Skocz do zawartości

niko999

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez niko999

  1. nic prócz błotnika przedniego lewego nie było malowane a on w sumie również nie był demontowany bo nie widać nic po śrubach a jedynie informacja z wyciągu aso jest,że punktowa naprawa bo w dwóch miejscach miał 170mikronów max reszta błotnika 120/130
  2. Witam panowie mam takie pytanie bo sprawdzał mi rzeczoznawca samochód i według niego auto jest całe w oryginalne.Przesłał mi zdjęcia z pomiaru każdego elementu tylko,że u góry na słupach zewnętrznych jest z jednej strony punktowo 136mikronów a z drugiej strony 145 zdjęcia poniżej https://foto-hosting.pl/img/f0/61/78/f06178c95b27961dae98d2d2fb2a1694c8095d0c.jpeg https://foto-hosting.pl/img/97/a9/ad/97a9ad5f91b5ea7b7129e35c3a237f2d42ca531c.jpeg według was jest ok?
  3. jaki przebiegi i który rocznik auta? :roll:
  4. ale pamiętaj że w zestawie stereo pod fotel idzie pełen zakres bez odcięcia co to oznacza? hmm może dopytam tak jeszcze czy jeśli w poprzednim bmw e46 miałem radio bmw bo były różne philips/alpine/siemens ja miałem alpine cd 53 plus głosniki seryjne szału nie było ale na moje potrzeby było w miarę ok.To czy zestaw seryjny e90 zagra gorzej? a navi nie były czasami w e90 ze wzmacniaczem wbudowanym lub bez ? hmm bo nie wiem własnie czy navi professional ma wbudowany jakiś wzmacniacz?
  5. Witam Panowie sprawdził mi rzeczoznawca samochód i tak wyskoczył taki błąd: 1.1. 004873 4873 chłodzenie recyrkulacji spalin, logiczność poczytałem trochę na forach zagranicznych i winnym przewaznie okazywała się sprężyna,która jest zintegrowana razem z chłodniczą a do niej idzie z tego co widziałem gruszka.Sprężyna pękała o tak https://foto-hosting.pl/img/70/85/a3/7085a38c04d574c19461a213eb6ff50e1ecadaf9.jpeg zamienników chłodniczki nie ma.Nowa 3 koła :roll: Sprawdziłem historię po vinie to są dostępne tylko dwie akcje jedna dotyczy ''Montaż kabla naprawczego bieguna dodatniego akumulatora'' i druga Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A2) czyli auto które sprawdzam bmw z egr pominęło? czy wygasła juz akcja na egry i dlatego tylko te dwie są ? jeżeli byłbym zdecydowany na zakup bo auto zadbane generalnie to sprzedający powinien 3 koła opuścić na chłodniczkę? :)
  6. I ja spytam Panowie auto ma navi professional cic duża głośniki basowe pod fotelami z tego co wiem.Czy wymiana na audio HI FI to prócz podłączenia głośników tam gdzie stare czy trzeba nowa wiązkę itp? bo nie wiem czy do hi fi jest seryjnie potrzebny wzmacniacz?
  7. hmm to jaką w końcu mam skrzynie? :) bo po wpisaniu nr vin np w katalog bmwstore na schemacie w dziale skrzynia automatyczna pokazuje skrzynie Automatyczna skrzynia biegów GA6HP19Z to sam kurde nie wiem :roll: a te adaptery co podałeś numery to chyba trzeba wiedzieć do jakiej skrzyni czy 19 czy 21 zamówić? bo na schemacie wychodzi mi skrzynia 19.. a niby po lifice są 21.. auto to czerwiec 2011r bo jak będę oddawał auto na wymianę oleju w skrzyni automatycznej to chciałem taki zestaw https://allegro.pl/oferta/zestaw-uszczelek-mechatronika-bmw-6hp-12360061815?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ36CdkGihPd9FDVjNjUO_NvfF0jvekK4pEqaT5UTbqxSVb96RS9YDS4aAjsxEALw_wcB bo to powinni mi wymienić od ręki jak odkręca miskę ? nie ma dużo zachodu z tym ?
