Treść opublikowana przez 12345Artur
-
[320] zimna nagrzewnica a przegrzewanie
jeszcze mam dodatkowe pytanie-jak wszystko jest ok- to czy na wolnych obrotach ma leciec strumyk w zbiorniczku chlodnicy czy tylko po dodaniu gazu-np na 1200obr bo u mnie póki co strumyk pojawiał sie tylko jak dodałem troche gazu, na wolnych nie bylo go nigdy widac
-
[320] zimna nagrzewnica a przegrzewanie
viewtopic.php?f=68&t=120678 Witam, mam problemy ze swoja e36 m52b20 w automacie. Kupiłem ją 2 tygodnie temu, jak się okazało była zalana wodą(i ewidentnie jak postała przez noc się zapowietrzała), Wymieniłem w ubiegłym tygodniu płyn chłodniczy po czym odpowietrzyłem maszynę, teoretycznie na lpg się przałączała weze byly miekkie ogrzewanie działało, nie przegrzewala sie. Przjechałem tak 60km i było ok. Na drugi dzien rano znowu na gaz sie nie przelaczala i brak ogrzewania-znowu sie zapowietrzyla. I tak codziennie, Wczoraj zrobilem test wieczorem jak silnik byl zimny sprawdziłem poziom-dolałem plynu do kreski- nie odpalałem silnika tylko tak zostawilem. Rano wracam patrze plynu ubylo 1cm.. dziwna sprawa. W kazdym razie dzisiaj już ciężko mi bylo dojechać 10km bo co 2km wskazówka mi uciekała w kierunku czerwonego pola. Po zbadaniu głębiej sprawy gdy wskazówka stoi w pionie widze ze gorny wąz gorący, kawałek chłodnicy od strony korka zbiorniczka goraca-ale reszta chłodnicy zimna-tak postał 15min na wolnych obrotach po czym wskazówka zaczęła pomału wędrowac w kierunku czerwonego pola i nadal chłodnica zimna. Zakładam, że termostat może stwarzać problemy i/lub chłodnica? Dodam, że śruba odpowietrzajaca na chłodnicy obraca się ciągle, dodatkowo miedzy chłodnicą a zbiornikiem na górze jak mocno sie nagrzeje-ucieka para z tej szczeliny. Zalatuje mi to jakimś pęknięciem.... co o tym sądzicie? gdzie tu co sprawdzic zeby wrocic do normy...
-
inpa błąd 145 co oznacza?
Witam, po odpaleniu e36 kontrolka ABSu nie świeci, jednak gdy ruszam i minę około 10km/h kontrolka zaświeca się. Tak mam od dłuższego czasu. Wymieniałem swojego czasu 2 czujniki absu bo były uwalone. Dzis udało mi się w inpie odczytac taki błąd 145 pump motor error frequency 254 vehicle speed 10km/h abs-control not active brake lights switch not actuated low power supply not detected nic mi to zupełnie nie mówi...o co chodzi? daje się skasować, jednak powraca po przekroczeniu 10km/h...
-
INPA
z tymi kablami od viakena ciagle sa problemy, ludzie ciagle pisza o tym, nie rozumiem dlaczego ludzie wciaz te kable kupuja :duh: jesli myslicie, że na kablu da sie zaoszczedzić, to bardzo sie mylicie... Doliczcie do tego czas, problemy, nerwy i koszty zwrotow itd - i ile wtedy ten kabel bedzie kosztowal ? na forum jest kilka osob, ktore sie zajmuja tylko kablami do naszych smigielek, i wcale nie sa tacy drodzy... a po co ? nie latwiej poprzez BMW Standard Tools 2.12 ? Prosta i latwa instalacja, jest temat na forum, wraz z linkami skad pobrac Ja sugeruje odeslac kabel i zakupic taki jak byc powinien, zainstalowac INPA przez BMW Standard Tools 2.12 - viewtopic.php?f=97&t=223979 - przeczytaj caly temat zanim cokolwiek zaczniesz robic czy sciagac, jest tam wiele sposobow... Wrazie problemow - pytaj... znalazłem rozwiązanie problemu- inpa ruszyła na viakenie, teraz mam kilka pytań: 1. jak wyczarować wybór silnika M41 bo takowego sterownika nie ma do wyboru w inpie i lipa... 2. czy w e36 95.XI da sie uaktywnić światła do jazdy dziennej i czym to zrobić? oraz, jeżeli jest opcja lusterko prawe w dół przy cofaniu oraz zamykanie zamków przy ruszeniu 3. Mam błąd airbag 2. resistor ZK0-> driver airbag, czyli że do wymiany poduszka kierowcy czy że uwalona może być taśma? Proszę o podpowiedzi . Dziękuję edit na 1sze pytanie póki co znalazłem odpowiedz ale jeszcze nie testowałem. Jakby ktoś na resztę podrzucił podpowiedzi byłbym wdzięczny
-
INPA
Witam, posiadam multinterfejs od viakena, cos takiego: allegro.pl/show_item.php?item=3025157492 zainstalowalem z chomika inpe na wirtualna maszyne-gotowce wraz z WM na win7 Od viakena otrzymałem informacje iz interfejs wspolpracuje z inpa wykrywa ignition i baterry i ze napewno śmiga. Ja jednak mam problem-za cholere przy mojej e36 z96 r nie moge sie polaczyc (stosując również przejsciowke od viakena na 20pin) inpa w ogole nie wykrywa ignition ani baterry. Może ktoś zasugeruje mi jakąś podpowiedz co sprawdzic itp co ciekawe, gdy do tego fejsa podepne przejscie na 4 kable i podepnę to w gniazdo 20pin ręcznie i odpalę carsofta to on z niektórymi modułami nawet działa...ale co to za działanie... Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
-
[e36] 318TDS nie przepływa paliwo na 2 część zbiornika
podbijam swojego posta po całodniowej walce. pompka normalnie pracuje dalej paliwo pompuje przepycha itp, węże szczelne nie bąbelkuje nic itp, pływaki dobre dają dobre wskazania, zegary też dobrze pokazują. zrobiłem testa...wypompowało mi paliwo z baku-ale tylko z prawej komory. Lewa komora jak miała paliwa (całą tzw rezerwe na zegarach) tak miała dalej. a pompka z prawej miała sucho w swojej komorze. wiec tutaj jest moja diagnoza -nie przepływa mi paliwo z jednej na drugą stronę. za nic nie moge dojsc ladu dlaczego tak sie dzieje sa 2 weze idace od tej nakretki z pływakiem i z drugiej tez, te są napewno drozne, ale wątpie ze to nimi przepływa paliwo miedzy komorami? normalnie nie wiem co z tym fantem zrobic, zeby to chciało płynac z lewej na prawą... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: weźcie coś podpowiedzcie ehh
-
[e36] 318TDS nie przepływa paliwo na 2 część zbiornika
przedmuchałem węże ...niby paliwo przepływa na drugą strone widząc po węzach no ale co...numer dalej ten sam czyli. Jade sobie jade paliwo spada ponizej 1/4 zbiornika i gaśnie-tak było ostatnio, brak mocy i gaśnie. Zapalic pozniej juz nie chce. Po dolaniu ropy odpaliła po chwili chełtania i pojechala dalej jak gdyby problem nie istniał a dzisiaj było tak, żwawiej wkrecalem przy ruszeniu i przy 4 biegu jak juz na spokojnie leciałem to zamuliło go no to reduk na 3 i sandał i tak trzymajac 2500-> na 4 biegu przejechałem 2km ponad... moc miała i wszystko. Mysle moze cos przytkało i ją przepali czy coś... zatrzymałem sie na skrzyzowaniu i padła. Jak padła tak nie zapali za chiny. No to po kanisterek do bagażnika dolałem ropki i odpalam...chełt dłuższy odpaliła i pojechała jak gdyby nigdy nic. I tak ta historia sie w kółko kręci, jezdzi i pali normalnie dopoki nie spadnie paliwa ponizej 1/4 zbiornika. Jak osiagnie swoj krytyczny moment to mowi halt na drodze. zatankuje, pojedzie dalej. ma ktoś pomysła?
-
[e36] 318TDS nie przepływa paliwo na 2 część zbiornika
hmm wiesz co ja mam auto drugi tydzien dopiero hehe to za wiele nie moge powiedziec w temacie... w każdym razie na dole pompki o dziwo! nie widziałem nigdzie filterka-tej siateczki takiej.... jak na zlosc nie mialem takiego czegos pod reka zeby zalozyc...no ale trudno. A obecnie jestem w fazie testow, czekam az paliwo spadnie na ten poziom co przedtem to bedziemy widziec czy znowu zdechnie czy mu pomoglo przedmuchiwanie wezy
-
[E36] Podłączenie OBC 18 BOARDCOMPUTER
muszę się coś dopytać: jak mam 318tds -> to mam kupić 18przyciskowca od 318tds czy wystarczy od "byle której" 4 cylindrowki;>? check na razie mnie nie interesi ale sam wyswietlacz z 18 guziczkami to by było coś co mi brakuje w moim touringu :mrgreen: (mam zegarek anal) a i jeszcze jedno-czujnik temp zewnętrznej osobno musze dokupić tak? -> mam climatronic ale to on raczej nie korzysta z czujnika temp zewnętrznej...
-
[e36] 318TDS nie przepływa paliwo na 2 część zbiornika
pompka paliwa pracuje tak jak powinna. Przepchałem te węże między komorami powietrzem, sprawdzałem, niby tłoczy coś zobaczymy czy pomorze, jestem w trakcie testów. Dam znać czy przetykanie wężów pod ciśnieniem pomogło
-
[e36] 318TDS nie przepływa paliwo na 2 część zbiornika
Witajcie takich jaj to jeszcze nie widziałem. Na 100% mam problem z przepływem paliwa między komorami zbiornika. Dlaczego? bo gdy na wskaźniku paliwa zejdzie ponizej 1/4 baku wtedy samochód przestaje jechać i nie odpala. Zalanie chodźby 1l paliwa daje efekt jazdy dalszej. Pompka sprawdzana i działa. Zatankowanie do pełna -normalnie chodzi, zejdzie do 1/4 i zonk dalej. Więc nic tylko paliwo z tej komory lewej za kierowcą nie przepływa do komory za pasazerem gdzie jest pompka paliwa. Teraz pytanie jako to kurde działa? ten przepływ między komorowy. Widziałem jakieś 2 węże z jednej i drugiej komory że są. To nimi paliwo "zasuwa" między komorami zbiornika? coś ktoś mi wspomniałem ze w tej komorze za kierowcą jest jakaś zwężka venturiego czy coś i to się zapchać lubi... w ogole może ktoś miał już z takim problemem doczynienia i powie mniej więcej jak to rozwiązać, czy są tu jakieś koszty typu wymiana czegoś itp pozdrawiam
-
[e36] compact 8Jx17" ET35 jaka opona? i jak polerowac
Witajcie Kupiłem borbety z małym parapetem 8Jx17" ET35 -do mojego e36 compact. Pytanie jaką polecacie oponkę? Zawias mam obniżony na tyle-ze 205/55R16 1cm wchodzi z przodu i z tyłu w nadkola. no i jak wypolerować ranty? robił ktoś to ręcznie nie maszynowo? jakieś porady :lol: chętnie przyjmę:) pozdrawiam
-
e39 523i jak wymienic pompe wspomagania..
Witam. Musze wymienic sam pompe wspomagania. 1.slyszalem ze niby byly dwa rodzaje pomp wspomagania w e39 523i '96 ? ze niby slabsza i mocniejsza.... 2. czy taki zamiennik a'la allegro do 200zl nowka http://moto.allegro.pl/pompa-wspomagania-bmw-5-e39-520-523-525-528-530-i1831731487.html zdalaby egzamin i pasowalaby? 3. jak zdemontowac pompę-prosilbyum zeby ktos napisal krok po kroku, zwlaszcza jak zdjąć pasek wieloklinowy... sama pompa to chyba na 2 srubach sie trzyma tylko... bardzo proszę kolegów o porady/opisy itp. muszę sobie to zrobic w domu na małych podjazdach;) wiem już ze 1l płynu wystarczy do wspomagania:)
-
INPA
dobra ja juz zatrybilem o co chodzi teraz inny problem "Couldn't find INPA configuration fileC:/EC-APPS/INPA/BIN/../cfgdat/E39.ENG| taki komunikat, czyli nie mam plikow do e39 wgranych, skad je wytrzasnac mam bo nie moge znalesc?
-
INPA
koledzy pomóżcie proszę, bo już tak się zamotałem, że masakra. Inpa zainstalowana, ale w oknie głownym oprocz Battery, Ignition, oraz F1, F2, F10 to nic nie ma więcej, Zdaje się powinno pokazywać wybór-np w moim wypadku e39. Co teraz mam z tym zrobić,żebym mógł e39 wybrać sobie? Dawniej jak instalowałem inpe śmigała mi, teraz coś nie moge po latach sobie przypomniec jak to szło
-
zaciięło klucz w stacyjce, ///odglos klimatronika
o kurde...faktycznie mam automata... dzieki kurde ale jaja.. pomogła rada kolegi, no cóż....pierwszy automat, to nie wiedziałem ze takie triki.... a co do tego klimatronika byłbym wdzięczny za podrzucenie linka jakiegoś
-
zaciięło klucz w stacyjce, ///odglos klimatronika
Witajcie. mam problem i to duzy 1. Kluczyk mi zostal w stacyjce i nie moge go za nic wyciągnąć... jak go wyciągnąc pomocy :(:(:(:( 2. Odkad kupilem auto to widze ze jest slaby i maly aku-okolo 65 do tego traci prąd widać ze na podmianke zalozony, ale to malo istotne, bardziej istotne jest to ze jak jest auto zgaszone i cichutko w aucie slychac w panelu klimatronika jakis odglos delikatny...jakby szum mini wentylatorka... to tak ma byc? Czy cos pokopane jest i mi dodatkowo wcina prąd...
