Skocz do zawartości

niko999

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez niko999

  1. no ale jak czyli co kupuje teraz z normą eu 4 auto juz np w PL zarejestrowane i za 3 lata nie wjadę do Krakowa?ale to chodzi o centrum Krakowa? czy ogólnie :roll:
  2. Podepnę sie pod temat.. czemu np po vin wychodzi w historii serwisowej bmw norma eu 5 a nalepka na szybie zielona i pisze na niej cyfra4? i czy ogólnie jeśli planuje mieć auto z dobre 5 lat warto pchać się w eu4? pytam bo np eu 4 można kupić jakieś 3.0d z m57t2 pod maską zaś eu 5 w wiekszości to e90/e60 polifty 177/184km z oznaczenikiem silnika N47D20C (norma eu 5) zas N47D20A (Norma eu 4)
  3. panowie ale ja na prawdę serio pytam powiedzcie coś o tej 525d z ogłoszenia nie ukrywam,że jeszcze myślę o tej z Łomży bo mnie chu.. strzela już.2 tys wydałem na sprawdzenie bmw z Łomży i dalej nic nie kupione..napisałem do typa od tej z Łomży jak opuści na rozrząd czyli te 4 koła to jadę ją zobaczyć i jak spasuje wizualnie to wezmę. Natomiast ta 525d wstawiłem dlatego,że silnik mi odpowiada.Skrzynia moze nie do końca.Tylko,ze tutaj o ile jeszcze naprawa robiona w aso tylny zderzak,błotnik i tylne drzwi niby tylko drugi lakier jest bez szpachli itp to ok.. ale patrząc na przód to zderzak przedni jakoś ciemny bardzo odcień ma czy w ogóle warte zainteresowania to jest? to 525d
  4. Miczek wypowiesz się co myślisz o tym aucie co tam więcej widzisz niż ja.Z góry dzięki za odpowiedz
  5. ja właśnie jestem zainteresowany.To auto mi wpadło w oko bo silnik jest taki jakby chciał.Jedynie ta skrzynia manualna i te dekory ale dekory to pikuś bo za 600zł srebrne można ładne kupic Auto też sprawdziłem po vinie w serwisie bmw to ma wymieniony nowy DPF za prawie 10tys zł ,swiece żarowe nowe,sterownik i inne drobne rzeczy W aso był malowany tylny zderzak,błotnik i drzwi tylne tylko czemu przedni zderzak odcieniem jest widać po zdjęciach ciemny względem maski i błotników i halogen z jednej strony nie dochodzi do zderzaka bo jest szpara to tak jakby malowany był przedni.Jestem zainteresowany tylko chce znać wasza opinie czy w ogóle warto i co tam widzicie więcej niż ja bo mam blisko tam tylko nie mam osoby,która zna się na bmw więc tyle co ja sam tam sprawdzę.Dlatego wolę pierw tu spytać bo jutro mogę tam jechac obejrzeć. Te sporty jak są założone to też nie wiadomo czy grzane czy zwykłe
  6. odświeżę ten temat jeszcze był tam Bimmer jakieś 2 tygodnie temu rzucić okiem na to auto :roll: Co do lakiery to auto wychodzi całe w oryginalne prócz tylego błotnika lewego,który był malowany tylko w dolnej części wartości jakie dostałem w raporcie to max 440mikronów z czym nie było to mierzone cm po cm.Poprzedni pomiar największy to 550 przez poprzednią osobę co sprawdzała. Ciśnienie zwrotne na DPF (filtr cząstek stałych) mieści się w normie jednak jest w górnym zakresie (26hpa na dopuszczalne 35hpa na biegu jałowym, oraz 40 hpa na dopuszczalne 75 hpa przy 2000 obr/min). Poprzednie dwie bmw