Treść opublikowana przez pawlacz
-
Rozdzielnik gniazda zapalniczki
To zależy co chcesz podłączyć. Bo jest możliwość przeciążenia. Na pewno nie można podłączyć zapalniczki do tego rozdzielacza. Trzeba sprawdzać moc urządzeń podłączanych do tego sprzętu. Pozdrawiam PS nie bardzo wiem co to jest obciążenia 9Ah (z opisu aukcji).
-
Xenony a stare lampy
Montaż takiego badziewia to buractwo. A za montaż tego czegoś możesz tracić dowód. Ja przy okazji dowalał bym najwyższy z możliwych mandatów aby oduczyć ludzi montażu takich wynalazków. I nie ma znaczenia czy masz soczewki czy nie. Jeśli klosz nie jest przystosowany do Xenonów, to nie możesz zamontować tego. A certyfikat nie jest na sam żarnik z przetwornicami nic nie daje. Certyfikat musi być na komplet (lampa + źródło światła). Pozdrawiam PS: Zapytaj się ich czy wystawią Ci certyfikat po montażu za zestaw lampa + żarnikami.
-
[E36] 318TDS 96' Wbudowane testy. Ktos o nich cos wie?
Sorki za poruszanie (odświeżania) po raz kolejny tematu. Ale jak wykonuję test zegarów nie zapala mi się żadna kontrolka, poza zmieniającymi się cyframi na wyświetlaczu i ruchem wskazówek. A jak wyczytałem to powinny się zapalać wszystkie kontrolki. Jak to jest? Pozdrawiam
-
Kontrolka ABS a kondycja aku ?
Kontrolka od ABSu zapala ci się przy jak napięcie spada poniżej chyba 10,5V. Byś musiał sprawdzić. Co do aku, to czym bardziej zasiarczony (zużyty) tym większa rezystancja wewnętrzna i tym większy spadek napięcia przy dużym obciążeniu (rozruch). Pozdrawiam
-
Bio-ester - opinie
Nikt nie próbował tego typo paliwa. Nie macie zdania. A może nie chcecie zbytnio mięsem rzucać :twisted: Pozdrawiam
-
Bio-ester - opinie
Co sądzicie o tego typu paliwie? Interesuja mnie wszystkie opinie oparte na własnych doświadczeniach Pozdrawiam PS: nie chodzi o koszty
-
318i podwyższona temperatura podczas jazdy
Łopatki są plastikowe. Ja miałem wirnik (łopatki) uszkodzone, ale nie do końca urwane. Co prawda mi powiżej 2000 obr/min się przegrzewał, ale też było cieplej - lato. Pomiżej stała wskazówka temperatury w pionie. Pozdrawiam
-
pompa abs w 318 tds touring 99 rok
czytałem posty przed zalogowaniem i nie tam gdzie miałem poszedł poprzednie post - sorki za pomyłkę PS do moda proszę usunąć
-
chyba padło turbo 318TDS
Jutro sprawa się wyjaśni. Mechanik obejrzy. Jeśli to turbina to będę też opróżniać katalizator. Kolego myszabmw odstałeś gwarancję na zregenerowaną część? Pozdrawiam
-
pompa abs w 318 tds touring 99 rok
Łopatki są plastikowe. Ja miałem wirnik (łopatki) uszkodzone, ale nie do końca urwane. Co prawda mi powiżej 2000 obr/min się przegrzewał, ale też było cieplej - lato. Pomiżej stała wskazówka temperatury w pionie. Pozdrawiam Do moda - proszę usunąć post, niestety nie widzę takiej opcji
-
chyba padło turbo 318TDS
Dzwoniłem do nich. Jakie macie o nich opinię. Za regenerację chcą 700 netto, jeśli nie trzeba wymieciac łapatek ani koła. Jeśli ten gorszy przypadek to chca 1600 netto. Co sądzicie o tych cenach? A może znacie jakieś inne serwisy w Polsce. Moge wymontować i wysłać sprężarkę. I jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś mozliwość sprawdzenia katalizatora czy nie dostał po d...? Pozdrawiam
-
chyba padło turbo 318TDS
Moje autko zadymiło na biało (a raczej poszła chmura dymu) i straciło moc. Podejżewam, że padła turbina. Jaki jest koszt regeneracji turbo i gdzie można oddać trubo do regeneracji w kujawsko-pomorskim lub pomorskim (okolice Grudziądza) Pozdrawiam
-
Koszt planowania głowicy ?
Nie wiem jaki jest cennik, ale wiem, że w mieście którym mieszkam (około 100tys mieszkańców), żaden ceniący się mechanik nie wykona. Wszyscy wysyłają głowice do planowania do innych miejsc, bo nikt nie ma odpowiedniego sprzętu. Koszt planowania i sprawdzenia głowicy to około 300 zł u mnie w mieście. Po znajomości idzie załatwić za 250 zł – jak się zna mechanika i nie skasuje za to nic dla siebie. Pozdrawiam
-
RÓŻNICA W OŚWIETLENIU SAMOCHODÓW Z USA
Taki duży problem wyciągnąć lampę (a raczej dostać się do żarówki tak jak byś chciał ją wymienić) i zobaczyć jak działa. Normalnie załączyć? Jeśli są dwa żarniki to podłącz się tam skąd jest zasilana żarnik świecący się ciągle (odpowiadający za pozycję). Pozdrawiam
-
czy to świece żarowe czy coś innego ???? TDS
Jaka oporność świec powinna być to Ci nie powiem. Ale na logikę, jeśli świeca jest walnięta to nie będzie miała przejścia. W końcu to element grzejny. A na pewno jak będą zdecydowane różnice oporności pomiędzy świecami to wiadomo, że coś nie tak. A jak się wymienia to podobno trzeba wszystkie wymienić, chociaż jako elektryk (nie mający nic wspólnego z samochodami poza moją bunią) nie wiem dlaczego tak jest ;-)
-
spadek napiecia
Dopuki napięcie jest około 14V nie masz się czym martwić. A ten spadek napięcia to pewnie bezwładność regulatora. Ma ustawić napięcie na 14V i jeżeli ta wartość się utrzymuje to jest dobrze. Pozdrawiam PS mierzyć przy włączonych światłach
-
Przeskok łańcucha? problem e36 IS
Mam takie pytanko do mechaników :-) Czy w skrzyni biegów nie powinno być jakieś ustrojstwo blokujące możliwość takiej redukcji? Nie mam na myśli wrzucania biegów na siłę, bo tak można wszystko rozwalić ;-). Pozdrawiam
-
[e36]Problem z ładowaniem
A tak z ciekawości. Czy mowa o kontrolce ładowania? Jeśli tak, to skąd kolega wiedział, że powyżej 4500obr/min zaczyna ładować? Ile za naprawę skasował mechanik? Czy to był ten sam mechanik co wymieniał szczotki i regulator? Pozdrawiam PS ma kolega rację, cieżko mi w to uwierzyć :-)
-
[e36]Problem z ładowaniem
Już kiedyś to pisałem :-) To jest tok postępowania przy braku ładowania. 1) zmierzyć napięcie ładowania na akumulatorze. Jeśli dobre to trzeba szukać powodu dlaczego kontrolka świeci. jeśli za niskie szukasz dalej. 2) pomiar napięcia bezpośrednio na zaciskach alternatora. Jeśli za niskie, to masz problem z alternatorem (możliwości – szczotki, regulator napięcia, układ prostowniczy, uzwojenie alternatora). jeśli poprawne to szukasz dalej. 3) pomiar napięcia między + na akumulatorze i – na alternatorze (poprawna wartość - problem z masą) i na odwrót - na akumulatorze i + na alternatorze (jeśli dobre problem z przewodem +). I wiesz gdze masz problem. następnie czyszczenie styków, sprawdzasz ciągłość przewodów. Więc miernik i do boju ;-) Napisz co było przyczyną problemów Pozdrawiam PS przyjmuje, że nie jest to problem ślizgającego paska
-
nie ma ładowania akumulatora
