Treść opublikowana przez lpawelek
-
Aktualizacja NAVI
dla mojego jeszcze nie powjawila się :)
-
X7 dwuletnia nowa sztuka 2019r
Na początku brałem ubezpieczenie z BMW potem przeszedłem na PZU bo być 0 20% taniej, ale na firma ma dobre warunki przez naszego brokera. Zastanowiłbym się jeszcze nad wycieraczkami, bo mogą już być nieco zmruszałe :).
-
Aktualizacja NAVI
Jest nowa aktualizacja NAVI 2021-2
-
Drive Recorder
Witam, w jaki sposób się logujecie na swoje BMW ID na niemieckiej stornie, bo od jakiegoś czasu wywala mnie z logowania pytając o kraj i nie mogę się zalogować na już wcześniej utworzony BMW ID na niemieckim koncie? pzdr
-
Wymiana oleju po dotarciu
Trzeba koniecznie wymienić po dotarciu i potem co max. 12-15 tyś. bo z tego co na forum się pojawiało to można sobie zrobić krzywdę stosując się do zaleceń BMW. Zreszta w serwisie BMW mówili, żeby jednak cześciej olej wymieniać dla trwałości silnika.
-
Wymiana oleju po dotarciu
W moim X7 wymieniałem olej po 3000 km i koszt w Gdyni 800 zł brutto.
-
Opony, koła wymiary pakowanie do auta
W X7 wymiana opon RF na 20" felgach wyniosła 490 zł brutto u Zdunka w Gdyni.
-
Driving assistant professional aktualizacja systemu?
Fakt niektóre ograniczenia Drive są wkurzające, ale cóż, auta nie będę zmieniać z tego powodu, jest mega zadowolony. Nie mam progów dodatkowych, bo auto jest na tyle szerokie, ze nie chciałem jeszcze zwiększać tego wymiaru. Faktycznie jest bardzo wysoko do wsiadania, ponoć wykorzystując bimmercode można poustawiać wysokosć auta oraz dowolne domyślne ustawienia, także ustawienia jazdy. Ponadto można zmienić także na automatycznie wyłączony system start stop. Jeszcze nie instalowałem, ale nie wiem czy się nie skusić.
-
Driving assistant professional aktualizacja systemu?
No niestety pewne opcje i funkcnonalności w Drive 7.0 nie wchodzą w aktualizację softu jak np. otwieranie auta za pomocą Iphone'a które jest możliwe dla aut wyprodukowanych tylko po lipcu 2020 :(, a mój jest ze lutego 2020. Teoretycznie wydawałoby się, ze to przecież tylko soft, a jednak... :)
-
Driving assistant professional aktualizacja systemu?
wg info BMW ten widok jest dla aut wyprodukowanych po lipcu 2019 :(.
-
Opony zimowe
Z mojego doświadczenia z ASO wynika, że homologacją jest konieczna dla wszystkich elementów zawieszenia czyli dla kompletu opona i felga. Wynika to z obostrzeń gwarancyjnych, że ewentualne uszkodzenia układu jezdnego nie są rozpatrywane jeżeli jakaś część nie jest homologowana przez BMW. Ja po prostu szukam tańszego rozwiązania niż zakup całych kół, więc kupiłem opony zimowe Brigestone'a poza ASO i założyłem na felgi letnie 20". Na razie bez zastrzeżeń.
-
Polecenia glosowe
Na moim aktualnym sofcie nie ma w ogole możliwości wyboru języka polskiego, także raczej jest to jakaś wersja beta, o której pisze pebryl i która jemu prezentowano.
-
Polecenia glosowe
ale chyba nie w polskim, w angielskim owszem działa, takze z Siri współpracuje, ale to także w angielskim :).
-
Podsumowanie po 10000 tys kilometrów
Z otwieraniem bagażnika nogą trzeba uważać aby nie być za blisko zderzaka, bo ponoć jest jakiś czujnik. ze jak za blisko się stoi auta to nie uruchamia się otwieranie nożne, aby nie uderzyć w głowę kierowcy :). Trzeba być jakieś 30- 40 cm od zderzaka i wtedy uruchomić otwieranie. Trochę to dziwne ale u mnie ma 100% skuteczność jak odkryłem, ze muszę być oddalony od auta, żeby uruchomić automat.
-
Podsumowanie po 10000 tys kilometrów
Przejechałem swoim ponad 20 tyś. km przez ostatnie 8 mscy. Z doświadczeń pozytywnych to to, ze auto prowadzi się świetnie, w zależności od jazdy ustawiam odpowiedni tryb i rzeczywiście jest to raczej odczuwalne zarówno w trybie sport jak i Eco. W instrukcji mam także sport plus, ale w rzeczywistości nie mogę zapiąć tego programu jazdy. Generalnie pół na pół autostrada i miasto. Spalanie średnie dla mojego 30d to 9,1l/100km. Na autostradzie jazdę ustawiam na 160-180 km/h w mieście głownie jazda na Eco drive. Prawie zawsze na autostradzie korzystam z półautonomicznej jazdy, ale jadę zawsze na trybie eco individual i usztywnionym oraz obniżonym zawieszeniu. Dlaczego z tego korzystam? Bo wkurzało mnie hamowanie w ostatniej chwili przed autami na autostradzie i potem gazowanie na maxa, żeby dobić do zadanej prędkości. Z usterek to miałem tylko 2 razy brak zablokowania 2 rzędu siedzeń, po wizycie w serwisie, gdzie nic niby nie robili :), usterka minęła. Ponadto poprosiłem o sprawdzenie szyberdachu bo coś mi od czasu do czasu trzeszczał. No i poprawili fabrykę i teraz trzeszczy jeszcze bardziej, a jak chciałem, żeby to poprawili do tego jak było wcześniej to powiedzieli, zmusza cały dach panoramiczny zdemontować. podziękowałem i pojechał kupić porządny smar do silikonu i trzeszczenie ustało :) Auto mega dobre i można dostosować je do prawie każdego sposobu jazdy. Trochę brakuje kucyków, ale to się zrobi. Pzdr
-
Koła zimowe z oponą RunFlat
Przechodziłem ostatnio ten proces i zdecydowałem się na zakup samych opon. W X7 zimowe mają inny rozmiar i miałem trochę perturbacji czy można na te same felgi nałożyć opony o innym rozmiarze. Z 275/50/20 letnich przejście na 255/55/20 nie stanowiło problemu po konsultacji z dealeram. Kupiłem zimowe Continental z homologacją BMW w bardzo dobrej cenie, a samo przełożenie wykonałem u dealera. Na początku niby niemożliwe i że stracę gwarancję jednak ostatecznie bez stresu się wszystko zakończyło.
-
Wersja oprogramowania
wg wyświetlanych informacji na ekranie ogranicznienia są natury prawnej, jak będziesz coś miał to upublicznij :)
-
Wersja oprogramowania
W PL to nie działa, jest specjalna informacja, ze to nie działa i nie działają także inne funkcje typu automatyczne dostosowanie do znaku prędkości auta.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Zamówienia z Europy nie są monitorowane i nie da się szczegółowo śledzić. Próbowałem wielu stron ale nigdzie nie otrzyma się bieżących informacji i miejscu w którym jest auto w tej chwili :(
-
Progi w X7
Dla jasności, to ja dodatkowych progów nie mam. Natomiast mam wrażenie, że jeszcze dodatkowa przestrzeń do pokonania od podłoża na siedzenie może stanowić jednak problem :).
-
Progi w X7
cześć, mam od kilku miesięcy x7 i moje spostrzeżenie jest następujące, ze auto ma bardzo wysokie ustawienie dla standardowej wysokości nadwozia co powoduje, ze do wsiadania trzeba sie nieco przywzyczaić. Dodatkowe progi jeszcze zwiekszajace odległość mogą znacząco je utrudnić. Może warto znaelzc auto demonstracyjne i w realu to sprawdzić. Na pewno powinno się zamontować naklejki na progi bo przez wysoki stan nadwozia sie rysują.
-
Instrukcja podłączenia telefonu do Android Auto
Próbowałem, nie zadziałało u mnie :(
-
07/2020/535 ktoś ma taką aktualizacje i android auto
mam to samo w x7, ze samsung galaxy note tez sie nie łączy :( i nie ma jak tego podłączyć :(, dlatego działam tylko na Iphonie z CarPlay
-
Android Auto - 07/2020.25
Próbuję uruchomić tego android auto na nowym oprogramowaniu ale sie nie udaje. Najnowszy AA sciągnięty, niby widzi telefon, ale brak sukcesu w połączeniu AA :(. Nie wiem jakie jeszcze ustawienia trzeba zmienia aby uzyskać polaczenie. Ostatecznie wywala błąd połączenia AA.
-
gmail.com na drive
Witam, czy ktoś skutecznie uruchomił usługę email na drive7. Na stronie connecteddrive jest możliwości uruchomienie email do auta, ale niestety nie mogę idąc zgodnie z instrukcjami tego uruchomić. Właczyłem możliwość łączenia z mniej bezpiecznych aplikacji, ale i tak nie mam możliwości uruchomienia tej funkcjonalności. Może ktoś ma rozwiązanie? pzdr lukasz