Treść opublikowana przez Bono
-
Nawigacja Business w F10
kwestia to jedna kwestia - cena navi jest kosmiczna inna kwestia, to same mapy - nie wiem jak z dostepnoscia najnowszych map na polske (tych na dysku twardym), ale np. w usa mapy sa, tylko, ze jest generalnie problem z oprogramowaniem (pewnie algorytmami), ludzie wyklinaja na forach na czym swiat stoi, navi prowadza ich czasem idiotycznymi drogami dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdy w samochodzie z navi za 1,9k $ trzeba jechac z tomtomem za 150$ pewne zamieszkanie wynika po czesci z faktu, iz bmw przeszlo z dostawcy map Navteq na Tele Atlas (ktory BTW jest dostarczycielem map do tomtom i urzadzenie za 150$ prowadzi lepiej niz to za prawie 2k $) pozdr
-
Porada przez zakupem x6
bo pewnie chcial za kierownica :)
-
Silnik do X6
wybor pomiedzy 35i i 40d to kwestia indywidualnych preferencji, nowe samochody sa praktycznie w tej samej cenie, dosc dokladnie zbadalem temat, w koncu po raz drugi kupowalem samochod, po raz pierwszy nowy :) 35i nie podobalo mi sie, za maly moment, dla mnie uzytkownika diesla roznica momentu byla bardzo wyczuwalna, wiadomo, ze diesel dostaje zadyszki po 120-140 km/h w stosunku do benzyny, ale z wyzszymi predkosciam od jakiegos czasu juz nie jezdze (tym bardziej nie bede jezdzil x5, ktory nie do takich celow sluzy) roznica w spalaniu 2-3 litry na niekorzysc benzyny, to dla mnie kwestia drugorzedna przy samochodzie za taka kase pozdr
-
system audio 676 bmw x3 f25
system audio w wersji bazowej to kaszana praktycznie w kazdym bmw ja mam 677 gra dobrze, ale trzeba bylo troche pogrzebac w ustawieniach...
-
Automat czy Manual
CIHY525, jesli w swoim e39 nie masz luksusu, to wol roboczy ci chyba juz jeczy... tylko go nie zarznij :) chyba nie rozumiesz, ze luksus nie mierzy sie obecna cena ponad 10 letniego samochodu, tylko tym co ten samochod reprezentowal kiedy byl produkowany oby jak najmniej takich madrych manualnych ortodoksow
-
Automat czy Manual
bylem niezadowolny, ze kupilem automata w 2006 r., ale z drugiej strony chcialem dobrze wyposazone e39 530d - manuali bylo w DE jakies 5-10%, wiec odpuscilem z dzisiejszej perspektywy nie wyobrazam sobie 530d w manualu - po pierwsze zbyt duzo wajchlowania, gdyz biegi krotkie / duzy moment obrotowy, po drugie (ale to mniej wazne), to nie ta klasa samochodu, aby byl w nim manual mowie to z prespektywy czlowieka, ktory przez automat (a wlasciwie przez partaczy, ktorzy nie wiedzieli jak wymienic olej w skrzyni) musial szukac sprawidliwosci w sadzie :) BTW cytat z Wicked jest naprawde mocny :)
-
Silnik do X6
akurat co do spalania, to ciezko znalezc konkurencje dla silnika bmw (w tej kategorii mocy), jesli chodzi o inne sprawy - zastrzezen mozna znalezc cala mase :)
-
Silnik do X6
z calym szacunkiem - ale jesli jedyna watpliwa kwestia przy kupnie x6 jest spalanie... takie rozterki to mozna znalezc na forum opla, toyoty, skody... poza tym z tego co piszesz, to chyba pierwszy samochod, ktory na autostradzie pali wiecej niz w miescie (zakladam, ze srednio), nie zastanowily cie takie dane? szukales w innych miejscach? na tym forum temat spalania pojawia sie stale, i nie tylko jesli chodzi o benzyne, ale tez diesla
-
Silnik do X6
30d, 35d, 40d maja ta sama pojemnosc, pierwszy ma jedna turbine, dwa ostatnie 2 turbiny, 35d i 40d roznia sie dolotem i oprogramowaniem - stad kilka koni wiecej
-
Silnik do X6
ciekawe pytanie, chyba malo sobie poczytales na chwile obecna, 40d jest lepszy
-
Cieknąca skrzynia biegów w E70 3.0D 2010r.
akurat o bemowo bym sie nie martwil, sam uczestniczylem w tej imprezie, nie za bardzo gdzie te samochody mialyby dostac w kosc - 550xi byl troche dojezdzany, ale za kierownica byl ktos od dilera
-
Cieknąca skrzynia biegów w E70 3.0D 2010r.
tylko sie pochlastac - nowy samochod i juz stoi w aso jesli dobrze rozumiem, to ta pierwsza naprawa skrzyni nie jest odnotowana w historii serwisowej? chyba to nie jest typowe? czy ta naprawa z zestawem naprawczym sie odbyla? moznaby rozwazyc powolanie rzeczoznawcy PZMOT, aby był przy rozbieraniu skrzyni i stwierdzil czy bylo przy niej juz grzebane (ja mialem taki przypadek - powolalem rzeczoznawce, ktory byl obecny przy rozkladaniu skrzyni, jego opinia byla bardzo istotna w wygranym sporze sadowym) ktory to diler taki madry?
