Treść opublikowana przez CORK_E36_318i
-
Gdzie znajduje sie urzadzenie sterujace ABS???
Dzieki chlopaki. Tak tez myslalem ale nie bylem pewien wiec sie zapytalem??? Orietujecie sie o kosztach tego sprzetu. nie wiem co mnie czeka. Pozdrawiam
-
Gdzie znajduje sie urzadzenie sterujace ABS???
Witam. Mam pytanko takie jak temat. szukam kompa ABS. Czy to jest to pod schowkiem nad glosnikiem???
-
robic glowice czy wsadzic nastepny silnik??
Rowniez jestem za naprawa, mam to za soba 2 mce temu. wymienilem walek, popychacze i motor ucichl. A glowica do szlifu bo sie okazala dobra, nie popekala. Zagrzalem ja trzy razy :mad2: :mad2: :mad2: Koszt nie powiem bo w EURO i glowa boli. Ale jest efekt i dzisiaj bylem na kompie w ASO i jest igla, pochwalili mnie nawet za stan z 92r :lol: Nie daj tego robic mechanikom samozwanca co nie mieli bmw "w rece" Powodzenia
-
Kontrolka klocków - ciągle świeci mimo dobrych czujników
Mialem identycznie to samo, dodam ze pojawilo sie po wymianie klockow. Okazalo sie ze wtyczka czujnika byla wpieta do oporu ale jednak trzeba bylo uzyc wiecej sily zeby dopchnac do konca. Sprobuj, banalne ale ja glowkowalem 4 tyg i odlaczalem i podlaczalem wtyczke no i prosze wreszcie deska czysta :norty: :mrgreen: :norty:
-
Czy mam twarde zawieszenie?
Podczepie sie pod temat. Mozesz opisac kolor do jakiego zawieszenia, te kropki co konkretnie oznaczara. Dzieki A propo, moje E36 tez ma schowane kolo ale sprezyny sa na bank dobre i tez nie wiem co o tym sadzic. Jutro sprawdze kolory, chyba sa dwa, ale nie na 100%.
-
Sonda lambda, masakra- pomocy!!!
Po uszczelnieniu ukladu wydechowego poprzez wymiane wszystkich uszczelek wciaz moja trojka pierdziala. No wiec podnosnik i znalazlem, mocowanie sondy jest cale zjedzone od rdzy i nie wiem co teraz z tym fantem zrobic. A pali 2l wiecej??? Calosc sie jeszcze trzyma ale moge ja obkrecac, stosowalem juz ta paste i lipa, popekala. Wie ktos moze ile kosztuje nowka pierwszy tlumik za kolektorem, albo jak to bywa z uzywkami, czy to nie jest jakis slaby punkt wydechu bmw??? Za kazda rade dziekuje bo mam pare opcji do wyboru i sie wacham a robie duzo km i 2/3l na 100 to troche jest. Pozdrawiam
-
Korek do odpowietrzania chlodnicy- problem
Potwierdzam, ja placilem 10lz. I radze nie kombinuj :nienie: bo ja przez uszczelnianie koreczka dorobilem sie szlifu glowicy bo uszczelka poszla bokiem :mad2: :mad2: :mad2:
-
jakiej firmy pasek rozrzady m40
A ja sie zapytam co te kompensatory bo reszte wymienilem :norty: :cool2: :norty:
-
Przetarty przewód w komorze silnika łączący sie z klapą.
Jak najbardziej przyznaje racje. TYLKO MASA
-
Wymiana popychaczy M40
A dlaczego walka nie chcesz ruszac??? Jesli boisz sie ze go nie zpasujesz??? Ja sie tez przestraszylem kiedy ikazalo sie ze kliny sa ruzne na walku i na kolku rozrzadu ale klucz 42 dal rade zblokowac walek i auto jezdzi. A poza tym pomysl jak chcesz zdjac popychacze przycisniete walkiem??? chyba ze zawory i regulatory powykrecasz, czyli dojscie od dolu.
-
Czy w E36 ten problem to standard???
No i tu sie pojawia malutki problem bo mieszkam za granicami kraju i tu jest juro i obawiam sie tej stawni. Korzystalem juz ze sklepu przy salonie BMW i nie bylo takiej kosy ale kupowalem plastiki do osprzetu silnika a tu jest gow.... silniczek i moga sobie wymyslac. Jutro jade na szrot bo sie jeszcze na silnik do szybra czaje.
-
Wymiana popychaczy M40
Absolutnie nie, musisz sciagnac walek! Malo tego jest tyle roboty ze jesli nie masz sporego pojecia to lepiej sie za to nie zabieraj bo koszty moga byc spore. Poszla mi uszczelka jakis miesiac temu. Jak chcesz to moge cie wesprzec wiedza jak sie za to zabrac.
-
jakiej firmy pasek rozrzady m40
Ja mam tez contitech i polecil mi to niemiecki mechanik z BMW, kosztowal wuchte w EURO ale nie narzekam. Tyle tylko ze moj niemiecki nie jest tak dobry i nie dowiedzialem sie na ile km starcza, wiec skorzystam z okazji i zapytam. Orietujee sie ktos na ile sa trwale paski firmy Contitech???
-
Czy w E36 ten problem to standard???
No i tez tak pomyslalem i rozebralem cale drzwi i lustro lacznie z silniczkiem. Zlozylem to jakos i :jawdrop: :duh: :jawdrop: spalilem silniczek i mi bezpiczniki wala. Co proponujecie silniczek z ASO, czy uzywke lustro????
