Treść opublikowana przez kriss555
-
m340i - testy, wrażenia
No i stalo sie…12 tys km i awaria. Ruszylem wczoraj spod swiatel, cos strzelilo, za chwile dym spod maski…. Urwana rolka od pompy wody, doslownie rozerwana na strzepy, uszkodzony napinacz i nie wiadomo co jeszcze przy pasku wielorowkowym. Oby nie wyszlo nic wiecej….samochod na lawecie pojechal do serwisu
-
PAKIET DODATKOWYCH FUNKCJI LUSTEREK
Trzeba kupic wklad od Anglika, pociagnac kable od lusterka kierowcy. Jest troche roboty ale do ogarniecia
-
opóźnienie w odbiorze.
To ja odbieralem w kwietniu i dostalem lacznie 23 proc rabatu, dywaniki gumowe, ubezpieczenie na rok gratis i ponad 4 tys rabatu na kola zimowe plus kakies dziadostwo typu etui na dokumenty i wino
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Ale tak ma byc, jak laduje to sie grzeje, norma przy indukcji
-
M340xi 2021 G20 lepsze HAMULCE ?
Szkoda doplacac, roznicy wlasciwie nie ma. Te tarcze sa tylko nacinane, te otwory nie sa na wylot, klocki chyba troche inne bo popiskuja nieraz o czym ostrzegal sprzedawca. Cena 15 tys to kpina. U mnie zaczely lepiej hamowac po ok 7-8 tys km, na poczatku tez mi sie wydawaly nie halo , nie kupilem tamtych i nie zaluje. Moze na torze by byla roznica
-
opóźnienie w odbiorze.
W okularach polaryzacyjnych w bmw praktycznie nic tez nie widac na hudup
-
opóźnienie w odbiorze.
Cała branża ma aktualnie ogromne problemy w realizacji zamówień, a coś takiego jak terminowa realizacja praktycznie nie występuje. Możesz poprosić dealera o przesłanie historii zamówienia z systemu BMW, widać tam daty i statusy pokazujące zmiany w czasie. Sytuacja obecnie jest taka, że jako klient nie masz praktycznie żadnych argumentów. Możesz zrezygnować z zamówienia i to praktycznie tyle. Z punktu widzenia dealera to w zasadzie jeden problem mniej. A samochód kiedyś w końcu się wyprodukuje i ktoś go kupi prawdopodobnie za więcej niż oryginalnie miał być sprzedany. Takie czasy. Nie do konca tak jest. Firma chce sie zabezpieczyc przed zamawisniem samochodow przez dilerow. Moga miec jakis niewielki procent rezygnacji i zmian zw z tym zmian klienta, powyzej tego musza sie tlumaczyc lacznie za karami
-
Trzask z okolicy tylnego siedzenia/ tylnej polki sedan
Trzeba tylna polke wyciagnac
-
BMW 330i- dziwnie działający AUTOHOLD- jak u was działa?
U mnie w 340i dzisla tak samo. Bylem przyzwyczajony do autoholda z audi/vw tam dzialal od razu, tu uwazam ze jest lepiej, lekko wcisniety hamulec i podjezdzasz powolutku, chcesz stac to wcisniesz mocniej i stoi.
-
Bardzo niewygodne sportowe fotele w 330i Touring G21
Ze skora indywidual tez masakra, 5 min upalu i mokre plecy. Teraz w sensatecu zrobili chyba perforacje bez aktywnej wentylacji. Tylko do m3 mozna dokupic wentylacje. Takie pozycjonowanie produktu….w czworce tez mozna wentylacje wziac. Po wentylowanych fotelach w Arteonie bardzo mi tego brakuje… Natomiast ciekawa ta alcantara….mialem ja w kilku vw i audi i bylo ok, ani ciepla, ani zimna i oddychajaca
-
Bardzo niewygodne sportowe fotele w 330i Touring G21
Ja mam full elektryczne z regulacje ledzwi ze skora indywidual. Mam ponad 90 kg i 182 cm wzrostu. Fotele sa calkiem ok, mialem problem zeby je ustawic ale teraz jest ok. Pisalem o tym wczesniej, jezdzilem kilkoma testowkami. Alcantara jest najtwardsza, skora zwykla nieznacznie bardziej miejka, natomisst indywidual to inny fotel, naprawde jest duzo bardziej muekki komfortowy, brakuje na pewno wentylacji ale po kilkudet km nie mam problemow z plecami
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Moje ladowarki indukcyjne domowe laduja mojego iphona bez problemu i sto razy szybciej niz to samochodowe badziewie. Tez uzywam obudowy. Mysle ze ta ladowarka daje max 5 w a jak zlapie temp to mniej niz pol tego….
-
opóźnienie w odbiorze.
A skąd takie okno produkcyjne? Może prezentacyjna sztuka? Ja pytałem u 3 dealerów i jedyna opcja odbioru m440i GC w tym roku to auta zamówione na prezentacje można kupic nowe bez przebiegu odbiór listopad. Własny konfig do produkcji to lipiec 2023. GC to inna bajka, ja zamówilem Coupe, linia auta duzo bardziej mnie odpowiada niz gc :D a to jeszcze w barwie indyvidual. Nie jesdzilem gc, natomiast w serii4 coupe poziom halasu od bezramkowych szyb jak dla mnie byl nieakceptowalny, w 3ce przy podwojnych szybach przy 250 jest ciszej niz tam przy 180…wiec jezeli tego nie poprawili to proponuje sie najpietw przejechac szybciej zeby potem nie narzekac….
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Mam tez porownianie do mini ktore jest w domu i moja 340 prowadzi sie stabilniej niz mini, nie mowiac o zmianie pasa przy duzej predkosci tojuz przepasc jest, mimi potrafi niebezpiecznie byjnac, bmw jak po torach. U mnie nie ma problemu niestabilnosci,nawet przy 250, pogoda bez znaczenia, wiadomo jak jest wiichura to nie mialem samochodu ktory by nie reagowal, ale tu nie ma roznic w porownianiu do tego czym jesdzilem. chociaz uwazam ze Arteon 4motion prowadzil sie na prostej jeszcze lepiej, zakrety za to wyczuwalnie gorzej
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Utrzymac naladowanie jak sie uzywa aplikacji albo gada od biedy utrzyma, spadnie kilka proc, ale jak masz rozladowany tel i chcesz go przy okazji podladowac to ta ladowarka to masakra. Tylko kabel niestety…
-
Trzask z okolicy tylnego siedzenia/ tylnej polki sedan
Mocowanie tego kawalka plastiku w tylnej polce, byl za mocno skrecony i krzywo
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Poczytaj watek. U kazdego jest troche krzywo, albo juz wariujemy… U mnie byla przekoszona po odbiorze, ustswili i jest yeraz minimalnie w druga strone. Ten samochod jest bardzo wrazliwy na pochylenie jezdni i od razu widac to po kierownicy
-
m340i - testy, wrażenia
Ja wracalem dzisiaj z nad morza ,najpierw korek ponad godzina pelzania tryb comfort, potem auostrada 400 km tryb sport tak 170-180 km/h, potem droga zwykla 100 km i spalanie 8,8….. szok normalnie. Nie bylo jakichas gwaltownych bardzo przyspieszen bo z dziecmi jechalem ale 2,0 litrowe silniki vaga palily lekko 2-3 litry wiecej w takich warunkach majac 100hp mniej…natomiast nadal nie do konca lezy mi charakterystyka tego silnika, jedzie glownie momentem obrotowymi w comfort jest to ok, ale w sport jest podobnie, dopiero trzeba go troche skatowac zeby zaczelo byc czuc te 380 koni… brakuje troche takiego posredniego oddawania mocy…. Pozatym ciezko sie czegos czepiac, wiatr, deszcz, zero problemu z prowadzeniem
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Przejechalem ostatnio troche i zero problemu ze stabilnoscia. Boczny silny wiatr 180-200 normalne reakcje jak w kazdym samochodzie, lekka korekta i nic wiecej, nie jezdzilem jeszcze w zyciu samochodem ktory przy tej predkosci i bocznym silnym wietrze nie wymagal by zadnej korekty, a roznymi samochodami jezdzilem….wyznacznik mam taki czy mnie bola nadgarstki po dluzszej jezdzie, tu jest ok….tez nie zauwazylem problemu z nadwrazliwoscia line assista co mi w grupie vag przeszkadzalo Zlego slowa o prowadzeniu nie powiem, chociaz uklad kierowniczny w polozeniu zero rzeczywiscie moglby byc troche bardziej bezposredni. Nie jest zle, ale w porownaniu do innych polozen troszke brakuje
-
BMW 3 G20 - spalanie
W mildhybrid do zrobienia spokojnie. Mnie wyszlo teraz ponad 600 km cztery osoby, troche autostrady, troche drog lokalnych 9 litrow Ten samochod rzeczywiscie potrafi jechac glownie momentem obrotowym…jak diesel
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To zalezy od kregoslupa. Jak masz aktualnie i masz na zero to tak, jak uzywasz to raczej ciezka sprawa, w moim przypadku nie do przejscie
-
opóźnienie w odbiorze.
To widze ze moje 340iX indywidual wyprodukowalo sie super szybko, zamowione w styczniu, 8 marca produkcja, poczatek kwietnia odbior i brak tylko ledzwi ktore zostaly finalnie doloxone
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja kupilem taki i jest super, twardy dywanik, zapezpiecza kanape a kosztuje 3x mniej https://allegro.pl/oferta/mata-ochronna-pod-fotelik-samochodowy-cover-8716997284
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wychyla sie na nawet w sprt plus, tez to czuje mimo ze na dziurach wydaje sie ze jest decha, ale zakrety naprawde da sie szybko tym samochodem przejechac, granica jest daleko przesunieta, w sport plus robi delikatne uslizgi tylnej osi
-
Czujnik temp zewnetrznej
Albo ma to zwiazek z zamykanymi klapami atrapy. Wydaje mi sie ze dport plus jak sie otworzyly to szybciej to dzialalo