Skocz do zawartości

Piotr 1968

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Piotr 1968

  1. Ok, dziękuję 👍
  2. Dzisiaj rozpiołem tą wtyczkę i jest sucho zero oznak ON. Sprawdziłem przewody czujników temperatury i nie widać oznak uszkodzenia. Czy jak zmierzę oporność czujników w kostce czujnika to jaka powinna być oporność i czy mam pomierzyć jeszcze na kostce na dojściu?
  3. To trzeba go nacisnąć, czy wysunąć?
  4. Tak ciężko?
  5. Co do czujnika to już wiem, a w aplikacji BimmerTool weszłam w sekcję funkcje serwisowe i sterowanie klapami chłodnicy. Ustawiłem i potwierdziłem sterowanie klapami i nic się nie działo. Ciekawe co to może być, a niedawno się zamknęły. Ręcznie nie idzie ich ruszyć,byłem sprawdzić, będę musiał trochę więcej rozebrać, na parkingu przed blokiem trochę nie bardzo. Poczekam jak pojadę do rodziny.
  6. U mnie ten czujnik ciśnienia ON jest w tym samym miejscu co na filmiku?
  7. A te rolety to z jaką siłą próbować zamknąć, bo u mnie trochę jej użyłem i nic, one swobodnie chodzą wraz z silniczkiem?
  8. Oki, dziękuję za podpowiedź, muszę to sprawdzić, teraz klapy są znowu otwarte.
  9. Byłem trasie na autostradzie i pokazywało mi temperaturę od 470 do 560 stopni, tak skakała temperatura. Wypalanie ukończone, zero sadzy, 12,9 g popiołu i sprawdziłem jeszcze błędy i tu coś takiego; 2024-03-02 10:26:18 X5/F15/2017/Auto / D75BX7A0 ------------------------------------------------------------ MOTOR (!) [Silnik] 279800 Aktywna klapa powietrza chłodzącego, diagnostyczna informacja zwrotna: Otwarte zatrzymanie zostało rozpoznane zbyt wcześnie 282E00 Sonda lambda za katalizatorem, sterowanie ogrzewaniem: zwarcie do plusa 283400 Sonda lambda za katalizatorem, aktywacja grzania: przerwa
  10. Też tak myślę, ale po wypalaniu jutro jadę w trasę sprawdzę oporność czujnika tego co zaznaczyłeś na zdjęciu. Ale zawsze mam podłączony telefon z aplikacją BimmerTool i sprawdzam, zobaczę jutro i dam znać.
  11. Jak miałem wypalanie i podpięty byłem pod BimmerTool to temperatura jest w granicach od 400 do 500 stopni, nigdy nie było 600 Dzisiaj jest potwierdzenie, zaplanowane wypalanie na aplikacji, więc udam się w trasę i będę monitorował
  12. Kod silnika B47, bezpiecznik sprawdzony i profilaktyczne wymieniony,a z błędów to takie 2BA100 Particle sensor, diagnostic feedback: meander temperature measurement, electrically defective 27AB00 Internal DDE control unit (cyclical authentication): data record check not OK 2BA100 Particle sensor, diagnostic feedback: meander temperature measurement, electrically defective 27AB00 Internal DDE control unit (cyclical authentication): data record check not OK
  13. Oki dziękuję za poradę 😉
  14. Mi pokazuje 10000 km i tak od 2000 tyś km rezerwa.
  15. Jedni tankują na włączonym zapłonie, drudzy na wyłączonym, a czujnik poziomu pokazuje swoje, tak to jest z tą marką, ale cóż zrobić szkoda że tak się dzieje. Ale i tak jest to bardzo wygodne auto 😉
  16. Wczoraj zauważyłem że same się zamknęły ciekawe co miało wpływ, może temperatura zewnętrzna? Podłącze jeszcze i sprawdzę programem czy nie chce wypalać, dam znać 😉
  17. Dzisiaj, tzn wczoraj zauważyłem że same się zamknęły ciekawe co miało wpływ, może temperatura zewnętrzna? Podłącze jeszcze i sprawdzę programem czy nie chce wypalać, dam znać.
  18. Dzisiaj, tzn wczoraj zauważyłem że same się zamknęły ciekawe co miało wpływ, może temperatura zewnętrzna? Podłącze jeszcze i sprawdzę programem czy nie chce wypalać, dam znać.
  19. Widzę, że nie mieliście chyba z tym problemu, szkoda.
  20. A słyszałem że jak włożysz o tych samych parametrach to tylko trzeba za pomocą programu BimmerTool lub Ista zarejestrować nowe aku i nic więcej. I wtedy nie musisz kodować pojemności akumulatora bo jest bardzo zbliżona tylko wykonać rejestrację nowego.
  21. Masz może jakaś ofertę? Będę wdzięczny 😉
  22. Witam. Jest tu poruszony temat akumulatora, więc skorzystam z zapytania, jaki akumulator polecacie do X5 F15,2,0 diesel 231 KM, oryginał czy zamiennik? Zdjęcie akumulatora, który mam zamontowany w załączniku.
  23. Witam. Wymieniał może ktoś silniczek żaluzji/rolet chłodnicy? Pozdrawiam wszystkich i życzę Zdrowych Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
  24. A może ktoś wymieniał silniczek?
  25. Ja natomiast mam taki problem, a mianowicie po ostatnim wypalaniu DPF nie zamknęły się klapy chłodnicy i cały czas są otwarte, silnik B47 , 2.0 diesel 231KM, 2017r., jakaś podpowiedź?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.