Skocz do zawartości

tabaza16

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tabaza16

  1. tabaza16 odpowiedział(a) na 1 temat w E39
    u niemca nawet 540 wychodziły w golasach - ważne że przed domem stało der noje auto w noje buda z big silnikiem - a na dodatki zabrakło kasy bo niestety nie należały do najtańszych. Jak by ktoś kupował je nie do lansu pewnie zrezygnowałby z oznakowania modelu?
  2. tabaza16 odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E39
    Jak już to 0 445 110 047 został zastąpiony przez 0 445 110 266 (nie 226) a tu: http://allegro.pl/item936026420_wtryskiwacze_bmw_cr_nowe_bosch_w_wa_f_ra_vat.html masz o właściwym numerze i cena trochę lepsza (860) niż mówisz a co do wcześniejszego to jedyne co sobie dam wmówić że to mogła być dobra podróbka lub leżak magazynowy NOWY ale nie wtrysk po regeneracji (takowe na allegro chodzą od 400-450zł) i raczej nie da się ko tak wycackać żeby wyglądał jak nowy. Może mają jeszcze gdzieś nowe leżaki magazynowe o numerze 0 445 110 047. Zadzwoń jeszcze do FOTY tam wydaje mi się że ktoś ze znajomych ostatnio kupował poniżej 1000pln - można się z nimi targować do 10% są w stanie zejść.
  3. tabaza16 odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E39
    Nowy wtrysk do 3.0d czy do 2.5d nie kupisz taniej niż 950 zł w hurtowni (pod dobrych rabatach). Za ok. 600 zł są regenerowane przez Boscha, zapakowane identycznie jak nowe (zgrzana folia + nowe pudełko). Regeneracja własnych szpryc kosztuje od 150 zł - do nawet 450 zł. Ja kupiłem nowy tu: http://allegro.pl/item917938168_wtryskiwacz_wtrysk_bmw_e46_3_0_d_330d_nowy.html i był faktycznie nowy - idioty ze mnie nie róbcie bo tyle to jeszcze rozróżnię, widziałem jak wyglądają i pachną elenenty używane a jak nowe tym bardziej że na worku jest oryginalna nalepka boscha z numerem oem
  4. tabaza16 odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E39
    to jest cena za nowy oryginalny pełnowartościowy - jakiś czas temu miałem problemy, zakupiłem takowy i wszystko było i jest ok. Regenerowana chodzą coś koło 300-400PLN
  5. tabaza16 odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E39
    jeden wtrysk boscha na allegro dostaniesz za 620pln , wymiana to nie wiem zalezy gdzie, wszystkich raczej nie musisz chyba że po diagnozie komp okaże się że kilka szt już masz na wykończeniu
  6. tabaza16 odpowiedział(a) na maciej0610 temat w E39
    a ja stawiam na wtryski - same się nie naprawią zapewne problem wruci czasem nawet dopiero po miesiacu - komputer prawde ci powie
  7. tabaza16 odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    ...a może komuś prztrafilo się takie krótkie piip i wczasie tego pip wycisza się na ułamek sekundy radyjko - nie wiem o co chodzi ale zdarzyło mi się rano ze 3 razy i to przeważnie po odpaleniu auta i dzwięk dochodził jakby z glośników albo tablicy?
  8. tabaza16 odpowiedział(a) na hajpa temat w E39
    poszukaj trochę bylo obszernie opisane "test zegarów" jako słowo kluczowe
  9. tabaza16 odpowiedział(a) na hajpa temat w E39
    Czy robiłeś test zegarow - od tego zacznij, raz mówisz o wskazówce paliwa raz o zasiegu z komputera ciężko zrozumieć o co ci chodzi - orientacyjny zasięg to rzecz wzgledna - komputer przelicza to uwzgledniając wiele czynników , jak odpalisz i ruszysz na zimnym silniku to zasięg spada a jak go rozgrzejesz i jedziesz ekonomicznie to zasięg wzrasta, jest też duża zależnośc od stylu jazdy więc komputer nie może pokazywać Ci stale podobnego zasięgu. Mało tego zauważyłem że wskaźnik poziomu paliwa też ma lekkie odchyły i nie pokazuje faktycznego stanu paliwa bo przy zimnym silniku zawsze troszkę zaniża tak jakby chciał nas ostrzec że przy takich warunkach jakie zastał w danej chwili mamy mniej paliwa.
  10. klimatronik po zgaszeniu auta pracuje jeszcze ładnych parę minut - ten dzwięk to najprawdopodobniej jego praca
  11. tabaza16 odpowiedział(a) na hajpa temat w E39
    w jednym z check-testów masz też cyfrowo wyrażoną ilość paliwa - sprawdz ile tam ci pokazuje jak pokazuje więcej niż 50 to znaczy że zegar do kitu
  12. tabaza16 odpowiedział(a) na bewan temat w E39