-
X6 Performance Upgrade
mam nadzieje na jakims torze albo na drodze polnej te testy a nie na drodze publicznej mam wrazenie, ze w dziale x5, x6 malo jest osob, ktore zrozumieja bolaczki pt. "5.0i po czipie nie jezdzi", ale to tak na marginesie
-
e70/71 problemy z siedzeniem
podobnie z akcja naprawcza 535i i 335i - w usa wszyscy uzytkownicy (chodzi o duza partie samochodow) dostaja prosby o zglosznie sie do serwisu w celu wymiany wtryskow / pompy wysokiego cisnienia, przedluzono gwarancje na te elementy na 10 lat / 100k mil w pl sie zapytalem czy jesli kupie taki samochod w usa i zepsuje mi sie to w pl, to czy bedzie to objete przedluzona gwarancja - "panie, trzeba vin podac... my to sprawdzimy w centrali... ale w ogole o co chodzi..." i takie tam z tego co wiem, to usterki nie sa zwiazane z us spec, wiec te same przypadlosci sa w samochodach, ktore jezdza w europie - jest ich znacznie mniej niz diesli, wiec pewnie nie do wszystkich dotarlo, ze byla w tych samochodach wada konstrukcyjna
-
Nawigacja CCC Professional
navi na CIC chyba nie da rady zaktualizowac z torrentow - oprocz software potrzeba indywidualnego kodu (z tego co wiem), ale nie trzeba tego kupowac od dilera tu podobno mozna kupic kod http://www.fscmap.com/ (aso podobno bierze kilkukrotnie wiecej), plytke z softwarem mozna kupic w aso - kosztuje podobno stosunkowo malo ja na razie nie bede potrzebowal aktualizacji map na europe, ale jesli ktos sprawdzi to zrodlo, to prosba o wrzucenie info na forum pozdr
-
F10 535XI z USA
po pierwsze to nie m54/m55 a n54/n55, po drugie to i tak bzdura, bo silniki sa te same w us i europie
-
Tarcze do M5
a do M sa w ogole zamienniki? jesli nawet sa, to bym nie probowal... nawet w 530d nie wytrzymuja dlugo
-
bmw x6 40d - wrażenia z jazdy
niektorzy sa sfrustowani dojezdzaniem tarcz i klockow po 15k km, a inni (w tym ja) sa sfrustowani jezdzcami mocno uzywajacymi gazu i hamulca na publicznej drodze... ot cala roznica w odbiorze tematu a tak bardzo na marginesie, to wlasnie jezdze przede wszystkim w trasie i wedlug mnie kolcki i tarcze przy "odpowiedniej" (chcialem uzyc slowa "dojrzalej", ale zrezygnowalem, bo ktos by jeszcze to zle odczytal) jezdzie zuzywaja sie znacznie mniej niz w jezdzie po miescie
-
bmw x6 40d - wrażenia z jazdy
dla mnie wirtuozem kierownicy jest ten kto jezdzi bez uzywania hamulca (oczywiscie bez przesady, gdzie trzeba zahamowac, to sie hamuje :) ), wymiana hamulcow po 25k km nie wskazuje na wirtuoza kierownicy, tylko na... a z reszta... :)
-
Dojazdówka?
RF pewnie byly (teraz sa chyba w standardzie) i ktos je zmienil
-
Dojazdówka?
dojazdowka jest opcja, przynajmniej w us spec, ale w europejskiej pewnie tez
-
zajechany silnik 30d
no ok, tylko, ze ja sie nie ma samochodu od poczatku, to nie jest sie pewnym na 100% co z nim bylo... kolo mogl go przegrzac albo zrobic czipa... tak sobie gdybam... pewnie teraz trzeba wrzucic silnik z jakiegos rozbitka, bo 12k eur za blok to raczej przesada
-
zajechany silnik 30d
moze jakis program? silnik przegrzany?
-
zakup nowego X5 w USA
moj post byl skierowany do kierowcy bombowca co masz na mysli mowiac, ze dealer wzial na siebie podatek? ja kupowalem negocjujac cene od ceny hurtowej (invoice price), ktora jest ok. 8% nizsza niz sugerowana cena sprzedazy, obecnie dobre dile na X5 to ok.1-1,5k $ powyzej invoice price (minus eco credit 3,5k $) z tego co piszesz, to diler placac za ciebie podatek (9%) sprzedal ci samochod ponizej ceny zakupu...
-
zakup nowego X5 w USA
jezeli kolega w USA (obecnie w warszawie), to ja... to sie nie zgodze z konkluzja :) piszac, ze nowe bmw sie psuja czesciej niz starsze mialem na mysli, to, ze po prostu tak jest i tyle bez wzgledu na rynek z jakiego pochodzi samochod :) dlatego m.in. jezdze do tej pory e39, ktory zawiodl mnie tylko raz (znana przypadlosc skrzyni automatycznej w 530d), poza tym nie mam sie do czego przyczepic w tym samochodzie, z lezka w oku bede go sprzedawal mit o gorszych samochodach z USA pochodzi pewnie z tego co pisze przedmowca - np. subaru produkuje samochody w USA, ale tez w Japonii, te drugie sa lepszej jakosci... tak zeznaja obeznani w temacie to troche inna sytuacja, gdy X5 produkowany jest tylko w USA - nie wyobrazam sobie innych materialow uzywanych do produkcji jednego modelu w tej samej fabryce :) tak na marginesie to zrobilem porowanie ceny: ja place 65k $ za X5d, w Polsce samochod z porownywalnym wyposazeniem kosztuje >380k PLN, bez komentarza... pozdr