Treść opublikowana przez Wladimir
-
filtr stożkowy
Czy bedzie wielka roznica jak zamontuje filtr drugiej generacji od serii ? http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57-1002 ten przypadkiem nie zmniejszy mocy auta? http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57i-1000 Ktoś montował kiedyś takie coś u siebie, jak to wygląda w praktyce, jest odczuwalna różnica w mocy autka? :roll2: Rozważamy ten filtr do takiego auta jak E46 cope 99/00r 2,8 manual :twisted2:
-
530 D brak mocy
odlacz przepływke, jak coś to Zmieni to masz ustalony klopot. U mnie byly zapchane katalizatory dlatego nie miałem mocy
-
530d regeneracja turbiny?
za naprawawę dałem 1200pln brutto, a winowajcą w braku mocy okazał się zapchany katalizator od oleju który był wypluwany przez turbo
-
530d regeneracja turbiny?
miesiąc temu regenorowałem swoją turbinę ponieważ lekko pociekała, wymieniono mi wszystko oprócz obudowy i wirnika, narazie zrobiłem 3tys km i jest ok, auto ma 8s do 100km/h czyli jak by wyjechało z fabryki. Dziś ściagalem się z audi a6 2,5tdi 180km i zostało w tyle :twisted2: na starej turbinie corolla 116km bylo bardzo ciezko wyprzedzić :mad2: . Garett daje zestawy naprawcze do swoich turbin więc nie moim zdaniem jest możliwość naprawy tych turbin, tylko późniejsza jazda bezawaryjna na takiej turbinie zależy od serwisu w którym to naprawiasz, chłopaki albo się znają na tym albo chcą się znać i chcą mieć maszyny do wywarzania turbin ze zmienną geometrią łopatek. Osobiście przed wyborem zakładu popytałem ludzi którzy tam naprawiali swoje turbo. Znalazłem 8 osób które naprawiało swoje 530d tam i każdemu turbo jeździ do tej pory. Mam nadzieje, że ja nie będe wyjątkiem :)
-
Spadek mocy i ponowny wzrost na 3 biegu + EGR
ja bym sprawdził przepływkę
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Apropo katowania na maksa skrzyni skrzyni, to chyba przecież każdy ma takei momenty, że musi zrobić kick downa coś wyprzedzic a poźniej dość mocno przychamować by się schować za jakieś auto (wtedy szarpnie). Gdy ruszam na ze śwaiteł na maksa to skrzynia idealnie przerzuca biegi. Pozdrawiam
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
mój przebieg to 189tys kupiłem jak miałem 150tys sprawdzałem na wszystkie sposoby jakie się dało przebieg i niby w module komfortu nikt się nie wlutowyła wcześniej niż ja:) więc mam nadzieje, że przebieg orginalny. Olej wymieniłem bo uważam, że olej się przepracowuje i traci swoje właściwości. Po zmianie oleju auto zdecydowanie płynniej przerzuca biegi ale nadal potrafi szarpnąć przy ostrym ruszeniu i hamowaniu. Ogólnie przez 4mc jeździłem popsutą bunia bo nikt nie mógł dojść czemu auto nie ma mocy aż w końcu pojechałem do ludzi którzy mają troche pojęcia o bmw i wymacali wszystko i powiedziali zapchany wydech, wyprucie katalizatorów przyniosła tam ogromną zmianę, że skrzynia tez lepiej zaczeła pracować, chyba przez jakiś sterownik skrzyni który teraz już ma normalne wartości przy dodawaniu gazu. Wreszcie mam 8s do 100km/h :dance:
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
A ja mam takie coś z moja skrzynką, że gdy przypiułuje na maksa, a natępnie nagle odpuszcze gaz to mi szarpnie, wtedy chyba sobie zmienia bieg. Macie też takie coś, albo gdy się ciśnie na maksa i nagle hamulec też szarpnie. Zbliża się już koniec mojej skrzyni?
-
brak mocy
Witam, mam taki problem, mojemu autku 530d AT 193ps brakuje mocy :mad2: , gdy kupiułem auto okazało się, że turbina daje za małe ciśnienie teraz naprawiłem turbo według KTS boscha daję idealne ciśnienie doładowania, wtryski są jak nowe ciśnie paliwa też jest idealne bo tez musiałem wymienić pompę wysokiego ciśnienia :duh: , wyjeżdzam dziś od mechanika pełen szczęścia, że zosatwiłem u niego kolejne 3tys :dance: a tu taki .... może ktoś może mi doradzić w czym może być jeszcze problem gdzie mogę szukać braku mocy, a może to jest normalne ze przy 120 auto jak by przestawalo jechac i potrzebuje dlugiego czasu by sie rozpędzić. :cry2:
-
jak spisuje się E39 autamat przy ciągnięciu przyczepy
ja ciągam nieraz lawety 3,0D w automacie i jest całkiem przyjemnie tylko nieraz jak mój gust robi za dużą redukcję pod górkę, laweta 2t. Pozdrawiam
-
530DA cały czas turbina...!!!
