Treść opublikowana przez maryjusz3
- kontrolka
-
DOŚWIETLENIE DROGI
Trzeba na chwile włączyć światła drogowe (długie). Przynajmniej u mnie tak działa.
-
Problem z obrotami
U mnie pomogła wymiana silnika krokowego (regulator biegu jałowego).
-
czy w e60 ktoś wgrywał polskie menu
Gość koło Rzeszowa wgrywa, mówił że koszt całej operacji wgrania polskiego menu to 500zł
-
bmw e61
Prawdopodobnie odpowiada za prawidłowe ładowanie akumulatora (na bieżąco zbiera informacje o napięciu łądowania akumulatora), ale także za prawidłową prace całej elektryki. Jeżeli jest walnięta to z elektryką w samochodzie mogą się dziać różne dziwne rzeczy.
-
E60 530dA wyciek "olejopodobnego" płynu
Wejdź pod spód samochodu. Jeżeli sie nie myle to na na drążku stabilizacyjnym powinieneś mieć coś w postaci puszki. Jeżeli to jest, to masz DD.
- bmw e61
-
E60 530dA wyciek "olejopodobnego" płynu
Najlepiej zajrzeć pod spód samochodu i stwierdzić organoleptycznie. Jeżeli masz Dynamic Drive to na drążku stabilizacyjnym jest taka puszka i może z niej Ci wyciekać płyn. On jest właśnie koloru takiego żółtawego.
-
Opony typu run flat
Ja disiaj zmieniłem zimówki na letnie. Zimówki są zwykłe a letnie run flat. Różnica jest kolosalna, szczególnie na nierównych dziurawych drogach, których w Polsce nie brakuje. Jest o wiele gorzej.
-
Instalacja gazowa w E60
Przy KME pomagało zaznaczenie opcji "kontrola ciśnienia przy cut-off" :roll: Zajrzyj na http://lpg-forum.pl/ chłopaki na pewno coś podpowiedzą. Problem został chyba rozwiązany. Jak narazie jeżdże kilka dni i ani razu nie zgasł samochód. Pomogła wymiana zaworu regulacji biegu jałowego (silnik krokowy). Gazownik wymienił go na własny koszt chociaż to nie jest element instalacji gazowej. Tylko jedno jest dziwne, że na paliwie nic się nie działo a tylko na gazie. Może gaz jest bardziej czuły.
-
Plywanie samochodu przy duzych predkosciach
Opony też grają role. Przynajmniej tak było u mnie. Były już dosyć łyse. Po zmianie na nowe problem ustał.
-
e60 530d kupic czy nie kupic
Ja mam 530i ze skrzynią SMG. Przy jeździe w trasie do 100km/h spalanie spada poniżej 8l. W mieście trzeba się liczyć z dużo większym spalaniem 14-16l. Przy prędkościach 100-140 mieści się bez problemu w 10l. Jak ciśniesz 200 i więcej ok 13-16l.
-
Układ wspomagania
Witam. Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka z przechylonym samochodem i komunikat o niskim poziomie płynu. Zajrzałem do zbiorniczka pod maską i rzeczywiście poziom jest niski. Przechodząc do sedna sprawy, jakiego płynu dolać, jakiej marki?
-
pompa wspomagania e60 530i dynamic drive, aktywna kierownica
Wejdź sobie na stronę http://www.czescidobmw.pl i skontaktuj sie tam z gościem który prowadzi ten sklep lub wejdź na stronę http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=2458&sid=5ed73c8897e3ebe8636ed6b2019e24ed i napisz do niego na priva. Ja kupowałem u niego wiele rzeczy i nigdy nie miałem z nim problemów. Jeżeli czegoś nie ma to sprowadzi z Niemiec.
-
Skrzynia smg
Mam pytanko. Czy w skrzyni SMG jest możliwość regulacji czasu zmiany biegów?
-
Odgrzybianie
Ja tego używałem i też mam jasną skórę. Ze skórą nic się nie stało, ale zbyt dużego efektu nie było. Najlepiej jest wprowadzić środek bezpośrednio do wylotów powietrza za pomocą długiej rurki, wtedy jest lepszy efekt. Podjechałem do gościa do zakładu gdzie nabijają klime i zrobił to za 20 zł. Także koszt nie jest wielki i rezultat lepszy. No i dobrze by było od razu wymienić filtry przeciwpyłkowe.
-
530i check engine
U mnie jednak są inne numery. U Ciebie jest już inny silnik.
-
530i check engine
Jeżeli chodzi ci o te przed katalizatorem to akurat posiadam obydwie. Tylko musiałbym znać konkretny numer sondy. Jedną było bardzo łatwo dostać koszt jakieś 350 zł ale druga tylko przez serwis i 800 zł. Ja u siebie wymieniałem bo były błędy sond lambda. Ale je..ny elektryk się pomylił bo chodziło o te za katalizatorem a nie przed. Także dwie sondy wymieniłem na darmo.
-
Instalacja gazowa w E60
Ja mam u siebie problem z gazem. Czasami przy redukcji biegów w dół gaśnie silnik tak jakby odcinało na chwile zapłon albo dopływ gazu. Jak zgaśnie to od razu odpala tak jakby na pych bo nie ma sprzęgła. Mam skrzynie SMG i biegi redukują się same. Instalacja jest PRINS, wcześniej był STAG. Zmiana na PRINSA miała pomóc a tu [BAD] blada. Podczas jazdy jest wszystko OK. Jutro jadę do gazowników i niech coś z tym zrobią albo niech wymontowują instalacje i niech oddają kasę skoro nie mogą sobie z tym poradzić. Męczę się już z tym od zeszłego roku. Ten sam gość zakładał kumplowi gaz w A8 i nie ma żadnych problemów. Kilku znajomych też zakładało gaz w tym samym warsztacie w różnych samochodach i u nich wszystko gra, a u mnie porażka. Z opinii znajomych wynikło, że koleś się zna i nikt nigdy nie miał z nim problemów a z moją betą nie może sobie poradzić. Jeździłem po różnych magikach bo myślałem, że problem tkwi w samochodzie, ale z autem wszystko jest ok i na benzynie wszystko śmiga bez żadnych problemów. Także nigdy więcej gazu.
-
Pielegnacja skory
Ja raz na 2-3 miesiące przecieram skóre specjalnym mleczkiem.
- MP3
- MP3
- MP3
- MP3
- MP3