Skocz do zawartości

Bono

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bono

  1. Bono odpowiedział(a) na Miatamad temat w F10, F11
    kwestia to jedna kwestia - cena navi jest kosmiczna inna kwestia, to same mapy - nie wiem jak z dostepnoscia najnowszych map na polske (tych na dysku twardym), ale np. w usa mapy sa, tylko, ze jest generalnie problem z oprogramowaniem (pewnie algorytmami), ludzie wyklinaja na forach na czym swiat stoi, navi prowadza ich czasem idiotycznymi drogami dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdy w samochodzie z navi za 1,9k $ trzeba jechac z tomtomem za 150$ pewne zamieszkanie wynika po czesci z faktu, iz bmw przeszlo z dostawcy map Navteq na Tele Atlas (ktory BTW jest dostarczycielem map do tomtom i urzadzenie za 150$ prowadzi lepiej niz to za prawie 2k $) pozdr
  2. Bono odpowiedział(a) na anulla temat w X6 (E71, E72)
    bo pewnie chcial za kierownica :)
  3. Bono odpowiedział(a) na mi123456 temat w X6 (E71, E72)
    wybor pomiedzy 35i i 40d to kwestia indywidualnych preferencji, nowe samochody sa praktycznie w tej samej cenie, dosc dokladnie zbadalem temat, w koncu po raz drugi kupowalem samochod, po raz pierwszy nowy :) 35i nie podobalo mi sie, za maly moment, dla mnie uzytkownika diesla roznica momentu byla bardzo wyczuwalna, wiadomo, ze diesel dostaje zadyszki po 120-140 km/h w stosunku do benzyny, ale z wyzszymi predkosciam od jakiegos czasu juz nie jezdze (tym bardziej nie bede jezdzil x5, ktory nie do takich celow sluzy) roznica w spalaniu 2-3 litry na niekorzysc benzyny, to dla mnie kwestia drugorzedna przy samochodzie za taka kase pozdr
  4. Bono odpowiedział(a) na oldskool temat w X3 (F25)
    system audio w wersji bazowej to kaszana praktycznie w kazdym bmw ja mam 677 gra dobrze, ale trzeba bylo troche pogrzebac w ustawieniach...
  5. Bono odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    CIHY525, jesli w swoim e39 nie masz luksusu, to wol roboczy ci chyba juz jeczy... tylko go nie zarznij :) chyba nie rozumiesz, ze luksus nie mierzy sie obecna cena ponad 10 letniego samochodu, tylko tym co ten samochod reprezentowal kiedy byl produkowany oby jak najmniej takich madrych manualnych ortodoksow
  6. Bono odpowiedział(a) na dentysta1 temat w E39
    bylem niezadowolny, ze kupilem automata w 2006 r., ale z drugiej strony chcialem dobrze wyposazone e39 530d - manuali bylo w DE jakies 5-10%, wiec odpuscilem z dzisiejszej perspektywy nie wyobrazam sobie 530d w manualu - po pierwsze zbyt duzo wajchlowania, gdyz biegi krotkie / duzy moment obrotowy, po drugie (ale to mniej wazne), to nie ta klasa samochodu, aby byl w nim manual mowie to z prespektywy czlowieka, ktory przez automat (a wlasciwie przez partaczy, ktorzy nie wiedzieli jak wymienic olej w skrzyni) musial szukac sprawidliwosci w sadzie :) BTW cytat z Wicked jest naprawde mocny :)
  7. Bono odpowiedział(a) na mi123456 temat w X6 (E71, E72)
    akurat co do spalania, to ciezko znalezc konkurencje dla silnika bmw (w tej kategorii mocy), jesli chodzi o inne sprawy - zastrzezen mozna znalezc cala mase :)
  8. Bono odpowiedział(a) na mi123456 temat w X6 (E71, E72)
