Skocz do zawartości

Włączanie ringów przy otwieraniu e90-tki. Wie ktoś?


klagosz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trafiłem na takie filmiki na yotube:

http://www.youtube.com/watch?v=oFrqGCt6w2k

http://www.youtube.com/watch?v=1jmvQJXTttk&NR=1

no i powiem że chciałbym tak u siebie zrobić.

Chciałbym zrobić sobie tak samo bo myslę nad wymianą ringów na LED-y i tak samo lampek nad tylnią rejestracją już same klamki podświetlane dają radę i tak sobie pomyślałem

że w całości byłby jeszcze lepszy efekt :norty:

Także jakby któryś z was wiedział jak to zrobić to niech się podzieli.

Dodam że próbowałem robić/kombinować z automatycznymi światłami jak na filmikach ale niestety nici.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest ten "odprowadzacz" do domu ?? Sprawdze u siebie po weekendzie. Mozna coś tam ustawić na idrive.

Nie wydaje mi się że to jest ten "odprowdzacz"/czy też tzw "coming home" bo wtedy by się świecił xenon.

Ja mam taka funkcję ale po zgaszeniu samochodu włączam długie i xenon swieci się przez minute.

No w iDrive nie pogrzebie bo go nie mam a ten samochód nie wiem czy ma nawi czy nie bo nie da sie zobaczyc :( no nie wiadomo jak można to zrobić.

Jak coś wyszukasz to dawaj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie chyba da ustawic jakos bo kiedys bawiac sie ustawieniami zrobilem tak ze przy otwarciu zapalaly sie postojowe (czyli u ciebie ringi) ale glowy nie dam

A masz też bez nawi?

I czy dalej masz włączone te postojówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ja też tak mam, że jak otwieram auto to zapalaja mi się ringi i tylne postojowe. Niczym się nie bawiłem po prostu cały czas mam na przełączniku świateł ustawione na 'łączone mijania" czyli max po prawej, i jak otiweram auto to mi sie zapalaja ringi wkladam kluczyk odpalam zapala się xenon a jak gasze auto guzikiem i wyciagam kluczyk to gasza sie tez swiatla ( ringi pala sie dopuki nie otworze drzwi kierowcy) - oczywiscie swiatla caly czas w pozycjij wlaczone mijania. potem zamykam autko i wszystko sie gasi.

 

Trywialne :D aha nie mam Idrive i navi ale to niejest potrzebne, u kolegi z idrive ustawilismy tak samo i tez zapalaja sie ringi a jak wlaczy zaplon to lampy , a po wyjeciu kluczyka wszystko gasnie.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie działa :nienie:

Kombinowałem na wszystkie sposby w różnych pozycjach:

- włacznika światel, przy paleniu, gaszeniu, otwieraniu itp itd

I nic z tego a mi chodzi o to konkretnie że gdy otwieram z kluczyka ringi zaświeciły sie razem z klamkami.

 

Może to ma zwiazek z tymi klamkami. Macie je podświetlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podświetlane klamki :)

 

A co do tematu.. Tu chodzi o to, żeby paliły się ringi w momencie otworzenia i zamknięcia auta.

 

Ja mam ustawione w iDrive, światła dzienne zaznaczone i przełącznik ustawiony mam na maxa w prawo, czyli w momencie włożenia kluczyka i uruchomienia auta zapalają mi się xenony, po zgaszeniu silnika xenon gaśnie, palą się ringi, a kiedy otworzę drzwi gasną ringi.

 

Na filmie koleś uruchamia ringi z pilota i o to chodzi :) czyli pytanie jak to zrobić? Powiem szczerze, że nie próbowałem tak jak na filmie - żeby ustawić światła na auto.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w iDrive, światła dzienne zaznaczone i przełącznik ustawiony mam na maxa w prawo, czyli w momencie włożenia kluczyka i uruchomienia auta zapalają mi się xenony, po zgaszeniu silnika xenon gaśnie, palą się ringi, a kiedy otworzę drzwi gasną ringi.

Tak tez próbowałem i nic z tego.

 

Ale głównie mi chodzi o to właśnie żeby sobie oświecic dookoła e90-tkę z pilota jak ja otwieram.

 

Jutro się pobawie w tym kompie i jeszcze raz spróbuje

bo dzisiaj jestem po paru drinkach i nie chce mi sie isc do garażu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w iDrive, światła dzienne zaznaczone i przełącznik ustawiony mam na maxa w prawo, czyli w momencie włożenia kluczyka i uruchomienia auta zapalają mi się xenony, po zgaszeniu silnika xenon gaśnie, palą się ringi, a kiedy otworzę drzwi gasną ringi.

Tak tez próbowałem i nic z tego.

 

Ale głównie mi chodzi o to właśnie żeby sobie oświecic dookoła e90-tkę z pilota jak ja otwieram.

 

Jutro się pobawie w tym kompie i jeszcze raz spróbuje

bo dzisiaj jestem po paru drinkach i nie chce mi sie isc do garażu :lol:

 

Ja dzisiaj nawet nie podchodziłem do auta ;) hehe

 

Też jutro zbadam temat :)

 

A może to kwestia programowania? Może to kompem da się zmienić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ustawieniach bc. Musisz się tam pojawić ja tez tak mam. Po otwarciu auta podswiatlaja się klamki ( pakiet oświetlenia ) , ringi ( w nocy świecą dziennymi, a w dzień postojowkami czyli analogicznie, mocniej) i z tylu posotojowe ( paski ) plus oświetlenie tablicy, u mnie LED bo tak już było wypuszczone przez BMW. A i klamki tez mam podswietlone LEDami.

 

Aha i co do ustawien pokretla, u mnie jest ustawione na automat czyli maks w lewo. Wtedy w dzień dzienne, noc xenon. Wiem ze jak raz dałem na zero to funkcja nie zadzialala, innych pozycji nie prubowalem. Także musisz tez to rozkminic ;D

 

POWODZENIA!

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelu przed liftem nie da sie tego zrobić z pozycji menu BC, co najwyżej po podłączeniu do kompa ale też nie mam pewnosci

 

Poza tym nie wiem ale chyba niekt nie zauważył, ale koleś z filmiku ma chyba coś narzeźbione z tymi światłami bo rongi właczają i wyłączają sie płynnie, standardowo tak sie nie dzieje.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw "welcome light" działają tylko w egzemplarzach od 2007 roku. Wtedy nastąpiła duża zmiana elektroniki... Wcześniejsze egzemplarze tj 2005-2006 nie posiadają tej funkcji i nie ma możliwości zaprogramowania jej "legalnie". Rozwiązaniem jest podłączenie świateł postojowych (poprzez przekaźnik) do oświetlenia wnętrza- działa tak samo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm próbowałem i fakt nie da rady :cry2:

Cóż zobacze może kiedys natrafie na dobrego elektryka.

Ale nie chce zabardzo ingerować i robić kombinatorki.

 

Tylko zastanawia mnie to że kolega Exide ma z tego samego roku co ja a ma tą funkcję.

Ja mam podświetlane klamki

 

A co do tematu.. Tu chodzi o to, żeby paliły się ringi w momencie otworzenia i zamknięcia auta.

 

Ja mam ustawione w iDrive, światła dzienne zaznaczone i przełącznik ustawiony mam na maxa w prawo, czyli w momencie włożenia kluczyka i uruchomienia auta zapalają mi się xenony, po zgaszeniu silnika xenon gaśnie, palą się ringi, a kiedy otworzę drzwi gasną ringi.

PS: Exide szczęściarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm próbowałem i fakt nie da rady :cry2:

Cóż zobacze może kiedys natrafie na dobrego elektryka.

Ale nie chce zabardzo ingerować i robić kombinatorki.

 

Tylko zastanawia mnie to że kolega Exide ma z tego samego roku co ja a ma tą funkcję.

Ja mam podświetlane klamki

 

A co do tematu.. Tu chodzi o to, żeby paliły się ringi w momencie otworzenia i zamknięcia auta.

 

Ja mam ustawione w iDrive, światła dzienne zaznaczone i przełącznik ustawiony mam na maxa w prawo, czyli w momencie włożenia kluczyka i uruchomienia auta zapalają mi się xenony, po zgaszeniu silnika xenon gaśnie, palą się ringi, a kiedy otworzę drzwi gasną ringi.

PS: Exide szczęściarzu.

 

 

A u Ciebie tak nie ma, że jak zgasisz auto to do momentu otworzenia drzwi palą Ci się ringi a xenon gaśnie? :roll:

 

Nie czaję :mrgreen: :mrgreen: zamotka z tym oświetleniem ogólnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie tak nie ma, że jak zgasisz auto to do momentu otworzenia drzwi palą Ci się ringi a xenon gaśnie? :roll:

 

Nie czaję :mrgreen: :mrgreen: zamotka z tym oświetleniem ogólnie ;)

 

No w tym problem że nie no ale mówi się trudno i jeździ się dalej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nie wiele da, bo jak ta funkcja nie dziala i nie ma w iDrive opcji Welcome Light, to zostaje tylko kodowanie (o ile sterownik wspiera ta opcje). Jezeli nie wspiera to zostaje przerobka oswietlenia.

 

Podsumowujac, jezeli nie jestescie w stanie tego wlaczyc to musicie pojechac do kogos kto ma komputer i sprawdzic czy mozna to zakodowac. Jak sie nie da to albo trzeba sobie dac spokoj albo przerabiac oswietlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A u Ciebie tak nie ma, że jak zgasisz auto to do momentu otworzenia drzwi palą Ci się ringi a xenon gaśnie? :roll:

 

Nie czaję :mrgreen: :mrgreen: zamotka z tym oświetleniem ogólnie ;)

 

ale to nie jest to samo co welcome lights. U mnie jeśli światła sa włączone i po jeżdzie wyłącze silnik i siedze w aucie to pala sie ringi, gasna kiedy otworze drzwi, nie ma to nic wspólnego z welcome lights

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A u Ciebie tak nie ma, że jak zgasisz auto to do momentu otworzenia drzwi palą Ci się ringi a xenon gaśnie? :roll:

 

Nie czaję :mrgreen: :mrgreen: zamotka z tym oświetleniem ogólnie ;)

 

ale to nie jest to samo co welcome lights. U mnie jeśli światła sa włączone i po jeżdzie wyłącze silnik i siedze w aucie to pala sie ringi, gasna kiedy otworze drzwi, nie ma to nic wspólnego z welcome lights

 

 

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.