Jedyny czujnik, o ile tak to można nazwać to regulator napięcia (dba o stała wartość napięcia przy zmianie prędkości wirnika alternatora). Co do bezpiecznika, to nigdy się nie spotkałem z takowym. I raczej mało prawdopodobne aby coś takiego było, ze względu na fakt iż alternator nie powinien pracować bez obciążenia. A przepalenie takiego bezpiecznika mogło by spowodować problemy. Pozdrawiam
-
nie ma ładowania akumulatora
1) zmierzyć napięcie ładowania na akumulatorze. Jeśli dobre to trzeba szukać powodu dlaczego kontrolka świeci. jeśli za niskie szukasz dalej. 2) pomiar napięcia bezpośrednio na zaciskach alternatora. Jeśli za niskie, to masz problem z alternatorem (możliwości – szczotki, regulator napięcia, układ prostowniczy, uzwojenie alternatora). jeśli poprawne to szukasz dalej. 3) pomiar napięcia między + na akumulatorze i – na alternatorze (poprawna wartość - problem z masą) i na odwrót - na akumulatorze i + na alternatorze (jeśli dobre problem z przewodem +). I wiesz gdze masz problem. następnie czyszczenie styków, sprawdzasz ciągłość przewodów. Pozdrawiam
-
318tds dziwne spadki mocy
Sprawdziłem rezystancję na czujniku masy powietrza ja się nie myślę. Moduł z trzema stykami po prawej stronie od silnika z takim wężykiem w oplocie schodzącym pod kolektor i dochodzący do węża. nr modułu 2 244 674. Wyniki 1600ohm, 3100ohm i 4300ohm w zależności od kombinacji. Pomiar wykonywany przy temperaturze około 40-50stC. Samochód stał na słońcu więc się nagrzał (ciemne lakier). Co sądzicie o tych wynikach? Prosze o pilną odpowiedź, bo zastanawiam się nad zamówieniem przepływomierza, a to nie mały wydatek :-( Pozdrawiam
-
czy to uszczelka pod głowicą????
550zł za wymianę uszczelki pod głowicą to bardzo tanio. Z tego co się orientuję to za tanio aby poprawnie wykonać taką naprawę. Mi wycenili wymianę uszczelki (troszkę inny silnik), bo też myślałem że walnięta, ale okazałoa się inna usterka - uszczelka 150zł - śruby 130zł - uszczelka pokrywę zaworów 60zł - planowanie i sprawdzenie głowicy 250zł - wymiana płynu w chłodnicy i robocizna 400 ceny podawane na oko (mniej więcej) i powiedział, że około 1000zł Mechanik mający bardzo dobrą opinię Pozdrawiam
-
Przy jakim napięciu spoczynkowym aku powinienem odpalić ?
na to czy odpali samochód (zakręci rozrusznik) nie ma wpływu napięcie spoczynku aku, tylko napięcie pod obciążenie. Wyeksploatowany aku może mieć większe napięcie jałowe (spoczynku) niż sprawny mowy aku, ale i tak nie odpalisz na nim samochodu ze względu na wysoką rezystancję wewnętrzną wyeksploatowanego aku. To tak w skrócie. Aby dokładnie wyjaśnić to bym musiał się trochę bardziej i teorią posypać ;-)
-
318tds dziwne spadki mocy
Podłączając się pod temat mam dwa pytania odnośnie czujnika masy powietrza Pomiędzy którymi przewodami ma być ten opór? są trzy więc stąd pytanie. Czy są zamienniki tego czujnika? I jaki koszt oryginału i ewentualnego zamiennika? Pozdrawiam