to radzicie nie regenerować turbiny? Trzeba kupić nowe turbo? bo mi troche już cieknie i na kompie pokazuje za małe ciśnienie wytwarzane przez turbinke o 20% :mad2: Myślałem, że jak zrobię regenerację to auto zacznie fajnie jeździć :D
-
M57 czy warto kupić?????
silnik diesla tego typu mało zadbany to może być nie miłe doświadczenie podczas wizyt w serwisie:) pozdro
-
spalanie po raz n-ty
mi pokazuje 7,8-8 przy jeździe na trasie do 120km/h natomiast miasto pokazuje 9 -10 a pali 11-12:) 3,0DAT 2000, tylko mam trochę słabsze ciśnienie z turbo(około 20% za mało) może jak zmienię turbo to będzie trochę mniej palić. Ktoś się orientuje ile teraz mogę mieć mocy jak normalnie powinienem mieć 193KM
-
kupno 530d rok 2002 - 2003
sprawdzenie na 100% jest nie możliwe jeśli ktoś przekrecił licznik u gościa który się zna na tym, jedynym sposobem jest wlutowanie się w moduł komfortu i tam odczytać przebieg ale przed wlutowanie zobacz czy ten pin w który się będziesz wlutowywał jest pokryty orginalną farbą :D u mnie wyglądało orginalnie na module, ale mam lekko przytartą skórkową kierownicę i lekko przetartą uszczelkę na dzwiach a na liczniku mam niby 160tys km, mój ojciec mial od nowości paska i zrobił 180tys i jak sprzedawaliśmy to też był troche już powycierany więc mam nadzieje, że mam to 160tys :) pozdro
-
kupno 530d rok 2002 - 2003
ja bym doradził Ci automat ponieważ jest to bardzo wygodne i bardzo miłe w tym silniku, jak dla mnie manual to może być fajny ale w M5 :roll2:
-
Wymiana filtra paliwa 530d 99r.
w e39 nie trzeba zalewać filtra paliwem ponieważ mamy pompki paliwa które same zaleją filtr paliwem, więc dla pewności można dwa razy przed odpaleniem przekręcić kluczyk.
-
Elektryczne lusterka i parę pytań na temat elektryki
a jak to jest z tymi podgrzewanymi lusterkami każdy to ma? bo jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to w sumie nie wiem czy pęd wiatru mi oczyszcza lusterka z mgły czy ogrzewanie działa:)
-
wyciek z turbiny e39 530D AT
koszt to 86pln w serwisie bmw, do wymiany potrzebujesz klucza 6 imbusa, zdejmujesz pierwszy plastik z obudowy silnika ten centralny, następnie otwierasz plastik od filtra powietrza, później odkręcasz trzy śrubki które trzymają szynę z jakimiś kabelkami i tam masz ten element 11 :D który musisz odkręcić, 30 -40min
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
ja przy 3tys mam 180km/h to chyba jest normalne? skrzynia A5S390R :D
-
wyciek z turbiny e39 530D AT
po wymianie filtra turbinka trochę mniej się poci, ale sprawdzałem ciśnienie turbinki to wyszła mi około 20% mniejsza niż powinna dawać. :cry2: przez to będę zmuszony ją naprawić. Ktoś się orientuje ile mocy mogę mieć teraz w aucie? pozdrawiam
-
cieknie turbina,co zrobic?
przeczytaj sobie to, jak to nie pomoże to regeneracja turbo albo nowa, z tego co slysze to niby nie warto regenerowac garetta ale zaklady ktore to robia daja rok gwarancji. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=75459&highlight=przerywanie+turbiny
-
wyciek z turbiny e39 530D AT
i tak powinien wyglądać po 80km :?: bo jestem zagubiony :) pozdrawiam
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
ja ostatnio wymieniłem olej w skrzyni A5S390RGM. Skrzynia jest po niby 157tys moim zdaniem poprawiła się w płynnością w przerzucaniu biegów i zmianie na postoju, a w misce nie znalazłem żadnych opiłków. :dance:
-
wyciek z turbiny e39 530D AT
no proszę :) jutro postaram się zakupić taki filtr i wymienić, ale czy to na pewno nazywa się filtr odmy w katalogu bmw nazywa się to OIL SEPARATOR part number 11127793164 . mam nadzieję, że pomoże dzięki za pomoc
-
wyciek z turbiny e39 530D AT
ja do końca nie rozumiem co to znaczy filterek w odmie, coś słyszałem od mechanika, że tam jeśli jest coś to jakaś jedynie siateczka której się nie wymienia ale może chłopak się nie zna na tym. ktoś mi poda numer katalogowy tego filterka http://www.realoem.com/bmw a co sądzicie o tych firmach co naprawiają turbo garetta?