Treść opublikowana przez czerwony330d
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
Arek, to co napisane w instrukcji nie pokrywa się z rzeczywistością bo gdyby faktycznie procedura wypalania zaczynała się przy 75 stopniach to tak naprawdę taką temperaturę silnik osiąga z uszkodzonym termostatem EGR to po co wymieniać termostat skoro silnik 75 stopni osiągnie nawet z uszkodzonym, faktycznie by procedura wypalania się rozpoczeła musi silnik osiągnąć temperaturę roboczą czyli 87-90 stopni celsjusza w przeciwnym przypadku wypalanie nie nastąpi i filtr z biegiem czasu ulegnie zapchaniu :( Zresztą Jacek w swojej 335d miał zapchany DPF i wie jak mocno ograniczało to moc samochodu. Arek masz przypchany DPF to trzeba spróbować z DPF-em z 550d :) :wink:
-
BMW E92 335D 365HP - SPRZEDAM!!!
Kolego, samochód bardzo ładny i dość dobrze wyposażony ale wrzuć foty aktualne bo jestem ciekaw tej twojej bestii :) :wink: Co do silnika to moim skromnym zdaniem po chipie jest to faktycznie bestia a jak osiągniesz 400+ to można rzec to już potwór :D Wrzuć wykres z hamowni by obadać kreski :) :wink: Życzę bezawaryjnej jazdy :) :cool2:
-
Prośba o podłączenie BMW320d do komputera - okolice Katowic
Kolego, jak chcesz to mogę Ci pomóc w rozwiązaniu twojego problemu :) :wink:
-
e90 335d
Nie wiedziałem Jacku że założyłeś galerię, gdybyś mi o niej powiedział to pewnie dawno by był jakiś wpis z mojej strony, mody które do tej pory poczyniłeś jak najbardziej trafione, ostatnie zdjęcia które wrzuciłeś też zrobione w pięknej zimowej aurze bo u nas na Śląsku już śniegu nie ma bo stopniał :? Autko jest bardzo ładne i przede wszystkim silnik pracuje jak zegarek dlatego też poleciłem Jackowi by je zakupił, skrzynia też pracowała bez zarzutu było trochę elementów do poprawek ale powoli Jacek sobie wszystko poprawi i po upiększa i będzie gitara, życzę oczywiście osiągnięcia 400 KM bo to magiczna wartość która jest do osiągnięcia :) :wink: :cool2:
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Dziękuję Mariusz, faktycznie ten frontlip jest bardzo kuszący :) :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Mnie również ciekawi wynik bo pompka jest regulowanej wydajności i powinna dawać ciśnienie od 3,5 do 5,0 barów a daje w całym zakresie obrotów tylko 3,5 bara więc voś jest na rzeczy ale dopiero jak pompkę kupię i wymienię to się okaże, na pewno dam znać. Dziękuję Jacku :cool2: Na pewno będę próbował osiągnąć 4 paczki z DPF-em a na razie udało mi się coś nowego ogarnąć :) :wink: Podjadę dla ciekawości na złom zważyć swojego turasa, jestem ciekaw jaka jest waga :)
-
Lokalizacja odmy N47 177KM
Odma w silniku N47 jest tak jak piszesz powyzej wlewu oleju i niestety jest niewymienna w tym silniku możesz jedynie otworzyć górną pokrywę i wyjąć jej elementy i wyczyścić.
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
Szkoda że mam tak daleko do was :(
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
To bardzo prawdopodobne, tylko u ciebie może być główny do wymiany a nie Egr bo u siebie masz inaczej rozwiązany termostat egr-u który jest już nie tak zawodny jak u mnie.
-
WRACAMY DO BMW 335D STR 49
Arek u mnie po przejechaniu 10 kilometrow mam 87 stopni.