    z calym szacunkiem - ale jesli jedyna watpliwa kwestia przy kupnie x6 jest spalanie... takie rozterki to mozna znalezc na forum opla, toyoty, skody... poza tym z tego co piszesz, to chyba pierwszy samochod, ktory na autostradzie pali wiecej niz w miescie (zakladam, ze srednio), nie zastanowily cie takie dane? szukales w innych miejscach? na tym forum temat spalania pojawia sie stale, i nie tylko jesli chodzi o benzyne, ale tez diesla
  9. Bono odpowiedział(a) na mi123456 temat w X6 (E71, E72)
    30d, 35d, 40d maja ta sama pojemnosc, pierwszy ma jedna turbine, dwa ostatnie 2 turbiny, 35d i 40d roznia sie dolotem i oprogramowaniem - stad kilka koni wiecej
  10. Bono odpowiedział(a) na mi123456 temat w X6 (E71, E72)
    ciekawe pytanie, chyba malo sobie poczytales na chwile obecna, 40d jest lepszy
  11. akurat o bemowo bym sie nie martwil, sam uczestniczylem w tej imprezie, nie za bardzo gdzie te samochody mialyby dostac w kosc - 550xi byl troche dojezdzany, ale za kierownica byl ktos od dilera
  12. tylko sie pochlastac - nowy samochod i juz stoi w aso jesli dobrze rozumiem, to ta pierwsza naprawa skrzyni nie jest odnotowana w historii serwisowej? chyba to nie jest typowe? czy ta naprawa z zestawem naprawczym sie odbyla? moznaby rozwazyc powolanie rzeczoznawcy PZMOT, aby był przy rozbieraniu skrzyni i stwierdzil czy bylo przy niej juz grzebane (ja mialem taki przypadek - powolalem rzeczoznawce, ktory byl obecny przy rozkladaniu skrzyni, jego opinia byla bardzo istotna w wygranym sporze sadowym) ktory to diler taki madry?
  13. Bono odpowiedział(a) na Hys temat w X6 (E71, E72)
    mam nadzieje na jakims torze albo na drodze polnej te testy a nie na drodze publicznej mam wrazenie, ze w dziale x5, x6 malo jest osob, ktore zrozumieja bolaczki pt. "5.0i po czipie nie jezdzi", ale to tak na marginesie
  14. Bono odpowiedział(a) na H_A_R_T temat w X5 (E70)
    podobnie z akcja naprawcza 535i i 335i - w usa wszyscy uzytkownicy (chodzi o duza partie samochodow) dostaja prosby o zglosznie sie do serwisu w celu wymiany wtryskow / pompy wysokiego cisnienia, przedluzono gwarancje na te elementy na 10 lat / 100k mil w pl sie zapytalem czy jesli kupie taki samochod w usa i zepsuje mi sie to w pl, to czy bedzie to objete przedluzona gwarancja - "panie, trzeba vin podac... my to sprawdzimy w centrali... ale w ogole o co chodzi..." i takie tam z tego co wiem, to usterki nie sa zwiazane z us spec, wiec te same przypadlosci sa w samochodach, ktore jezdza w europie - jest ich znacznie mniej niz diesli, wiec pewnie nie do wszystkich dotarlo, ze byla w tych samochodach wada konstrukcyjna
  15. Bono odpowiedział(a) na denis81 temat w X5 (E70)
    navi na CIC chyba nie da rady zaktualizowac z torrentow - oprocz software potrzeba indywidualnego kodu (z tego co wiem), ale nie trzeba tego kupowac od dilera tu podobno mozna kupic kod http://www.fscmap.com/ (aso podobno bierze kilkukrotnie wiecej), plytke z softwarem mozna kupic w aso - kosztuje podobno stosunkowo malo ja na razie nie bede potrzebowal aktualizacji map na europe, ale jesli ktos sprawdzi to zrodlo, to prosba o wrzucenie info na forum pozdr
  16. Bono odpowiedział(a) na Robert32 temat w F10, F11