  8. kolego bo chciałbym zamówić sobie moja skrzynia to 6HP19Z i na schemacie https://foto-hosting.pl/img/66/8f/f0/668ff0e5dcf0850813e00e60151d969cfc29f879.jpeg nie ma tulejek tylko adapter.Tulejki są dostępne osobno czy moja skrzynia ich nie ma? ps sprawdzając na bmwstore w katalogu to wszystkie n47n 2011r czyli polift mają skrzynie na schemacie 6HP19Z natomiast tej 6hp21 nie widzę aczkolwiek znalazłem na forum stary post uzytkownika,który pytał o różnicę miedzy 6HP19Z a 6hp21 i dostał odpowiedz: Pytanie : Witam według katalogu w moim samochodzie (525d-2008)jest skrzynia 6hp19. czy mogę ją zamienić na 6hp21? Odpowiedz Ty masz 6HP21, tylko BMW nadal te skrzynie po lifcie oznacza jako GA6HP19Z TU (Technical Update), ponieważ 6HP21 jest nowszą wersją 6HP19 z podniesioną wytrzymałością, czyli zamiast do 400Nm to do 460Nm o ile dobrze pamiętam. aczkolwiek ja nie widzę nigdzie na schematach dopisku ''TU'' :roll:
  9. sprawdz sobie po vinie historie z aso bmw na alledrogo za okolo 20zł dostaniesz cały wyciąg i porównasz przebiegi itp :)
  10. N47T 2.0d 184km
  11. Witam Panowie pytanie mam czy klapki kolektora zamiast usuwać mogę kupić np takie https://allegro.pl/oferta/oe-bmw-klapki-kolektora-ssacego-f10-518d-520d-n47-10483268347 wolałbym nie usuwać tylko,żeby wszystko było na swoim miejscu a jedynie obecne wyjąć i włożyć nowe można tak? :)
  12. Kolego a jeszcze miałem spytać gdy będę wymieniał olej w skrzyni wraz z nową miską to dla tych co wymieniają olej dużo jest roboty by wymienić tłoczki,uszczelnienie,adapter jeśli przywiózł bym je razem z olejem i miską do wymiany? :)
  13. wiem tylko zf pisało,że zaleca niby statyczną :) tylko,że statyczna nigdy powiedzieli nie usunie starego oleju bo i tak w zakamarkach skrzyni stary zostanie :)
  14. Panowie a spytam bo kurde gdybym chciał wymienić olej w skrzyni automatycznej w warsztacie gdzie wymieniają takie oleje to dzwoniłem do jednego serwisu niezależnego bmw i mi powiedzieli,że oni wymieniają dynamicznie.. nie statycznie ponieważ mówią statyczna wymiana wymiesza stary z nowym natomiast wymiana dynamiczna cały stary usuwa a wlewany jest nowy
  15. kolego a te grzybki xd to w aso dostepne są ? no właśnie zastanawiam się drugi tydzień już nad e90 n47 2011lci sedan automat 184km.Auto sprawdzał mi bimmer check i w raprocie odnośnie jazdy dostałem,że brak niepokojących dzwięków itp silnik pracuje równo skrzynia zmienia biegi prawidłowo.Ale ona ma 180tys km nalotu a w historii aso prowadzonej od a do z czyli od samego początku regularnie do końca marca 2022 brak wpisu o wymianie oleju w automacie :roll:
  16. Witam Panowie mam pytanie takie do tej pory miałem trzy samochody ze skrzynią manualną a przymierzam się do zakupu e90 2.0d 184km automat Nie jeździłem nigdy automatem i jakoś odnoszę dziwne wrażenie,że lepiej manual chodzi o to,że np ja wjeżdżając na podwórko mam ciasny wjazd gdzie łatwo bokiem o słupek przytrzeć bo pod skosem jest wjazd i poprzednią e46 wjeżdżając ze skrzynią manualną panuje nad samochodem :roll: wjeżdżam na pół sprzęgle i tak samo wyjeżdżam :roll: a tu na pierwszy rzut oka tak wygląda mi to ''dziwacznie'' w automatcie jakbym nie miał kontrolki tylko jak za szybko puści się hamulec to auto pociągnie do przodu i jeszcze łupne w brame :D Znajomy znajomego miał bmw e92 335i tylko nie wiem co tam za automat siedzi ale generalnie szybko to biegi zmieniało tam Nie ukrywam,ze jeżdżąc od czasu do czasu busem jakoś lubię sobie ''zmieniać biegi'' automat e90 wziąłem pod uwagę ze wględu,że auto jest zadbane,całe w oryginalne,przelot 190tys oryginalny I czy jeśli auto ze skrzynią automatyczna miało zamontowany HAK to jest czego się obawiać? chodzi mi o to czy jak ciągnęło coś kiedyś zapewne to czy skrzynia nie dostała po du.. mimo przebiegu 190tys i w lepszym stanie będzie ta co ma 300 ale nie widziała haka :)