-
Pomocy! Moje e90 330d traci moc
:cool2: :wink:
-
Pomocy! Moje e90 330d traci moc
Kolego, źle mnie zrozumiałeś co do dzielenia na biednych i bogatych to twoja interpretacja, nie mam zamiaru tego komentować a jeżeli uważasz że 35 tysięcy za 330d to dużo za 2005 rok to jesteś w błędzie no za te roczniki można jeszcze więcej zapłacić niż Ci się wydaje, zastanawia mnie twoje porównanie z Oplem Insygnia z 2012 roku bo nie chce mi się wierzyć że ten rocznik można kupić za takie pieniądze, poza za tym jak chcesz wiedzieć więcej na temat moich modyfikacji to możesz poczytać tutaj, tylko obawiam się że Ci dnia może zabraknąć. viewtopic.php?f=158&t=211412
-
Pomocy! Moje e90 330d traci moc
Człowieku jakim plakiem samostartem. :duh: Co ty w ogóle miałeś na myśli :shock: A może po pierwsze byś się przywitał a nie jak z autem jest coś nie tak to od razu z problemem na forum, po drugie może wpisz w wyszukiwarce to znajdziesz podobny problem. Kolego zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć :shock: Po pierwsze po to jest forum żeby się dowiedzieć więcej o swoich problemach z samochodem a jeśli chcesz sobie urządzać pogaduchy w stylu "ciotka Maryśka kupiła sobie nowy sweter" to masz zakładkę "off topic" tam się możesz wyżalić a po drugie to właśnie że palkiem się sprawdza nieszczelności przeczytałem na tym forum :cry2: więc też sobie poczytaj zanim się wypowiesz. Co do reszty to dziękuję za podzielenie się swoimi opiniami jutro powinny być części więc jak to coś pomoże to dam znać, a jesli nie to czeka mnie wizyta u specjalisty :shock: Kolego wcale nie jestem gwiazdorem i nie wiem na jakiej podstawie to wnioskujesz ale najbardziej mnie wkurza jak ktoś się rejestruje tylko po to by rozwiązać problem bez przywitania :duh: Już po twoim wpisie na temat problemu widać że auto przerasta twoje możliwości finansowe i szukasz tanich rozwiązań jak na przykład usunięcie klapek w kolektorze, ciekawe co następnie zmodyfikujesz po taniości, rozumiem jest po to by pomagać ale wystarczyło choć odrobinę się wysilić i napisać w odpowiednim wątku przywitanie. Ciekawe że auto ma 174 tysiące przejechane a kolektor już nieszczelny, turbina nie dmucha i tak dalej, coś podejrzany ten przebieg ale to nie moja sprawa tylko za chwile się okaże że BMW to kicha bo ile musiałem wydać na naprawę i nigdy więcej tej marki nie kupię. Myślę że akurat w twoim wypadku tak nie będzie, tylko opisałem jak może się stać ale czas to zweryfikuje. Nie mam zamiaru wdawać się w jakieś przepychanki i kończę swój udział w tym wątku. Pozdrawiam i życzę jak najszybszego rozwiązania problemu.
-
Pomocy! Moje e90 330d traci moc
Człowieku jakim plakiem samostartem. :duh: Co ty w ogóle miałeś na myśli :shock: A może po pierwsze byś się przywitał a nie jak z autem jest coś nie tak to od razu z problemem na forum, po drugie może wpisz w wyszukiwarce to znajdziesz podobny problem.
-
335i na Potwora 500 koni :)
Polecam Wojtka z Dynosoftu :D :cool2: Ma hamownie i robi modyfikacje w swoim warsztacie a działa w Katowicach.
-
e91 325i -->Touring M3 projekt,s.77 swap s65 rozpoczęty
To będzie zwieńczenie twojej pracy a o kosztach nie mówiąc, myślę że na następnym zlocie, twój turas będzie na pierwszym miejscu, zdjęcia bardzo ładne ale śniegu jak na lekarstwo :shock:
-
e87 japanrot cypisek SKRADZIONO
To faktycznie polecieli po bandzie z wysokpścią wypłaty natomiast co do X3 to chyba lekko przesadzasz.
-
e91 325i -->Touring M3 projekt,s.77 swap s65 rozpoczęty
Bo ta kiera to pierwszy model a różni się tym od tej drugiej generacji że ta druga ma spłaszczony dół i zamiast podświetlenia pomarańczowego ma biało- niebieskawe.
-
Upgrade hamulcow z 330 do 335
Jeżeli chodzi o przód to z 335 hamulce do 330 wejdą bez problemu ale mysisz mieć tarcze i zaciski a z tyłem jest tak że jest większy tarczo bęben i po zamontowaniu tarczy z 335 będzie trzeba równieższczęki ręcznego, sprężynki, rozpierak i osłonę mocowania szczęk, czyli kompletny hamulec ręczny ale nie jestem do końca pewien czy 330-stka ma mniejsze tarczo bębny bo jak ma takie same to wtedy zabawa z hamulcem ręcznym odpada i zakładasz tarczę zaciski i gitara.
-
Duże drgania na biegu jałowym
Koło dwumasowe do roboty.
-
Wytarty przycisk start-stop bmw e90
Mam taki na sprzedaż.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Jacek mała aktualizacja tematu:) Po zhamowaniu auta byłem delikatnie mówiąc rozczarowany bo wydawało mi się że auto jest mocniejsze a tu zonk :shock: :o Auto jest słabsze i brakuje kilka koników i niutków :shock: :o http://images78.fotosik.pl/145/be6a72abb34969af.jpg Jedyne co jest zdecydowanie bardziej odczuwalne i co zauważył sam Wojtek z Dynosoftu to auto zdecydowanie lepiej wkręca się z niskich obrotów i ma większego kopa z dołu co zresztą widać w porównaniu z wykresem mocy jaka była po pierwszej modyfikacji, strasznie ciekawiło Wojtka jedna rzecz dlaczego po dodaniu większej dawki paliwa samochód wcale nie był mocniejszy i po podpięciu manometra przed pompa wysokiego ciśnienia w celu zmierzenia ciśnienia jakie daje pompka wstępna w zbiorniku paliwa okazało się co boli mój wózek otóż pompa w zbiorniku ma regulowaną wydajność i wraz ze wzrostem przyspieszenia powinna zwiększać ciśnienie do nawet 5 barów a ona na wolnych obrotach jak i w pełnym zakresie obrotów cały czas dawała ciśnienie 3,5 bara co przy wysokich obrotach jest niewystarczające do zasilania w odpowiednią ilość paliwa pompy wysokiego ciśnienia przez co nie jest możliwe zwiększenie cisnienia na listwie CR, gdzie max uzyskany na listwie to był 1650 bara a ostatnio było 1700 bara, także nie pozostaje nic innego jak wymienić pompę w zbiorniku paliwa i ponownie zhamować auto w celu sprawdzenia przyrostu. Mam już patent na osiągnięcie 400KM z DPF-em i bez hybrydowych turbin ale ten temat dopiero zostanie ogarnięty na wiosnę jak wszystko będzie przygotowane :) :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Twoje heble naprawdę dają rade! Pamiętam jak mnie odwoziłeś do domu i zaprezentowałeś ich możliwości...kurtki leżące na tylnej kanapie latały :mrgreen: Prawdopodobnie sedan jest lżejszy od touringa ;) Zna ktoś dokładne róźnice w masie?? Dziękuję Dawid, heble są fantastyczne :wink: :) Touring 335d to waga 1720 kg Sedan 335d to waga 1655 kg Także turas cięższy o 65 kilogramów. Twoje heble naprawdę dają rade! Pamiętam jak mnie odwoziłeś do domu i zaprezentowałeś ich możliwości...kurtki leżące na tylnej kanapie latały :mrgreen: Prawdopodobnie sedan jest lżejszy od touringa ;) Zna ktoś dokładne róźnice w masie?? Tak Mariusz odebrałem tę rzecz, małe a cieszy :P wg danych z autocentrum touring 1720 a sedan 1655 ale gdzieś ktoś mi kiedyś mówił że różnica może być nawet ponad 100kg bo kolega alduwiel jak ważył swoje e90 335d to mówił że miał coś koło 1610 kg jakby tak dokładniej policzyć to u mnie na pokładzie było: żona 53kg ;) ja cięższy od Mariusza o 25kg ;) bagaże moje i żony 20kg czyli wagi e90 i e91 mogły być podobne w tym wyścigu chociaż Mariusz ma 19tki a ja 17tki więc to na pewno miało wpływ na moją korzyść tak jak pewnie wiele innych rzeczy np. Mariusz widzicie na filmiku założył przed wyścigiem swoje rękawice mocy Performance i jak to zobaczyłem to myślałem że po mnie ale jakoś poszło i najwazniejsze że obaj mieliśmy dobry fun na luzie i bez spiny :D Jacek waga samochodu jest obliczana z 75 kilogramowym obciążeniem i autem zatankowanym w 90% więc wystarczy że masz tylko 15 litrów paliwa i kierowca waży 60 kilogramów wtedy waga jest dużo niższa, dlatego tak ważne jest ile paliwa jest w zbiorniku i dodatkowe bagaże które wpływają na wagę auta i automatycznie na osiągi, niestety rękawice mocy nie pomogły ale przynajmniej nie było też najgorzej. Byłoby rekordem ale na hamowni z Arkiem zrobiliśmy lekkiego karpia gdy auto zostało zhamowane i okazało się że wyszło jak na serii 290KM i 590Nm ale po programie wyszło już całkiem fanie bo 365KM i 700Nm. Dziękuję Rivasi :) :wink: Na tor trzeba się kiedyś wybrać by sprawdzić swoje wozy :) :wink: Wynik jest zacny :cool2: a zwłaszcza moment obrotowy :) :wink: :cool2: Sergiusz, dziękuję za pamięć, natomiast co do odwiedzin to zapraszam bardzo chętnie, no i przejażdżkę też zafunduję :) :wink:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
No coś w tych granicach, nawet na licznik nie zaglądałem bo byłem skupiony na drodze :) tarcze hamulcowe mam przednie 370mm a tylne 345mm i napiszę tylko że są rewelacyjne to mod którego nie żałuję i polecam każdemu, jak również doskonałe zawieszenie KW variant 3 które przy wysokich prędkościach doskonale utrzymują samochód na drodze :) :wink: Ja szczegóły znam ale zachowam dla siebie, zdążyłeś zajechać odebrać pewną rzecz?
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
ciekawa ta "niemiecka" bana :mrgreen: gdyby nie MB CLK to pewnie byś go łyknął :) No bardzo ciekawa :mrgreen: :norty: To prawda, gdyby nie ten MB CLK to bym łyknął Jacka ale gdyby to Jacek jechał moim pasem a on moim to mogło być nieciekawie bo moje hamulce są fantastyczne i momentalnie wyhamowałem i zmieniłem pas ruchu a Jacek ze swoimi ori hamulcami mógłby mieć biedę :? tylko pozazdrościć hamulców ... bo ale jak sie ma 370KM to trzeba miec czym wyhamować :) pewnie kolega Jacek tez sie weźmie za hamulce aby uniknąć takich sytuacji :) To prawda, hamulce przy takiej mocy to podstawa, myślę że po zaspokojeniu w moc swojego auta pomyśli o tym :) Dziękuję Sergiusz, zawsze służę pomocą gdy tylko jest taka możliwość :) :wink: Pozdrawiam i jak będziesz w pobliżu mojej mieściny to zapraszam, zresztą się odezwę w pewnej sprawie, ty wiesz o co chodzi :) :wink: