteria. :wink:
-
320d światła do jazdy dziennej
witam, znajdzie się ktoś z Łodzi, kto aktywuje światła w E46 przed FL ?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
hehe, albo gazem.. odwieczna zagwozdka, jak już mam 318, to chciałbym mieć więcej, zresztą r6 ładnie mruczy.
-
Zakup oryginalnych nowych części przez internet
cześć, ja powiem ze swojej strony, że chyba zamówię na bmwautoparts.pl.; szukam zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego do E46 i na tej stronce wołaja 221,96 (wyprzedaż jakaś + 5 % zniżki), w aso cena to 325, podobnie (minus 30 zł) w zaprzyjaźnionym sklepie. Także konkluzja jest taka, że zawsze trzeba się rozglądnąć :o
-
[e46 320d] tarcze hamulcowe - drgania
dokładnie- jakie tarcze założyłeś?
-
320d drżenie przy ruszaniu i puknięcie z tyłu?
witam, jednemu szarpie tak, drugiemu śmak - najlepiej jechać do innego lekarza ;) na oko szarpanie może być od docisku.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
mało tego - nie mniej niż 2.0, a raczej więcej niż 2.0. :D mam to 1895 cm i myślałem że coś nie halo z motorem, a tu poprostu odejścia brak hehe
-
318i - Sprzeglo albo skrzynia. Prosze o rade!
jeżeli mocno haczy - to wymiana oleju nie pomoże ;) raczej trzeba się szykować na sprzęgło, było trochę o tym na forum. zresztą mam to samo u siebie :mad2: