Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Marek, dlaczego nic nie mówiłeś też bym się z Tobą przejechał :?
  2. Sprawdzałem tylko na jałowym, dzisiaj sprawdzę w różnych zakresach obrotów. Dlaczego dziwne, powinieneś się cieszyć z tego :) :wink: widocznie twoje wtryski są w doskonałej kondycji lub ktoś przed Tobą je wymienił :) Tak Bartek zrobię :) :wink: Ja po tej akcji z autem też się boję wlewać jakichkolwiek specyfików ale jak znajdę chwilę to rozłożę pompę i zobaczymy co ją bolało :( Płukankę Bartek przy każdej wymianie oleju stosujesz? Z tym przegonieniem to pewnie masz rację :) :wink:
  3. Tak zgadza się ale czy jest możliwość osiągnięcia wszystkich w ideale? Pytam bo zastanawia mnie to dlaczego wszystkie nie wyszły idealnie :? Czym to jest podyktowane :?:
  4. Możecie koledzy porównać korekcje wtryskiwaczy przed wymianą: http://images66.fotosik.pl/967/a0db706883bb2b42gen.jpg Korekty takie miałem na krótko przed awarią pompy. A takie korekty mam po wymianie wtryskiwaczy na nowe: http://images68.fotosik.pl/958/f960e1c82a56a110gen.jpg Poprawa jednak jest :D a auto pracuje o wiele lepiej niż na poprzednich wtryskiwaczach co nie zmienia faktu że stare jeszcze nie były najgorsze :?
  5. Dziękuję za podpowiedź, sprawdzę i zobaczymy jaką ma sprawność :cool2: :D Dziękuję kolego Apacer za podpowiedź, tak zrobię jutro podjadę do Elektryka na sprawdzenie, może nie jest tak źle z tym akumulatorem bo mam na pewno AGM a ten akumulator jest odporny na głębokie rozładowanie i kilkunastokrotne ładowanie nie powinno go uszkodzić a nie za bardzo uśmiecha mi się wymiana bo kasy brak :cry2:
  6. Dzięki za wytłumaczenie kolego gorik79 bo myślałem że jest odwrotnie, biały to AGM a czarny zwykły, ja mam czarny czyli AGM :) czytałem że te akumulatory są odporne na głębokie rozładowania i ładowania bez przyczyn :? Jak konkretnie sprawdzić akumulator :?: bo może mój jest jeszcze do uratowania bo nie chcę wydawać tyle kasy na akumulator na daremnie :( Kolego jaki miałeś akumulator wcześniej? Czy też AGM? Czy po zmianie na Vartę kodowałeś akumulator? Pytam bo ten który podałeś ma konkretną moc rozruchową i za 450 złotych mogę go mieć :)
  7. Bartolini może moje ZP5 chcesz kupić bo ja niestety jestem spłukany i trochę grosza by się przydało :)
  8. Dziękuję za info :cool2: Nie jestem pewien czy mam AGM bo akumulatory AGM mają jaki kolor obudowy? Czarny czy Biały :? Dziękuję za miłe słowa :D :wink: Jeżeli nie pisałem to dopiszę kupiłem nowiutką pompę Bosch bez znaczka BMW co kosztowało mnie zdecydowanie mniej niż w ASO, natomiast co do twoich dalszych pytań to prawdopodobnie siadła przez dodatki do paliwa lub ochrzczone paliwa a pewnym stopniu modyfikacja softu mogła mieć również na to wpływ że szybciej się skończyła aby stwierdzić co faktycznie było przyczyną jej uszkodzenia muszę ją rozebrać i obejrzeć środek, jak to zrobię to zamieszczę w wątku jej zdjęcia. Mam dwa lata gwarancji na pompę więc na razie się nie zastanawiam nad tym, Yuasa w twoim mniemaniu jest dobra, muszę sprawdzić ceny bo Yausę stosowałem tylko w motocyklach ale to porządna marka :cool2: Dziękuję Mariusz, starałem się :) :wink: Dziękuję za sugestię :cool2: Ale mnie się wydaje że na pierwszy montaż dla BMW akumulatory robi Banner :? Co do Boscha to też słyszałem złe opinie :( Kolego Rivasi, wiedziałem że zaraz coś ciekawego zapodasz i nie trzeba było czekać długo, twoja wiedza i wszechstronność tematów mnie zadziwia :cool2: :cool2: :D Niestety na amerykańskie profi akumulatory mnie nie stać w chwili obecnej, będę szukał w bardziej