Skocz do zawartości

zbigniewst

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zbigniewst

  1. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    Belkot. Prawidlowo napisana zaleznosc powinna wygladac tak: P[W]=U[V]xI[A] Przy zalozeniu niezmiennosci napiecia, moc jest proporcjonalna do pradu. Regulowac, to mozesz sobie radyjko... :duh: :duh: :duh:
  2. na temat jeza jest wyzej co podalem link :norty:
  3. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    przypomne ci tylko....pamietaj ....Moc W=VxA. Jeśli V-const. to tylko przez A regulujesz moc. :norty:
  4. zbigniewst odpowiedział(a) na wojtekbmw temat w E34
    takich pytan nie zadaje sie na forum :duh:
  5. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
  6. tylko takie cos mam...%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images32.fotosik.pl/79/4d108f49957c3879.jpg.
  7. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    zobacz :mrgreen: a reszta w kazdym miejscu :norty: To ma byc KONKRET :?: Mozna tez zacytowac prawo Ohma :duh: I co z tego? Wyraznie podwazylem Twoja teze o zagrozeniu "spaleniem" alternatora. Nie mam racji? Dlaczego? Obal moja teze prostymi, zolnierskimi slowami, a nie to byl skrot potoczny /spalenie diody/ jak nie kapujesz to nie pisz....jeszcze jedno jak chcesz sie wypowiadac na ten temat to poczytaj literature....a aku jak jest dlugo niedoladowany to predzej sie zasiarcza...wedlug ciebie to alternatory sa jednakowe /moc/A.....dalej nie bede dyskutowal bo nie widze potrzeby udawadniania czegos co normalne i w praktyce 41lat co mam sprawdzone praktycznie i teoretycznie :mrgreen:
  8. sprawdz bespiczniki :mrgreen: albo zalales go woda i zamarl :mrgreen:
  9. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    zobacz :mrgreen: a reszta w kazdym miejscu :norty:
  10. wentylator dmucha :?:
  11. sprawdz tu po nr.czesci...http://www.realoem.com/bmw/select.do :norty:
  12. na pewno nie went.klimatronika :mrgreen:predzej ten co pokazalem...moze masz wl.przewietrzanie samochodu :mrgreen: tego molego wcale nie slychac :norty:
  13. zbigniewst odpowiedział(a) na maciejkiner temat w E36
    przyciski masz podruby albo kolorowe zarowki :mrgreen: one maja inny ksztalt :norty:
  14. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    Nie prawda... Alternator jest de facto samowzbudna pradnica pradu zmiennego, z prostownikiem. Prad maksymalny jest ograniczony reaktancja uzwojen statora. Reaktancja uzwojenia rosnie wraz ze wzrostem obrotow silnika, a co za tym czestotliwosci generowanego pradu. Predzej alternator padnie z powodu braku obciazenia. Nastepuje wtedy niekontrolowany wzrost napiecia mogacy uszkodzic diody prostownika. To nie jest moc, tylko maksymalny prad, jaki moze dac alternator przy znamionowym napieciu. Jednostka mocy jest wat [W] Slaby alternator nie utrzyma napiecia sieci pokladowej potrzebnego do w miare szybkiego naladowania akumulatora, ktory bedzie naladowany dopiero po dlugiej jezdzie. glupoty piszesz :duh:
  15. zbigniewst odpowiedział(a) na maciejkiner temat w E36
    pierwsze slysze ze w przyciskach do podswietlania sa diody :mrgreen: zawsze sa zarowki 12V 1.2W....moga wystepowac w roznych kolorach ale przewaznie biale....ford eskord z 97r. ma w kolorze :norty: klawisz daje kolor :mrgreen:
  16. zobacz jak wyglada...http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57900&highlight=. :mrgreen:
  17. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    nie masz racji....nie bede tlumaczyl ale jest takie cos jak pojemnosc....przy ladowaniu oprocz napiecia V jest jeszcze potrzebne natezenie pradu A ....alternatory sa rozne i liczy sie moc A alternatora...np.30A nie da to samo co 40A a napiecie bedzie to samo :reading2: :reading2: to co zaznaczylem prowadzi do spalenia altrnatora :duh:
  18. na zdjeciach ladnie wyglada..najlepiej obejrzec na mniejscu bo zdjecia przeklamuja :norty: to jest silnik 2.5 l taki sam jak w e-39 dobrze sie spisuje :mrgreen:
  19. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    ja mam blizej do morza :P No ja tez... wegierskiego :) gdzie Sandomierz a Nowe....80km. od Gdanska A1 trasa :mrgreen:
  20. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    jesli bardzo za duzy to bedzie niedoladowany aku. chyba ze zmienisz alternator :norty:
  21. zbigniewst odpowiedział(a) na krzywy191 temat w E36
    cos drogo ceni sobie :mrgreen:
  22. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    zamiennie z A4-ką :D ale tylko jak jest sucha :mrgreen: ooo tak :D http://marekczaja.dlawas.com/marek_bmw520i/img/Emik%20w%20pokrowcu%2003.JPG . ladna bryczka....kolorek :norty:
  23. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    ja mam blizej do morza :P
  24. zbigniewst odpowiedział(a) na j0hnny2007 temat w E34
    po garazu :P

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.