co mi sprawdzał miały na biegu jałowym 9/10 na dopuszczalne 35hpa tutaj może być kwestia,że auto stoi w komisie i tyle co przepalane jest i nie ma jak wypalić się filtr więc jest opcja,że po trasie wypaliłby się i wartości by wróciły na niższy poziom Co do skrzyni automatycznej to na zimno skrzynia pracuje dość twardo..po rozgrzaniu praca prawidłowa.Zapewne olej tu nie pomoże sam tylko moga być winne tłoczki w mechatronice więc wypadało by wymienić nowe tłoczki,nowe solenoidy,nowa płyta +- 2tys + olej z miską z 3 koła wyjdzie jeśli robi się to statycznie Koło pasowe wału bardzo mocno spękane w sumie na gwałt do wymiany. Delikatnie po odpaleniu słychać łańcuch rozrządu. Mały luz na drązku kierowniczym po prawej stronie. Spękane całkowicie odboje amorów przednich(pewnie chcąc je wymienić jak już wyjmie się ori amortyzator okaże się,że i amory do wymiany) Sparciała uszczelka tylnej szyby Delikatne zapocenie w narożniku intercoolera Przewód odmy zaolejony do wymiany Auto wystawione w komisie 1.12.2022 więc już trochę czasu stoi. Wizualnie z zewnątrz i wewnątrz bardzo ładnie się prezentuje.Wiadomo auto ma już ponad 12 lat.Robiąc to wszystko tak jak należy to praktycznie 20 trzeba dołożyć po zakupie Mechatronika (tłoczki,solenoidy,płyta,miska,olej zf) około 3tys zł Rozrząd febi/swag(iwis) 5800zł jeżeli z fakturą bez 5tys Felgi na lato jakieś 18stki minimum 2500zł plus 3tys opony Termostaty dwa wymienić,świece pasuje wszystkie,sterownik świec od razu prawie 2 tys Kolektor regenerowany bo w tym 177km nie da sie klapek dokupić jak w wersji 184km w e90/e91 około 1250zł Pasek napędowy,rolka,napinacz z 800zł Koło pasowe corteco 700zł Siłowniki maski bo nie trzymają + wygłuszenie przez jakiegoś gryzonia potargane więc też by wypadało zmienić Intercooler w razie w nissens około 800zł Drążek kierowniczy pasuje od razu zmienić + geometrię zrobić a w sumie to najlepiej dwa od razu wymienić trochę za dużo jak za e60 w szamtach z małą navi bez xenon dynamicznego zwykłe audio(chyba,żeby coś było już zrobione jak wymieniony rozrząd gdzie by z 5tys odpadło a zostało na inne rzeczy) lub już stało na felgach 18stkach gdzie też z trójka odpada a tu wszystko naraz trzeba,żeby to było tak jak ja chce. Przy 30/31 za to auto bym pojechał po nie ale jak cena komisowa to 36.900 a w necie 35.900 to nawet może z 2 koła nie opuści typ.
  7. Już rzuciliśmy... więc raczej odpadało by? :roll:
  8. powie ktoś coś Panowie jeszcze? bo jutro albo w sobotę chce podjechać tam obejrzeć auto :roll: Pytałem się typa to mówi,że sporty sa założone tutaj w PL bo zawsze zmienia ze szmat na sporty w bmw jak sprowadzi i sprzedaje :roll: Odnośnie informacji po vinie w aso jak sprawdziłem to malowany był tylny zderzak,prawy tylny błotnik i tylne prawe drzwi aczkolwiek zderzak przedni również wydaje mi się,że ma odcień ciemniejszy + halogen po lewej stronie nie dochodzi dobrze + za silnik bo jest spoko - za manual Powie ktoś coś ? moze ktoś widzi wiecej niż ja tutaj?
  9. Witam Panowie mam 3 pytania do was po oględzinach pojazdu przez Bimmera 1.Ciśnienie zwrotne na DPF (filtr cząstek stałych) mieści się w normie jednak jest w górnym zakresie (26hpa na dopuszczalne 35hpa na biegu jałowym, oraz 40 hpa na dopuszczalne 75 hpa przy 2000 obr/min). AUTO stoi w komisie około 3miesiące czy przez to moze być podwyższone ciśnienie dpf,ze np nie robiło tras tylko przepalane w koło komina co najwyzej było? czy taki dpf po trasie powiedzmy 500km wypali się tak,że ciśnienei zmaleje? bo oglądał mi też inną bmw i wiem,że tam było 10hpa na dopuszczalne 35 tu jest 26hpa 2. skrzynia biegów na zimno pracuje dość twardo, po rozgrzaniu praca prawidłowa przebieg 230tys olej nigdy nie zmieniany.Czego to jest wina? tych słynnych tłoczków czy olej wystarczy zmienić? 3. korekty wtrysków (kolejno cylindry: 0.0 , +0.6, -0.1, -0.5 ) są ok? nie sa podwyższone te korekty? z góry dzieki za odpowiedzi
  10. Witam Panowie co powiecie o tym aucie?mam tam z 70km listwy mi nie pasuja te drewniane ale kij z tym bo to by zmienił.Skrzynia manualna może być tylko,ze po vinie wychodzi mi tapicerka materiałowa a tu są sporty... malowany kawałek tylnego błotnika z przypyleniem na drzwi bez szpachli link https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-3-0d-manual-lift-super-stan-tuv-z-niemiec-ID6FuFjR.html te fotele zmienione to czyjś kaprys czy takie cos zwiastuje cos powazniejszego?
  11. Miczek mam pytanie chodzi tutaj o drzwi,że mają inny odcień?
  12. @ up Panowie rzuci ktos okiem na to autko? :roll:
  13. szczerze ja to zobaczyłem wczoraj 2h po opublikowaniu ogłoszenia i mialem nei dodawac na forum bo mam tam rzut beretem i jechac sprawdzic ale ze nie chciałem nigdy czarnego koloru (jest ładny ale ciężko utrzymać w idealnym stanie) to dodalem na forum.Na pewno gdyby to bylo w innym kolorze to bym dziś rano to oglądał :) Dodaj galerie :) ps rozrząd faktycznie nowy febi/iwis? bo tak mi typ mówił
  14. morze ktoś rzucić okiem na dekoder vin bmw? bo nie wiem czy on pokazuje jak faktycznie auto powinno wyglądać czy podglądowe zdjęcie? pytam bo w dekorze vin wychodzi,ze na błotnikach powinny byc napisy sportline a na zdjęciach w ogłoszeniu nie ma
  15. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-f20-118d-sport-line-duza-navi-xenon-super-stan-sprawdz-okazja-ID6Flh28.html Rzućcie okiem Panowie i na to auto.Stoi tam gdzie z poprzedniego tematu e91 w tej samej miejscowości
  16. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-184km-lift-2011r-m-pakiet-nowy-rozrzad-xenon-nav-panoram-alu18-ID6Fma2D.html Panowie co myślicie o tym aucie? mam tam blisko :roll: Miczek rzuć okiem :8)
  17. Panowie spytam na tabliczce z ciśnieniem opon piszą rozmiary i tak opony do e60 które sobie upatrzyłem rozmiar to 245 40 r18 przód i tył takie same pytanie teraz o szerokość felgi.8.5 czy 9.0 ? bo 8.5 jest o wiele wiecej niż 9.0 a nie wiem czy 245 na 8.5 siadzie przyzwoicie w sensie,żeby nie było po bokach naciągnięte jak balon :roll:
  18. Rzucicie okiem jeszcze na ten samochód? sprzedający mówił,że były malowane dwa zderzaki jeden przez niego drugi przez poprzedniego właściciela ma zdjęcia w razie w do wglądu https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-seria-3-320d-ID6FkcR2.html
  19. to kolego na dole co pisze o szkodzie aczkolwiek 5tys lamp niby nie wierze.Tylny zderzak z prawej stronie jest spasowany nie poprawnie widzę już

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.