Treść opublikowana przez Krakus3
-
G30 restrykcje
Tradycyjnie czekamy na fotkę :) mój jedzie do dealera w końcu
-
wysokie spalanie g31 530i
Owszem , ale w warunkach laboratoryjnych w których wg BMW 530i pali o 0,2l więcej od 520i , a 540i pali 0.9l więcej od 520i , czy się da? , oczywiście że tak , pod warunkiem że się jeździ samemu w Wu Han w szczyt pandemii :wink: Rzeczywistość codzienna jest daleka od tej teorii , przynajmniej piszę z własnego doświadczenia
-
wysokie spalanie g31 530i
też , wysokość spalania determinuje jak szybko przyspieszamy , nie ważne w jakim przedziale : 0-50 , 50-80 , 100-150km/h..itd
-
wysokie spalanie g31 530i
Dlaczego ma nie schodzić poniżej 10l ? 518 i 530 mają 2l i 4 gary , różnica jest w turbinie i elektronice , będziesz jeździł 530 tak jak posiadacz 518- głównie chodzi o przyspieszenie a nie v max- ,to też będziesz miał bardzo podobne spalanie , natomiast wtedy posiadacz 530 będzie jakieś 50tyś zł w plecy , bo po jakiego grzyba kupił 530 jak nim będzie jeździł stylem 518 ?
-
G30 restrykcje
Kolejna rzecz wypadła z konfiguratora 5er : kierownica indywidual , ciekawy jestem czy moje się wyprodukowało z tą kierownicą ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chyba dziś widziałem najładniejszego elektryka do tej pory : Audi etron GT , za nim jechał A7 który wyglądał jak wieśniak , piękne auto :shock:
-
opóźnienie w odbiorze.
Dzięki :cool2:
-
opóźnienie w odbiorze.
Skąd wiesz że stoi w Kleszczowie , zmiana statusu? info od dealera ? Pytam bo moje g30 ma od 3 tygodni status 182 i nikt nie wie gdzie to auto jest teraz
-
G30 restrykcje
U mnie od 3ego czerwca jest status : transport do PL , nadal go u dealera nie ma
-
wysokie spalanie g31 530i
Jaki silnik i napęd ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Też zaczynam mieć przekonanie do Tesla :wink:
-
Finansowanie, leasing, wibor
Dzięki :cool2: właśnie oto mi chodziło , także jak trzech specjalistów zgodnie potwierdzili stawkę, to raczej będzie prawdą . co do składki zdrowotnej masz rację burton23 , ale w moim przypadku nie ma znaczenia bo i tak płacę najwyższą stawkę .
-
Finansowanie, leasing, wibor
właśnie , mój doradca podatkowo- księgowy po dwóch dniach drapania się po głowie dzwonił do mnie z informacją, że w moim przypadku zapłacę 3% podatku za sprzedaż tego auta - moja stawka ryczałtu wynosi 14% - dlatego szukam potwierdzenia od kolegów z forum którzy zajmują się zawodowo tym tematem, czy faktycznie może mieć rację .
-
Finansowanie, leasing, wibor
Panowie pytanie natury księgowo- podatkowej , a ponieważ dotyczy G20 , to pozwolę je zadać : będąc baz VATowcem , i na ryczałcie w tym roku podatkowym - w poprzednim na podatku liniowym - , wykupiłem od BMW CL moje auto tym tygodniu , i chcąc go sprzedać już w lipcu , ile zapłacę podatku ?
-
[G30/G31] Niska wydajnosc klimatyzacji
G31 to już prawie mały pokój do schłodzenia :wink: Proponuję włączyć obieg wewnętrzny w gorące dni , co zwiększa wydajność klimatyzacji
-
Ubezpieczenie
200zł netto za analizę wniosku i wydanie zgody , bez wypełnienia specjalnego wniosku z konkretnymi wymogami ubezpieczenia , nie ma mowy na zgodę BMW leasing. No i trzeba pamiętać że składka roczna musi być opłacona jednorazowo , gdzie przy dealerskim nie musi .
-
G30 restrykcje
to prawda , dlatego u mnie od wczoraj jest tak :D : https://www.youtube.com/shorts/6fb2P4VtLKg
-
G30 restrykcje
Właśnie dostałem przed chwilą smsa od mojego sprzedawcy , auto zmienił status na 182 : transport do PL :8) jak by na to nie patrzeć , to ostatni Mohikanin prawdziwej jakości i wysokich kosztów produkcji , kolejne modele to będą już z serii eko bylejakości . czas wykupić gwarancję na 5 lat i przytulic się do tego Mohikanina na dłużej :wink:
-
G30 restrykcje
tu masz odpowiedź : w skrócie :518d daje radę do normalnej jazdy bez sportowych doznań , różnica byłaby zauważalna dopiero przy 520d rwd , bo 520d w Xd nie daje aż takiej zauważalnej różnicy w porównaniu do 518d rwd . przynajmniej wg autora filmu
-
G20 LCI
gdzie widzisz tą szlachetność , w tej podpasce z tył ? :wink:
-
Ubezpieczenie
Dzięki :cool2: już mam opłacone, ale w przyszłości dam znać :)
-
Ubezpieczenie
Bardzo słuszna uwaga :cool2: polecam tą radę w przypadku niewielkiego uszkodzenia szyby przedniej kamieniem w miejscu gdzie może być naprawione estetycznie i skutecznie za 150 zł , bo nie ma nic bardziej bolesnego jak .. 2 szkody w roku ubezpieczeniowym
-
G20 LCI
patrzę na G20 LCI i mam tą samą myśl co miałem patrząc na nową C klasę , jest brzydziej z zewnątrz w porównaniu do poprzednika, choć nie tak brzydko jak w przypadku C klasę :duh: jakie jest Wasze zdanie ?
-
Ubezpieczenie
To była najtańsza oferta z możliwych , nic nie wywinduje stawki jak szkoda z AC na dane auto w ostatnim roku ubezpieczeniowym - u mnie kosztowało ponad 2500 zł- , patrząc ile płaciłem rok temu za pakiet ,nie mając szkody z AC .
-
BMW G30 LCI - światła laserowe
wg BMW tylko adaptive mają skrętne , o skrętności w przypadku laserów nic nie piszą , podejrzewam że jest to rozwiązany technologicznie inaczej tak żeby było jeszcze lepiej a nie gorzej