    po pierwsze to nie m54/m55 a n54/n55, po drugie to i tak bzdura, bo silniki sa te same w us i europie
  17. Bono odpowiedział(a) na przemeksaw temat w E39
    a do M sa w ogole zamienniki? jesli nawet sa, to bym nie probowal... nawet w 530d nie wytrzymuja dlugo
  18. niektorzy sa sfrustowani dojezdzaniem tarcz i klockow po 15k km, a inni (w tym ja) sa sfrustowani jezdzcami mocno uzywajacymi gazu i hamulca na publicznej drodze... ot cala roznica w odbiorze tematu a tak bardzo na marginesie, to wlasnie jezdze przede wszystkim w trasie i wedlug mnie kolcki i tarcze przy "odpowiedniej" (chcialem uzyc slowa "dojrzalej", ale zrezygnowalem, bo ktos by jeszcze to zle odczytal) jezdzie zuzywaja sie znacznie mniej niz w jezdzie po miescie
  19. dla mnie wirtuozem kierownicy jest ten kto jezdzi bez uzywania hamulca (oczywiscie bez przesady, gdzie trzeba zahamowac, to sie hamuje :) ), wymiana hamulcow po 25k km nie wskazuje na wirtuoza kierownicy, tylko na... a z reszta... :)
  20. Bono odpowiedział(a) na tomus12300 temat w X5 (E70)
    RF pewnie byly (teraz sa chyba w standardzie) i ktos je zmienil
  21. Bono odpowiedział(a) na tomus12300 temat w X5 (E70)
    dojazdowka jest opcja, przynajmniej w us spec, ale w europejskiej pewnie tez
  22. Bono odpowiedział(a) na osc temat w X5 (E70)
    no ok, tylko, ze ja sie nie ma samochodu od poczatku, to nie jest sie pewnym na 100% co z nim bylo... kolo mogl go przegrzac albo zrobic czipa... tak sobie gdybam... pewnie teraz trzeba wrzucic silnik z jakiegos rozbitka, bo 12k eur za blok to raczej przesada
  23. Bono odpowiedział(a) na osc temat w X5 (E70)
    moze jakis program? silnik przegrzany?
  24. Bono odpowiedział(a) na Bono temat w X5 (E70)
    moj post byl skierowany do kierowcy bombowca co masz na mysli mowiac, ze dealer wzial na siebie podatek? ja kupowalem negocjujac cene od ceny hurtowej (invoice price), ktora jest ok. 8% nizsza niz sugerowana cena sprzedazy, obecnie dobre dile na X5 to ok.1-1,5k $ powyzej invoice price (minus eco credit 3,5k $) z tego co piszesz, to diler placac za ciebie podatek (9%) sprzedal ci samochod ponizej ceny zakupu...
  25. Bono odpowiedział(a) na Bono temat w X5 (E70)
    jezeli kolega w USA (obecnie w warszawie), to ja... to sie nie zgodze z konkluzja :) piszac, ze nowe bmw sie psuja czesciej niz starsze mialem na mysli, to, ze po prostu tak jest i tyle bez wzgledu na rynek z jakiego pochodzi samochod :) dlatego m.in. jezdze do tej pory e39, ktory zawiodl mnie tylko raz (znana przypadlosc skrzyni automatycznej w 530d), poza tym nie mam sie do czego przyczepic w tym samochodzie, z lezka w oku bede go sprzedawal mit o gorszych samochodach z USA pochodzi pewnie z tego co pisze przedmowca - np. subaru produkuje samochody w USA, ale tez w Japonii, te drugie sa lepszej jakosci... tak zeznaja obeznani w temacie to troche inna sytuacja, gdy X5 produkowany jest tylko w USA - nie wyobrazam sobie innych materialow uzywanych do produkcji jednego modelu w tej samej fabryce :) tak na marginesie to zrobilem porowanie ceny: ja place 65k $ za X5d, w Polsce samochod z porownywalnym wyposazeniem kosztuje >380k PLN, bez komentarza... pozdr

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.