Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Grzegorz przecież już Ci kiedyś mówiłem przez telefon że masz uwalony przetwornik ciśnienia, ja miałem podobne objawy i brak błędów i okazało się że przetwornik nie był uszkodzony elektrycznie tylko mechanicznie i przez to błędu nie było, zrób prosty myk, zamień podciśnienia z przetworników i zobacz co się stanie, ja u siebie jak to zrobiłem to kompletnie auto nie chciało jechać, jak będzie u Ciebie podobnie to uwalony masz przetwornik ale tak jak kolega fidoo napisał wymień wszystkie i będziesz miał spokój :)
  2. Koledzy czytam te wasze wypowiedzi i widzę że ciekawość wszystkich zżera dlaczego zakupiłem 6 wtryskiwaczy otóż moje wtryskiwacze i 1 nowy po prostu zostały zatarte w nich zaworki dawkujące paliwo a wszystko przez brak paliwa bo układ był zapowietrzony :duh: :duh: :mad2: myślałem jak wielu z Was że wystarczy pokręcić kilkakrotnie rozrusznikiem i układ się odpowietrzy sam ale niestety wtryskiwacze piezoelektryczne są bardzo delikatne i wrażliwe na pracę bez smarowania a smaruje je paliwo, więc nie chciałem o tym fakcie pisać bo to jednym słowem wstyd że uwaliłem wtryskiwacze i na dodatek wszystkie ale napisałem bo uznałem że nie jestem alfą i omegą i jednym słowem to pierwszy raz robiłem wtryski piezzo, wcześniej przy wtryskiwaczach elektromagnetycznych nie było takich problemów bo one nie są tak wrażliwe na brak paliwa i smarowania a w piezzo jednak jest inaczej, jeszcze łatwiej jest jak wymieniasz jeden wtrysk wtedy praktycznie odpowietrzać nie trzeba :) Natomiast co do mojej sytuacji związanej z wzięciem kredytu to nie jest koszt 1000 złotych tylko ponad 7-miu tysięcy, swój dołek finansowy jest związany ze strajkami w JSW i po tym strajku nie mogę się otrząsnąć finansowo a poza tym ze względu na kryzys w górnictwie zarabiamy teraz mniej o 30% niż w latach przed kryzysem i to jest sporo mniej i dlatego decyzja o wzięciu kredytu bo auto nie może stać w garażu aż uzbieram odpowiednią kwotę, niestety nawet przez głowę mi nie przeszło że akurat teraz padnie jeden wtrysk a następnie przez swoją niewiedzę wszystkie :duh: :mad2: nie brałem nawet pod uwagę tej awarii bo korekcje były na nich znakomite :? Niestety los tak zrządził że uwaliłem wszystkie i byłem zmuszony do zakupu nowych a nie było mi w smak teraz to wymieniać :x Dlatego przestroga dla wszystkich nie popełnijcie mojego błędu z wtryskami bo będziecie naprawdę tego żałować :duh: Dopiero po fakcie od pewnego mechanika dowiedziałem się że gdybym miał wypięte wtyczki z wtryskiwaczy to nic by się z nimi nie stało i po pewnym czasie układ by się odpowietrzył a ja miałem wpięte wtyczki i sterownik silnika sterował wtryskami które szły na sucho i zatarły się zaworki dawkujące paliwo i to jest przyczyną dlaczego zakupiłem 6 wtryskiwaczy :? Tom bardzo bym Cię prosił o wykonanie tej procedury odpowietrzenia układu paliwowego :) Ista d mam i jakbym wszystko poskładał to byśmy się umówili na zrobienie tego zdalnie, chyba że napiszesz tutaj jak to uruchomić :) Też tak zrobiłem ale to już było za późno bo wtryskiwacze były zatarte i zapalał na plaku i jak skończyłem psikać to gasł i to już była oznaka że wtryski stanęły :duh: :mad2: Również jestem jak najbardziej za :cool2:
  3. Dziękuję Mariusz za sugestię ale tak jak pisałem wcześniej przy wymianie filtr paliwa to zadziała bo jest powietrze przed pompą wysokiego ciśnienia u mnie jest problem bo powietrze jest za pompą :(
  4. Dzisiaj odebrałem komplet nowiutkich wtryskiwaczy Bosch do mojego auta, dlaczego kupiłem komplet to pewne osoby wiedzą z tego forum dlaczego tak się stało :duh: :mad2: , najgorsze że musiałem wziąć kredyt na ten zakup :( :-x Jestem spłukany i rozważam sprzedaż mojego motocykla by z tego wybrnąć :evil: http://images66.fotosik.pl/885/2ce84ec7e4e0241cgen.jpg Czy znajdzie się ktoś kto podpowie jak to prawidłowo odpowietrzyć bo wszystkie wasze podpowiedzi niestety nie są prawidłowe, chyba będę musiał założyć odpowiedni wątek dla potomnych :?
  5. Chodzi o to żeby pompa dobiła paliwa. Nawet nie trzeba włączać zapłonu tylko normalnie odpalasz auto. Pokręci chwilę i zapali. Przecież w E9x nie ma pompy podprogowej która dobija paliwo :( Więc nie wiem czy odpali :? Tak tylko przy wymianie filtra paliwa powietrze jest przed pompą wysokiego ciśnienia a pompa posiada odpowietrznik i powietrze natychmiast zostanie wydalone a u mnie jest powietrze za pompą wysokiego ciśnienia i obroty silnika obracanego rozrusznikiem nie usuną tego powietrza w ciągu kilku sekund :( Mam pytanie do kolegi gorik79 jak on to jako mechanik robi?
  6. Michał czy w swoim 330xd też tak robiłeś :?: A zapłon 3 razy to o co konkretnie chodzi :?: Jesteś tego pewien kolego Rivasi :?: To nie silnik benzynowy tylko ropniak który jak jest zapowietrzony konkretnie to podejrzewam że w pięć sekund nie przepchnie powietrza :? Fakt, nie znam sie specyficznie na ukladach paliwowych BMW ale z czystej logiki wydaje mi sie ze to nie zbiornik lub pompa sa zapowietzone bo wtedy tak pompa pcha powietrze ktore nie jest w stanie ruszyc paliwa. Zapowietrzony jest koniec ukladu i pompa pcha paliwo ktore wyprze powietrze z wtryskiwacza. Zaplon bedzie pozniejszy o kilka sekund, czas na dotarcie paliwa pod duzym cisnieniem do wtrysku i ewakuowanie powietrza. Kolego Rivasi w moim przypadku zapowietrzony jest tak jak piszesz koniec układu bo zbiornik do pompy jest zapełniony paliwem jest zatem problem bo nie ma ręcznej pompki paliwa by przecisnąć powietrze z układu na popuszczonych nakrętkach przy wtryskiwaczach dlatego nie jest to takie proste bo sam rozruch silnika rozrusznikiem nie wywoła odpowiedniego ciśnienia do przeciśnięcia powietrza :( Dlatego zadałem pytanie jak to zrobić fachowo :?:
  7. Jesteś tego pewien kolego Rivasi :?: To nie silnik benzynowy tylko ropniak który jak jest zapowietrzony konkretnie to podejrzewam że w pięć sekund nie przepchnie powietrza :?
  8. Tom możesz przybliżyć mi to jak się sam odpowietrzy? Bo nie wiem czy to możliwe :?
  9. Dokładnie. Jak jesteś tam to w eng. Ima change (ttylko jedna zakładka) I tam jest podpowiedź jaki format ma mieć wpis eg. ima1; xxxxxxx . Dasz radę bez problemu Dokładnie to znalazłem i wpisałem nowy kod Ima :dance: :) No dzieje się, dzieje :) :wink: Dziękuję Mariusz a z tym wtryskiem to faktycznie jakieś nieporozumienie :duh: :mad2: Michał to gratki bo to jest rarytas w E9x :) :wink: Co masz na myśli pisząc że u Ciebie jest sporo inaczej jak u mnie? Rozwiń swoje zdanie na ten temat :?: Więc trochę się przedłużyło z dostawą wtryskiwacza i będzie jutro i teraz zasadnicze pytanie dla wtajemniczonych bo mam zagwozdkę jak prawidłowo odpowietrzyć układ wtryskowy :?: Bardzo proszę o wskazówki na ten temat :wink:
  10. Najwyższy czas na tą operację :) :wink:
  11. Nie, nie, nie sedan jak dla mnie nie jest praktyczny i dlatego kupiłem turasa i zresztą kombi zawsze mi się bardziej podobało niż sedan :P :wink: Zresztą wiele osób się dziwi jak ten turas idzie :) :wink: tu raczej chodzi o czyszczenie wtryskow i komory spalania :) A to jednak by mi się przydało :) :wink: Tom, kod IMA jeszcze nie dopisany bo wtryskiwacz dopiero w poniedziałek odbieram :( Ale jeżeli miałbyś chwilkę czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy w dopisaniu kodu, choć w Inpie jest taka możliwość dopisania kodu :?: Tak. Jest taka możliwość. Zrób zdjęcie wtrysku z numerami na nim lub je spisz. Pierwszy numer wiekszymi znakami od lewej -przed numerem części to kod ima. No bo właśnie jak ostatnio bawiłem się Inpą to w zakładce "steuern" znalazłem zakładkę "Ima" i tam wchodząc miałem podane wszystkie kody do każdego cylindra. I tam można zmienić kody Ima?
  12. U mnie również jest super ręczny i trzyma bardzo mocno na 3-cim ząbku :D :wink: Zabieg prosty jak drut a do regulacji wystarczy zdjąć koło :P
  13. Grzegorz to bardzo mnie cieszy ale jak pewnego dnia odbiję się finansowo od dna to może się to zmienić :P :roll2:
  14. Tom, kod IMA jeszcze nie dopisany bo wtryskiwacz dopiero w poniedziałek odbieram :( Ale jeżeli miałbyś chwilkę czasu to chętnie skorzystam z twojej pomocy w dopisaniu kodu, choć w Inpie jest taka możliwość dopisania kodu :?: Dziękuję za namiar Rivasi :cool2: Po ostatniej robocie z hamulcami z tyłu, zbiornik paliwa został wymieniony na nowy bo stary miał pęknięty króciec przyłączeniowy do węża odpowietrznika i zawsze po zatankowaniu do pełna ciekło paliwo i nigdy do pełnego czyli pod korek nie tankowałem :( Zbiornik jest nowy i czyściutki jak łza więc na razie nie jest mi potrzebna ta usługa ale dobrze tak jak piszesz co 50 tysięcy zbiornik i cały układ przeczyścić :cool2:
  15. No ja również jestem bardzo ciekawy twoich wyników jakie osiągniesz :) :wink:
  16. Dzięki za odpowiedź Tom, też tak myślałem ale może mechanik Damiana ma jakieś inne na ten temat zdanie :? Dziękuję bardzo za uznanie oraz za potwierdzenie że wystarczy wymienić jeden wtrysk bo wiem że masz duże doświadczenie oraz wiedzę w naprawach BMW i dla mnie to ważne by mieć pewność do podjętej decyzji :) :cool2: Mariusz nie podejdą bo są elektromagnetyczne a ja mam piezoelektryczne :(
  17. To jak dobrze pójdzie Mario to lecim razem na spot :D ,mam nadzieje że nadąże za Tobą i mi nie uciekniesz ...... :( Nie ma problemu :) :wink: Nie będę miał zamiaru Ci uciekać :) :wink:
  18. Marek, oczywiście że wysłałem zgłoszenie na zlot, wtrysk zamówiłem nowy w Turbo-Tec Jaworzno :) Jak przyjdzie to zaraz biorę się za montaż i składanie :) :wink:
  19. Tak to się zgadza Bartek :) :wink: Dobrze że suytuacja się wyklarowała bo byłem lekko zbity z tropu bo podejrzewałem sterownik silnika DDE a po sprawdzeniu wtryskiwaczy wszystko się wyjaśniło :) Tak to prawda że akurat jeżeli chodzi o piezo to naprawdę bardzo rzadki przypadek takiej awarii ale jutro dzwonię do ASO z zapytaniem czy BMW może uznać to za wadę produkyjną i zwróci choć połowę kosztów nowego wtrysku bo to uszkodzenie nie ma nic wspólnego z eksplaatacją samochodu :duh: Możesz Damian zapytać o szczegóły takiego myślenia :?: Na to wychodzi że 2 i 5 :) :wink: Dlatego mnie to zastanawia jaki ma wpływ na zasadność tego myślenia wymiana wtryskiwaczy parami bo jeśli jest w tym sens to pomyślę nad zakupem drugiego wtryskiwacza. :?
  20. Dziękuję Tom za wskazówkę ale obędzie bez interwencji tunera bo okazało się że to jednak nie wina sterownika ani kabli zasilających wtryskiwacze, wczoraj żona zawiozła wtryskiwacze do sprawdzenia i okazało się że jednak piąty wtryskiwacz jest uszkodzony elektrycznie i jest do wyrzucenia bo ma zwarcie w cewce i to on robił takie problemy natomiast to że miał super korekcje nie znaczyło że jest dobry, zamawiam jednak z powodu finansowych jeden wtryskiwacz nowy bo reszta jest w można by rzec idealnym stanie a na razie nie stać mnie na kupno wszystkich wtryskiwaczy bo to byłoby dla mnie samobójstwem, na pewno w przyszłości gdy będę posiadał jakieś dodatkowe środki to zakupię komplet i sprawa załatwiona będzie raz na zawsze ale na razie mnie nie stać :( Tak jak napisałem wyżej Dawid, wtryskiwacz uszkodzony do wymiany na nowy. Niestety to nie wiązka a byłoby najlepsze i najtańsze rozwiązanie bo koszt nowej wiązki to 250 złotych to po prostu wtryskiwacz padł elektrycznie ale najlepsze że to bardzo rzadko się zdarza i pompiarz który sprawdzał mi wtryski powiedział że to przypadek 1 na milon :shock: :duh: Ale niestety u mnie akurat wystąpiła ta awaria i zakupię nowy wtrysk bo na razie krucho oj bardzo krucho z kasą :cry2:
  21. Marku, te felgi styling 68 miałem w swojej E46 na wyposażeniu seryjnym i z tego co pamiętam to się Tobie podobały a teraz je masz u siebie w ori kolorku i na zime to naprawdę bardzo fajna felga :cool2: Pakiet na złe drogi również występuje do E91 ale koszt jednej podkładki to 300 złotych ale to dobry patent na dodatkowe wzmocnienie kielichów więc za jakiś czas jak sie odbije od dna to sobie zapodam bo teraz jest lipa i trza kupić inne rzeczy ważniejsze. :( :cry2:
  22. Dziękuję Tom za podpowiedź, zrobię jak piszesz i wypnę akumulator. Bartek jest tak jak pisze Tom, jak odepnę jeden to sterownik odepnie resztę w E9x z wtryskami piezoelektrycznymi już taki patent nie przejdzie może przy wtryskach elektromagnetycznych jest taka możliwość. Dostałem dzisiaj info od mojego kolegi z Niemiec bo wysłałem mu błędy które się u mnie pojawiły i odpisał że to wina sterownika silnika to co również podejrzewałem bo to sterownik odpowiada za sterowanie wtryskami i teraz pytanie do znawców bo mam możliwość kupienia używanego sterownika ale nie wiem czy ten sterownik będzie działał z moim silnikiem czy trzeba do niego dopisać mój Vin czy jeszcze coś, bo jest jeszcze możliwość naprawy sterownika bo podejrzewam że na drugiej płytce jest zimny lut i sterownik nie steruje wtryskiem numer 5 i przez to silnik gaśnie, może ktoś podpowiedzieć jak to wygląda z wymianą sterownika silnika :?:
  23. Dziękuję za podpowiedź, też obstawiam wtryski, tylko wczoraj próbowałem ten felerny piąty wtrysk wyciągnąć i nie bardzo chciał wyjść :x U mnie siedzą piezoelektryczne wtryski czy ktoś ma jakiś patent na demontaż tych wtryskiwaczy? Byłbym wdzięczny za wskazówki, wtryskiwacze elektromagnetyczne u kumpla demontowałem to wychodziły gładko a te jakoś tak lekko nie idą :( :mad2:
  24. Dokopałem się do wiązki ale do tego trzeba było zdemontować kolektor ssący i mam problem z wypięciem wtyku ze sterownika. Dzisiaj już daje sobie spokój znalazłem jeszcze taki wątek: http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e70-forum/98959-07-3-0d-diesel-bad-injector.html tylko koleś nie napisał czy po wymianie wtryskiwacza problem zniknął.
  25. Tom właśnie wracam z garażu i napiszę tak więc w białej skrzynce jest suchuteńko, zero jakichkolwiek śladów wilgoci czy czegokolwiek, sterownik również suchutki, natomiast rozebrałem kolektor, rurki wtryskiwaczy i na piątym cylindrze wtryskiwacz wlot niego był tylko delikatnie wilgotny, natomiast z reszty rurek wylewała się ropa i ze środka wtryskiwacza również a z piatego nic nie wyleciało :o Co do kabli to są one puszczone w specjalnej rynience i są dopasowane długością do każdego wtryskiwacza, ten przewód z piatego wtryskiwacza przy kostce czy w rynience nie wygladał na uszkodzony, jedynie demontaż całej rynienki z kablami i wtyczkami z wszystkich wtryskiwaczy i pomierzenie przewodności mogło by jednoznacznie określić czy przewody sa w porządku, można jeszcze sprawdzić cewki w wtryskiwaczach czy są sprawne, tylko nie wiem jaką mają miec oporność sprawne cewki, najpierw trzeba sprawdzić te przewody, Tom mozesz mi napisać jak odpiąć tą wtykę ze sterownika silnika? Tom przeczytałem dokładnie ten opis i wiem że nie chciałeś mnie pogrąząć pisząc to ale z tego opisu wynika że sterownik silnika jest do wymiany? Czy dobrze zrozumiałem ten opis? Jeżeli kable okażą się w porządku to może faktycznie sterownik jest padnięty :shock: :x

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.