Treść opublikowana przez dziqsek
-
piszczenie w tylnym zawieszeniu w e91
JA właśnie wczoraj w końcu pozbyłem się tego paskudnego dźwięku!!! U mnie przyczyna okazała się wyrobiona guma na styku trzpień-sprężyna-wachacz, mechanik po prostu obrucił gumki dokładnie o 180 stopni i zrobiło się w końcu błogo cichutko :)
-
1wszy bieg koziołkuje / sprzęgło, dwumas, złe nawyki?
W mojej z 2008 tez takie objawy czasem wystepuja, i to nie tylko przy ruszaniu z miejsca ale czasem zdarzy sie i po wrzucaniu np na 2-gi bieg. TEz sie balem ze sprzeglo albo nie wiadomo co innego bede mial do wymiany, ale pocieszyliscie mnie tym tematem:) I ja bym to nazwal zabkowaniem w moim przypadku bo auto tak "szarpie"
-
piszczenie w tylnym zawieszeniu w e91
U mnie niestety to samo;/ Nawet nie piszczy tylko skrzeczy(zgrzyta) jak by guma o metal ocierała... Byłem u znajomego mechanika to najpierw stwierdził , że pękła sptzyna potem się okazało że sprawana, gmeraliśmy dalej w końcu rozebrał całą zawieszkę z tyłu , przeczyścił , przesmarował i była cisza.... przez pół godziny, potem powoli wracało do normy a teraz już w ogóle jest chyba jeszcze głośniej niż było.... Normalnie rączki opadają nic nie mogę z tym zrobić, a wstyd jak cholera jak koło mieszkania przez progi zwalniające przejeżdzam to się pół ulicy oglata taki straszliwy zgrzyt......
-
E90 318d moc silnika
Musiałbyś zagadać z serwisem, żeby Ci wgrali program od 318d normalnej. Ale powiem tak jako ze sam mam 136konna wzialem w serwisie na jazde testowa 143konna wersje i nie odczulem ZADNEJ roznicy... moze minimalnie ciszej chodzila i tyle.
-
[E87] - Wymiana lamp na Xenony
to jest błąd świateł pozycyjnych albo mijania nie pamietam, musisz opornik wiekszy wsadzic....
-
E90 318d moc silnika
Ja mam ten sam silniczek i tak samo moc obnizona do 136kucy. Mam wersjie z Belgii właśnie i ponoć tam się płaci podatek od emisji CO2 i od mocy pojazdu i dlatego ją sztucznie zaniżyli. TO cała filozofia... Ale jechałem "normalnym" 318d i nie czuć żadnej różnicy w osiągach...
-
Firma importująca używane BMW z UE poszukiwana.
Ja znam taką firmę, ale niestety jest z moich okolic ( Jelenia Góra - Karpacz) prowadzą można powiedziećcoś w rodzaju komisu sprowadzając autka na zamówienie. Gdybyś był zainteresowany to daj znać a podam namiary.
-
Usterki E90
Do beczki z japońskim nawozem Go i dac bana na pisanie na forum. Nie znasz marki, nie znasz samochodow, nie znasz ich problemow ani jak nije rozwiazac.... Więc po co tu jesteś ??? Raczej nic konkretnego nie wnosisz do tematów.....
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
Wszystko fajnie... ale odwilz juz przyszla wiec filmik pokazowy moglbys nakrecic :D Umieram z ciekawosci od tygodnia ponad :D
-
E90 320d 2007r - Pierwsze styczności z bmw - pytania
Jeżeli Cie to pocieszy to u mnie zapala się przy włączaniu błąd postojówki mimo że pali się i ring i xenon :D Jakiś błąd widocznie jest. Ja mam 318d i jak jade po mieście nawet 50km/h na piątym biegu a czasami nawet na 6 dla testu i nic sie nie dzieje, nic nie drga nie wibruje , a jak przyspieszam to najpierw redukcja na 3 :D
-
Co lepsze i dlaczego 318d 2006-7 czy 320d 2006-7
Zgadza się :) Praktycznie każdy jest "Miszczem Prostej" i nie bez kozery powstał tekst... : Mistrza prostej pozdrawia pierwszy zakręt :) A kolega Logitech widze tak samo jak ja 318d i też (z)DolnyŚląsk :)
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
NIBY FAJNIE , ALE TROSZKE MNIE ZASMUCILES;/ 39KM I 79NM, SPODZIEWALEM SIE TROSZKE LEPSZYCH WYNIKOW - W OKOLICACH 185KM I 400NM, BO WIDZIALEM JUZ TAKIE MODY NA TYM SILNICZKU... A napisz jeszcze jak mozesz jak odczucia z osiagów? Mocno odczułeś różnicę czy tylko delikatnie bardziej w fotel wgniata ??
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
Mowisz o Mirassie z Wrocka? Gulu jeszcze jest dobry, i ja bede za jakis czas u niego swoja robil.
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
U mnie ( Jelenia Góra - okolice Karpacza) zima odpuściła więc u Ciebie pewnie też :D WRzucaj filmik :D
-
minął mróz - coś piszczy
Jeżeli to pasek, to sa specjalne środki do ich wyciszania ( niektórzy nawet zasypką dla dzieci sypią i pomaga ;D ) Ale z reguły jak piszczy pasek to z reguły do wymiany jest.
-
Dziwne pukanie podczas jazdy z rana. Zawieszenie czy RFT
Może po prostu olej lub gaz traci swoje właściwości pod wływem niskiej temperatury ?? Albo smarowanie jest kiepskie i dopiero jak kilka razy się wytłuczesz po dziurkach to Ci zaczyna normalnie amorek pracować... Ja się nie znam na zawieszeniu ale tak bym wnioskował. Zapewne gdybyś zmienił amortyzatory to problem by ustąpił. W sumie 80tys km 19 cali i nasze piękne drogi to chyba dobry moment na zmiane zawieszki :mrgreen:
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
Na Śląsk ( Katowice i najbliższe okolice) to jeszcze bym się wybrał, ale do Wawy to już delikatnie mówiąc średnio mi się chce:) Czyli ogólnie piszesz,że chłopaki przegięli z ustawieniami i można powiedzieć , że autko po każdym przeciągnięciu wpada jak by w trym serwisowy, odłączając na chwile caly osprzęt co objawia się zdławieniem autka?? A mógłbyś jakiś filmik zrobć z przyspieszeniem od 50-150 zaczynając od 3-go biegu???? Byłbym bardzo wdzięczny.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
A za ile masz ten felunek?? Razem z oponkami czy same felunie ?
-
Parę pytań
To jest błąd czujnika zużycia klocka na tylnej osi. Nie ma za co ;)
-
Diesel...
Nie przesadzajcie ztymiobroami... Mi już nie raz przy ostrym przyspieszaniuwskazowkaweszlana5tysOBRinicsieniestalopozamalymspadkiemmocymiedzye 4700-5000 obr
-
[E87] Sposób montażu - Przycisk Start/Stop
Nie dam ręki obciąć ale widziałem kiedyś jak w serwisiepodwazalinozykiem albo srubokretem nie widzialem dokladnie, wiec chyba na wcisk
-
E90 320D Bardzo droga wymiana oleju
Ja się wypowiem, bo wczoraj mialem przeglad:) 52tys przebiegu wymienili : Olej, odme, filtr oleju, kasowanie inspekcji, wymiana mikrofiltra klimatyzacji, regulacja swiatel , mycie i odkurzanie autka. I teraz ceny : Wrocław Inchape BMW chcieli 1890zł za całość ASO BMW Goerlitz ( mam blisko - 60km) - szałowe 270 EUR z Vatem Jak myślicie gdzie zrobiłem przegląd?? Mało tego ,gebelsy zaproponowealimi ciasto i herbate oraz jazde testowa x1 23d co by mi czasszybciej minal;) Polskieserwisy omijamszerokim lukiemi leje na nich cieplym zlotym:)
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
JA jestem z DolnegoSlaska, wiec sila rzeczy wstepnie szukam u siebie :) Znalazlem dynosoft i 44tuning,vtech i wszyscysie zarzekajaze robia programy pod auto a nie wgrywajagotowca O_O To juznie wiemco o tym myslec;/ Amozeszpowiedziecco jest najwiekszawadaw twoim gotowcu? ijak zmienily sieodczuciapo chipie?Mocnoodczuwalnie lepiej ciagnie ??
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
No niby racja, ale myślę że w Nimcowni chłopaki troszkę lepiej będą ogarniali temat tych silników, w końcu to ich rodzieme jak nasze poldki ';) A swoją drogą skąd jesteś ?
-
[E87] 118d 143KM - Chiptuning
Zaintrygowałeś mnie tąmocą prawie 190km i ponad 400nm :D Takie wartości by mi pasowały ale w troszkę szerszym zakresie obrotów. Niestety jechac prawie 600km do tunera średnio mi się chce, tym bardziej, że bliżej mam np do Berlina :) A powiedz mi jeszcze jak z pracą silnika?? Silnik pracuje równiej/ciszej/mniej wibracyjnie? Pytam bo kilku tunerów pisało mi że przy okazji moga wyrównać/wyciszyć prace silnika zarówno na luzie jak i podczas jazdy O_O