Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. No właśnie że nie umiemy znaleźć tego w Ista-D, możesz podać gdzie tego szukać? Coś mi się wydaje że coś z tą pompką jest nie halo :( No i właśnie zapytałem bo też było podejrzenie na czujnik położenia wałka rozrządu i dzisiaj swój zdemontowałem i sprawdziłem u kolegi cypiska montując w jego aucie i niestety to nie czujnik w aucie cypiska działa znakomicie :( A już myslałem że ten czujnik robił takie jaja ale to nie to :duh: Inpą też się chyba da, ale to jest ciśnienie pompki elektrycznej. Da sie ale tylko zrobic test, czyli na krótko załaczyć.
  2. chodzi o to, że jedynie kolega czerwony330d wie, że podniesione korekcje nie koniecznie zależą od padających wtrysków, ale także od kondycji poszczególnych cylindrów. Jeżeli któraś z klapek się urwała to mogła narobić syfu w silniku i stąd może się brać niedomaganie - w tym przypadku duża korekcja wtrysku. Oczywiście padnięte wtryski są bardzo prawdopodobne, ale zanim je wyślesz do regeneracji to podjedź do jakiegoś ogarniętego mechanika i dobrze to zdiagnozuj (może sprawdzić kompresję np.). Rezystancję świec możesz sprawdzić na świecach ale do tego musisz ściągnąć kolektor (mógłbyś przy okazji ocenić stan klapek w kolektorze). Ogólnie pewnie się i tak nie obejdzie bez wymiany świec + sterownik - bolączka tego modelu (a i tak jak to później działa to jakaś loteria lub czarna magia ;)) Tak właśnie o to chodzi że jak klapka poleciała to mogła narobić syfu pytam bo miałem kiedys klienta który miał podobne korekcje i po zdjęciu kolektora jednej klapki brakowało i uwaliła końcówke i wtrysk lał ale w jego przypadku auto kopciło niemiłosiernie i było osłabione, co do swiec sterownik masz dobry bo jakby był uwalony ty by Ci wywalało błąd 4 swiec a ty masz tylko trzy uwalone, kup cztery świece wymień a sterownik zostaw w spokoju przy okazji sprawdzisz sobie klapki ale mysle że jednak są na miejscu :) :wink:
  3. Rozumiem, przed chwilą błąd został usunięty, dziękuję Tom i uruchomiliśmy procedurę odpowietrzania Istą-D i po tym próbowaliśmy odpalać tzn. Ja na samostarcie a syn na uruchamianiu auta i niestety 30 sekund walenia samostartem nic nie dało, jak nie odpalał tak nie odpalił ale co zauważyłem to przy uruchamianiu pompki w zbiorniku przez pierwsze kilkanascie sekund słychać jak pompka w ziorniku przeciska powietrze bo strasznie bulgocze, jutro postaram się to nagrac po tym wszystkim za jakieś 15-30 minut ponownie uruchomiliśmy pompkę i ponownie pompka przeciskała przez jakiś czas powietrze o co z tym chodzi :o :?:
  4. No właśnie wydaje mi się że nie utrzymuje się ten poziom :( No właśnie nie robiłem takiem sposobem by zobaczyć wydajność pompy, więc nie wiem jaka w rzeczywistości jest :( Koledzy a teraz napiszę jakie miałem wcześniejsze objawy przed wymianą wtrysków a mianowicie, pierwszy objaw to gaśnięcie samochodu przy gwałtownym przyspieszaniu i nagłe wyłączenie silnika, więc postanowiłem nie przyspieszać gwałtownie tylko przyspieszać deliktanie i to zdało egzamin ale tylko na dwa dni po dwóch dniach doszedł następny objaw a mianowicie samochód gasł samoistnie kiedy mu się podobało a dodatkowo kiedy osiągnął 80 stopni silnik to gasł i już nie chciał zapalić a dopiero kiedy delikatnie ostygł to zapalał ale kiedy tylko osiągnął 80 stopni to znowu gasł po tym zabrany zostałem lawetą pod dom i po zjechaniu z lawety auto zapaliło i na drugi dzień niestety nie odpalałem go tylko zacząłem się za wyciąganie wtryskiwacza na piątym cylindrze a następnie wszystkie i co sądzicie o tych objawach na co wskazują :?:
  5. Czy to może być problem że auto nie odpala?
  6. Tak jest Bartek o 15.30 jestem u Ciebie :)
  7. Tak właśnie wczoraj zrobiłem, za pomocą wielkiej strzykawy.
  8. Tom to jak to teraz ogarnąć? Akumulator na noc podłączyłem do prostownika, czy po doładowaniu aku błąd da się usunąć?
  9. Kolego, pierwsze pytanie czy masz klapki w kolektorze? Drugie auto ma moc? Trzy błędy świec żarowych ale one nie wpływają na pracę silnika a drugi wtrysk leje aż miło, na pewno do roboty a reszta do sprawdzenia, ostatni błąd dotyczy zbyt dużych korekcji i dlatego auto pracuje nierównomiernie :( Wtryski do wyciągnięcia i sprawdzenia u pompkarza i dopiero wtedy będziesz wiedział jak wyglądają twoje wtryski ja bym zregenerował komplet i spokój.
  10. Dziękuję bardzo za wsparcie, również jestem tego zdania że przyczyna nieodpalenia leży gdzieś indziej, wczoraj paliłem auto dość długo i niestety bez skutku i pojawił się taki błąd którego nie można skasować i to jest: EWS Manipulation i nie wiem o co chodzi z tym błędem może być on zbyt słabego akumulatora? Dziękuję Mariusz za bardzo miły przekaz :cool2: :) :wink: Dzisiaj dalszy ciąg akcji i po uruchomieniu auta na pewno będzie jakiś filmik :wink:
  11. Dzięki kolego za wsparcie, również jestem tego samego zdania i zawsze sam próbuję osiągnąć cel :) Kolego robię to w dwie osoby, żona uruchamia auto a ja popuszczam nakrętkę i obserwuję jak wylatuje powietrze tylko że nie robię tak jak piszesz że po pokręceniu rozrusznikiem zaraz dokręcam nakrętkę tylko ja robię to tak popuszczam nakrętkę i kręcenie rozrusznikiem wychodzi powietrze i stop i nie dokręcam nakrętki tylko chwila odpoczynku dla rozrusznika i znowu kręcenie ale za każdym razem leci powietrze :duh: Myślisz że tak jak robię nie dokręcając nakrętki przy wyłączonym silniku doprowadza do ponownego zassania powietrza?
  12. Procedura na pewno się uruchomiła, pompa pracowała a dzisiaj sprawdziłem czy dział po odpięciu wężyka z pompy WC i dziwne na zapłonie pompka nie chodzi dopiero po zakręceniu rozrusznikiem zadziałała i cisnienie daje dość mocne :) Tak zakodowane, jeszcze wczoraj próbowałem odpowietrzyć układ i powietrza jest tyłe że mnie szlag trafia :o skąd sie to bierze :?: Wtryskie piezzo mają przelewy również. Zgadza się. Mariusz w swoim aucie robię wszystko sam i nie oddam do nikogo bo nie mam zaufania i będę choćby po trupach tak długo drązył az to opanuję a ASO to najlepiej by wymieniła pół auta :duh: tylko ze ASO nie bedzie prawdopodobnie chciec abys to ty dostarczyl czesci. Dokładnie kolego Rivasi i dlatego ASO odpada.
  13. Zgodzę się z tobą ale ty to robiłeś i w tym samym momencie odpalałeś a u mnie auto stało ponad tydzień i całe paliwo zeszło z pompy WC i praktycznie jest zapowietrzone wszystko i dlatego tak się z tym borykam :( Chris dzięki za odpowiedź, więc tak dzisiaj sprawdziłem czy pompka wstępna pracuje i po odkręceniu przewodu i załączeniu zapłonu nic nie działa, nie wiem czy ta pompka nie powinna załączać się przy włączonym zapłonie :?: Natomiast gdy zakręciłem rozrusznikiem to ciśnienie jest dość spore, także pompka działa ale tylko przy kręceniu rozrusznikiem i mam pewność że do pompy WC ciśnienie wstępne jest więc odkręciłem przewód z pompy który idzie na szynę i zakręciłem wychodziło sporo powietrza ale ciśnienie po drugim czy trzecim razie się zmyło i leciała ropa ale powiem szczerze żeby to jakoś mocno leciało to nie wiem tak tylko sobie płyneło i nie wiem czy tak ma być czy po prostu pompa WC już jest dętka nie rozumiem tego o co chodzi, tym razem zaopatrzyłem się w wielką strzykawę i wciskałem przez szynę poprzez popuszczenie nakrętek wtryskiwaczy paliwo by wygonić powietrze no i tym razem myślę że wszystko poszło, zaraz idę odpalać, zobaczymy co z tego wyniknie :? W moim aucie jest pompa Bosch CP3 a w N47 pompa CP4 także różnią się budową, może faktycznie jest coś nie tak z zaworem regulacji ciśnienia na pompie :? Być może ciśnienie wali na przelew i dlatego nie nie ma go na szynie :?: :? Odpowietrzałem układ dwa razy,w sposób jak opisałem wyżej.Nie wypinałem wtyczki wtryskiwacza. Jak długo kręciłeś rozusznikiem zanim odpalił? Ja też mam wypięte teraz wtyczki i zanim nie odpowietrzę w zupełności układu nie zakładam ich :( Stosowałem samostart ale tylko na nim pali i gaśnie ale robiłem to po to by mocniejsze ciśnienie zbudować do odpowietrzenia układu. Kolego źle mnie osądzasz, to fakt że wtryski pewnie załatwiłem ale nie mam pewnośći bo nie były sprawdzane na stole probierczym więc być może są w porządku a to wszystko przez zapowietrzenie układu, fakt że moja wina zanim uruchomiłem po raz pierwszy auto miałem dokładnie odpowietrzyć układ ale myslałem że przy rozruchu sam sie odpowietrzy a tu zonk :o :duh: Teraz mam nowe wtryski i jest problem z odpowietrzeniem układu, nie za bardzo chce mi się wierzyc że pompa WC padła bo pompa wstepna ciśnienie nabija przy rozruchu a nawet gdyby pompa padła to się starą zregeneruje i już mam złe doswiadczenie z mechanikami dlatego przy autach sam sobie robię i zawsze wszystko wychodziło bezbłędnie to pierwszy raz taki problem mam w aucie i na pewno nigdzie auta nie zawiozę do żadnego warsztatu tylko sam do tego dojdę co jest granę i odpolę to auto choćbym miał nie jeść przez miesiąc.
  14. Oj i to bardzo mocno :duh: :lol:
  15. Tak na 100% się uruchomiła było słychać pompę paliwa ale dziwnym trafem nie poleciała ani kropelka z szyny bo odkręciłem jeden przewód :shock: Więc sią zastanawiam czy ta procedura nie jest tylko do odpowietrzenia układu po wymianie filtra paliwa, zresztą się zastanawiałem się z kolegą Tombo czy wtryskiwacze otrzymują sygnał otwierania przy braku ciśnienia na szynie? Bo być może jest tak że dopiero po zbudowaniu ciśnie na szynie sterownik daje sygnał do otwarcia wtryskiwaczy, czy możesz kolego gorik79 się na ten temat wypowiedzieć :?: Bartek też się zastanawiałem jak pompka elektryczna przeciśnie paliwo przez pompę wysokiego ciśnienia :?: Ale zrobiłem jak piszesz Bartku i niestety przy wtryskiwaczach pojawia się ale powietrze a po lekkim sypnięciu samostartem leci fontanna powietrza nie rozumiem skąd się to powietrze bierze dopiero po kilkukrotnym kręceniu rozrusznikiem na jednym wtryskiwaczu pojawiła się fontanna paliwa więc go zakręciłem i luzowałem następny wtryskiwacz i kręciłem, wyszło powietrze i następne wtryski i tak po kolei po takim odpowietrzeniu wpinam wtyczki i kręcę ale króciutko tylko 2-3 sekundy i [BAD] nie odpala, to znowu wypinam wtyczki i popuszczam nakrętkę przy wtrysku i kręcę rozrusznikiem a tu znowu na wszystkich wtryskach powietrze :shock: :duh: i się zastanawiam co jest grane :?: Dziękuję Mariusz ale normalnie w najczarniejszych snach nie pomyślałbym że takie coś mi się przytrafi :duh: :mad2:
  16. To ciekawe co piszecie ale u mnie przy popuszczonych nakrętkach przewodów do wtryskiwaczy cały czas idzie powietrze i to dość mizernie wychodzą a jak przed kręceniem rozrusznikiem psiknę delikatnie samostartem to z nakrętek wyleci dość duże ciśnienie ale ropa zmieszana z powietrzem i tak w koło macieju :duh: :x Nie rozumiem o co chodzi :( Przecież z tego co wyczytałem to po 10 sekundach kręcenia rozrusznikiem pompa WC powinna zbudować ciśnienie około 800 bar a tu lipa totalna :duh: :x Zauważyłem jedną rzecz że na przelewie z szyny po zalaniu ropą przez rurkę i strzykawkę leci ropa przez ten przelew i w ten sposób z szyny traci się ciśnienie po jakimś czasie, zastanawiam się nad tym dlaczego jest otwarty przecież to zawór regulacji ciśnienia powinien tym regulować kiedy w szynie jest zbyt wysokie ciśnienie, czy dobrze to rozumuję czy jest inaczej? Gdzieś to ciśnienie na szynie się rozładowuje bo przecież powinno to trwać kilka minut by odpowietrzyć układ :shock: Masz rację,w sposobie odpowietrzania nie ma różnicy jaki to wtryski.Ja odpowietrzałem sam. Popuściłem lekko nakrętki przy wtryskach i trochę zakręciłem rozrusznikiem, jak pojawiła się ropa dokręciłem i silnik odpalił beż problemu.Tak że żadna filozofia. To że to żadna filozofia to wiem ale u mnie jest coś nie tak, jak napisałem wyżej takie mam objawy, kolego czy odpowietrzałeś układ w swoim aucie? Czy wypinałeś wtyczki przy kręceniu rozrusznikiem z wtryskiwaczy?
  17. Proszę o pomoc przy odpowietrzeniu układu paliwa po wymianie wtryskiwaczy chciałbym odpowietrzyć układ paliwowy, powietrze jest w szynie i w rurkach doprowadzających do wtryskiwaczy, mam założone nowe wtryskiwacze i są to piezzoelektryki i boję się kręcić silnikiem bez odpowietrzenia by się nie zawiesiły lub zatarły zaworki dawkujące, poza tym dzisiaj uruchomiona była procedura odpowietrzania Istą-D i niestety nic nie pomogła bo paliwo trafiało do pompy wysokiego ciśnienia i przelewem wracało do zbiornika, proszę o wskazówki jak to odpowietrzyć, wszystkie wskazówki mile widziane, powoli doprowadza mnie do depresji ten brak jazdy moim autem :cry2:
  18. Niestety dzisiaj uruchomiliśmy z Tomem procedurę odpowietrzania i nic to nie dało :duh: :mad2: Po prostu paliwo krążyło przez pompę wysokiego ciśnienia i tak mi się wydaje przelewem wracało do zbiornika to jakieś dziwne :o :duh: ale paliwo wcale nie pokazało się ani na szynie wysokiego ciśnienia ani na wtryskiwaczach, tak się zastanawiam dlaczego tak się stało :?: po tym zabiegu na odpiętych wtryskiwaczach zakręciłem silnikiem dwa razy na 2-3 sekundy i przy odkręconym przewodzie paliwa z szyny wysokiego ciśnienia i na szynie nawet nie pojawiło się paliwo :duh: Co jest grane :shock: Czy ktoś ma odpowiedź na to :?: Dziękuję że doceniasz moje auto ale jak pech to pech nadal nie rozumiem co jest grane :o :x
  19. W porządku Tom :) :wink: Napisz proszę tylko o której jutro mniej więcej godzinie, bym się przygotował :) :wink:
  20. Tom to jest ta którą mi instalowałeś, poczytałem o tym odpowietrzaniu i to chodzi o to że pompka w zbiorniku ma pracować na wysokich obrotach i chciałeś bym miał świadomość że może się uszkodzić :?: Masz teraz chwilę na wykonanie tej procedury czy zrobimy to jutro :)
  21. Dziękuję bardzo Grzegorz :) :wink:
  22. Tom, tylko ja mam Istę po niemiecku i nie bardzo wiem czy da się zmienić język :? Tak to prawda :( Dziękuję za słowa otuchy :wink: Nie zawoziłem do sprawdzenia ale pewnie tak się stało bo na samostarcie gadał a jak kończyłem psikać to gasł :( Tak zdałem stare by mieć gwarancję na 24 miesiące :wink: Cały czas rozważam sprzedaż :? Mariusz nie ma problemu, wcale się nie obrażę jak mnie polecasz :) :wink: Ja również jestem ciekaw jak zmieni się kultura pracy i rozruch silnika :) :wink:
  23. Naprawdę zapier..la niemiłosiernie :) :cool2: Skrzynia nie jest niezniszczalna i przy tej mocy i twojej dynamicznej zmianie biegów w końcu się poddała :( Co tu dużo pisać na Ułężu masz nowy komplet opon pewny :) :wink:
  24. Tak to prawda :( Niestety jak to często bywa każdy uczy się na błędach :duh: Dobrze że zrobiłem to na swoim aucie a nie na aucie któregoś znajomego lub kolegi bo wtedy byłoby nieciekawie :duh: :( Dziękuję Tom :cool2: :cool2: Paliwa miałem przed awarią ponad pół zbiornika także jest dość i nie trzeba dolewać, jutro mam zamiar wszystko poskładać i wieczorem się moglibyśmy ustawić na procedurę odpowietrzania :) :wink:
  25. Dziękuję Mariusz, sporo mnie kosztowała ta lekcja :duh: :cry2: Dlatego przestrzegam przed jazdą z niskim poziomem paliwa by nie doprowadzić do zapowietrzenia układu bo to może doprowadzić do poważnych konsekwencji :( Również wymiana filtra paliwa powinna być przed uruchomieniem silnika po operacji wymiany poprzedzona odpowietrzeniem układu bo każde uruchomienie bez paliwa w pewnym stopniu prowadzi do przedwczesnego zwiększonego zużycia wtryskiwaczy :duh:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.