  17. Panowie mam pilne pytanie do was mam na oku dwa samochody,które zostały sprawdzone już kwestia teraz taka są to egzemplarze 1.bmw e90 318d 143km 2011r manual 2. bmw e90 320d 184km 2011r automat Sprawa tego typu.Auto pierwsze 318d posiada pełny zewnętrzny i wewnętrzny m-pakiet po vinie,fotele sportowe w alcantarze,skrzynia 6b manualna,xenon/bi xenon,pdc tył przelot 220tys potwierdzony.Brak nawigacji jedynie dokładana przez bmw taka (przyczepiana) standardowe audio.Brak grzanych foteli. drugie bmw e90 ma zas 184km automat bez m pakietu,fotele szmaciane również bez podgrzewania.Pdc ma przód i tył,system audio HI FI Navi duża professionall przebieg 180tys potwierdzony. ceny obu aut po 40tys zł.Tylko,że ta 184km jak już wspominałem: -do wymiany wtryskiwacz bo duża korekta około 1100-1200zł nowy -koło pasowe po spękane -corteco nowe + śruby około 900xł +pasek+ rolka z napinaczem + moze i pompa wody (+ - 1000zł za całość) -zapocenie przy dolnej rurze,która wchodzi do intercoolera (oring nowy 100zł) -wymyta komora silnika -zapocenie przy chłodnicze EGR -zapocony przedni amor do wymiany dwa+ poduszki (komplet sachs około 1000zł) uszczelka górnej szyby ta przy dachu cała sparciała.Wymiana wiąże się z wyjęciem szyby przedniej. (100 uszczelka robota 150-200) -rozrzadu nie słychać ale pasowało by wymienić.Rozrząd około 3650zł ze spraw estetycznych przedni zderzak jako,ze kolor mocno niebieski wszedzie ślady od kamyczków + pękniecie na dole.Tylny zaś w kilku miejscach ma takie zaprawki po jakiejś obcierce. - w środku nie działa zamykanie centralne tylnych drzwi= siłownik około 150zł -klamka wewnętrzna również nie działa drzwi przednich od otwierania pewnie z 60zł używka idealna Auto na alufelgach 16stki + opony zimowe 6letnie słabo to wygląda.Minimum 17stki to ok Wiec koszt felg + -1500zł 17stki + 2200 opony letnie -Auto ściąga lekko w prawo do weryfikacji geometria -Wymienić pasowało by olej w skrzyni automatycznej z miską około 1700zł Olej w silniku,filtry itp + -600zł Tylne tarcze i klocki do pilnej wymiany a dojdą pewnie i szczeki itp wiec + - 700zł + jeszcze nie wiadomo jak pod spodem bo nie było w okolicy SKP i nie było jak sprawdzić a może dojdzie coś jeszcze.Cena 42tys zł. Plusy auto bezwypadkowe,ori lakier, przebieg również prawidłowy. Reasumując e90 184km licząc to wszystko na chłodno + innne duperele jak tu oring od turbo tam od intercoolera itp to prócz tych 42tys 16-17tys trzeba włożyć by było akurat pode mnie.. W białej wyszło mniej z rozrządem i innymi duperelami w 10koła się zamknie człowiek.Tylko,że tu jest m-pakiet pełny bez navi,standard audio,skrzynia manualna i 143km +fotele w alcantarze itp W 184km navi professional duża,audio hi fi , 184km ,fotele szmaciane,sedan lci bez m pakieta pytanie generalne co lepiej wziąć 1.318d m pakiet full 143km 220tys przelotu.Sedan lci 2.320d 184km 180tys przelotu sedan lci Kasa + - podobna dwóch aut
  18. Co sądzicie o tym egzemplarzu Panowie? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-diesel177-kmautomatnavibixenonyskorypdcczarna-podsufitka-ID6EJ4c3.html ten dach jest oklejony? czy to fabryczne? :roll:
  19. Witam Panowie rzuci ktoś okiem na to autko? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-ID6EGry4.html kolor bardzo ładny tylko,że zaś nie zaznaczone ''bezwypadkowy'' :)
  20. Rzuci ktoś okiem na gorącą Włoszkę? ja zauważyłem póki co patrząc na prost samochodu szczeliny maski z przodu spasowanie nieciekawe :roll: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0d-177km-2010r-m-pakiet-coupe-ksenon-led-r18-ID6EF9Xu.html
  21. hmm panowie bo jeszcze zastanawia mnie kwestia wtryskiwaczy do tej benzyny.Bmw skończyło produkcję.Zregenerować ich się też nie da.. używek jak na lekarstwo.Więc jak siądzie to co wtedy?
  22. Panowie odświeżam może ktos coś napisać o tym modelu? jest to 2.0 benzyna 170km coupe tylko ponoć w razie w nie są dostępne wtryski nowe jedynie szukanie używek..
  23. Raczej odpuszczam bo mam tam 400km w jedną stronę w dodatku jeszcze wychodzi,że coś już było :roll:
  24. Hejo spytam i tu Panowie spodobało mi się jedno bmw e90 tylko w autobaza po wykupieniu raportu pokazuje mi https://zapodaj.net/9c133bb8e1dc5.jpg.html wie ktoś gdzie można sprawdzić by dowiedzieć się co to za zdarzenie było w Belgii? bo autobaza nic nie pokazała ani na jaką kwotę itp :roll:
  25. Panowie wie ktoś jak sprawdzić tą adnotację,ze było jakieś zdarzenie w Belgii w 2020r? autobaza nic nie pokazało prócz wpisu gdzie można sprawdzić o co chodziło?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.