-
[E39] drugie bmw w zyciu, pare kłopotów, kontrolki itp
o to super;] dzieki serdeczne kolego-jestes zbawicielem na tym forum dla mnie hehe :mrgreen: :mrgreen:
-
e39 525tdsA -nie dostałem pilotow do auta- jak je zrobic?
innymi slowy kupic klucz od jakiejs innej e39 byle mial elektronike, grot i w razie czego ten transponder to ok wiem o co chodzi, natomiast jak to wtedy zaprogramowac do auta?
-
e39 525tdsA -nie dostałem pilotow do auta- jak je zrobic?
witam Kupiłem pare dni temu e39 tdsA no i widze ma fajną opcję, podobno każda była otwierana z pilota, ja natomiast dostałem do auta tylko jeden zwykły klucz. Jak można najprościej zrobić otwieranie z pilota w tym modelu??? te allegrowe "otwieracze" zdalne z klyczykiem pilotem wygladajacym jak oryginal jest warte coś??? no i pytanie czy rok 97 miał immobilzer?? ewentualnie jak to sprawdzic, moze jakas kontrolka od tego jest czy cos?
-
[E39] drugie bmw w zyciu, pare kłopotów, kontrolki itp
Dajan dzięki - zadziałało :8) 9. Czy radio BMW business RDS - jest z kodem? Chodzi o to ze muszę wyciągnąć akumulator z auta...a kodu do radia nie dostałem i boję się, że jezeli jest kodowane to będzie problem po załozeniu aku z powrotem....
-
[E39] drugie bmw w zyciu, pare kłopotów, kontrolki itp
8. Czy da się wyłączyć oświetlenie wnętrza na stałe- bo widze jest przycisk przy lampce ale to jednorazowo działa, jak otworze znowu drzwi to znowu zaswiecają się, a chcę żeby nie świeciły się w ogole. Da się tak? =opcja wykręcenia zarowek oswietlenia wnętrza odpada :nienie:
-
[E39] drugie bmw w zyciu, pare kłopotów, kontrolki itp
aa i jeszcze cos... 7. nie mam zamka w prawych drzwiach na kluczyk!!! tylko takie jak z tyłu gładkie.... tak ma byc?
-
[E39] drugie bmw w zyciu, pare kłopotów, kontrolki itp
Witajcie. Po ... rocznej nieobecności na forum :oops: od czasu gdy miałem e36, nastało od paru dni E39 z czego jestem zadowolony. 97 r tdsA Jednakże tego modelu bmw jeszcze nie znam... i mam pare kłopotów. 1. Czy system ma autodiagnostyke- np w e36 jak padl jakis czujnik np abs, wymienialem i nie trzebabylo bledu kasowac, bo po podpieciu nowego zaczynalo wszystko |"hulac"| :) 2. Świeci mi kontrolka poduszki, znalazlem kostke zoltą odpieta pod fotelem kierowcy -wpialem zdaje sie w napinacz bo tam to miało być (byla wypieta i zaizolowana? o co lotto... ) podpialem ale poduszka nadal swieci, a)jest od tego kabla jeszcze czarna mala wąska paro pinowa kostka i nie wiem gdzie to wpiąć? 3. Świeci mi kontrolka (!) -> oraz komunikat brem-coś tam prufen- sprawdz hamulce czy coś w tym stylu. Płyn jest ok, gosc wymieniał klocki podobno, fakt są ok. Więc nie wiem o co lotto? 4. Wystaje mi kabel z podsufitki z tylu przy szybie z wtyczka zakręcaną- podejrzewam ze to od telefonu, ale nie mam anteny .. powinna byc przyklejona chyba od wewnatrz do szyby taka mala plaska tak?? 5. Jakie ona ma złącze -to okrągle czy na OBD II (jezeli obdII to gdzie ono jest? ) bo mam interfejs to by się pobawił.... 6. Czy wszystkie e39 mialy pilota? Moj nie ma... zamykam z kluczyka :( To poki co tyle pytan. Bardzo proszę odpiszcie koledzy szczegółowo., chcialbym szybko usprawnic fure na 100% i cieszyć się z niej bo fajna ta bestia :) Pozdrawiam
-
Dziwne zachowanie wskaźnika poziomu paliwa
ja bym stawial ze problem tkwi w tych czujnikach poziomu paliwa w zbiorniku- jest ich dwa po obu stronach zbiornika