Skocz do zawartości

Co to może być ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio moj alarm sie dziwnie zachowuje. Jak daje na zamykanie to zamiast normalnie zamknąc drzwi i uaktywnic alarm (wtedy pika raz), to on nie zamyka drzwi i pika sobie kilka razy :? Nie wiem od czego jest to zalezne ... wszystkie drzwi mam domkniete itd. Nagle misie takie cos zrobilo i teraz musze zamykac kluczykiem.

 

Pozdrawiam ... :D

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku i klapie też?

i napisz ile dokładnie razy pika,bo u mnie jak pika 3 razy to niedomknięte drzwi lub klapy,a jak 2 to czujniki ruchowe wewnątrz (które musiałem wymienić bo chyba ze starości widziały ciągły ruch i alarm wariował.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie naprawilo ...ale podejzewam ze moge miec cos nie tak z zamkiem centralnym, gdyz teraz chialem wejsc do auta, centralny sie otworzyl ale nie moglem otworzyc drzwi od strony pasazera ... moze cos gdzies tam blokuje i dlatego takie jaja. Nic, z czasem wyjdzie co to i dam do naprawy bo i tak musze wymienic mechanizm podnoszenia szyby.

 

Dzieki i pozdrawiam ! :wink:

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w bagażniku i klapie też?

i napisz ile dokładnie razy pika,bo u mnie jak pika 3 razy to niedomknięte drzwi lub klapy,a jak 2 to czujniki ruchowe wewnątrz (które musiałem wymienić bo chyba ze starości widziały ciągły ruch i alarm wariował.)

 

Witam,

Boggy e36, Czy możesz powiedzieć gdzie i za ile wymieniłeś czujniki wewnątrz autka, mam ten sam problem - zwłaszcza gdy autko stoi na słońcu :duh: .

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagażniku i klapie też?

i napisz ile dokładnie razy pika,bo u mnie jak pika 3 razy to niedomknięte drzwi lub klapy,a jak 2 to czujniki ruchowe wewnątrz (które musiałem wymienić bo chyba ze starości widziały ciągły ruch i alarm wariował.)

 

Witam,

Boggy e36, Czy możesz powiedzieć gdzie i za ile wymieniłeś czujniki wewnątrz autka, mam ten sam problem - zwłaszcza gdy autko stoi na słońcu :duh: .

 

Hey,

pojechałem do takiej hurtowni elektryczno-elektronicznej (diody,rtv itd.) i poprosiłem o czujniki ruchowe (były różne kombinacje,wieksze,mniejsze),ja wziołem tańsze i coś tam musialem sam zrobić/przełożyć (nie pamiętam co ale coś nieskomplikowanego),ale są też gotowe zestawy,ceny to dokładnie nie pamietam ale jakoś do 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W mojej 318i e36 92 ostatnio sam wlączył się alarm fabryczny.

 

Dodatkowo mam zainstalowany drugi alarm.

 

I tak:

 

1. Wsiadam do samochodu, zamykam drzwi. Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, tak żeby wszystko zaświeciło. Potem wyłączam.

2. Wciskam w pilocie uzbrajanie alarmu dodatkowego. Wszystko pieknie ladnie. Włącza się. Fabryczny się nie włącza.

3. Wyłączam pilotem dodatkowy alarm.

4. Otwieram dzrwi kierowcy i zamykam. Włączam pilotem dodatkowy alarm, jednocześnie włącza się alarm fabryczny + ryglowanie (tak mam podpięte sterowanie centralnym, że włącza mi alarm fabryczny i rygluje). Niestety dodatkowy alarm daje znać że któreś drzwi są nie domknięte (5 piknięć).

 

Co ciekawe.

 

1. Wsiadam do samochodu, zamykam drzwi. Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, tak żeby wszystko zaświeciło. Potem wyłączam.

2. Otwieram poszczególne drzwi i dodatkowy alarm pokzauje mignięciami diody że czyjniki są OK. Drzwi kierowcy też.

3. Wszystko zamknięte. Włączam pilotem dodatkowy alarm. Oczywiście 5 piknięć. Wyłączam i sprawdzam czujniki poszczególnych dzrwi, klap i alarm nic nie pokazuje. Wygląda że są walnięte.

 

Co się mogło stać?????

 

Dlaczego jak włącza się fabryczny alarm, nie włącza się równocześnie ten dodatkowy?

 

Nie wiem co się podziało. Rok czasu wszystko było OK. Zero problemów.

 

Wygląda tak jakby fabryczny w jakś sposób kolidował z tym dodatkowym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.