Treść opublikowana przez Mlodzik18
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
No właśnie :)
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
przeczytaj dokładnie cały temat 1. filtra nie ma potrzeby wymieniać, chyba, że jest już kompletnie zatkany ale nawet wtedy można próbowac wymuszonego wypalania 2. to co pokazuje komputer to czas do zrobienia przeglądu filtra, sprawdza sie ciśnienie na wejsciu i wyjściu i na tej podstawie ocenia sie stopień jego zapełnienia. NIeautoryzowane serwisy wypalaja bez problemu, w ASO możesz usłyszec, ze wymiana. Ale to na tej samej zasadzie jak zamiast zmieniać olej w automatycznej skrzyni biegów preferują wymianę ...oczywiscie na koszt klienta. Ale ja pisze o tym, że mam filtr a nie mam kontrolki informującej ile jeszcze na filtrze mogę przejechać. Wiem, że inni mają.
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
Panowie, ja mam inny problem, kupiłem już dosyć dawno auto z pełną historia serwisową, od I-szego właściciela z Niemiec. Auto ma już 200k km. Jeździ idealnie :) Wg serwisu nigdy DPF nie był wymieniany. Jest cały czas fabryczny. Rozkodowałem sobie VIN, aby się upewnić czy go mam, bo auto nie dymi ani na moment i rura jest prosto a nie w dół. Ogólnie jest bardziej czysta niż w benzynie. Po rozkodowaniu VIN okazało się, że mam DPF, lecz nie mam infomracji ile kilometrów do wymiany, ani nic w tym stylu. Mam Navi prof. i wszystko jest w zakładce Service, ale nie ma informacji o filtrze cząstek stałych. Czy ktoś ma podobnie ? O co w tym chodzi ? Dlaczego nie mogę sprawdzić kiedy do wymiany ? Zaznaczam, że mam wersję FLEET EDITION.
-
E90 320D problem z układem chłodzenia
Nie wygląda to dobrze, nie chcę Cię martwić, ale to może być uszczelka lub głowica pęknięta.
-
bierze olej?
Panowie, ja mam już 200kkm i non stop jest but w podłodze, ale oczywiście po rozgrzaniu porządnym. Jak samochód jest zimny to traktuje go jak jajko. Tak samo przed zgaszeniem silnika czekam jakąś minutę. Od ostatniej wymiany oleju, jakieś 20kkm temu nie wziął mi ani mililitra oleju. Do wymiany jeszcze 10kkm. Wszystko zależy od tego jak dotrzesz silnik na samym początku i jak traktujesz turbo.
-
STEROWANIE GŁOSEM - jak ?
Nie wiecie czy można zmienić język rozpoznawania mowy na English ? Wkurza mnie ten Niemiecki a po Angielsku jest dużo fajniej.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Hahhaha, w tym wątku prawie 5 litrowa benzyna pali tyle samo co 1.3 CDTI, no i niech tak zostanie :) WEBBER spoko :lol: :lol:
-
chip do 330d 245KM 510Nm seria
Gdybym teraz kupował nowe auto i miałbym wystarczający budżet na ten cel to tylko taką 330d bym kupił. Nie dość, że szybkie to jeszcze oszczędne :) Proszę niech się nie włączają przeciwnicy diesli, ale wolałbym 330d 10x bardziej niż 330i :)
-
chip do 330d 245KM 510Nm seria
jezleli chodzi o mnie to jezdze "dynamicznie" ale nie szybko, wykorzystuje "parametry" silnika jako bezpieczenstwo czynne :cool2: :cool2: natomiast jezeli chodzi o "palowanie" to w moim przypadku "raz na jakis czas" :mrgreen: :mrgreen: tor w Slomczynie...tunner proponowal mi zdjecie ogranicznika (250km/h) ale nie skorzystalem, pozdr. Moc niezła, 300km w dieslu :) Rozumiem, że masz automata? Czy to jest dalej skrzynia 6-cio biegowa ? Czy może więcej ?
-
Różnice w silnikach
Dokładnie, sam się o tym przekonałem, że przebieg auta z Niemiec, nawet powyżej 200kkm to mało. Auta chodzą jak igły.
-
Różnice w silnikach
Auto z pod Monachium, rocznik 2006 wersja Fleet, z DPF, książka kończyła się na przebiegu 263kkm, przyjechałem ją do kraju. Ukryłem przebieg włączając ukryte menu i zapytałem kolegi jak myśli ile ma to auto przejechane. On odpowiedział, strzelając 100kkm, ponieważ wygląda jak nowe. Kierownica nie jest wytarta, z lewej strony na kierownicy widać delikatne wyślizganie, ale nie przetarcia. Samochód jeździł w firmie odzieżowej. Nic ani nikogo nie przewoził. Kupiłem go od razu po przejechaniu się. Tak jak mówisz, nie chodzi tylko o silnik, ale inne zabawki. Zawiecha jest w idealnym stanie. Jest cisza jak zasuwasz po dziurach, plastiki nawet nie zaczeszczą delikatnie. Auto jest mega sztywne. Sam mam taki sam samochód, lecz z dużo mniejszym przebiegiem i uwierz mi, jeździ się nimi identycznie, co wydawałoby się absurdem. Znajomy był w serwisie na wymianie olejów i filtrów i zrobili mu przegląd wszystkiego i wszystko jest w bardzo dobrej kondycji. Samochód oczywiście nie był nawet lakierowany nigdy, nawet małego przetarcia nie ma, tylko trochę odprysków na masce.
-
Różnice w silnikach
Tylko w briefie jest 110KW, jak rozkodujesz auto to podaje, że ma 120KW. Jeśli chodzi o wersję fleet to właśnie ostatnio przywiozłem jedną, która miał 270kkm w ciągu 3,5 roku. :) Stan w środku igła :) Cały czas tylko autostrada :) Wcześniej już widziałem ładne z przebiegiem powyżej 200kkm. To jest nic na auta eksploatowane na Niemieckich autostradach.
-
E39 530D M57 Jakie to podwozie/zawieszenie
Chwila chwila, M-technik różni się od po prostu sportowego. W mojej e39 530d miałem identycznie jak "thepioto". To nie jest to samo co M-sportfarwerk. To jest po prostu sportowe, obniżone z Nivo, ale to nie jest zawiecha od Mki.
-
chip do 330d 245KM 510Nm seria
Marzenie taki silniczek :) Zbiera się wspaniale.
-
[E91] Wymiana poduszki po wystrzale
Dokładnie, masz wszystkie napinacze do wymiany.
-
E90 z losowania Orange
Jeśli nie potrzebujesz super szybkiego auta i cenisz bezawaryjność to za tą cenę bierz BMW, rzeczywiście nie ma po co porównywać tego auta ze Skodą, bo Skoda zawsze będzie skodą. To tak jak porównać rower górski do składaka. Ja osobiście chyba nie kupiłbym go, bo lubię jak auto ma wystarczającą moc, a w tym silniku niestety nie będzie wystarczająca. Pozdrawiam.
-
[E91] Wymiana poduszki po wystrzale
Nawet jeśli pasy nie były zapięte to i tak wystrzeliły.
-
Zawieszenie w M pakiecie
Dokładnie to, w tym kraju pod tym względem jest niezła tragedia. Ktoś poważnie powinien się za to zabrać, mam tutaj na myśli organy ścigania. Jak można tak bezkarnie kłamać? Też kilka aut oglądałem w Polsce ostatnio i po prostu chwytałem się za głowę, zastanawiałem się czy sprzedawca jest idiotą, czy ze mnie próbuje zrobić idiotę. 90% aut to szroty, dosłownie.
-
Zawieszenie w M pakiecie
Nie przesadzaj, że mało pewnie :) Przy 200 km/h trzymam kierkę jedną ręką i odpoczywam :) Jest bardzo stabilnie.
-
Różnice w silnikach
Wersja 110KW to wersja FLEET dla firm w Niemczech. A nie Belgii ? W Niemczech chyba nie ma tego ograniczenia Wersja z Niemiec.
-
Różnice w silnikach
Wersja 110KW to wersja FLEET dla firm w Niemczech.
-
Czy e90 nadaje się do przekładki?
Kolega robi to m.in. z BMW e46 i mówi, że jest wszystko dziecinnie proste. Są otwory w ożebrowaniu karoserii, nic nie trzeba wiercić i dziurawić. Wiadomo, że pasy, fotele, boczki i tapicerka do wymiany. Dodatkowo przynajmniej w e46 trzeba przekładać serwo. Ogólnie mówi, że najłatwiej przerabia się beemki, nic nie pęka podczas sciągania, wszystko można łatwo odkręcić i się do tego dostać. W e90 przejmowałbym się tylko o elektronikę, ponieważ wiadomo, że jak każde nowe auto ma jej sporo.
-
Jakie obroty na jałowym ?
Ok, o to mi chodziło :) Ja mam identycznie, pytałem dlatego, że znajomy przyjechał E60 520d i u niego było 880 rpm. To jest ten sam silnik, a obroty ma wyższe. Ciekawe.
-
Jakie obroty na jałowym ?
Wystarczy włączyć test 07. w ukrytym menu. Tak jak napisałem wyżej. Ja wiem ile mam, ale chciałbym porównać z innymi.
-
Jakie obroty na jałowym ?
Hmm, sprawdziłeś to na elektronicznym wyświetlaczu, czy analogowym? Mnie interesuje cyfrowy, bo ze wskazówki podać można tylko mniej więcej. Interesują mnie dokładne obroty co do jednego obrotu na minutę. Dzięki.