Treść opublikowana przez houek
-
Z3 i polskie koleiny
Z tymi poszerzaczam to bym uważał....znajomemego ostatnio koło wyprzedziło - ścięło gwiny i dystans odkręcił się od piasty :mad2: Przynajmniej ja nie jestem zwolennikiem dystansów.
-
[E36] Z3 - Hardtop - Problem z montażem
Tak czytam ten wątek i nasuwa mi się pytanie: nie lepiej było kupic coupe? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A na poważnie, batim, gratuluje ogarnięcia tematu. Widzę też, że felgi kupiłeś? Wygląda dużo lepiej niż na poprzednim felunku.
-
jakie żarówki?
batim Skąd wiesz, ze masz całe uszy? Sprawdzałeś te dolne? :lol:
-
jakie żarówki?
Piotres U znajomego w A klasie, ktoś dosztukował uszy od innych lamp i tym samym regulacja świateł nie jest mozliwa... Co do regulacji w Zetkach, to faktycznie są dwa białe pokrętła na każdej lampie do tego służące - u mnie też chodzą lekko i sam wyregulowałem sobie światła. Kiedyś kupiłem Philips BlueVision i jedna z żarówek przepaliła mi się.....po 2 dniach! Wróciłem do tradycyjnych żarówek.
-
jakie żarówki?
heheh, wiekszość aut miało mniej lub bardziej poważnego dzwona w przód, więc nie dziwcie się, że jest problem z ustawieniem świateł :) klojone "uszy" reflektorów też nie pomagają w ustawieniu świateł.
-
[E36] Z3 - Wydajność pompy paliwa
Kiedyś mierzyłem ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej i manometr pokazał ok 3,4 bara. Może ta inf Ci się przyda :)
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Wiem, że one wystepowały w standardzie, ale mnie jakoś to rozwiązanie nie podchodzi. Rzecz gustu, your car, your choice :)
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Zgadzam się z saron - zdejmij te nakładki na kierat :) |Reszta super! :cool2:
-
[E36] Z3 - Podłokietnik
Tediz3 OT Sam oklejałeś "karbonem" konsolę środkową?
-
[E36] Z3 - Podłokietnik
Na zdjęciu nie widać jak to jest przymocowane.... OT Sam oklejałeś "karbonem" konsolę środkową?
-
[E36] Z3 - Podłokietnik
Chyba najbardziej w mojej Z3 brakuje mi podłokietnika. Macie jakiś pomysł skąd takowy wyczarować badź ewentualnie samemu wyrzeźbić?
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Jeszcze na łeb nie upadłem, zeby płacic 400zł za litr oleju do dyfra :)
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Mięli go w beczce, więc koles mi nalał ile chciałem. Castrol 75W/140 do dyfra ze szperą.
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Kupiłem. za 1,1l dałem ok 100zł brutto po 5% rabacie. Z permamentnego ostatnio braku czasu muszę odłożyć temat wymiany.
-
Czynności obsługowe w Zetkach
Ja z kolei przeczytałem, że wymiania się co 100kkm....
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Piotres nie bądz taki pewien, że sam to przetestujesz :) Ja na dniach kupię ten olej z zamiarem wymiany...tylko muszę znaleźć czas na wymianę - Ty w tym pewnie będziesz szybszy :cool2:
-
Czynności obsługowe w Zetkach
Jak często w Z3 2.8 wymienia się pompę wody?
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
W tym linku, temat dotyczy innych objawów, niz te które wystepuja u mnie i Piotresa. U nas występuje stuk przy wysprzeglaniu, u mnie tylko to słychać na zimnym przy wyjeżdżaniu z garażu na wstecznym.
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Jestem tego samego zdania co saron, więc wbijam w temat. Mogę co najwyżej spróbować nalać ten "magiczny" olej do dyfra :)
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Co do dyfra to bym się aż tak tym nie przejmował - tak ja napisałem, u mnie lekko puknie jak wyjeżdżam z garażu, pewnie jak olej w dyfrze się rozgrzeje już jest cisza. Poza tym skąd ta pewność, że to dyfer? Stone guardy trza kupić, trza :)
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Sugerujesz, ze wymiana oleju w dyfrze pomoże? Jesli tak to koniecznie napisz na prv jaki to olej.
-
[Z3] 2.8 Roadster by piotres
Hehehe, mój wskaźnik paliwa jakiś czas temu się zbuntował i pokazywał rezerwę, mimo pełnego baku.....po dwóch dniach mu przeszło :) Nie mniej jednak nie grzeszy dokładnością i tak jak piszecie - druga połowa baku znika w mig :) Jeśli chodzi o stuki przy wysprzęglaniu to też to mam....ale występuje to u mnie tylko jak odpalam zimne auto i wyjeżdzam z garażu tyłem. Na rozgrzanym silniku jest absolutna cisza. U znajomego w m3 e-46 jest to samo i też wystepuje na zimnym - dodam, ze m3 ma coś ponad 30 000km przelotu....
-
[Z3M Coupe] Przeróbka anglika
60kzł + przywózka + przeróbka................jak dla mnie toto w ogole sie nie opłaca :duh:
-
Impregnacja/czyszczenie dachu w Z'et ...
Jakby każdy to robił tak często jak Ty to świat cabrio byłby piekniejszy :) :cool2:
-
[Z3M Coupe] Przeróbka anglika
saron Myślę, że prościej by było z 2.8 zrobić Emkę :) Ja jestem raczej przeciwnikiem poprawianie fabryki i poważnych ingerencji w auto, do których zalicza się przeróbka z prawusa na lewusa :) Zawsze będzie to auto nieoryginalne, grzebane, składak jak zwał tak zwał. Oczywiście nie wykluczam, że można to zrobić dobrze. Biorąc pod uwagę specyfikę Emek, a co za tym idzie ograniczony dostep do części zamiennych myślę, że to gra nie warta świeczki.