Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Moim zdaniem jeżeli jutro wszystko się wyjaśni z piastą z 123d/135i to jaka rzeźba to będzie :o Przecież wszystko spasuje P&P i nie będzie rzeźby, tylko trzeba będzie przekładkę zrobić i tyle :D :wink: Zresztą jak masz zamiar sprzedać białasa to fakt lepiej już za bardzo nie inwestować :) Trochę szkoda bo to naprawdę dopieszczony wóz :cool2:
  2. Wlodi, może kup na oponeo ja tam zawsze biorę opony i do tego 20 złotych do opony dokładasz i masz ubezpieczone na rok czasu :D :wink: Polecam oponę Dunlop SportMaxx RT mam u siebie takie i dobra trakcja na suchym na mokrym trochę gorzej ale też jest nieźle i nie zużywa się tak szybko no i przede wszystkim cicha :D :wink: :cool2: Co do malowania felg to napiszę tylko jedno, nie maluj na biało bo będzie to słabo wygladać mi się bardzo podobały felgi pomalowane jak miałeś wcześniej, to było :cool2: :cool2: :cool2:
  3. Bartek, wszystko doskonale rozumiem i wiem o co chodzi, dzisiaj zwiedziłem słynne kurniki w Jasienicy i Jaworzu, można powiedzieć że to jakbym był na giełdzie :o Dzisiaj straciłem prawie pół dnia na chodzenie od jednego handlarza do drugiego i niestety jak pytałem o model 123d to wielu zastanawiało sie co to za silnik :shock: :duh: Niestety nie udało mi się znaleźć zwrotnic z piastami i znowu lipa ale zadzwoniłem do firmy która posiada całą belkę (wózek) kompletny z wahaczami, wspornikami, zaciskami, tarczami, dyfrem i półosiami no po prostu komplecik i jest to już wstepnie sprawdzone że pochodzi ze BMW 123d 2011rok, jutro ma zostać do mnie dostarczony i zobaczymy że sprzedawca był uczciwy i sprzedaje to co oferuje a ja potrzebuję, także jutro rano rozbieram swoje wsporniki z obu osi i czekam na przywóz belki, oczywiśccie zdam relację ze spasowaniem piast ze 123d a moimi ale można po cichu napisać że to jest rozwiązanie które wyeliminuje problemy związane z montażem hamulców MPerformance :D :dance: Jutro się okaże, trzymajcie kciuki, w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować kolegom Cypisek (Bartek) oraz Its77 za pomoc w rozwiązaniu problemu z montażem hamulców MPerformance. Dziękuję :cool2: :cool2: :cool2: Dziękuję Wlodi za wskazówkę ale zawieszenie z F20 czy F30 nie pasuje do E9x pisałem już o tym wcześniej :) Wlodi lepiej szukaj wsporników z piastami z BMW 123d czy 135i jak chcesz zamontować tylne zaciski w swoim aucie :) :wink:
  4. Dawid, wiem że są ale tutaj trzeba trochę inaczej to rozwiązać :? tzw dystans przelotowy z kołnierzem centrującym :) a jak nie taki to dystans przykrecany do piasty ze szpilkami ... mocno Ci Mariuszu kibicuje :) Dziękuję Łukasz, tak wiem że są takie bo mam nawet jeden przykręcany na przodzie 15mm :) :wink: Bartek jutro zadzwonię z zapytaniem do tej firmy czy mają zwrotnice na sprzedaż, dziękuję :) :wink: :cool2: Jeżeli faktycznie będzie lipa z tymi piastami to pozostaje tylko takie rozwiązanie :) :cool2: A za poswięcenie swoich piast zrobiłbyś przepiękny gest :cool2: :cool2: I jeżeli to by zagrało to rozwiązanie problemu montażu tylnych zacisków MPerformance został by rozwiązany :cool2: :cool2: :cool2: Przeczytałem i jest to tak jak dzisiaj rozmawialiśmy jedyny słuszny wybór jeżeli wszystko zawiedzie :) :wink: Sławku nie będzie to powodować jakiś wibracji ?? no i czy to bezpieczne ?? No chyba że to wykonane przez jakiegoś fachowca obeznanego w temacie :cool2: Właśnie, też się nad tym zastanawiam ale chyba nie powinno jak powierzchnia bedzie równa i odpowiednio dolegała do płaszczyzny piasty :) Ja też po przeczytaniu paru tematów skłaniam się ku temu rozwiązaniu :) :cool2: Nie kolego nie mam opisu, wszystko robiłem sam i sam dopasowywałem ale jest to do zrobienia, więc przede wszystkim musisz kupić żarówki, następnie wykorzystujesz swoje ori obudowy i otwór który masz po demontażu oprawki musisz rozwiercić wiertłem o średnicy 19 mm akurat ja miałem takiej średnicy, jak już rozwiercisz wsuwasz w powstały otwór żarówkę led i tył zalewasz klejem w celu usztywnienia ja użyłem kleju polimerowego, pozostaje przerobić wtyczkę tak by pasowało do zasilania w twoim aucie i zrobić otwór z tyłu pokrywki zamykającej żarówkę led i przez ten otwór wyprowadzić pozostałe elementy czyli rezystory, otwór ładnie uszczelniasz silikonem i po robocie. Kolego Michał nie będzie trochę za głośno jak od środkowego tłumika tylko dwie rury zastosujesz? To takie Led markery nadaja się do jazdy dziennej? tzn chodzi o ringi No powiem szczerze Grzegorz że po zamontowaniu tych Led markerów, nieznacznie poprawiła się jakość swiecenia ale nadal nie można tego używać do jazdy dziennej bo są za słabe po prostu konstrukcja pre-lci markerów jest niedopracowana jak już to mozna zakodować swiaatła do jazdy dziennej i bedą świeciły światła długie z mocą 20-30% i wtedy nikt się do Ciebie nie doczepi :) :wink:
  5. Oczywiścię że można ale po założeniu dystansu pomiędzy tarczę a piastę zabraknie nam krawędzi do montażu felgi bo pozostanie tylko 6-7 mm i tu jest problem, można dospawać tuleję i ją obrobić ale nie wiadomo czy nie zmieni się struktura piasty :?
  6. Tak zgadza się ten numer 33416760058 to numer mojej piasty a 33416771082 to właśnie E82, E88 123d, 135i i tak jak piszesz Sławku półosie są inne w automatach a w manualu są takie same czyli wychodzi na to że muszę mieć piastę jedynie z 123d manual, dziękuję Sławku, pewnie że jeden dzień mnie nie zbawi, także poczekam na rezultaty do jutra :D :wink: :cool2:
  7. No to super Sławku, tylko że twoja piasta jest taka sama jak moja nawet numery te same ale przynajmniej będę wiedział jak odróżnić twoją od tej z E82, E88 :) :wink: Jeszcze wpadłem na taką myśl a jakby na rysunku to można sobie wyobrazić: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/354072/686x484 Pomiędzy łożysko dotoczyć odpowiadającą średnicą zewnętrzną i wewnętrzną łożyska w piaście tuleję którą można by odsadzić łożyska wraz z piastą o te potrzebne 6 milimetrów czy zdało by to egzamin bo nacięcie zabezpieczające nakrętkę przed odkręceniem jest dość długie, może by to wystarczyło :?
  8. Tak zgadza się Sławku ale jest tylko jedna oferta z tym zawieszeniem :( http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/84/91/70/5084917043_2 Od tego sprzedawcy i znowu pomorskie :o http://allegro.pl/kompletne-zawieszenie-tyl-bmw-e87-e88-123d-3-15-i5084917043.html Sławek a możesz w swojej jedynce zmierzyć po zdjęciu felgi mniej więcej grubość bębna od czoła do tarczy hamulcowej?
  9. Koledzy czy ktoś z waszych kolegów posiada 135i coupe bo faktycznie znalazłem belkę z tego modelu i spójrzcie jak mocno odsadzona jest piasta od osłony: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/51/11/56/89/5111568949 bardzo bym prosił by ktoś w miarę możliwości zmierzył odległość piasty od osłony ile wynosi, wiem że jest z tym trochę roboty ale jest to dla mnie ważne bo nie mam zamiaru kupować zwrotnic skoro może być to takie samo odsadzenie jak u mnie, jeżeli ktoś jest z Gdańska i mógłby podjechać do firmy która ma na sprzedaż tą belkę i zmierzyć to byłoby super, tu jest aukcja z tą belką: http://allegro.pl/bmw-e82-135i-wahacz-zwrotnica-belka-tyl-7351km-i5111568949.html Bardzo dziękuję za pomoc :) :cool2:
  10. No więc tak wygląda sprawa jeżeli chodzi wsporniki z E90 a F30, kolega lts77 sprawdził wspornik z F30 montując go do wahaczy z E90 i niestety, okazało się że wszystko pasuje oprócz jednego wahacza który ma inny kąt mocowania do wspornika i jest o 1 centymetr przesunięcie, także lipa :x :( Wielki dzięki za poświęcenie swojego czasu kolego lts77 :cool2: :cool2: Chyba że ktoś zna jakiś sposób wygięcia wahacza by pasował :) :wink: Pojechałem dzisiaj do kolesia który handluje zawieszeniami by za sugestią kolegi lts77 sprawdzić czy wózek(sanki) z F30 są identyczne ja wózek z E90 i znowu lipa poduszki w F30 mają większy rozstaw o 5 centymetrów więc nic tego bo była opcja podmiany kompletnego tylnego zawieszenia z F30 do mnie, jest jeszcze jeden trop który na który zostałem naprowadzony przez kolegę Cypiska (Bartek) i jemu również bardzo dziękuję za zaangażowanie w temat montażu tylnych zacisków :cool2: :cool2: a mianowicie prawdopodobnie odpowiednie odsadzenie posiada piasta z modelu 135i cabrio E88 lub coupe E82 i posiada podobno odsadzenie 10 milimetrów, jeżeli faktycznie by tak było to wystarczyło by kupić kompletną zwrotnicę z jednego z tych aut i sprawa by została rozwiązana ale dopóki tego nie sprawdzimy to nic nie jest pewne :( Jest jeszcze możliwość o której pisał Bartek, dorobienie dystansu pod tarczę hamulcową 6 mm i dospawanie tuleji o średnicy kołnierza 6mm by wydłużyć kołnierz do montażu felgi, także powoli zaczynają się kończyć alternatywy ale kolega Bartek mnie wspiera mówiąc że jak się powiedziało "A" to trzeba też powiedzieć "B" :) Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać :?
  11. Bartek, przepraszam że tak późno zawitałem w twojej galerii ale wiesz że w galeriach za bardzo nie siedzę, auto znam ze spotów i wiem że nie idziesz na łatwiznę i dbasz o każdy detal :cool2: Czyżbyś chciał sprzedać jedynkę :o Czy po prostu się zastanawiasz :? Chyba jednak nie sprzedajesz bo ostatnio chwaliłeś się mi nowymi zakupami, także chyba jeszcze nie teraz, nie bój się nie zdradzę twojej tajemnicy, jak uznasz to sam się pochwalisz :) :wink: O nowym motocyklu też nic nie mówiłeś skromnisiu jeden :) :wink: Trzymaj tak dalej bo warto :cool2:
  12. Skrzynia pewnie zniesie te 550Nm ale jak długo, nie mówiąc o przeniesieniu napędu :o
  13. Także uważaj i nie prowokuj złodzieji. Bo szkoda by było auta :(
  14. Kolego to koło zębate to jest koło zamachowe do rozruchu silnika akurat przy kołnierzu nie ma oleju bo tam jest otwarta przestrzeń i w niej znajduje się koło zamachowe i konwerter czyli sprzęgło hydrokinetyczne, obudowa jest praktycznie jednolita, jeżeli skrzynia ma niewielki uszkodzenie przy silniku to nawet bym tego nie wymieniał, jeżeli skrzynia pracuje bez zarzutu, może zrób zdjęcie to się zobaczy a poza tym co to musiał być za strzał że skrzynia przy kołnierzu pękła :shock:
  15. Kolego masz skrzynię 6HP26 a najlepiej jak wpiszesz końcówkę VIN-u w realoem i będziesz więdział dokładnie :)
  16. Ja się mogę z tobą zmierzyć :norty:
  17. Kolego, nie chcę straszyć ale usunałbym na twoim miejscu swoje auto z Facebooka, kolega ostatnio przez to stracił swoje BMW.
  18. Byłbym Ci bardzo wdzięczny jakbyś pomierzył, sprawdź wszystko dokładnie :cool2: :cool2: Natomiast jak przyjechałem na giełdę to już handlarze się pakowali i nie miałem możliwości posprawdzania tego :o :( Dobrze Bartku to na pewno ważna informacja :cool2: :cool2: Będę czujny :) :wink:
  19. Jak też tak myślę by tego nie osłabiać :( Każda z tych opcji jest dobra i myślę że muszę się zdecydować na jedną z nich :) Wiem kolego wiem że są takie same :) Zastanawiam się nad wspornikiem koła z F31, mam do Ciebie prośbę bo przeanalizowałem różnice pomiędzy wspornikiem E9x a F3x według realoem i wychodzi że na pewno pasuje wahacz dolny bo tuleja zastosowana w nim jest taka sam jak i u mnie dokładnie ten sam numer tuleji to że wahacz ma inny kształt to nie ważne bo faktycznie jest inny w F-ce i E9x ale tuleja mocująca jest taka sama więc powinna pasować do wspornika :) F3x http://www.leebmann24.de/etk/images/251845.jpg E9x http://www.realoem.com/bmw/diagrams/q/p/284.png Kolego lts77 do Ciebie prośba jak masz możliwość porównania wspornika z piastą z E91 z twojego auta z wspornikiem z tego linku który podałeś a sprzedwaca jest z Częstochowy i porównania zgodności to byłbym bardzo wdzięczny Tobie za pomoc o co chodzi interesuje mnie czy reszta drążków na diagramie z F3x a E9x mają podobne grubości, wystarczy pomierzyć bo wahacz na pewno powinien pasować bo ma tą tuleję taką samą, czyli reszta wahaczy ale po porównaniu śrub mocujących do wspornika wygląda na to że i w F3x i w E9x wszystkie śruby mają tą samą długość i wygląda na to że wszystko powinno pasować, proszę abyś jak możesz jutro podjechał i rozwiał moje wątpliwości, będę wdzięczny :) :cool2: Teraz pozostaje tylko kwestia łożyska które jest w E9x a F3x czy jest ta sama średnica wewnętrzna i zewnętrzna i wychodzi na to że jest łożysko w F3x 45x84x41 a w E9x jest 45x85x41 i jest również łożysko kulkowe skośne wychylne czyli różni się tylko tym że jest w E9x średnica zewnętrzna o jeden milimetr większa w porównaniu z Fx więc myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana wspornika koła na ten F3x i to rozwiązanie chyba będzie najlepsze i bez rzeźby :D :cool2: No i jeszcze kwestia czujnika DSC czy jest takiej samej średnicy wlot do założenia mojego czujnika. Nie ma co się dziwić Bartek, jak ktoś nie ma pojęcia to woli nic nie dodawać a przecież każda nawet głupia podpowiedź może w jakiś sposób pomóc, szkoda pisać :duh: Bartek tak jak wyżej pisałem to że jest inny numer piasty to nic nie szkodzi bo najważniejsze jest to że łożysko jest to samo tylko powtórzę jeszcze raz w E9x jest tylko o 1 milimetr większa średnica ale grubość i średnica wewnętrzna jest takie samo i to nas najbardziej obchodzi a odsadzenie koła to pikuś bo przecież miałem 10 mm dystans także jest zapas jeżeli koło wyjdzie na zewnątrz to jeszcze lepiej :) Dziękuję Marku za pomoc :cool2: ściągacz będzie na pewno potrzebny i tak jak pisałem wyżej wspornik koła z F3x powinien pasować P&P, zresztą każdy mnie zna że rzeźba nie wchodzi w rachubę, bardzo wiele pomógł mi kolega Cypisek (Bartek) i jestem mu wdzięczny bo już miałem zamiar robić trochę druciarstwo ale mnie od tego odwiódł i chwała mu za to :modlitwa: :cool2: Wydałem tyle kasy to i wydam na te wsporniki kół :) :wink: Tak mnie rwie do pracy żeby to sprawdzić że wsiadam do auta i lecę na giełdę do Gliwic to porównać ale podejrzewam że powinno wszystko pasować :) Zawieszenie z M3 nie wchodzi w rachubę bo mam już amortyzatory dedykowane do swojego auta, bezpieczeństwo to podstawa i tego będę się trzymał :cool2: Dziękuję. Jedynie wahacz dolny jest inny i jeszcze jeden ale mocowania i średnice otworów takie same więc powinno pasować P&P Koledzy może zdążę jeszcze na giełdę to sprawdzić :D :wink:
  20. Poduszki silnika i skrzyni do sprawdzenia.
  21. Bartek, szczęki hamulca ręcznego niewiele się przesuną bo i tak są od osłony odsunięte, więc 6 mm to nie jest tragedia w sumie jakby było 5mm też nie było najgorzej ale optymalnie 5,5mm - 6mm to jest to a co myslisz Bartek o zebraniu 4mm z mocowań wspornika i dołożeniu 2mm podkładki pomiędzy tarcza-piasta, bo skoro nie można wzmocnić uchwytów przez dospawanie nakrętki to wspornika koła to może dałoby radę wprasować w istniejący otwór tulejki z przedłużeniem i złapać jakimś klejem :?: Co myslisz Bartek? Kolego Its, jeżeli masz zwrotnice ze swojej e91 to chętnie bym je od Ciebie odkupił i pokombinował z nimi może uda się coś wymodzić a jak masz niedaleko do gościa to może przymierzyć i porównać zwrotnice E91 vs F31, byłoby to pomocne :) :wink: To nie wchodzi w grę zbyt wiele roboty, zresztą ty robiłeś u siebie swap tylnej zawiechy z M3 to mozesz napisać czy jest z tym dużo roboty :)
  22. Ja też tak myslę Tomku :) :wink: To się opuściłeś jak sprzedałeś auto :o Dziękuję Kamil :) :wink: Filmik rozwieje twoje wątpliwości Wlodi a mnie zasmuci :cry2: Dziękuję bardzo kolego :) :cool2: Może i podobne ale nie będę strzelał z jakiej firmy bo nie mam pojęcia :? Więc tak koledzy będzie to wygladać jak będzie zakończony montaż :D http://images68.fotosik.pl/704/b7146cca500c692cgen.jpg A tutaj filmik : Koledzy czy ktoś ma jakies pomysły po obejrzeniu fimiku :?:
  23. Kolego na nic nie czekaj tylko odpalaj, jak sterownik silnika zdecyduje by podgrzewać świece to sam opóźni start.
  24. Tez tak mysle ze to na zdjeciach tak wyglada bo aparat sobie nie radzi bo jest ciemno i szczgoly uciekaja i mamy dosyc plaska odwcierciedlenia barwy ... ale to bylo rownierz zeby troche odswiezyc klimat bylo tak cukierkowo ze szukalem stolik babci Jadzi z herbatka i zastanawialem sie czy nie zmierzyc sobie pozom cukru w mozgu... :norty: Dobre Rivasi :cool2: :norty: Bartek, wielkie dzięki za sugestie :cool2: Więc tak jak piszesz zrobiłem rozwierciłem otwory na 13mm , blachy osłonowe tak jak piszesz są dwie, jak zobaczyłem nakrętkę mocującą przegub do piasty zgnity jak cholera to wiem że żadnym kluczem tego nie odkręce i jedynie pozostaje cięcie przecinakiem i to by było chyba najszybsze rozwiązanie ale co mi to da :?: Nic bo i tak może być problem ze zdjęciem piasty z łożyska i wspornika koła, osiągnął bym tyle że mógłbym zamontować nową pasującą blachę pod zacisk, co do sprężynek i szczęk to u mnie z powodu tego że mam automat, szczęki sprężynki są w stanie idealnym nawet stara tarcza nie ma śladów zużycia wewnątrz bo po prostu bardzo niewiele razy w automacie używa się hamulca ręcznego, więc nie wiem czy jest sens to wymieniać, najbardziej mnie martwi odkręcenie przewodów hamulcowych tych które są za wózkiem tylnego zawieszenia bo wyglądają kiepsko no i ciężko bo wszytko robię sam także wszystko trwa zdecydowanie dłużej :( Nagram dzisiaj filmik z dalszych prac bo to jeszcze nie koniec związany z montażem zacisków :? :x więc życzę Ci powodzenia przy twojej robocie :) :wink: No nic szkoda czasu lecę działać :)
  25. Zrób tak jak Ci pisałem i wszystko zadziała :) :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.