Treść opublikowana przez SebaG92
-
E90 330d LCI MonacoBlau / Styling 193" / Eibach
Tyle kosmetyków to nawet kobiety nie mają :mrgreen: :mrgreen: Konkretne podejście do tematu :cool2:
-
BMW e90 LCI 330d SpaceGrau
Nasze podwórko lubi grafit :P
-
E91 bezwypadkowy Polak. Wydech 2,75 cala. Ktos chętny
Pewnie sterownik, bo co by innego? Przypadłość wszystkich E9x Czy ja wiem.. Gdzieś kiedyś słyszałem, że wystarczy zdjąć dolną osłonę silnika i trochę się pogimnastykować :P Wydaje się to łatwiejsze od zdejmowania kolektora w M57 :mad2:
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Przyszła pora i na mój zimowy setup :P Dzisiaj zdarzyła się dopiero okazja, żeby cyknąć parę fotek :D Na zimę wleciały felgi, na których Bawarka wyjechała z fabryki i została kupiona przeze mnie - Styling 193. Opony jakie postanowiłem kupić to Nexen Winguard Sport (Rozmiar tak jak zaleca BMW: Tył: 255/35 R18, Przód:225/40 R18): Do tego kompleciku wpadły dystanse 15mm na tył od RR Customs. Zdecydowałem się na droższą wersję Performance (dodatkowo nawiercane otwory w celu redukcji masy). Szczerze powiem, że na prawdę warto. Jakość wykonania i system Un-Lock na mega plus: Przy kupnie do auta dostałem oryginalne dywaniki gumowe BMW oraz wkład do bagażnika. Idealny czas, aby znów je wykorzystać: Na koniec trochę kosmetyków. Aby ochronić lakier zimą nałożony został wosk Fusso Coat od Soft99, na szyby wleciała niewidzialna wycieraczka Ultra Glaco od Soft99: No i coś, żeby zadbać także o serce - dodatek do paliwa od BMW (Diesel Additive): W ostatnim czasie w aucie została zrobiona geometria kół. Tradycyjnie jak to w BMW bywa część śrub regulacyjnych z tyłu oraz końcówka drążka kierowniczego były zapieczone - nie bawiąc się w pół środki wleciały wszystkie wymagające tego nowe elementy od LEMFÖRDER'a oraz śruby mimośrodowe z ASO BMW. Tanio nie było, ale finalnie geometria została ustawiona idealnie :cool2:
-
330xd cypisek
Namówiłeś mnie ;)! Prawdopodobnie po zimie przy wymianie oleju (planuję po ok. 5k przebiegu od rozrządu) wpadnie ten separator :P Ciekawy temat, więc nie będę pytał na priv. Separator kupiłeś OE, mógłbyś podać nr. części?
-
330xd cypisek
Też nieźle zdziwiłem się, gdy kupiłem i okazało się, że odma jest w środku "pusta". Prześledziłem tematy, parę wizyt w sklepach z częściami i wszyscy to potwierdzili. Myslisz, że to zmiana tylko na + (zastanawiające jest z jakiego powodu konstruktorzy nie umieścili tam żadnego wkładu oczyszczającego)?
-
E90 330d LCI MonacoBlau / Styling 193" / Eibach
M-Pakiet powoli się kompletuje :cool2: :cool2: Podpowiem tylko, że mieszek gałki zmiany biegów oraz rączka ręcznego w M-Pakiecie też są inne, niż w wersji seryjnej.
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Z kolorem zacisków narobiłeś zamieszania, skończyło się klasycznie na srebrnych. A tu teraz taka zmiana bez zapowiedzi :twisted: :twisted: Może jednak skusiłbyś się na czarne dekielki do felg? Ten niebieski według mnie trochę się gryzie z bordowym :P Z ciekawości u kogo malowałeś koła i jak oceniasz robotę?
-
E90 330d LCI MonacoBlau / Styling 193" / Eibach
Przynajmniej nie będziesz się nudził :) Najważniejsze, że serce słuszne :P Ładne auto z potencjałem na mody!