rozsądnych pieniądzach :) No właśnie o Varcie myślałem o modelu Silver Dynamic 100Ah 830A dedykowanym do mojego auta, właśnie czytałem że AGM są dedykowane do systemów Start-Stop, Webasto, regeneracja energii z hamowania itp. Jak myślisz będzie dobry ten co podałem? Jaki ty kupiłeś z Varty? Właśnie też o Varcie myślałem :? Mam dobrą promocję na te akumulatory :) :wink: Czy ja wiem czy AGM będzie u mnie potrzebny, nie planuję w najbliższym czasie grzebać w aucie :mrgreen: Też słyszałem takie opinie :? Varta jest znanym producentem na rynku akumulatorów no i ceny mają przyzwoite, natomiast co do AGM to nie wiem czy aż tak bardzo jest lepszy od zwykłego :? To ciekawe, przecież napisałem wyraźnie że aku kończy żywot :) :wink: Jeszcze chwila i zmienię tytuł wątku :) Dzisiaj postanowiłem sprawdzic korekcje po wymianie na nowe wtryskiwacze, wcześniej tego nie sprawdzałem bo bałem się że nie wypadną najlepiej ale korekcje wyszły tak: http://images68.fotosik.pl/958/f960e1c82a56a110gen.jpg Zdjęcie trochę słabe ale widać mniej więcej cyfry z korekcji :) Jutro wrzucę zdjęcia z korekcji przed wymianą bo mam je na innym laptopie ale możecie ocenić sami te wartości :)
  9. Dziękuję bardzo kolego, dopiero dzisiaj odpisuję bo wreszcie do końca otrzeźwiałem :mrgreen: Dziękuję Mariusz, miejsce na zlocie już zabookowane :) :wink: Kolego, wszystko śmiga ale obawiam się że przez moje ciągłe ładowanie akumulatora on już jest na wykończeniu i chyba trzeba będzie pomyśleć o nowym a u mnie siedzi 90 Ah 900A i nie mogę znaleźć akumulatora o tych parametrach i nie wiem jaki wybrać by był odpowiedni, może ktoś wymieniał już u siebie akumulator i może jakiś konkretny polecić :?: Wczoraj zrobiłem kompletne czyszczenie komory silnikowej bo była usyfiona z ropy prawie w każdym miejscu i tak to wyglądało po myciu wszystkiego: http://images66.fotosik.pl/955/a687342b1d75481dgen.jpg A tak to wygląda po zmontowaniu wszystkiego: http://images70.fotosik.pl/954/6b6ce46e3132510fgen.jpg Zdjęcia robione cegłą dlatego jakość taka sobie ale myślę że efekt uzyskałem całkiem niezły :)
  10. Najprawdopodobniej moduł Mulf świruje, jedynie sprawdzenie od kogoś innego może wykluczyć jego winę ale musiałbyś znaleźć kogoś kto użyczy Ci swojego lub pozwoli na podłączenie swojego na próbę a prawie jest pewne że to moduł Mulf się kończy :(
  11. Kolego to prawda że przepustnice mogą się zepsuć akurat u mojego kolegi przepustnica była cały czas w pozycji zamkniętej i nie mógł zapalić silnika, po wymianie na używaną problem znikł, na allegro masz przepustnice, poszukaj coś do swojego modelu, zakup i zamontuj i powinno wszystko wrócić do normy a poszarpywanie przy gaszeniu to ewidentnie brak zamykania przepustnicy, zresztą możesz to sprawdzić czy pracuje po zdjęciu osłony silnika, jedna osoba gasi auto a ty obserwujesz czy klapka się zamyka na zewnętrznej części jest sprężyna która po za sterowaniu sprawia że przepustnica wraca do pozycji otwartej możesz poruszyć nią ręcznie przekręcając przepustnicą, jeżeli się nie ruszy to być może jest zapieczona na ośce i możesz spróbować ją rozruszać a jak da się poruszyć to pewnie jest uszkodzony silniczek sterujący jej pracą lub sprawdź jeszcze wtyczkę czy nie ma zaśniedziałych wtyków, to możesz wszystko sprawdzić sam jeśli to nie pomoże to jedynie wymiana :(
  12. Marek, zaskoczyłeś mnie koncepcją pomalowania felg ale wyszło super :cool2: :cool2: już nie mogę się doczekać jak zobaczę je na żywo :) :wink: Ten pasek niebieski jak zrobiłeś :?: Pytam bo ciekawy jestem jak bym u siebie na pomarańcz podobnie zrobił :?
