Treść opublikowana przez wujekwaldus
-
Wymiana silnika z 2,5 na wiekszy
No ale z 15k jak nie lepiej bys odzyskal sprzedajac obecne graty. Niby tak, ale mam tylko skrzynie i silnik z M3, a gdzie wygląd...? hamulce? zawieszenie? :) Odnośni 325i to lepiej a) sprzedać autko i kupić albo coś z turbo pod maską (bo w wolnossakach cięzko się podnosi moc - a bynajmniej jest to kosztowe) b)zainwestować jak ktoś wyżej napisał w ładny dolot, wydech, program i to tak naprawdę wszystko co można zrobić przyrost max 20 koni, czasem nie zauważalny. (chociaż jest na forum kolega co w 328i wymienił kilka gartow i lepiej mu lata :) )
-
Wymiana silnika z 2,5 na wiekszy
Ja jeszcze tylko dodam że jak próbowałem się tak całkiem orientacyjnie dowiedzieć ile by kosztował swap (silnik kompletny + skrzynia) z M3 e92 do 335i e92 to wycenili mi to na 45000 pln..
-
BMW E93 330d by klagosz
No dobra, to czekamy pozdrawiamy i kciuki trzymamy :)
-
BMW E93 330d by klagosz
Cayenne Turbo/Cayenne Diesel Infitity FX 30dS/50S no i jak wspomniałem Carrera 4S ma 4 łapki :) a może X1 MPakiet 28ixDrive? :) Wiem co czujesz biedaku, ja obecnie nie ma dnia bym nie oglądał portalów aukcyjnych w celu poszukiwania nowego autka po 335i... i wiem że jak sprzedam... to nie będe wiedział co kupić :)
-
BMW E93 330d by klagosz
Słuchaj kolego, miałeś E90, E92, E93... a gdzie E91 :)? Subaru/EVO no fajne autka.... fajne.... ale 911S/4S, lepsze, lepiej wykonane bardziej cywilizowane... Nie wiem jaki masz budżet na autko, jak masz coś w okolicach 200K to tak na prawdę oprócz M3 ciężko znaleźć cokolwiek innego...
-
[F20] już jest w salonach i ....
Nie przesadzaj :) W jakimś AŚ/MOTO czy innej przyjaciółce widziałem zdjęcie nowej jedynki w wersji coupe przewidzianej na rok 2013. Wygląd MEGA! Ma ktoś może więcej informacji/zdjęć na ten temat?
-
przed zimą - praktyczny poradnik jak korzystać z DTC, DCS...
Zakładasz slicki, wyłączasz trakcje i szalej dusza:) A tak poważnie, ja poprzednią zimę jeździłem (e90-320d) na DTC (czyli pierwszy stopień wyłączenia) gwarantowało mi to możliwość wyjazdów z zaśnieżonych parkingów, podjazdy pod górkę a jak autko zaczynało gdzieś tam uciekać to kontrola się włączała i po sprawie, tę zimę przejadę tak samo (z nowymi zimówkami oczywiście;p)
-
e90 w zakupie kontrolowanym
kiedyś bylo 335i e92... koleś testujący fury był tak w niebowzięty żę uhuhu:) szkoda ze nie moge znaleźć tego odcinka....
-
Pierwszy samochód jaki?
suuper argument.... LCI moim subiektywnym zdaniem jest ładniejsze, zobacz w googlach czym się różnią z wyglądu:) Moim zdaniem E92 będzie doskonałym wyborem :)
-
F11 535xd M-Sport
To prawda, jak raz zobaczyłem zdjęcie 6coupe /m-pakiet to patrzylem sie na nie z podziwem przez dobrą godzinę. Ciekawe jakie smaczki stylistyczne sprowadzi wersja M6.... :)
-
Nowa F30 już w piątek
Dlatego czekamy aż na kolana powali nas F30 Coupe będzie dostępny ładny M Pakiet i/lub Performance i cena... 350 k za 335i .... :)
-
Nowa F30 już w piątek
@AO: mnie osobiście obecnie podoba się bardziej e92 LCI M-Pakiet z elementami performance w kolorze lemans blau (czy jakos tak) niz F30 w sedanie....
-
e91 320d pali prawie 10l/100km co robic ?!
Wiele rzeczy, wiele czynników, przejedź się a4 do wrocławia i z powrotem i napisz jakie spalanie na trasie Ci wyjdzie, kto wie, masz tam troszkę pod gorkę, troszke z górki....na spalanie w mieście wpływa tak wiele czynników że nawet w przypadku silnnika 20d może występować odchylenie rzędu 2-3 i więcej litrów...
