Skocz do zawartości

solaris520

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez solaris520

  1. solaris520 odpowiedział(a) na JaroslawG temat w E34
    Witam. Trudno dawać mądre rady tak na odległość, wiadomo... Ale moim zdaniem Twoje wnioski na temat alternatora jako głównego powodu zamieszania są najważniejsze, dlatego, że objawy dźwiękowe, a potem kontrolka ładowania, a jeszcze potem informacja mechanika o tych 17V... To może być łożysko, co powodowało silne grzanie, psucie szczotek i pewnie regulatora napięcia. Przypomniała mi się sytuacja, jak lata temu mieliśmy malucha i moja Ania przyjechała nim z iskrami wydobywającymi się spod silnika i kratki na klapie - jak ze sztucznych ogni w sylwestra - tam też skończył się alternator - nawet odłamało się koło pasowe, bo w którymś momencie wałek się zablokował. Objawy dźwiękowe zacierania się łożysk były już jakiś czas wcześniej, ale nie ważne.... Jeżeli Ci mechanicy mówią jakieś dziwne rzeczy o zacieraniu się silnika, a Ty nie miałeś wcześniej zastrzeżeń do pracy silnika, to może zrób tak: Przywieź autko do swojego garażu (holowanie chyba jakoś powoli powino się udać bezpiecznie wykonać, wydaje mi się, ze kierować i hamować będzie się dało - kiedyś chyba udało mi się pokręcić kierownicą na wyłączonym i na postoju), - przypatrz się na spokojnie i zlokalizuj źródło okopcenia, - oceń stan paska klinowego przy alternatorze - może jego stan też wskaże Ci, że coś złego dzieje się tylko przy alternatorze, który jak się zaciera stwarza coraz większy opór i powoduje wyraźne niszczenie paska (nowe przetarcia, strzępienie) - dobrze byłoby uwolnić alternator z paska i ręcznie pokręcić kołem żeby wyczuć luzy czy opór itd (alternator prawidłowo ma się kręcić swobodnie, bez wielkiego oporu ale i bez luzów) - jeżeli chodzi o silnik i ewentualne zacieranie (nawet jakieś opiłki, które zaobserwowali podobno mechanicy), to powinno odbić się, i to bardzo na jakości oleju i być widoczne nawet na bagnecie (może napisz jeszcze kiedy olej był zmieniany, ale nie podejrzewam żebyś tą kwestię zaniedbał). Myślę, że tylko spokojne podejście i ocena pomoże dojść do właściwych decyzji co dalej (nie wiem wprawdzie, czy masz możliwość, żeby samemu w zaciszu własnego garażu taką obserwację przeprowadzić) Na razie wygląda to tak jakby hałas zacierających się łożysk alternatora przeszkadzał mechanikom w zlokalizowaniu problemu, który tkwi właśnie tylko w alternatorze. Silniki przy łagodnym traktowaniu, a piszesz, że takie było, nie zacierają się. No chyba, ze zniknął Ci olej, albo przez kilka lat go nie zmieniałeś - ale pewnie tak nie było.
  2. Witam. Skoro nawet zakład regeracyjny odmownie nastawiony jest do naprawy uszkodzonej głowicy, to lepiej rozejrzeć się za inną... Proponuję zacząć od allegro - nawet jak nie znajdziesz w tym momencie aukcji z taką samą głowicą (a tak niestety najprawdopodobniej będzie), to wyszukaj w innych aukcjach formułkę: "wszystkie części do E34", albo "E34 na części", albo "głowice do BMW" itp. i może znajdziesz kogoś, kto ma szeroki asortyment części lub dobry kontakt do kogoś innego. Podejrzewam, że taki Vanos jak Twój może wynieść ok. 1000zł (kompletny i pewny). Na pewno warto kupić go nawet z innego końca Polski, jeżeli będzie bez wad. Poszukiwania niestety mogą trochę potrwać. Następną sprawą jest zaopatrzenie się w uszczelkę pod głowicę (do M50B25 to 250-300zł cena ASO) oraz uszczelki kolektorów (ok. 200zł za wszystkie w ASO). Piszę o ASO, dlatego, ze sam mam przyzwyczajenie, żeby tam zaopatrywać się, bo mam pewność, że kupuję coś dokładnie do mojego samochodu i najlepszej jakości, a poza tym, za każdym razem okazywało się, ze ceny są niższe niż te z RealOem (niedawno były jakieś obniżki). Moim zdaniem możesz liczyć na to, że ceny będą niższe niż te co podałem. Kolejna rzecz to poddanie głowicy tzw. planowaniu (szlif wyrównujący płaszczyznę styku z blokiem) - słyszałem, że to ok. 50zł Uczeni w piśmie mówią także, że przy takich okazjach należy wymienić na nowe śruby mocujące głowicę z blokiem (to wg mnie ma sens). Teraz jeszcze kwestia założenia sprawnej głowicy... Tu proponuję odnaleźć watek na forum o polecanych warsztatach. Na pewno znajdziesz coś blisko siebie. Przeczytaj opinię i tam dowiedz się o cenę takiej