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Chyba wszystko w temacie ostatnich zmian zostało już powiedziane. Po prostu dobra robota! :mrgreen: Twoje auto potwierdza, że przebieg to tylko liczba :D :D Co do felg - szczerze powiem, że poprzednie 313 mi się bardzo podobały, ale przynajmniej coś nowego bez monotonii. Też bardzo ładnie wyglądają :cool2:
-
Moje 335D jazyna 93
Haha, prawie jak siostra bliźniaczka :P :P Szukając inspiracji już się na nią kiedyś natchnąłem na forum. Wizualnie bardzo fajnie wygląda! Z tego co piszesz będziesz musiał podziałać trochę że stroną techniczną samochodu :/ Co do wymiany rozrządu - Uwierz siedziałem i wałkowałem trochę temat (czytałem, słyszałem, dzwoniłem itd) i według mnie faktycznie warto go wymienić. Co ciekawe dowiedziałem się, że w M57 rzadko kiedy występują objawy przed zerwaniem łańcucha. U mnie przy ok. 249 tyś łańcuch wyglądał na oko naprawdę dobrze, ale wymiany nie żałuję. Przynajmniej mam już spokój :P
-
E92 335D M Sport Individual Chip tuning EGR Delete
Mega, mega sprawa pod względem funkcjonalności. Brak temperatur, szczególnie cieczy, ale też oleju na liczniku jest dość mocno irytujący :'( Fajnie, że daje to rade, ale szczerze powiem, że wyglądowo do mnie nie przemawia :P
-
E92 LCI 335is N54 DKG 2012 - 422 KM/611 Nm
No i poleciało :P Nieźle się zapowiada :cool2:
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Haha, chyba od zawsze tak miałem, ale teraz szczególnie :) To tylko upewnia, że trafiliśmy na odpowiedni model :twisted: :twisted: Myślałem, myślałem.. Nie do końca wiem czy chce się pozbywać DPF'u, a robienie wydechu tylko dla wyglądu.. Sam nie wiem, zobaczymy :arrow: Dzięki, dzięki! Kolejna osoba zwróciła uwagę na splittery - chyba faktycznie to dobry pomysł :cool2: :cool2:
-
E90 335xi n55 2011r. Alpinweiss 3
Ale czyścioszek! :D Szyberdach nie dość, że mega fajna sprawa to w przypadku białego koloru dodaje wyjątkowego smaku :mrgreen: Nie myślałeś może o dołożeniu większej ilości czarnych dodatków?
-
BMW E92 320d Marcina
Ładny komplecik :) :mrgreen: Co Cie skłoniło do wymiany? Jednak trochę niepokoi Cie rozrząd, jaki przebieg? :P Jeśli nie był zmieniany komplet ja napewno zacząłbym od tego, szczególnie jeśli planujesz autem pojeździć dłużej
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Dzięki za miłe opinie :) :mrgreen: Haha, fajnie gdyby to tak dosłownie działało :P :) Mam zamiar je sprzedać. Bez sensu, żeby zalegały i kurzyły się w garażu. Może ktoś akurat będzie potrzebował w kolor :cool2: :twisted: :twisted: Teraz już wszystko na spokojnie, ale szukam cały czas :) Kolor jest spoko, fajnie mienią się drobinki metalika w słońcu. Nie mam niestety aparatu, a zdjęcia robione telefonem wychodzą jak wychodzą :/ Nad splitterami cały czas myślę. Na początku i tak będę chciał obkleić zderzak w miejscu ich montażu, tak abym w każdej chwili mógł je zdjąć i nie oglądać porysowanego lakieru pod spodem. Co do felg - gusta i guściki. BBS odpadł przez brak wzorów, brat [MatiG92] ma na swojej E90 właśnie Breyton'y (nie dość, że dwie e90 pod domem to jeszcze na takiej samej feli? Odpada), Z-Performance i tu mnie masz - te felgi to dzieło sztuki i nad nimi faktycznie myślałem. Jeden z chłopaków na Tuning Show w Krakowie miał założonego 3SDM'a 0.01. Po prostu spodobało mi się to koło i dlatego kupiłem. Osobiście ta felga bardzo mi leży i napewno nie mam zamiaru jej zmieniać. Swoją drogą - jesteś pierwszą osobą, której się nie podoba, albo reszta chce być miła :mrgreen: :mrgreen:
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Pojawiło się trochę wolnego czasu, pora więc wrzucić parę fotek odświeżonej Bawarki :twisted: Na początek trochę formalności, żebym nie zgubił zdjęć :mrgreen: :mrgreen: A teraz coś na co czekałem najdłużej, czyli przerobienie auta na wersję poliftową. Zmienione elementy (tylna klapa, maska, przedni zderzak) zostały pomalowane w lakierni malującej auta dla ASO Volvo. Dodatkowo pomalowany został tylny zderzak, dyfuzor na czarny połysk, oraz zrobiona wpyłka na przednim prawym błotniku (obicia od kamieni na rancie). Lamp przednich nie udało mi się jeszcze znaleźć. Postanowiłem zrobić, tak jak kolega z forum (zielony90) - póki co zostawić oryginały i na spokojnie szukać poliftowych. Od razu dziękuję też za porady i pomoc na PW (zielony90)! Na koniec wpadła tylna lotka :cool2: :dance: :dance: :dance: :dance:
-
E92 LCI 335is N54 DKG 2012 - 422 KM/611 Nm
Gratulacje :twisted: Śliczna jest!! :D :D Niezły rodzynek. Kolejna, która pojawiła się na forum. Ciekawe, która to sztuka w Polsce :shock:
-
E92 LCI 335i x-drive manual (H&R Monotube)
Miejmy nadzieję, że trafiła w równie dobre ręce :twisted: :mrgreen: :cry2:
-
E92 335D M Sport Individual Chip tuning EGR Delete
Gdzieś słyszałem, że po nasączaniu filtrów olejem mogą pojawić się problemy z przepływką? :P Mit?
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Ten, który kupiłem ma wycięcie tylko od dołu, Tobie zapewne chodzi o wycięcie, także od góry. Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze takiego do E90. W M4 koniec klapy jest zakończony ala "CLS", daje to inne możliwości do manewrowania kształtem. Wydaje mi się, że ten ładnie siądzie. Nie zrobi z auta karykatury, a delikatnie doda smaku :dance: Zobaczymy :P
-
E91 330dA monacoblau - małe SPA
Dlatego zapytałem. Przeważnie ludzie robią komplet, dlatego się zdziwiłem. Wszystko jest kwestią gustu. Tak czy tak zmiana na + :mrgreen:
-
F36 Gran coupe Estoril Blue
Rzadko kiedy zaglądam do zakładki serii 4. Może dlatego, że budżet nie pozwalał mi nawet na myśl o zakupie :cry2: Auto bardzo ładne, kolor petarda, silnik też na plus! Bryła Gran Coupe, przód :cool2: Myślałeś może nad "wyciągnięciem" tyłu jakąś lotką? Pozytywnie zazdroszczę gwarancji. Bez grymasu wymieniają części i tak powinno to wyglądać :mrgreen:
-
BMW e90 // 330d // M-Pakiet
Dzięki! Staram się jak tylko mogę, żeby niczego jej nie brakowało :twisted: Haha :mrgreen: Około tydzień po wymianie rozrządu auto pojechało do lakiernika. Troszkę się terminy rozjechały, ale Bawarka już stoi pod domem w nowych ciuchach. Ostatnio niestety nie ma okazji na zrobienie jakiś sensownych zdjęć :mad2: Postaram się coś wymyślić na dniach. Za to w tym tygodniu dotarł do mnie spoiler z prawdziwego włókna węglowego: :cool2: :cool2: