Treść opublikowana przez K8v8M
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Wbrew pozorom spalanie to dość ważna rzecz. Nie tylko w kwestii ekonomii, ale utrzymania auta. Bardzo często jedynym objawem niektórych usterek jest podwyższone spalanie.
-
launch control 328i
Sorry ze nie na temat. Jak ci sie ten silnik sprawuje? O żeglowanie powinieneś zapytać dilera/serwis. Moze jest wyłączone programowo np ze względu na ograniczenia prawne danego kraju (zgaduje). Kupiłeś auto na rynek polski?
-
M47N2 czy to oznaki padającej przepływki?
Ja bym wręcz stawiał, ze problemy z Dpf to objaw innej usterki. Tak jest w zdecydowanej większości przypadków.
-
F20 LCI już jest
Daj spokój. Gość jest znanym tu trollem. Po prostu go ignoruj.
-
Felgi do F20
Kolego, to Ty masz problem z czytaniem. Napisałem wyraźnie, że to iż felga wchodzi do auta nie znaczy ze powinno sie na niej jeździć. Zdajesz sie tego kompletnie nie rozumieć. Konsekwencje założenia felg o niewłaściwym rozmiarze, gdzie komuś sie wydaje, ze pasują mogą być bardzo poważne, łącznie z wypadkiem i śmiercią ludzi. Bierzesz na siebie te odpowiedzialność ? Napisałem konkretna poradę dla osób ktore chcą wiedzieć jakie rozmiary felg powinny być w ich aucie. Należy zadzwonić lub napisać do ASO i na podstawie numeru vin otrzymają wszystkie homologowane rozmiary kół do swojego auta. Koniec kropka. Wszelkie inne kombinacje każdy robi na swoją odpowiedzialność.
-
Felgi do F20
Odpowiedz została udzieloną. Każde ASO udostępni prawidłowe rozmiary kół na podstawie numeru vin. W każdym razie ja z tym nie miałem problemu. Ponadto wysłałem koledze miki77 tabele mejlem. Co jeszcze moge zrobic żebyś był zadowolony? Natomiast pouczeń potrzebujesz najwyraźniej Ty. Ale to juz tylko moje przypuszczenia na podstawie Twojego zachowania.
-
Felgi do F20
To co fizycznie wejdzie do auta to jedno, a to pod co jest zaprojektowane, policzone i przetestowane zawieszenie to drugie. Jeśli ktoś wie lepiej niż projektant co pasuje do auta to nie potrzebuje żadnych tabel. Fakt jest taki że dosłownie milimetry decydują o pracy zawieszenia
-
Felgi do F20
Poproś w ASO o tabele dopuszczalnych rozmiarów kół do twojego auta. Bedzie czarno na białym. Zresztą jakby co to mam pdf z tymi rozmiarami. Jeśli ktoś chce to mogę wysłać Na mejla. A jakby komuś się chciało to może wrzucić na jakis serwer - będzie dla potomności.
-
Jaki silnik do e90?
Silniki R6 są droższe w naprawach od R4. Awaryjnosć jest pewnie bardzo podobna. Koszt ubezpieczenia R6 od napraw jest wyższy niz R4. Tak samo jak koszt rozszerzonej gwarancji. Bmw od dawna konstruuje silniki w taki sam sposób nie ma podstaw do tego by któryś był mniej awaryjny.
-
Jaki silnik do e90?
Uważam ze skrzynie ZF 6HP to nie są sportowe skrzynie lecz normalne. Auto z taka skrzynia nie pali wiele wiecej. Nie ma gorszych osiagow od skrzyni ręcznej. Taki moim zdaniem punkt wyjścia. Standard. Są od nich duzo gorsze i zauważalnie lepsze. Kwestia awaryjnosci to kompletnie inny temat. @ti Przykro mi. Nie mam nic do powiedzenia w tej kwestii wiec sie nie wypowiadam.
-
F20 LCI już jest
Tu tez bedzie teraz w standardzie. Choć moim zdaniem jedna z zalet BMW to możliwość dowolnej konfiguracji auta. Ja np wole mieć klime ręczna. I chciałbym mieć możliwość kupna auta bez klimy. @mt 120i ma teraz 7KM wiecej. Zobaczymy jak z cenami. Teraz w sumie jest troche bardziej normalnie z oznaczeniami. 120i ma osiągi 120d plus minus
-
Jaki silnik do e90?
Niestety dobrych automatów jest niewiele na rynku. Na szczęście w e90 i nowszych są już ok.
-
Jaki silnik do e90?
Prawdopodobnie jeździł nim ktoś, kto miał problemy z korzystaniem że skrzyni biegow. Trudno powiedzieć czego jeszcze nie potrafił kierowca robić.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Nie wiem jak jest u ciebie, j mnie ekonomizer pokazuje ok 3
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Nie kupił to bym auta z szyber dachem. Klima jest w standardzie tak samo jak elektryczne szyby, wiec musi być w aucie testowym. Oczywiście klima podczas testów jest wylaczona, radio tez Zreszta po co te dyskusje. Pokazałem powyzej ze da sie osiągnąć w trasie dane podawane przez producenta. Jak dotąd udawało mi sie to w każdym aucie.
-
Jaki silnik do e90?
Jakim cudem ? Widziałeś gdzies w de dobre auta za 5-6 tysiecy euro ?
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
Sugeruje najpierw zapoznać sie z rynkiem aut używanych w Polsce. Niestety to wielka patologia, a kupno auta od handlarza jest obarczone ogromnym ryzykiem. Radzę przeznaczyć troche pieniędzy na fachowca lub wynająć firmę ktora ocenia profesjonalnie stan.
-
F20 LCI już jest
Ale kultura pracy to jedno, a hałas to drugie. Związek miedzy nim owszem jest, ale niewielki.
-
F20 LCI już jest
Bez dwóch zdań laguna dci jest znacznie cichsza od mojej f21 2.0d xd. Bo 2.0 diesel z BMW jest bardzo głośny. Dobry diesel z BMW to tylko 3.0 :) I serio myślisz że on wiele jest cichszy ?
-
F20 LCI już jest
Pierwsze rabaty raczej dopiero na jesieni.
-
Chip do f30 320d 184 km
Czy taki chip jest w ogóle bezpieczny dla (nie znam się, ale wydaje mi się, że..) i tak już wyżyłowanego silnika? PS. (OT) Czy wie ktoś jaka jest żywotność N20/245KM (zakładając, że dbamy o silnik) ? 120KM z litra to żadne wyzylowanie. Tyle maja obecnie nawet diesle.
-
Jaki silnik do e90?
Jeśli lpg to tylko starsze silniki bez wtrysku bezpośredniego. Można wyciąć miejsce na zbiornik
-
F20 LCI już jest
Tak, nic się nie zmienia.
-
F20 LCI już jest
Być może to kwestia twojego egzemplarza. Ja nie widzę za bardzo różnic względem trójki, trochę km F20 zrobiłem. Zresztą na wyciszenie trójki też niektórzy bardzo narzekają. Myślę że warto poszukać co jest problemem. Czasem np. Drzwi nie dolegają i wystarczy je wygiąć, czasem to problem z uszczelka.
-
F20 LCI już jest
Jakość wykonania bardzo mocno zależy w bmw od wersji /wariantu wyposażenia. Podstawowe f30 też nie zachwyca.