Treść opublikowana przez dziqsek
-
E9x 318d, 320d nowy soft??
Koledzy! Kilka dni temu zarówno na niemieckim jak i brytyjskim forum E90 znalazłem info o nowym sofcie ( ponoć wyszedł pod koniec zeszłego roku czyli 4m-ce temu) napisali, że poprawia znacznie prace silnika na postoju ( mniejsze wibracje i cichsza praca) i ponoc tez podnosi moc?? Ktoś coś słyszał ??
-
Jakie obroty na jałowym ?
U mnie niestety mnie moge wejsc w ukryty tryb;/ Nie przyjmuje mi kodu, ponoc od 2007 jest to zablokowane
-
[E87] Modyfikacja lamp - światła do jazdy dziennej
JA tam sie nie mogę doczekać rezultatów:) Czy będzie również opcja 5000-6000k ??
-
[E87] Spalanie wersji benzynowych
Ja mam akurat 318d Efficent Dynamic i w miescie przy dosyc ciezkiej nodze spala mi 7,3l/100 Autostrada do 160km/h okolo 6-7l ( z czestymi hamowaniami i wyprzedzaniem ciezarowek :mad2: )
-
Jakie obroty na jałowym ?
u mnie okolo 800obr jest
-
brzęczenie klapy E91 przy zamykaniu
Mam dokladnie tak samo, tylna klapa wali jak by sie drzwi w żuku zamykała, i czesto jest tak ze niby jest zamknieta i wzystko cacy ale najade na jakas nierownosc i od razu sie lampki w bagazniku zapalaja i krzyczy ze pokrywa otwarta musze wtedy wysiasc i porzadnie walnac zeby sie zamknelo. Widac taka ich uroda... A czy u Was też tak głośno coś z tyłu ( koło bagaznika) trzeszczy na nierównościach i bardzo słuchać głuche uderzenia po wjechaniu np na studzienke ??
-
Mocne Ringi z internetu
JA mam takie Ringi. W niocy się nie zlewaja bo są jaśniejsze ( bardziej białe niż xenon, mimo że mam wymieniony żarnik na 5000k, trzeba by włożyć 6000k lub wiecej zeby sie zlewalo) ale niestety swieca za slabo zeby jezdzic w dzien. Dopiero kolo ( aktualnie) godziny 18-19 jak sie robi szarawo to je widac odpowiednio. Na e90post sa ringi ktore swieca na tyle mocno zeby jezdzic na nich w dzien ale koszt z przesylka okolo 500-600zl.
-
Układ wydechowy 320d 163KM
Jak się przyłoży centralniew zaspe tylnym tłumikiem jadac 50km/h to trzeba sie cieszyc ze tylko on sie uszkodził :)
-
Układ wydechowy 320d 163KM
hmm teoretycznie nie jest to mozliwe. U mnie tez slychac buczenie ale glownie na postoju jak otworze drzwi lub podczas przyspieszania na niich obrotach ale u mnie to ponoc wina walnietych poduszek silnika i uszkodzenie lacznika elastycznego wydechu...
-
[E87] Parujące reflektory
Miałem podobny problem i u mnie okazalo sie ze lampa sie calkowicie rozszczelnila.Mialem najpierw pelno pary potem ona sie skraplalai stala woda w reflektorze O_O dalem ja na uszczelnienie ale niestety zostaly zacieki bo nie bylo jak je rozebrac zeby lampe wyczyscic;/
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
Noooo juz dawno wiosna przyszla..... gdzie ten obiecany filmik??:D
-
sterowanie głosem
A gdzie ty tam zauważyłeś , że otwiera i zamyka okna poleceniem głosowym?? On po prostu pokazuje dzwiek swojego autka bez tlumika, z oknami otwartymi i zamknietymi!! A ten dzwiek ktory jest przy tym jak mowi "windows up" to dzwiek autoblokady drzwi, tez mam to u siebie. Gostek sam otwiera i zamyka okna!! :duh:
-
piszczenie w tylnym zawieszeniu w e91
U mnie piszcza oslony amorka z tylu i ta guma ktora jest przyczepiona do wachacza, w sumie teraz sucho jest znowu wiec cisza dopoki na myjnie podwoziowa nie pojade, potem przez pol dnia skrzypi i znowu przestaje :norty:
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Ja chce zmienic swoje 16-stki double spoke 268 na 18-stki właśnie, jak chcesz możemy się wymienić :D Na 16 bedzie duzo bardziej komfortowo ale wyglad juz nie bedzie taki "oszalamiajacy" no i minimalnie sie prowadzenie pogorszy ale skoro zalezy ci na komforcie jazdy to raczej max mozliwosci z auta wyciskac nie bedziesz - ja wrecz przeciwnie chcialbym ale waskie gumy mi przeszkadzaja.....
-
piszczenie w tylnym zawieszeniu w e91
A mi skrzypienie wróciło z ostatnimi opadami deszczu. Teraz jest słoneczko i też zrobiło się cicho ;)
-
[E90] słychać jakby szarpanie w pracy silnika
Już dwa dni i filmiku nie widac ;p
-
[e90] wymiana podswietlenia tablicy na OEM LED
JA też mam ledy w ringach i w dzień wygląda to tak ( wybaczcie jakośc ale robiłem telefonem, nie chciało mi się szukać aparatu) : http://img638.imageshack.us/img638/7813/img0028bi.jpg http://img202.imageshack.us/img202/8375/img0030kq.jpg W nocy: http://img696.imageshack.us/img696/6497/008ct.jpg A tutaj różnica między serią i LEd-em http://img32.imageshack.us/img32/2051/007vjg.jpg
-
[E90] słychać jakby szarpanie w pracy silnika
może nagraj telefonem filmik i wrzuc na YT. posluchamy to bedzie latwiej
-
Włączanie ringów przy otwieraniu e90-tki. Wie ktoś?
Ja też tak mam, że jak otwieram auto to zapalaja mi się ringi i tylne postojowe. Niczym się nie bawiłem po prostu cały czas mam na przełączniku świateł ustawione na 'łączone mijania" czyli max po prawej, i jak otiweram auto to mi sie zapalaja ringi wkladam kluczyk odpalam zapala się xenon a jak gasze auto guzikiem i wyciagam kluczyk to gasza sie tez swiatla ( ringi pala sie dopuki nie otworze drzwi kierowcy) - oczywiscie swiatla caly czas w pozycjij wlaczone mijania. potem zamykam autko i wszystko sie gasi. Trywialne :D aha nie mam Idrive i navi ale to niejest potrzebne, u kolegi z idrive ustawilismy tak samo i tez zapalaja sie ringi a jak wlaczy zaplon to lampy , a po wyjeciu kluczyka wszystko gasnie.
-
[E87] 118d - Bixenon skrętny - montaż/koszty
W każdym chyba BMW po 2003 roku światła przy włączaniu same idą w górę i w dół ( mówie tutaj o halogenowych a nie xenon) i nie ma to nic wspólnego z poziomowaniem, to zwykły test czy elektryczna regulacja jest sprawna. NIE MASZ autopoziomowania , wiem cos o tym bo sam zrobilem w swojej e91 przerobke z halogenu na ORI xenon i tez nie mam poziomowania ani spryskiwaczy.
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
Potwierdzam, ogolnie wiekszosc nowych diesli kotre maja prosta LUFE posiadaja DPF
-
zaparowanie reflektora
Ale w sumie co da wyciagniecie lamp jak one ponoc nie rozbieralne sa ??
-
Dlaczego trzeszczy i skrzypi z tyłu podczas jazdy w 320d ?
viewtopic.php?f=70&t=123117 a na koncu tematu maszinfo , co akurat pomogło w mojej;)
-
Wibracje w e91 320d - POMOCY!!!
JA mam podobne objawy i mechanik stwierdził ( po dwoch dniach na kanale i kilkudziesieciu kilometrow jazd, ze padla mi jedna półoś. Na szczeście koszt na allegro uzywki nie jest taki straszny 300zl + 60zl wymiana ;) Ale podpora wału jak najbardziej u Ciebie też wchodzi w gre.
-
Aktywacja funkcji doświetlania zakrętów
JA ostatnio się przymierzałem... zaspiewali mi ( nie w serwisie BMW !! ) około 4600-6000 zl ( z montazem) w zależności czy Zwykla czy proffesional. Odpuściłem sobie....