-
Nowa F30 już w piątek
jak 328i na prawdę będzie kosztować 150k to za dwa - trzy lata rynek będzie nimi wręcz ZALANY... ktoś tam napisał że najtańsze <6s do setki ... ee, Scirocco R, Golf R, Ba! Megane RS CUP! (mega autko), Focus RS.... każdym z wyżej wymienionych autek pobawisz się na torze bez problemu, natomiast z takim 328i.... no nie wiem...:) powiem więcej, zamiast 335i rozważałem kupno nowego Scirocco R, albo pójść po kosztach i brać Megane RS Cup (109 tyś pln nówka - ale przed rabacikiem :) ) ale... do BMW im daleko:) już kocham tą Markę i jak zamienie na inną to będzie to marka na którą na razie zwyczajowo mnie nie stać;p
-
F11 535xd M-Sport
Ta i będzie "ooo limit hmmm... a dooobra tam:D"
-
F11 535xd M-Sport
Ja obstawiam że jak tylko wjedziesz na germańskie autobany i spotkasz jakąś panamerę, inne F10 albo coś innego co będzie jechało szybciej niż 200 to od razu się przyłączysz :) (no mi cieżko było sie powstrzymać - to taki odruch bezwarunkowy:D) Na docieraniu się nie znam, ale ta koncepcja z subaru wydaje mi się w miarę logiczna i sensowna, możesz filmik z licznika umieścić gdy już się zdecydujesz jechać szybciej np: 0-250 :)
-
Nowa F30 już w piątek
a kiedy na stronie będą cenniki aby można było sobie skonfigurować F30?
-
komunikat trójkąt ze śnieżynką.
Wiedziałem że ten temat tak się skończy:)
-
Pierwszy samochód jaki?
Jeśli chodzi o koszta to tak, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to olał bym to co mój syn zarysuje... Te autka co wymieniłeś są fajne do zabawy rzekł bym. A Zimą wymagają większych umiejętności niż jazda np F10. Ale nie oszukujmy się, sam pewnie wiesz lepiej niż ja jak ciężko jest znaleźć stare auto w dobrym stanie, zwłaszcza w PL:) Ja swoją przygodę z BMW zacząłem od E90 320d i uważam że to świetne autko na początek, ale to moja subiektywna opinia. No ale co autor wątku zdecyduje to kupi, każdy z nas może wyrazić swoją opinię i tyle (nigdy narzucać:P). Poinformuj nas co i dlaczego kupiłeś dla syna, Pozdr.
-
Pierwszy samochód jaki?
wiem, "synki". Po prostu nie widzę sensu polecać e36 komuś kogo stać na F10.... to tak jak bym wam napisał "kupcie sobie rower bo szkoda e36/46..." Nie napisałem że to złe samochody, ale szansa trafienia na dobry bezpieczny egzemplarz jest stu krotnie niższa niż w przypadku nowego auta. Chcieli byście swojemu dziecku kupić niepewne auto?
-
Pierwszy samochód jaki?
Powiem tak, pierwsze autko kupił mi Tatuś, Golfa III VR6 (no, niestety z arystokracji się nie wywodzę;p) i na początek był w sam raz:) Jeśli chcesz kupić dziecku autko, stylowe, którym będzie czerpał radość z jazdy to kup jakieś 3 drzwiowe (no chyba że woli 5-cio) Tylnym napędem i zimą nie ma co się przejmować, dobre zimówki i włączona trakcja i na prawdę ciężko jest oberka zrobić. Ja bym proponował 120d/i coupe, lub e92 320d/i coupe. Jeśli boisz się o syna w zimę i dysponujesz "większym" budżetem to pomyśl nad X1 18i, 20d xdrive, bardzo ciekawa alternatywa a autko wygląda całkiem nie najgorzej. Aut typu e30/e36/e46 nie kupuj bo są to stare samochody i nigdy nie wiadomo czy nie odpadnie Ci w nim koło i co się stanie na długiej trasie (oczywiście w nowym aucie tez może się stać... no ale prawdopodobieństwo jest inne...) F10... na początek... ja wiem... też dobre, ale czy dla młodego..... No chyba że już się na coś zdecydowałeś bo nie czytałem wątku od początku:) Pozdr.
-
F11 535xd M-Sport
Masz silną wolę:)
-
komunikat trójkąt ze śnieżynką.
coś takiego http://images39.fotosik.pl/1124/9ad4512130e733aem.jpg poradźcie co to może być :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No cóż ta kontrolka oznacza tylko jedno-daleko nie zajedziesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: ;p System wykrył nieprawidłową strukturę molekularną paliwa, należy wymienić filtr paliwa, bak, wtryski i najlepiej blok silnika i filtr kabinowy lub po prostu zatankować abyś w baku miał więcej niż 6 litrów :)
-
komunikat trójkąt ze śnieżynką.
Sprężynka to świece żarowe:), natomiast kontrolka z dystrybutorem....? Mogę strzelać na płyn chłodzący, ale zrób zdjęcie i umieść tutaj.
-
330d 283KM by Maters
Jechałem z 330d po chipie (ponoć 280 km/600nm) widać różnice :) 335i na pewno na tuning jest wrażliwe, 335d też, podobnie jak np 2,5T z audi TTRS... zresztą cokolwiek z tych aut byś nie kupił to i tak będzie to dobre autko. a fakt potwierdzam, cierpliwośc jest najgorsza :):):)