-
Jak przejsc z kablem (+) do wzmacniacza prze sciane silnikie
Informacja dla wszystkich ktorzy spotkali sie z tym problemem opisanym w temacie! E36 318i sedan 92" Kabel ktory idzie z bagaznika(+ od wzmacniacza) do komory silnika(do akumulatora) mozna przeciagnac w nastepujacy sposob: 1. Bagaznik-po zdjeciu oparcia kanapy tylnej na wysokosci napinacza pasow znajduje sie gumowa zaslepka z 4 otworami. Wyciac otwor i wpasowac kabel. 2. Plastiki to juz kazdy chyba sie nimi bawil i wie jak schodza(ale dla pewnosci kupilbym pare spinek plastikowych) 3. Wyjscie z kabiny-zdjac oslone pod schowkiem, dwie sruby ja trzymaja zaraz pod schowkiem w naroznikach. Po sciagnieciu pojawi sie setka kabli(ja odpielem chyba kompa bo bylo ograniczone dojscie) pod nimi w prawym gornym rogu powinna byc podobna zaslepka gumowa jak z tylu. I ta sama wycinanka. Z komory silnika nalezy wyciagnac aku z znajdujaca sie za nim gumowa mate. Przeciagamy kabel. Skladamy i zalaczamy wszystko, mozna sie cieszyc basem w bagazniku!!! Czas okolo godz poltorej
-
[E36] Wymiana filtra kabinowego (bez klimatyzacji)
Opis super tylko filtrow brak. Moje pytanko do kogos kto sie zna, czy idzie tam zalozyc filtry w te puste miejsca. Czasami musze "maske spawalnicza" zakladac kiedy chce ogrzewanie na 3 ustawic, tyle syfu leci.
-
Czy w E36 ten problem to standard???
Witam. Od chwili kiedy wyjechalem z placu moim nowym nabytkiem nie dzialalo el. sterowanie lusterka od str pasazera. Widzialem kiedys klejne bmw z taka usterka. Pytanko do posiadaczy E36 - czy to jest normalne??? Co to moze powodowac i jak usunac ta usterke, bo czasami mnie denerwuje, specjalnie w nocy kiedy typ za mna ma mocne swiatla i chce zmienic polozenie lustra. Dodam ze nie slychac silniczka kiedy probuje ustawic przyciskiem. Pozdro
-
E36 - jak mocno rdzewieją ?
Pierwsze E36 byly robione na igle, tzn nie zwracano wtedy uwagi na material uzyty do produkcji bo byl wielk bum na ryku nemieckim, poznej zaczeto szukac oszczednosci w produkcji nie ujmujac nic wygodzie i wygladzie auta. Poza tym inna, nowa czasami szybsza technologia produkcji ma duze znaczenie. Pozdrawiam
-
Skrzynia, dyfer czy sprzeglo??? Pomocy
I mowisz ze po takim zabiegu powinno mnie to przestac niepokoic :?: :?: :?: Bardzo mnie to denerwuje bo boje sie ze kolejne koszty i to nie male mnie czekaja. Dzieki za rade...
-
dziwny odglos ...wspomaganie?
A plynu dolewales czy wymieniles??? Jesli dawno nie byl wymieniany moze zajsc brudem. Badz tez przeczysci uklad...
-
Skrzynia, dyfer czy sprzeglo??? Pomocy
Dodam jeszcze ze przy zmianie biegow z 1 na 2 na wysokich obrotach czuje pusty stuk (tak jak by sie cos odklejalo z lekkim opuznieniem) gdzies w okolicach wlasnie skrzyni, dyfru. Za kazda informacje dziekuje!!!
-
Skrzynia, dyfer czy sprzeglo??? Pomocy
Witam. Ostatnio bardzo mnie denerwuje i niepokoi zachowania mojej pieknej E36. Dodam ze ten problem pojawia sie od dluzszego czasu, tylko niedawno jak polepszylem komfort jazdy, wymieniajac amory, gumy, drazki i koncowki(wszystkie luzy znikly) zaczelem zwracac na niego uwage. Jak ruszam z miejsca na 1biegu czuje ze tak dziwnie przebiera, silnik jakby pracowal prawidlowo ale auto drzy i szarpie drazkiem od biegow. Poza tym stuka mi a tylu auta przy zmianie na 2. Dziasiaj jak jechalem z pracy zauwazylem ze drzy drazek biedow kiedy wrzuze luz np. na 4 biegu, drzy tak przez 2 sek i jest si. Boje sie ze to objawy czegos powaznego bo zrobilem 2000 km po wymianie uszczelki i osprzetu glowicy :mad2: Moze to jest moje jakies przewrazliwienie, jednak wydaje mi sie ze cos jest nie. MOJA WIELKA PROSBA O POMOC W TEJ SPRAWIE :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
-
ABS problem
Jest wiele postow na ten temat, wszyscy sa zgodni: adapter usb na com nie moze byc stosowany. Ja tez sie przekonalem(jak to polak jak nie zobacze to sie nie dowiem) i kupilem taki adapter, odnioslem go po 2 dniach walki z programami itp. Myslalem ze to drozsza zabawa z tym kompem, a kasuja bledy???
-
ABS problem
Mowiac komp myslisz interfejsie??? Jesli tak to mam taki ale nie moge go podlaczyc bo moj laptop nie ma COMa, sprawdzalem jeszcze 3 inne komputery(w tym 2 PC) i COMa nie widac. Ile kosztuje odczyt kodow bledow??? Pozdro
-
ABS problem
Witam. Od kiedy kupilem E36 pali sie kontrolka ABSu i dodam jeszcze ze nie dziala ABS. Chce sie zabrac za to w ten weekend ale najpierw musze wiedziec od czego zaczac. Czy ktos podejrzewa co to moze byc. Slyszalem ze czujniki czesto nawalaja. Dzieki