Treść opublikowana przez MArcin 850i
-
CO SĄDZICIE O TEJ E32 ?
V8 jest ogolnie nowoczesniejszym silnikiem ale wiecej frajdy daje V12 takze jezeli nie patrzysz na zuzycie paliwa i ogolnie koszty, a jeszcze piszesz ze auto bedziesz traktowal jako przedmiot kultu, to TYLKO V12 :!:
-
Wkręty handlarza ?
Pierwszy w Polsce wlasciciel mojej 850 (jezdzil ja prawie 10 lat!) ma w tej chwili 62 lata :D
-
gaśnica - gdzie jej szukać?
W 5thGear robili takie testy ze wlozyli do bagaznika skrzynke na narzedzia (czy cos takiego). W sumie jakas tam niepozorna rzecz, taka jakich setki wozimy w naszych bagaznikach. Rozpedzili ten samochod i walneli w przeszkode. Tylna kanapa bez niczego ustapila skrzynce :jawdrop: Takze kolega Godeks ma racje, taka gasnica w podlokietniku to bardzo zly pomysl :nienie:
-
BMW 750, Wartość spalania na biegu jałowym.
Ja mam lepszego pomysla :idea: Test 6 i 7 pokazuje ilosc paliwa w zbiorniku :D No to ide testowac :mrgreen:
-
BMW 750, Wartość spalania na biegu jałowym.
Ja nie wierze w to ze ten silnik pali tylko 2 litry na godzine :!: Najlepiej to widze jak mam wyzerowany komp i pojezdze troche (powiedzmy 20km) i jak sie gdzies zatrzym to srednie zuzycie paliwa wzrasta lawinowo :!: Jesli zatrzymujac sie mam 16 litrow to po pieciu minutach bedzie z 18-19 :!: A moze ktos dysponuje tu jakimis danymi fabrycznymi :?: Frank :?:
-
BMW 750, Wartość spalania na biegu jałowym.
Komputer rozblokowany :mrgreen: Wyniki testow: Test 03 - 550 obr/min - 1,7 - 2,1 2500 obr/min - 8,7 Test 06 - 550 obr/min - 30,0 2500 obr/min - 30,0 Test 07 - 550 obr/min - 28,9 2500 obr/min - 28,9 Silnik rozgrzany :cool2: Oczywiscie nie wierze w to ze ten silnik pali 2 litry na godzine. W 10 to bym uwierzyl ale nie w takie glupoty :duh:
-
BMW 750, Wartość spalania na biegu jałowym.
Probowalem przed chwila zrobic ten test i cos mi nie wychodzi :evil: Wciskam jednoczesnie 10 i 1000 i pojawia sie cos takiego: Test-nr --. Wybieram 03, wciskam set/res i pojawia sie z powrotem --. Dziala tylko jak wybiore 01 ale nie wiem o co tam chodzi. Swoja droga to watpie w to ze spalanie na biegu jalowym w 5.0 wynosi 3,2 litra na godzine. Moze sie myle ale tak na moje oko wychodzi z 6 litrow. Dla przykladu podaje: jade 25 kilometrow na trasie i zuzycie paliwa wynosi wg komputera 13 litrow. Zatrzymuje sie gdzies na 5 minut (McDonald :mrgreen: :mrgreen: ) bez wylaczania silnika i komputer pokazuje 15 litrow :mad2:
-
droga hamowania
Csi jest rozwiniete z silnika 5.0, a ten jest zlozony z dwoch rzedowych szostek. Czyli wyglada to tak: R6 150KM -> V12 5.0 300KM -> V12 5.6 381KM -> V12 6.1 626 KM. Czyli kiokio ma polowe silnika auta wartego miliony euro :mrgreen: :!:
-
droga hamowania
Z tego co pamietam do 280 cos kolo 28s. :?: A tak wogole to jak to jest z silnikiem z Csi, tzn jest on rozwninieciem silnika 5.0 V12 :?: A co do tego ze BMW nie przyznaje sie oficjalnie do silnika z F1 to tak cos mi sie o uszy obilo, ale nie pamietam co i jak, a moze mi sie przysnilo :duh:
-
droga hamowania
Oczywiscie rozwinieta wersja sinika z 850Csi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Chociaz cos mi sie o uszy obilo ze BMW nigdy sie nie przyznalo oficjalnie do silnika z Mc F1 :|
-
Czy ktoś wie czemu Mercedes...
czy aby napewno? mozesz podac zrodlo tych danych? Tez czytalem ze E65 jest najlepiej sprzedajaca sie seria 7. Troche to dziwne ale tak jest
-
BOJKOT STACJI BENZYNOWYCH
Takze popieram ale szczerze to nie wierze w skutecznosc takiej akcji. Niestety jestesmy uzaleznieni od tego dobra luksusowego. Zeby taka akcja miala skutecznosc by musialo pol Polski przesiasc sie na miesiac na rowerek :mrgreen: A tak nawet jak ktos faktycznie nie bedzie tankowal przez te 3 dni, to zatankuje albo 30 czerwca albo 4 lipca i na to samo wyjdzie.
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
To jeszcze zobaczcie sobie Ta: http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=3681470&id_region2=8&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&marka=BMW&model=850&id_region=0&z_dnia=-1&cena_od=0&cena_do=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&nr=2&key_unique=e95e1c4431b0a8a625faac6ea72ec3e4 Ogladalem ja gdzies tak w marcu 2004 (stala w komisie jak sie wjezdza do wawki od strony Lomianek). Kilka rzeczy mi tu brzydko pachnie, m.in Alpiny byly 5.0 (350KM) i 5.7 (416KM) a tu jakies 5.4. No i ten rok to jest chyba 92, a nie 96 Tu jest link jak jeszcze stala w tym komisie http://moto.arigato.pl/komisy/index.php?akcja=komis_oferty.php&id_komis=24 A tak co do jej stanu technicznego to nie byl zbyt dobry. Ale moze ogladal ktos jeszcze i sie wypowie :? PZ dostales PW :?: To jak :?:
-
Jak to jest naprawdę z E36 coupe
Troche nie do konca na temat ale z tego co poczytalem na forum to nie ma roznicy w spalaniu dla R6 BMW. 320 pali mniej wiecej tyle co m3 :mrgreen: Oczywiscie zakladajac ze nie wykorzystamy calego potencjalu mocy w m3 :norty:
-
Ile pali twoja bemka
Mi komputer pokazuje przy 80 (IV bieg) gdzies tak niecale 13 litrow. Przy 110 pokazuje 11,5 litra. Tylko nie wiem na ile mozna ufac komputerowi :? No i te 9 litrow to sobie chyba wyssali z palca. Przed chwila bylem na miescie i zrobilem krotka rundke. W sumie jakies 15 - 20 kilometrow. Srednie zuzycie 25,3 :mrgreen: I jeszcze mam pytanko. Kasuje mi sie srednie zuzycie paliwa :cry2: Tzn jak mam jakas wartosc z danego dnia, to nastepnego juz nie mam tych danych i wszystko jest odnowa (jak po wyzerowaniu). Czy to tak powinno byc :?:
-
Ile pali twoja bemka
To juz pisalem i kolega Marcin978 to negowal, wiec zeby nie bylo :wink: na trasie schodzi bez problemu ponizej 10. A w miescie to nie bede pisal bo co miasto to miasto. A tak srednio wychodzi okolo 12-13 litrow. Wszystko przy spokojnej jezdzie :wink:
-
Ile pali twoja bemka
Moja 850 pali mi srednio 19 litrow (wynik nie z komputera). Jak trasa to tylko krotkie odcinki, wiekszosc jezdze u siebie po wsi, duzo na nierozgrzanym silniku :( . Mysle ze duzo tu maja sie szerokie opony (przod 245, tyl 275)
-
E32 - 750 czy 735 ????
Kolega PZ pisal ze w pojedynku 740 vs 750 do 200 km/h nie ma roznic. Zeby nie bylo ze silnik 5.0 to lipa - jednak te 12 cylindrow robi swoje. No i ten dzwiek, chociaz v8 tez mi sie podoba...
-
E32 - 750 czy 735 ????
Silnik w 740 jest nowsza konstrukcja niz 5.0 v12. Pali duzo mniej a osiagi te same. Gdybym kupowal e32 z 91-92r to tylko i wylacznie 740 (chyba dopiero od 92 byl 740).
-
E32 - 750 czy 735 ????
Bo 740 jest lepsze od 735 i wcale nie gorsze od 750 :wink:
-
propozycja - poddzialy
Ja tez :cry2: :cry2: :cry2:
-
M3 - jakie rzeczywiste koszty utrzymania ??
A kolega M3 ma 3.0 i ma naklejke na wskazniku paliwa ze musi byc 98 :!:
-
M3 - jakie rzeczywiste koszty utrzymania ??
z tego co wiem to tylko do 3,2. 3.0 tez :roll2:
-
propozycja - poddzialy
Nie no ta wyszukiwarka byla denna. Jak wpisywalem ''zdjecia naszych BMW'' to pojawialo mi sie to dopiero na trzeciej podstronie. Ale czy to ma jakis zwiazek. Ta wyszukiwarka nadal sie nie zmienila, tyle tylko ze mniej bedzie miala szukania bo posegregowane. Mnie ogolnie interesowaly wszystkie tematy, a teraz musze ich szukac. Ale to nic, trudno, jak chce wiekszosc to niech bedzie, jakos przezyje.
-
propozycja - poddzialy
Jak wieczorem wylaczalem kompa i nastepnego dnia wchodzilem na forum okolo godziny 17 to tematow w ktorych jest cos nowego do poczytania bylo tak ze 20. A na calej stronie miesci sie 50 tematow. Rozumiem gdyby codziennie dochodzily 3 nowe strony tematow, to faktycznie ciezko by bylo to ogarnac.