Skocz do zawartości

najszybszy

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez najszybszy

  1. najszybszy odpowiedział(a) na Felix - BMW Klub Polska temat w E39
    masz zatkany odplyw wody z taj komory. Odplyw jest pod serwem blizej srodka auta. Pasuje wymontowac serwo i wysuszyc go a jak nie pomoze to wymienic
  2. sprawdziles swiece ?
  3. najszybszy odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    Mozna zmienic samemu ale musisz byc pewny ze jest uszkodzony. Jesli ustawiasz jakas sile nawiewu a jest on niproporcjonalnie MNIEJSZY lub "zanika" to wtedy jest uszkodz. Nalezy wymontowac schowek i znajdziesz go z lewej strony prawie przy scianie grodziowej. Poznasz go po czarnej kostce z piecioma grubymi przewodami..Odchylisz zaczepy i pociagniesz go za przewody.Jak go zobaczysz to zrozumiesz dlaczego nazywany jest jezem :lol: sprawdz tez mikrofiltry albo wyciagnij je do proby
  4. najszybszy odpowiedział(a) na carnet temat w E39
    to jest sterowanie automatyczne i tak moze byc ze zadajesz jakas temp i sile nawiewu a sterownik klimy daje swoje ustawienia. np na zimnym silniku zadajesz 32 st. i pelny nawiew a on nie jest w stanie dac tej temp wiec auttomatycznie obniza predkosc dmuchawy i wraz ze wzrostem temp silnika podwyzsza obroty dmuchawy. Druga sprawa - jesli te obroty same wariuja bez powodu to jest do wymiany opornik dmuchawy tzw. "jeż". Umieszczony jest pod deska po prawej stronie w okolicach schowka. Takich zepsutych jezy zmienilem juz setki. Nowy koszt ok. 350 zl. REST to jest ogrzewanie na postoju bez zalaczonego silnika (pod warunkiem ze jest cieply). Elektr. pompka wodna przy zaworach ogrz. wymusza obieg goracego plynu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  5. najszybszy odpowiedział(a) na czupacz temat w E32
    na pewno jest w slupku za glosnikiem. :P
  6. sprawdz cisnienie paliwa. Powinno byc kolo 3 bar. To jest wazne a przy cisnieniu juz 2 bar silnik ma takie objawy. Zaden komputer tego nie wykryje.
  7. nie wyciagaj ich tylko dobrze nasmaruj wd40 wlacz je i wspomagaj rekami. To dziala !!!
  8. najszybszy odpowiedział(a) na rapa1959 temat w E34
    chodzi Ci o latarke ???? wygralem cos ??? :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2:
  9. najszybszy odpowiedział(a) na luqasz temat w E36
    nie mozesz zgadywac czy jest to mata pasazera bo przyczyn moze byc kilka. I tak nie obejdzie sie bez komputera. Wazne jest zebys po wykryciu usterki wyczyscil styki zeby sytuacja sie nie powtorzyla. W E39 E46 E38 takie rzeczy dzieja sie na nonstopie. W starszych modelach zadziej...
  10. najprawdopodobniej nie otwiera sie zawor do ogrzewania przy nagrzewnicy. Znajdziesz go na rurce przy nagrzewnicy kolo pedalu gazu. Ale najpierw sprawdz bezpieczniki...
  11. moze to byc wersja bez tego przekaznika, najpierw sprawdz czy jest gaz w ukladzie...
  12. NGK BKR6EK, ale mozesz takze kupic BOSCHA wg katalogu
  13. najszybszy odpowiedział(a) na LENY temat w E32
    polski ? wiem jak wybrac chinski :lol:
  14. najszybszy odpowiedział(a) na HARRY427 temat w E34
    jesli masz klime to opornik jest z lewej strony kolo pedalu gazu a poznasz go grubych zielonych przewodach. w nim jest taka blaszka (bimetal) , przeczysc go i sprawdz dzialanie dmuchawy :lol:
  15. najszybszy odpowiedział(a) na HARRY427 temat w E34
    zobacz pod klapka z bezpiecznikami czy tam nie ma naklejki z kodami. Jesli chodzi o ogrzewanie to musisz wrocic do oryginalnej inst. i zakupic (najlepiej )uzywany panel sterujacy. Jesli dmuchawa chodzi tylko na 4 biegu to jest to uszkodzony opornik dmuchawy
  16. najszybszy odpowiedział(a) na rafal275 temat w E36
    a sprawdziles swiece ???
  17. tak, to jest do alarmu
  18. najszybszy odpowiedział(a) na fifi temat w E30
    raczej tylko szarpanie. Jak zdejmiesz gorny dekielek to zobaczysz wytarta sciezke pod slizgiem potencjometru. to jest podwojny potencjometr. Mierzy sie go na zlaczu pompy pomiedzy pinami 1-2 1-3. jesli przesuwasz go reka to pomiar ma sie zmieniac plynnie, jesli tak nie jest to znaczy ze sa tam przerwy przez ktore szarpie Twoja gablotka :roll:
  19. jesli caly czas daje gorace powietrze to znaczy to ze sa uszk. zawory do grzewania lub ich sterowanie. Sprawdz bezpiecznik pod nazwa haizungregelung a nastepnie na wtyczce przy zaworach czy przychodzi plus po wlaczeniu stacyjki. :roll:
  20. najszybszy odpowiedział(a) na PabloM temat w E36
    na zimnym silniku sprawdz poziom plynu . zapal silnik i zobacz pod korkiem , tam jest taka dziurka z ktorej ma wylewac sie malym strumieniem plyn. powinno to byc juz na wolnych obrotach. Jesli nic sie nie dzieje to dodaj troszke gazu i wtedy zobacz. Jesli dalej nic to mozesz wyjac pompe wodu i obejrzec ja gdyz czesto sie zdarzalo ze plastikowy wirnik pompy po prostu rozlatywal sie
  21. najszybszy odpowiedział(a) na fifi temat w E30
    znam wiele takich przypadkow, i jesli jest to pompa sterowana elektr. to bedzie to wytarty potencjometr w "glowce" pompy. prawie nie ma na to rady i nadaje sie do wymianu. Warto odkrecic 4 srubki i zagladnac tam
  22. NIE ! blad od tempomatu to inna historia. nie ma to nic wspolnego ze skrzynia. skrzynia ma swoje czujniki obrotow na wejsciu i wyjsiy ze skrzyni. jesli cos szwankuje to wlacza sie program awaryjny.
  23. najszybszy odpowiedział(a) na ltCobigt temat w E36
    betriebsanlaitung- zznaczy zobacz w insrukcji i zawsz pojawia sie ten komunikat z innymi bremslichtelektrik- instalacja swiatel stopu, moze byc uszk wylacznik stopu pomimo ze np sa swiatla. najpierw sprawdz oswietlenie, pozniej zobacz czujnik przy pedale hamulca, moze byc dwu- lub czterostykowy
  24. najszybszy odpowiedział(a) na saintman temat w E32
    ciezko bedzie dopasowac klucz poniewaz te zabezpieczenia na pozor sa podobne. Nalezy wbic specjalny klycz podobny do gwiazdki tzw. torx i odkrecic. Nowy oryg. komplet z dwoma "zlodziejami" kosztuje okolo 100 zl
  25. podaj napiecie na bezp. nr 23 w skrzynce pod maska. Powinna ruszyc pompa. moze masz jakies odciecie ? wtedy musisz podac napiecie bezposrednio na pompe . W bagazniku znajdziesz klapke przykrecana nakilka srubek, pod nia jest zlacze do pompy. brazowy - masa, zielono-fioletowy - plus.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.