usługi (nie raz jest bardzo dobry warsztat z dobrymi cenami za usługi) Możesz się też dowiedzieć teraz o cenę założenia u tego mechanika, w którym stoi Twój samochód, ale dobrze byłoby, żebyś mógł mieć zaufanie do nich, bo jak ktoś ma to zrobić byle jak za małe pieniądze, to lepiej "zdobyć wiedzę" i klucz dynamometryczny żeby zrobić to samemu (a to też się da i to bardzo dobrze, tylko trzeba się kilku rzeczy dowiedzieć i poważnie podejść do sprawy - jak jeszcze nie miałem mojego BMW, to wymieniłem uszczelkę w Roverze 1.4MPI 16V i było dobrze, a to też zaawansowany silnik - a ja nie jestem mechanikiem samoch. tylko architektem; pominąłem wtedy jednak planowanie głowicy i wymianę szpilek). Do wszystkiego najlepiej doliczyć jeszcze koszt nowego oleju i coolanta. Może to nie wygląda najoptymistyczniej, bo możesz dojść do ok. 2000zł, ale pomyśl, że po wszystkim będziesz miał super (pod warunkiem, że głowica trafi się sprawna i nie będziesz katował autka). Poza tym, ceny jakie podawałem, to raczej górna granica tego, co możesz stracić, a może trafisz na tańsze części i miejsce, w którym założą głowicę za mniej niż np. 250zł. Moze też pojawi się jakaś inna podpowiedź, jak to wszystko mistrzowsko zrobić za np. 1000zł... Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu autka do zdrowia. marek. P.S. Jeszcze raz namawiam, zeby dowiedzieć się o ceny uszczelek w ASO, bo może być taniej niz się wydaje (a to w połączeniu z dobrą głowicą i prawidłowym montażem wszystkiego 100% sukcesu na długo)
  3. Witam Was!!! Od kilku miesiecy bardzo często bywam na forum, ale dopiero teraz wpadłem na pomysł, żeby się zarejestrować. Bezpośrednio z BMW mam do czynienia od 10 stycznia 2007, ale wszystko miało swój początek chyba w 2000 roku, kiedy mając 24 lata, jako biedny student Architektury, powziąłem po raz pierwszy marzenie/postanowienie żeby mieć BMW E34 w kolorze srebrny metalik. Wcześniej miałem tak duży respekt przed prestiżem i jakością BMW, że nie stać mnie było nawet na to, żeby marzyć o tym. Jednak 10 stycznia 2007 zrealizowało się moje wieloletnie marzenie - kupiłem BMW E34 520i M20B20 z 1988 r. w kolorze LachsSilber Metallic, a najciekawsze jest to, że przejechałem na drugi koniec Polski, mając tylko małe zdjęcia autka i zapewnienia poprzedniego właściciela o stanie idealnym (czyli typową formułkę sprzedających), żeby przekonać się, że samochód rzeczywiście jest w takim stanie!!! (także bez przeróbek i bez LPG) Niezbędna była jedynie wymiana rozrządu i wszystkich płynów :-) Wiadomo, że zawsze można coś wymieniać, odnawiać - dlatego często przeglądam RealOem, i jadę z kodem jakiejś części do katowickiego ASO i zamawiam, a potem wymieniam. Bardzo chcę to moje autko doprowadzić do stanu jak najbardziej takiego, w jakim było w 1988roku :-) Ale już teraz cieszę się, że jak podjeżdżam do wspomnianego ASO, to moje BMW jest obiektem podziwiania i pochwał ze strony pracowników i gości. E34 to dla mnie "najlogiczniej" skonstruowany samochód spośród tych, o których cokolwiek wiem. Bardzo dobrze przyswajam wiedzę na temat budowy tego modelu, dlatego postaram się przy różnych okazjach służyć na forum swoją wiedzą. Fascynuje mnie też silnik M20 - to wg mnie złoty srodek w dotychczasowej historii - prosta i mądra budowa, brak komplikacji, wg mnie małe spalanie i moc wystarczająca, a w dodatku przy bardzo dużej kulturze pracy. Z innych modeli bardzo dużą sympatię mam dla 7 E38 (moim zdaniem powstałym dużo bardziej na bazie stylistyki E34 niż E32) oraz 6 E24. 5 E39 też jest ok. Niestety kompletnie nie odpowiada mi stylistyka wspłczesnych modeli 5 i 7 (czyli E60 i E65/66). Mile widziałbym powrót do stylu E34 i E38 (i żeby BMW nie przejmowało się zarzutami ze strony wielu komentatorów motoryzacyjnych na temat niby nadmiernego konserwatyzmu) Aha, jeszcze chcę dodać to, iż jestem zdeklarowanym przeciwnikiem LPG (zwłaszcza w moim BMW), poza tym odkąd mam moje E34, przestało mnie interesować ściganie się na drogach :-) BMW ma taką klasę, że nie musi tego udowadniać na siłę :-) Rozpisałem się trochę. Pozdrawiam wszystkich gorąco, marek czaja (solaris520) P.S. Życzę skutecznego omijania dziur, korków i wszystkiego, co przeszkadza cieszyć się swoim autkiem :-)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.