Treść opublikowana przez BaX
-
Kupujemy E46 do 17k - rozważania
Sam sobie "popraw" np. firefoxem i addblockiem ;)
-
E46 318i Po wymianie akumulatora zgasła O CO CHODZI?
Opcje są dwie, aku lipny albo klemy nie kontaktują dobrze i nie przenoszą prądu/ładują aku. /przy założeniu, że łączymy to z wymianą aku, a nie jest zbiegiem okoliczności/
-
Jaki klucz do demontażu zderzaka przedniego ?
Klucz to torx ale też nie wiem jaki rozmiar. Wiem że aby dostać się do śrub potrzeba ze 20cm przedłużki. Jest za to inna ciekawa sprawa, na realoem są dwa rodzaje śrub, z łbem płaskim czyli na torx zewnętrzny i szpila na wewnętrzny. :shock: U mnie jest ten pierwszy rodzaj śrub. BTW: jakoś nie widzę możliwości zdjęcia skorupy zderzaka z belki prosto z auta, zresztą jaki by to miało mieć sens jak zdjęcie całości to dwie śruby i parę małych od nadkoli, które aby komfortowo zdjąć zderzak warto zdemontować
-
Wymiana listew chrom okna, trudne?
Listwy są przynajmniej w części przykręcone śrubami do karoserii pod uszczelką, jak sobie wyobrażasz wygląd tego po ich zdjęciu? :duh:
-
czujnik ABS/ASC - jak zabezpieczyć?
Sam czujnik pewnie nie bo on jest 'schowany' w piaście ale problem może być połączenie czujnika z instalacją w aucie. W nadkolu znajdziesz taką czarną płaską puszkę ze złączem.
-
E46 330Ci Torun, WBABN51020JT61789
BaX odpowiedział(a) na patrum temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto naprawdę wygląda fajnie ale wymiana przełącznika z kodowaniem to ile ~200zł?
-
Belka zderzaka przedniego bmw e46 2003r benzyna
Szukasz problemu nie w tym miejscu gdzie trzeba. To nie wina belki ale przestawionych elementów karoserii. Możliwości regulacji jest tak wiele, że nawet ciężko wymienić. /błotniki, pas przedni, ślizgi zderzaka/
-
BMW E46 328CI Coupe WBABM51020JH31595 Kuczyn/Białystok
BaX odpowiedział(a) na stajo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak za swoją 330Ci chciałem 29kzł to dzwonili sami sprawni inaczej z pytaniem czy się z ceną nie pomyliłem. :lol:
-
Wydech z M3 do zwykłej E46 320 D
Czytając czasami to co piszesz można mieć wrażenie, że jesteś w stanie na złość odmrozić sobie uszy tylko żeby Twoje było na górze. :duh: Wielu producentów ma swoje "mpakiety" jako sposób na zmianę wyglądu zewnętrznego i zarobienie dodatkowej kasy.
-
e46 jakie zawieszenie gwintowane wybrać? Gwint za i przeciw.
I pamiętaj, że wymiana zawieszenia na takie skrajnie twarde spowoduje, że cała reszta elementów zawieszenia która dziś sprawia wrażenie "dobrych" rozleci się w krótkim czasie.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Ale to raczej bardziej źle niż bardziej dobrze. ;) Każdy olej, w każdym aucie robi się z czasem czarny bo takie min. jego zadanie, ma "myć" silnik od środka i zapobiegać osiadaniu nagaru. Zmiana barwy oleju świadczy o tym, że spełnia swoją rolę czyli "pracuje". To, że masz czysty olej sugeruje teoretycznie, że silnik od środka jest czysty jak nowy, a to raczej ma niewiele wspólnego z prawdą.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
A trzymanie 2 lata w opakowaniu? Komu nie służy silnikowi czy olejowi? jesli nie widzisz roznicy trzymania oleju w opakowaniu a w silniku... to lepiej nie zawracaj sobie tym glowy tylko oddaj sie w rece warszatu. W TRZYMANIU NIE WIDZĘ ŻADNEJ chyba, że sugerujesz, że olej jak mleko jak go przelejesz z opakowania do szklanki i będzie stał to się zepsuje? Bo w/g mnie praca zużywa olej, a silnik zła kondycja oleju szczególnie zimą. Tyle, że zużywanie się oleju u kogoś kto mało jeździ i rzadko odpala silnik będzie wielokrotnie mniejsza niż u kogoś kto dziennie odpala zimny silnik po kilka razy i robi po naście km.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
A trzymanie 2 lata w opakowaniu? Komu nie służy silnikowi czy olejowi?
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Chodziło o to, że gdyby sposobem jaki opisał przestawił jednak kielich to razem z nim przestawi błotnik więc i zmieni szczelinę pomiędzy maską. I to by było dowód na to że jednak przestawił blachę, a nie pokrzywił zawieszenie.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Nie ściemniaj, tam pisze że się go wymienia co 30kkm, Ty nie robisz tyle przez 5 lat. :norty:
-
Wymiana wkładu zamka (bębenek)
Na logikę to anglik ma zamek po drugiej stronie. :wink:
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
:duh: Kielicha to to nawet nie ruszyło. Raczej pogięło górne mocowanie, amortyzator, może piastę, na pewno najsłabszy element pomiędzy kołem, a karoserią. To już lepiej chyba było rozwiercić otwory w kielichu skoro one i tak nie są okrągłe tylko owalne i przewidują regulację. BTW: gdybyś przestawił kielich to powinna zmienić się szczelina pomiędzy krawędzią maski, a krawędzią błotnika.
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Robiłeś pomiary po? Z ciekawości jak odbywało się to "nastawianie kąta"?
-
[E46] Wybór akumulatora
Dlatego najwygodniej kupić tam gdzie można go od ręki wymienić nawet jak jest parę zł drożej.
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Nie w przypadku, kiedy wahacz jest mocowany do wzmocnienia pomiędzy podłużnicami. Wystarczy, że: - wahacze mają minimalnie inne wymiary, rzędu mm co przy odkuwkach alu producentów chińskich jest całkiem prawdopodobne /nie napisał co założył, a i tak nie ma pewności czy to co było oryginałem czy zamiennikiem i jakim/ - zastosował inny niż miał np. m-pakietowy był w oryginale, założył zwykły. Oczywiście mogę nie mieć racji ale naciąganie auta pod wymiar wahaczy które mogą okazać się problemem jest raczej absurdem. Odnośnie naciągania to aby miało ono sens to auto musi trafić na ramę, a to bez rozbierania zawieszenia i tak nie da się zrobić. Trzeba rozpiąć podłużnice czyli zdemontować zderzak i zwolnić belkę na której opiera się silnik - czyli podwiesić silnik i zluzować śruby. Chyba że blacharz pójdzie na żywioł i będzie robił "na oko" :duh: Ja to bym się rozglądnął za laserowym pomiarem punktów bazowych, proces dużo mniej inwazyjny, a przynajmniej będzie wiadomo czy jest sens i jest co naciągać. Żeby się potem nie okazało, że ktoś wymieni oba wahacze i auto będzie samo zawracać. A już tak całkiem na marginesie to mądrzej i lepiej usunąć zabezpieczenie z łożyska amortyzatora i tu zrobić regulację niż naciągać auto. /to przewiduje nawet tis - no ale jak brakuje skali to trudno/
-
BMW 320 E90 VIN: WBAVC31070VG04788
BaX odpowiedział(a) na zawiszowiec temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzy tym roczniku to raczej więcej niż okazja, a przebieg oby nie był skręcony z ~250kkm. Auto to modelowy pojazd PH.
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Tylko, że to właśnie wahacz może mieć decydujący wpływ na pochylenie koła. Rozpórka nic nie zmieni bo jak by to miała zrobić kiedy ona jest rozparta o kielichy, a nie o inny stały punkt karoserii.
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Ale zakładając że to co wymieniłeś jest odpowiednikiem tego po drugiej stronie czyli ma te same wymiary nic tu nie wymyślisz. Chyba że powymieniałeś tylko jedną stronę to mogą być cuda.
-
Zły kąt nachylenia koła, ściąga, rozporka, camber plates
Jest możliwość korekty na górnym mocowaniu, górne mocowanie wymieniłeś? Może ono jest problemem.
-
BMW E46 2000 2.0 D ABS ASC Reczny
Musisz kupić takie jakie odpowiadają tym co masz obecnie. Czujników było kilka różnych, a zamienniki odpowiadają tylko niektórym. Podstawowa różnica to niebieska/szara wtyczka.