Treść opublikowana przez zbyszek80
-
[sedan] czy maska z polifta na pewno pasuje do przedlifta
Maskę z polifta można też założyć do przed-przedlifta
-
[e46 318 Ci N42]- spory wyciek - prośba o pomoc
A jak uszczelnił mechanik ? Może potrzebna jakaś właściwa podkładka czy coś
-
[sedan] czy maska z polifta na pewno pasuje do przedlifta
Z sedana i touringa możesz zamieniać bo to to samo, cupe to już coś innego a cabrio to chyba cupe więc pewnie będą zamienne między sobą. Ale wszystko do sprawdzenia na bmw store dla pewności
-
[sedan] czy maska z polifta na pewno pasuje do przedlifta
:mad2: Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Skoro jest inna maska i inaczej jest wyprofilowana do świateł to muszą być inne, jak inne światła to inne kierunkowskazy a jak inne kierunkowskazy to i inne błotniki jak Tobie to jeszcze wytłumaczyć ? :duh:
-
[sedan] czy maska z polifta na pewno pasuje do przedlifta
Kolego sama maska może pasować ale musiałbyś zmienić reflektory a co za tym idzie kierunkowskazy więc i błotniki i listwy pod reflektorami.
-
316i m43 lpg Czy to jest prawidłowa praca silnika?
:D No to było mocne Moto Doktor ze stetoskopem z Śrubokręta. Prawdziwy byłby lepszy ale faktycznie mógłby jeszcze uszkodzić uszy
-
Przerobienie układu wydechowego
A poco chcesz robić coś takiego ?
-
[e46 318 Ci N42]- spory wyciek - prośba o pomoc
Oczywiście można wymienić uszczelkę pokrywy zaworowej tylko gdyby tam leciało to by miał ulany silnik niemal od samej góry. Na kanał wjeżdżałeś, patrzyłeś skąd może być wyciek ? Może z uszczelniacza na wale od skrzyni lub od frontu a może z pod podstawy filtra, popatrz dobrze od góry od dołu. Możesz też silnik umyć.
-
316i m43 lpg Czy to jest prawidłowa praca silnika?
Jakby łańcuch był luźny i obijałby się szynę napinającą to mogłoby tworzyć taki dźwięk choć to też takie gdybanie. Musisz może na początek spróbować z tymi rolkami, potem może pompa wody, bo sprężarka to chyba nie. 220 to nie za dużo jak na taki rocznik, choć wiadomo reguły nie ma. Ale też po co ktoś zakładał gaz żeby po 20k km sprzedać ? Aż zerknąłem na te auta i widzę chodzą ok 13-7k zł dość spora rozbieżność, ja za swoją zapłaciłem 23k zł ale 9 lat temu i za 2 tyg będzie pełnoletnia. Wstaw gdzieś foto zobaczymy to twoje cudo ;)
-
316i m43 lpg Czy to jest prawidłowa praca silnika?
Rolki to by bardziej piszczały, szumiały. Może coś z pompą wody a może z rozrządem. Dużo ma najechane lub na ile wygląda ? Dużo zapłaciłeś ?
-
316i m43 lpg Czy to jest prawidłowa praca silnika?
Ciężko coś powiedzieć ale w pewnym momencie słychać jakby taki gwizd jak z silnika helikoptera, później jakieś takie terkotanie. Mikrofon telefonu może wychwycić takie rzeczy których normalnie się nie słyszy zaglądając pod maskę.
-
e46 zaciski hamulcowe
Według mnie kupowanie pracujących części używanych to zły pomysł. Tym bardziej, że możesz właśnie zregenerować tłoczek. A to czy się da odpowietrzyć to sprawdź wcześniej. Chociaż jak popsikasz dobrze środkiem penetrującym to odpowietrznik powinien się odkręcić a jak nie to go podgrzać :) A to czy zaciski pasują to możesz sprawdzić po vin w katalogach bmw
-
e46 330d wymiana paska wielorowkowego
Skoro pytasz o koszty to widać, że liczysz pieniądze więc nie lepiej zrobić to samemu ? Nie wiem na ile to trudne w dieslu ale mnie by nawet nie przyszło do głowy, że można by z czymś takim jechać do mechanika.
-
e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.
Mnie to jakoś od dłuższego czasu chodzi po głowie ale trochę nie mogę się zebrać a to się jeszcze zastanawiam ale może latem się tym zajmę. A gdzie kupowałeś olej, bo wiem, że niekurzy sprzedawcy na alledrogo rozlewają litrowe butelki na małe 200ml i sprzedają do butli 1l
-
Przegub elastyczny wału jak mają byc sruby
W książce Sam naprawiam samochód BMW 3 są łby śrub od strony metalowego trójnika wału. Wpisz sobie też w gogle i po grafice coś powinno się znaleźć
-
[e46 318i] Wymiana tłumika środkowego.
Ale przecież to nie jest jakiś typowo nowy tłumik tylko używany oryginał z dospawanymi nowymi rurami. Bo nie sądzę aby go otworzyli i zrobili nowe wnętrze. Także nie daj się nabrać i nie kupuj czegoś takiego. Już lepiej kupić normalną używkę co też jest według mnie bez sensu. Lepiej coś nowego co będzie pasowało w dziurę. Ja zakładałem coś takiego http://allegro.pl/bmw-3-e46-1-9-i6321177776.html
-
M43TUB19. Olej w gniazdach świec
Zaopatrz się w silikon aby posmarować, połączenie głowicy z pokrywą rozrządu i zagięcia na wgłębieniu. Zdejmij też całą obudowę filtra kabinowego dla lepszego dostępu. Zakładasz uszczelkę na pokrywę i zaczynasz od strony zagłębienia, żeby trafić na rant głowicy pomiędzy wypustkami uszczelki.
-
[e46 318i] Wymiana tłumika środkowego.
Ja wymieniałem i polecam opcję 2 lub 3 najlepiej 3 aby tłumik był dedykowany i pasował kształtem, jaki ty masz dokładnie silnik i pokaż ten tłumik za 300, bo coś droga opcja nie ma taniej ? Ja płaciłem do 1.9 90zł za Polmostrów
-
M43TUB19. Olej w gniazdach świec
No ale gniazda świec masz w głowicy a nie w pokrywie, może Ci leci spod śrub i wlewa Ci się do gniazd ale widziałbyś że cieknie, choć zbytnio innej możliwości nie widzę. Przyjrzyj się sprawie, jeśli leci z pod pokrywy wymiana uszczelki i gumek pod śrubami załatwi sprawę. Jakbyś to robił to dokręć śruby krzyżowo kluczem dynamometrycznym 10 Nm
-
M43TUB19 Wyciek płynu chłodzącego z nowego węża.
No tak bo co więcej, jeśli są nie oryginalne złączki mogły się średnice minimalnie różnić i już będzie wyciek. A i same oringi się wyrabiają starzeją i ze starości potrafią przepuszczać. Więc wymiana powinna załatwić sprawę samego wycieku. Chyba, że to jakaś grubsza sprawa z nadciśnieniem
-
M43TUB19 Wyciek płynu chłodzącego z nowego węża.
Wyciek na króćcu może też być spowodowany i pośrednio jest ze słabą uszczelką w złączce z wężem. Jeśli możesz to rozepnij i dokup minimalnie większy/grubszy. Takie oringi jeśli nie kupisz w sklepie mot można kupić w sklepach/warsztatach gdzie robią hydraulikę siłową.
-
Głuche stukanie z tyłu auta
Trzeba jeszcze jakiegoś francuza czy inne morsy aby trzymać szpikulec u góry aby nam się nie obracał podczas dokręcania śruby. Dolne śruby dociągać po opuszczeniu auta. Wymieniając amortyzatory wymień od razy poduszki, a może być, że to tylko one pukają i wymiana samych poduszek usuwa stuki
-
[E46] 318i Zmiana rury odmy, pytanie o wodę
Kolego szanowny jet to mały obieg wody czy jak tam zwał. I nie musisz tego ruszać przy wymianie węża odmy. Przy wymianie zdejmij sobie całą obudowę filtra kabinowego abyś miał dobre dojście, ostrym nożykiem przetnij koszulkę łączącą te dwa węże, zdejmij i wywal wąż odmy (bo zakładam, ze sparciały i pokruszony) i zamiast kupować oryginał czy nawet zamiennik kup w zwykłym sklepie motoryzacyjnym choć prędzej takim dla aut ciężarowych/rolniczych kup 1m (ok 10zł) węża olejoodpornego o wewnętrznej średnicy ciut mniejszej jak króciec odmy i w pokrywie zaworów, załóż, oba węże połącz izolacją i gotowe. Taki wąż posłuży Ci o wiele dłużej niż oryginał. Miłej pracy ;)
-
BMW E46 DYM Z POD MASKI
A zaglądałeś pod maskę skąd dokładnie "dymi" ?
- do kosza