  13. Bartolini, teraz z tym zderzakiem jest mega kozak :cool2: :cool2: :cool2: Cudnie siadło, progi Performance i będzie miodzio :cool2: :cool2: Z tylnym dyfuzorem to moim zdaniem będzie miazga a co do zawiasu to wiesz że mogę Ci załatwić w dobrej cenie :) :wink: Silnik z 335d i to auto to będzie rakieta :cool2: :) :wink:
  14. Mariusz, auto na 313-tkach wygląda mega kozacko a że to 18-stki to wcale nie umniejsza wyglądowi i tak szacunek że zdobyłeś się na takie wielki koła bo wiem że nigdy tak dużych felg nie planowałeś dla mnie twoje auto teraz wygląda super, kiera też robi fajny efekt :cool2: :cool2: Komora silnika teraz wreszcie doprowadzona do czystości bo ostatnio pamiętam jak wyglądała, teraz jest pięknie :cool2: Moim zdaniem od czasu do czasu warto poświęcić kilka złotych na dobre czyszczenie komory :cool2: Mariusz zastanawiam się nad tylnym dyfuzorem czy dobrze zauważyłem że masz te narożniki oklejone na czerwono czy pomalowane :?:
  15. Dzisiaj przy usunięciu problemu z autem pomógł mi kolega Tombo (Tom) któremu chciałem podziękować za pomoc w usunięciu zdalnie problemu, dzięki Tomowi udało się wszystko naprawić bez jakiejkolwiek wymiany części, wystarczyło zrobić reset navi i odłączyć akumulator na kilka godzin po podłączeniu akumulatora i natychmiastowym odpaleniu auta wszystko wróciło do normy i navi ponownie działa oraz reszta urządzeń, wreszcie wszystko w porządku. Dzięki Tom, dobra robota :) :wink: :cool2:
  16. \Dziękuję za życzenia :) :wink: Warsztat na pewno otworzę i będą w nim gościły tylko auta BMW a jak będziesz miał ochotę to mogę Cię zatrudnić :wink: Dzisiaj raczej obędzie się bez popijawy ale od jutra po pracy się zacznie a w niedzielę skończy także będzie nieźle :) :wink:
  17. Tak pamiętam Tom, ale po prostu łudziłem się nadzieją że to nie pompa jest przyczyną całej awarii i szukałem wszystkiego by tylko nie ruszać pompy a to jednak okazało się błędne myślenie :( :duh:
  18. To prawda, akumulator jest jeszcze ori i może powoli przychodzi na niego czas, o otwarciu warsztatu pomyślę jak pójdę na emeryturę. Dziękuję bardzo :) :wink: To na pewno nastąpi ale na razie czekam na emeryturę i wtedy pomyślę o otworzeniu warszatatu :) :wink: a widzisz niemowilem najlepsi cie zachecaja :), przy okazji w twoim rejonie tam straszna bieda jak chodzi o mechanikow wiem przez miesiac nie mogli mi dojsc do ladu z silnikiem ktory sami wymienili ktory zostal w dwie godziny doprowadzony do ladu przez tamdem gorik79/przemek !!! To bardzo mnie motywuję i na pewno kiedyś zrealizuję ten plan :) :wink:
  19. A co się dzieje z szybami?
  20. Dziękuję Rivasi za życzenia, co do błędu to raczej nic nie jest ze światłami powiązane, bardziej stało się tak że auto było odpalane ponad 20 razy i klema 30g-f blokuje prąd do odbiorników które najwięcej pobierają prądu w celu zminimalizowanie zużycia baterii(akumulatora) i nie wiem czy mój akumulator nie nadaje się do wymiany bo był już tyle razy ładowany i nie wiem czy to nie z nim nie jest problem :?
  21. Dziękuję za pomoc Rivasi, zadzwonię do dziquska i zapytam czy mi to ogarnie.
  22. chris99, problem rozwiązany problemem była uszkodzona pompa CR, ja zapłaciłem tylko za podpięcie pompy w celu weryfikacji ciśnienia tylko 20 złotych bo nie chciałem by ją rozbierali bo koszt byłby zdecydowanie większy a nie chciałem wydawać niepotrzebnie kasy bo i tak nie miałem zamiaru jej naprawiać tylko kupić całkiem nowa by w przypadku regeneracji lub zakupie używanej uniknąć problemów na przyszłość, auto po zamontowaniu pompy CR odpaliło praktycznie od strzała i nie było potrzeby psikania czegokolwiek do dolotu, także problem rozwiązany po prawie miesięcznej walce z autem. :)
  23. Dziękuję bardzo za życzenia i miłą opinię, Michał mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś przygotować moje auto na zlot w Ułężu? Oczywiście nic za darmo :) :wink: Koledzy auto uruchomione ale jest problem z Navi a mianowicie nie włącza się Monitor, pokrętło sterowania oraz audio z Navi, mam tylko jeden błąd w aucie i to prawdopodobnie jest przyczyną tego problemu a stało się tak przez ciągłe odpalanie auta bez uruchomienia, taki błąd jest zapisany: http://images68.fotosik.pl/942/1e8c290fa8e5ff78gen.jpg Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu bo bez navi to ciemność straszna w aucie :( :x
  24. Dziękuję kolego Rivasi :) :wink: Niestety przez nieodpalenie auta wyskoczył mi błąd w JBBF-ie A731 i nie działa mi navi, monitori audio i nie wiem co oznacza ten błąd, możesz francuskich forach lub angielskich sprawdzić o co chodzi bo ja nie za bardzo tymi językami operuje a ty mógłbyś coś ciekawego znaleźć na temat tego błędu :) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :) :cool2:
  25. To super sprawa kolego Rivasi, jestem bardzo ciekawy tego rozwiązania :) :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.