Treść opublikowana przez czerwony330d
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Tył, przede wszystkim dla kolejnych zapaleńców, na razie serwo zostanie moje a jak będzie nie wyrabiać wtedy pomyślę nad wymianą ale myślę że serwo powinno dać radę :)
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
No, no Mariusz bardzo ładnie to wygląda :cool2: :cool2: Dlaczego tylko na chwilę zakładasz :?: Przecież zimy chyba już nie będzie :)
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Nie zrozum mnie zle sam mam przewody w oplocie i dodatkowo tej samej firmy i nawet jak juz dostalem to nawet mi sie podobal ten piekny czerwony przezroczysty... tylko ze na co dzien nie widzisz przewodow a nawet jak zagladasz pod kola to sa pochlapane brudem ulicznym i koloru niestety nie widac, tak samo nie odczujesz przy normlnej eksploatacji lepszego hamowania tylko w ekstremalnych momentach ktorych ci nie zycze... Ja je wziolem bo jestem psychopata jak chodzi o hamowanie jak kiedys dawno temu nie wychamowalem 205 GTI bo mialem przezarty jeden przewod (przez szczora prawdopodbnie) ktory przy ciezszej proby hamowania sie przerwal i od tego momentu zawsze mam przewody w oplocie i zawsze mnie gryzie ze kawalek oplotu kosztuje 700 zl :8) i nikt o tym nawet nie wie bo nie stwierdzisz tego i juz sie zastanawialem nad przyklejeniem naklejki, jezdze w oplocie :) Rozumiem Cię doskonale :D Wiem że to taki gadget że faktycznie nikt tego nie zauważy, dopiero jak komuś powiesz to być może to doceni, to fakt że cena jest dość wysoka ale wydaje mi się że warto bo to dla naszego bezpieczeństwa :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Serdecznie dziękuję Marku za tak miłe słowa, sam dobrze wiesz że jak wczesniej miałem E46 330d to kiedy kupiłes swoją E46 330Ci to ty rozwaliłeś mi system ale twoja Bawara również jest przepiękna i nie masz się czego wstydzić, na pewno w tym wątku zamieszczę wiele zdjęć z przebiegu prac związanych z montażem zawieszenia i hamulców :) :wink: A jak skończę to nie ma problemu mozesz wpaść i na żywo wszystko obejrzeć :) :wink:
-
330ci Mystic Blau, Eisenmann Exhaust xenon dynamic ......
No i bardzo dobrze że rozkminiłeś bo faktycznie myślałem że co nie teges z tym modem ale nie zdradzam tajemnicy jak będziesz gotowy to sam się pochwalisz, co do podziękowań to nie ma za co, wiesz że jak tylko mogę to pomogę, wiem że mogę później również liczyć na twoją pomoc :) :wink: :cool2:
-
Montaż nowego sprzęgła - pytanie
Nie wiem w czym pomógł ten filmik :? bo moim zdaniem nic specjalnego nie pokazał. Ja jak wymieniałem koło dwu masowe wraz z kompletnym sprzęgłem w E46 330d miałem specjalny kołek ustalający tarczę sprzęgłową by wałek sprzęgłowy idealnie spasował z tarczą ale w E46 podparcie wałka sprzęgłowego było łożyskowane w kole dwu masowym a w E9x wałek sprzęgłowy ma łożyskowanie na końcu wałka więc jest różnica w łożyskowaniu, docisk jest pewnie samo regulacyjny i jest zblokowany przed montażem, teraz pewnie chodzi o osiowe ustawienie tarczy przed rozblokowaniem docisku bo jeśli nie będzie ustawione osiowo z wałkiem sprzęgłowym względem koła to będzie lipa przy montażu skrzyni biegów :( Nie wiem czy ten przyrząd który pokazałeś na zdjęciu nie będzie za krótki a nie lepiej ustawić tarczę według koła dwu masowego bo przecież wałek i tak na nim będzie miał podparcie.
-
330ci Mystic Blau, Eisenmann Exhaust xenon dynamic ......
Tak, zgadza się rozmawialiśmy prawie dwie godziny :mrgreen: :wink: Zresztą Michał zbierał na te mody 33 lata :mrgreen: :wink: Marek, lepiej się pochwal nowym modem :D :wink:
-
Czy w N57 wymienia się odmę?
kolego w N57 tak i w N47 nie wymienia się odmy bo jest wbudowana w pokrywę, no chyba że chcesz wymienić pokrywę zaworów.
-
e92 335i WHITE POWER
Michał będzie miazga :cool2: :D :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Myślisz kolego Rivasi że przewody w oplocie to zbędny gadget :o dla mojego dobrego samopoczucia i wyglada auta absolutnie niezbedne i na pewno poprawiaja bezpieczenstwo pasywne (raczej nic nie przegryzie przewodu a ten nie skoroduje) tylko zawsze sie zastanawialem czy 600-800 zl to nie za duza suma ale w sumie maja one sluzyc dopiero przy ekstremalnych hamowaniach i jezeli te 20 cm mniej na drodze hamowania ma zrobic ze nie wpadne do przepasci... to sie oplaca. :mrgreen: Rozumiem kolego Rivasi :cool2: Myślę że się jednak opłaci :D :wink: W porządku Bartku ja już przed przyjazdem przygotuję wszystko by to jak najmniej czasu Ci zajęło :) :wink: Panowie...foto relacja niezbędna... :8) Mario, wiesz,że mi szczególne się przyda... Tak wiem Michał, jutro zabieram się do roboty więc fotorelacja będzie dla potomności :) :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Bartek, być może po montażu przewodów w oplocie nic nie odczuję ale robię dla swojego spokoju że stare gumowe przewody które juz mają prawie 8 lat się nie rozlecą a poza tym w motocyklu stosowałem przewody w oplocie i na pewno przy dłuższym hamowaniu przewody w oplocie nie puchną i to jest największą zaletą oraz trwałość przewodów na które to przewody firma HEL daje dozywotnią gwarancję coś a'la filtr K&N i to chyba wystraczajace argumenty by wymienić przewody :) :wink: P.S. Bartek mam do Ciebie pytanko czy mógłbyś mi pomóc przy wymianie przewodów hamulcowych i odpowietrzeniu :?: :wink: Jeżeli nie wcale sie nie obrażę ale pytam ponieważ juz robiłem z tym wiec masz pewne doswiadczenie w tym temacie.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Myślisz kolego Rivasi że przewody w oplocie to zbędny gadget :o
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzisiaj wreszcie otrzymałem ostatni element układanki: http://images70.fotosik.pl/690/6e0a942cec0e9b5cgen.jpg Także koledzy jutro montaż a jak się zmobilizuję to nawet za chwilę rozpocznę montaż, przy okazji czyszczenie filtra powietrza K&N, czyszczenie filtra pyłkowego, także do końca tygodnia powinienem się ze wszystkim wyrobić :D
-
BMW E90 Zmiana świateł pre-lci na lci
jesteś tego pewny?? w takim razie gość mi źle zakodował tylne światła bo jeżdżę na testowym bez działających przednich szyb znajdzie się ktoś ze świętokrzyskiego co się podejmie kodowania? Oczywiście że jestem tego pewien bo prawie dwa miesiące jeździłem na Frm2 zanim kupiłem Frm3, na 100% masz źle zakodowane światła, polecam kolegę Dziquska ogarnie Ci temat zdalnie za drobną opłatą napisz lub lepiej dzwoń i Ci to załatwi :) :wink:
-
BMW E90 Zmiana świateł pre-lci na lci
Ten FRM2 który masz obsłuży Lampy LCI bixenon nieskrętny także możesz go zostawić ja też miałem u siebie ten Frm2 tyle że zmieniłem na Frm3 bo miałem lampy LCi skrętne z doświetlaniem zakrętów.
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
To nie jest głupi pomysł. Michał zna się na tym jak mało kto. Chociaż wątpię żeby miał na to czas... Zapytać nie za szkodzi a praca przy F10 będzie dla niego przyjemnością :) :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
W tym tygodniu montaż ale jeszcze brakuje mi jednego elementu do całej układanki :) :wink: Seba ale obawiam się że ta galeria długo nie będzie trwała :P
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Ok, a możesz podać namiar gdzie to można kupić i czy podłączenie jest proste :)
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
A ja myślę że w rozsądnych pieniądzach to kolega Michał330xd ogarnie temat a pojęcie ma o tym wielkie i zna się na rzeczy :D :cool2:
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Czy taki gadżet można zamontować w 335d?
-
naprawa silnika3.0d
Kolego pompa vacuum ma za zadanie wytworzyć podciśnienie do sterowania takimi odbiornikami jak klapkami w kolektorze, EGR, wpomaganiem pompy hamulcowej.
-
E91 320d - Brak mocy silnika i sycząca turbina?
Właśnie sprawdź jakie ciśnienie daje ale moim zdaniem jak wciska dobrze w fotel to wszystko jest ok, ale jak masz chęci to możesz wrzucić filmik :cool2:
-
E91 320d - Brak mocy silnika i sycząca turbina?
Jak najbardziej przy otwartej szybie i wyłączonej muzyce w aucie takie świszczenie jest dopuszczalne ale nie syczenie, może chodzi Ci o świst a nie o syk? Raczej gdyby czujnik wychwycił by zbyt niskie ciśnienie doładowania to na pewno by wywalił błąd, może mylisz dźwięk syku ze świstem i dlatego twoje obawy, najlepiej jak nagrasz filmik, jeżeli nadal masz wątpliwości i wtedy ocenimy ale jak nie masz spadków mocy to niczy się nie przejmuj gorzej jakby turbina by gwizdała bo to świadczyło o zbliżającym się końcu.
-
E91 320d - Brak mocy silnika i sycząca turbina?
Nie rozumiem kolego do czego zmierzasz :duh: Najpierw piszesz o niedomaganiu silnika i ewentualnej nieszczelności, teraz nagle że miałeś dziurę i wymieniłeś wąż a teraz o syczeniu, kolego o co tobie chodzi zdecyduj się :duh:
-
E91 320d - Brak mocy silnika i sycząca turbina?
Kolego sprawdź połączenie wąż doładowania turbo IC oraz IC przepustnica na diagramie masz oba połączenia: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/164967/686x484