    ja ściągałem tylny zderzak (przed liftem) bo innego wyjścia nie ma - z przodu też musisz to zrobić bo zaglądanie przez dziurkę to jak wróżenie z fusów - ja miałem wszystkie kable na wierzchu i zanim wyczaiłem który jest uszkodzony to trochę sie naszukałem
  13. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Dzięki o to mi chodziło czyli tak jak pisałem tylko od drugiej mańki. Pozdrawiam
  14. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Może ktoś pamięta kolejność podpięcia kostek od webasta? po prawo świeca żarowa, dmuchawa i pompka czy może inna kolejność bo nie pamietam a kostki od dmuchawy i pompki są identyczne.
  15. tabaza16 odpowiedział(a) na piotrek780907 temat w E39
    Przy takich mrozach i na gazie to normalne a jeśli jeszcze jeździsz na krótkich odcinkach to w ogóle masz wydechy pełne wody
  16. Panowie auto trzeba postawić do warsztatu ! - kto o zdrowych zmysłach zapala 20 razy zimnego diesla - przecież to straszna rzeź i ogólnie do tego stopnia uszkodzonym samochodem nie powinno się jeździć no chyba że zamierzacie go zaraz sprzedać?
  17. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    tak chodzi o tą której nie ma więc błąd będzie stały miałem jeszcze kiedyś taką sytuację że przy niskim poziomie paliwa pompka pociągnęła powietrze i webasto nie działało, po skasowaniu błędu dalej było trochę powietrza w układzie więc znowu błąd wywaliło i tak dopiero po którymś kasowaniu piecyk ruszył Raczej to nie możliwe gdyż webasto od momentu rezerwy (ok 8l) nie uruchamia się
  18. tabaza16 odpowiedział(a) na SaluCK temat w E39
    Ja też bym od tego zaczął - u siebie miałem taki sam problem i okazalo się że kabelek a uszkodzenie tak delikatne że dopiero za piątym razem namierzyłem lekko przyciśniętą izolację a w środku ześniedziały pęknięty przewód. U mnie też piszczało i żaden czujnik nie dawał znaku życia - a skoro mówisz że miałeś zmieniany zderzak to na 99% przyciśnięto jakąś wiązkę (nie trudno o to)
  19. tabaza16 odpowiedział(a) na maniek235 temat w E39
    tak do zmieniarki wchodzą dwie kostki
  20. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Błąd to nie wiem jaki bo mi rozkojarzony mechanik go od razu skasował (zanim jeszcze przeczytał) ale teraz to mam piec wymontowany a objawy były takie że dmuchało, pracowało ale na sucho bez dymu samym powietrzem z wydechu być może zanieczyszczona komora albo padająca świeca tylko jak się wziąłem za rozbieranie to żadnej śruby nie mogę odkrecić wszystkie ukręcam po 3 zrezygnowałem ostatecznie dam je do rozwiercenia i przegwintowania ale masakra z tym aluminium.
  21. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Witam - mam szybkie pytanko bo wyciągnąłem swój piecyk termo top z/c -d i coś jednak w nim nie gra alem mam możliwość załatwienia podobnego wręcz identycznego sprawnego pieca o takich samych parametrach tylko wyciągniętego z ROVERA. Pytanie moje czy może on różnić się elektroniką czy będą problemy z adaptacją - czy dla bmw webasto robi specjalne sterowniki w tych urządzeniach? ? Różni się on tylko wydechem - ma taki 1cm a oryginał to chyba 1mm ale to można byłoby przerobić. Jeśli ktoś coś wie bardzo proszę o pilną odpowiedź !
  22. Bardzo dobre wyniki pełen szacun dla twojego motorka !!!
  23. tabaza16 odpowiedział(a) na san3 temat w E39
    napisałem że w drzwiach przednich ! w tylnych drzwiach są gł.wysokotonowe od audio - jak nie grają to musisz zdjąć tapicerkę i sprawdzić - u mnie były odłączone ale i takie je pozostawiłem gdyż za bardzo biły po uszach przesuwając scenę muzyczną do tyłu (jestem trochę wielki i siedzę na maxa odsunięty z fotelem). Ja wymieniłem sobie tylne glośniki w podsufitce (kombi) na 16 calowe DLS z oddzielnymi piszczałkami które umieściłem też w podsufitce w bagażniku lekko skierowane do przodu i jest ok (tzn jak na tą klasę radia wiecej nie zamierzam rezać samochodu)
  24. tabaza16 odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    U mnie z uszkodzonym webasto silnik grzeje się przy -6 stopniach około 8min (7-8km) przy obrotach do 2000 4 bieg ( 5-go nie wrzucam bo ślisko u mnie bardzo)
  25. tabaza16 odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    a jaki masz model rok - czy masz dwa przyciski na tablicy zegarów?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.