Skocz do zawartości

Driving assistant professional aktualizacja systemu?


Konrad G07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki za odpowiedz.Widziałem ten filmik i już tak się zastanawiam dlaczego po lipcu 2019 skoro mam taki sam system iDrive 7.0 jak po lipcu 2019. W piątek mam wymianę oleju i jest jakaś aktualizacja na control unit ale nie wiem czy ona dotyczy tego. Jestem zirytowany ze auto za tyle kasy z full opcją , a tu takie numery robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pewne opcje i funkcnonalności w Drive 7.0 nie wchodzą w aktualizację softu jak np. otwieranie auta za pomocą Iphone'a które jest możliwe dla aut wyprodukowanych tylko po lipcu 2020 :(, a mój jest ze lutego 2020. Teoretycznie wydawałoby się, ze to przecież tylko soft, a jednak... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie auta jest możliwe za pomocą aplikacji bmw connected lub kart digital key , ale wygooglowalem o co chodzi i rzeczywiscie jest mozliwosc za pomoca aplikacji iphone digital key chyba. Jeżdzę mało tym autem ,bo to żony.Nie mogę narzekać ,ale w Mercedesie jest to jakoś lepiej wykonane od strony technologicznej przykładowo w bmw jest tylko jeden profil w aucie jak dodam dodatkowy to skasuję się ten drugi w telefonie w aplikacji connected. W Mercedesie do jakiego modelu nie wsiądę z tych nowych modeli od 2017 chyba wpisujac swój profil są odrazu ustawienie te same co we własnym aucie. W bmw nie da sie ustawić trybu jazdy jako standardowy np. Eco lub dowlony inny bezsensu. Pomimo tego fajne autko. Jutro jadę do serwisu więc bedę rozmawiał z nimi o tym wszystkim. Czy masz może w swoim zamontowane progi aluminiowe?? Myśle doposażyć,bo córka ma trudność z wejściem do auta .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt niektóre ograniczenia Drive są wkurzające, ale cóż, auta nie będę zmieniać z tego powodu, jest mega zadowolony. Nie mam progów dodatkowych, bo auto jest na tyle szerokie, ze nie chciałem jeszcze zwiększać tego wymiaru. Faktycznie jest bardzo wysoko do wsiadania, ponoć wykorzystując bimmercode można poustawiać wysokosć auta oraz dowolne domyślne ustawienia, także ustawienia jazdy. Ponadto można zmienić także na automatycznie wyłączony system start stop. Jeszcze nie instalowałem, ale nie wiem czy się nie skusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakupie auta wynegocjowałem gwarancje na 36 miesięcy wiec narazie nie będę ingerował.Żona jest bardzo zadowolona zawsze tylko Volvo, bo bezpieczne bo to bo tamto pokazałem i miłość od pierwszego wejrzenia . Jak sie przejechała i zobaczyła jak to auto skręca z tą oską skretną to o Volvo zapomniała w gmnieniu oka :D ,ale mnie te małe nie docąiąniecia irytują. Trzeci rząd siedzeń , po lewej siedzenie strasznie cos puka jak sie siedzi jakby była jak dykta w oparaciu która się odkształca strasznie dziwne jutro im powiem w serwisie oraz listwy chromowe na drzwiach wszytskie cztery kazda od samego poczatku na około 10 cm pusciły tzn podważając palacami widać że sie odkleiły. Wlew do baku czasami problem jest otworzyć kiedyś ktoś na stacji pomagał żonie otwierać. Pomyślałem , że nigdy się nie zachowywała jak " blonydnka" i sam sprobowałem rzeczywiscie czasami jest problem generalnie cała ta klapa to jest zwykły szajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy zareklamowałeś odklejajace się listwy boczne i zacinającą się pokrywę wlewu paliwa? Mam to samo ale nie chce mi się jechać do serwisu. Pokrywa zacina się już praktycznie przy każdej próbie otwarcia . Olej będę zmieniał dopiero około lipca to wtedy te usterki chciałem zareklamować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wiatm, tak zareklamowalem listwy ,ale okazało się, że są na klipsach nie sa klejone i w około ich jest gumka wiec jest ok tak ma być sam dubałem pózniej w garażu zeby ich sprawdzić i nie kłamali. Jeśli chodzi o pokrywe wlewu do przytarli trochę papierem ściernym ten haczyk i działa. Mowili mi że nie tylko w X7 mają problem z tym i nie ma sensu wymieniać na nowy element bo będzie to samo. Natomiast nie wiem czy wspominałem wczesniej w trzecim rzedzie lewe siedzenie coś pukalo w oparciu gdy sie siedziało. Nie chciało mi sie z tym jechac ale sprawdzili i okazalo sie ze rama byla złamana od nowości jakiś spaw puścil chciałem zobaczyc ale nie dali wejsc gamonie. Bylem juz dwa razy ,a nawet trzy w celu naprawy. Za pierwszym razem diagnoza , za drugim razem juz naprawa ,ale niestety po 3 godzinach stwierdzili ze za dlugo zejedzie i musza miec auto na caly dzien a nie mieli zastepczego auta na stanie. Za trzecim razem gosciu mowi ze nistesty sama rama nie wystarczy i musza zmaowic inne czesci. Kurw. mowie dobra zostawcie sobie ta kanape w warsztacie i w wolnym czasie przelozycie skory itd. a on nie ze juz wlazyl z powrotem kanape. Sam bym to chcial zrobic,bo wiem o swoje bym zadbal lepiej,ale nie moge bo gwarancja . Teraz wynalazlem jeszcze dwie rzeczy - w podlokietniku cos lekko wystaje jakby glowka z nakretki i w tym miejscu zaczyna sie wycierac skora lekko widzialem to odpoczatku ale nie chcialo mi sie nic gadac wczesniej o tym druga rzecz drugi rzad siedzen przy skladaniu cos optarlo skore w lewym dolnym rogu. Czekaja na info z decyzja na ten temat. Przydło by się wiecej mocy w tym aucie ,dzisiaj jechałem nim i super się jedzię ale jeszcze 100 KM by sie przydało i tu nie chodzi mi o predlkosc tylko o moment obrotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za informacje. Dziwne z tymi listwami, że są na klipsach a tak odstają.Ale dobra, skoro tak jest to nie ruszam tematu. Haczyk spróbuję przytrzeć papierem i zobaczę co z tego wyjdzie.

Ja oprócz tych usterek na razie nic więcej u siebie nie zauważyłem. Nic mi nie puka i nie trzeszczy. Ale tez za dużo tym nie jeżdżę bo mam jeszcze drugie auto .

X7 mam w wersji M50d ( sierpień 2019) i chociaż wahałem się podczas zakupu bo cena z dodatkami wysoka to teraz nie żałuję. Ma wystarczająco dużo mocy. Jazda tym autem to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, w zeszłym tygodniu w ramach akcji serwisowej wgrali mi nowe sterowniki.

Po wgraniu nie działa mi aktywny tempomat przy podpiętej przyczepie do haka.

Do tej pory działało.

Oczywiście nie wierzą mi że tempomat działał z przyczepą i nie chcą mi przywrócić auta do początkowej funkcjonalności.

Line asist nie działał ale tempomat działał.

Tempomat przy podpiętej przyxxepiejest dla mnie

Czy u was działa tempomat jak podepniecie do haka przyczepę lub bagażnik rowerowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 31.01.2021 o 22:02, Konrad G07 napisał(a):

Witam, w moim X7 nie wyświetla mi się samochodzik miedzy zegarami przy włączeniu asystenta pomimo ze posiadam pakiet professional.Auto jest wyprodukowane styczeń 2019. Czy ktoś może aktualizował to??

Jak coś to mi się udało to zakodować w x7 z 2019. Tak samo comfort+ i sport+.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 22:37, CGA430 napisał(a):

Jak coś to mi się udało to zakodować w x7 z 2019. Tak samo comfort+ i sport+.  

Faktycznie za pomocą Bimmer Utility można zakodować dość prosto tego asystenta, podobnie jak aSLA, TLA, tworzenie korytarza życia, nowy HUD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.