Treść opublikowana przez Zermax
-
M50i 4.4 V8 530km
W Bawaria Motors przy Marsa mieli w czerwcu całkiem nowa serię 7 50i z juz ta wersja 530km. Nie jest to x5 ale wagowo podobne więc można się z silnikiem zapoznać :cool2: W poblizu ul.Marsa to jest BMW Auto Fus - najstarszy dealer BMW w Warszawie , Bawaria jest na Czerniakowskiej i w Jankach. Fakt, tylko raz tam byłem właśnie do tej 7 więc może mi się mylić :duh: tak zawsze wszystko w Inchcape załatwiam bo gdzie indziej to dla mnie z bemowa koniec świata :D
-
Rabaty na g05
Tak, ale w takim wypadku dostaniesz pewnie 0 zniżki na cebe samochodu..
-
M50i 4.4 V8 530km
W Bawaria Motors przy Marsa mieli w czerwcu całkiem nowa serię 7 50i z juz ta wersja 530km. Nie jest to x5 ale wagowo podobne więc można się z silnikiem zapoznać :cool2:
-
M50i 4.4 V8 530km
To ciekawe, w sumie nie muszę u nich brać kompletu. Ta ceramika pro 9h to nazwa środka zdaje się, więc pytanie gdzie nakladales bo to ma bardzo duże znaczenie.
-
M50i 4.4 V8 530km
No pewnie! Więc tak pisałem wcześniej koniec października lub początek listopada plus parę dni w ShineFactory dla nałożenia folii i ceramiki.
-
M50i 4.4 V8 530km
Jeszcze czekam. Dostałem potwierdzenie, że załapałem się na produkcję wrześniowa i koło 20 października auto powinno być w poslce więc liczę, że koniec października początek listopada odbiorę.
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Na pierwszych jazdach parę lat temu wydawało mi się to dziwaczne i bez sensu. W serii 7 HUD jest seryjny - nie miałem więc wyboru. Dziś nie potrafię żyć bez HUD. Jak wsiądę do auta bez HUD to czuje się niepewnie, jestem zdezorientowany i obrażony na cały świat ,że muszę szukać wzrokiem deski rozdzielczej, spuszczając wzrok z drogi. Dla mnie to must have. BTW. O czujnikach parkowania czy ABS kiedyś też wielu twierdziło ,że są niepotrzebne. Czujniki zawsze uważałem za potrzebne, ale za zbędna uważałem kamerę cofania. Aż kupiłem auto z seryjna i teraz nie potrafił bym bez niej żyć. Tak to jest z udogodnieniami, ale przed hud mam się zamiar bronić póki właśnie seryjnie nie dostanę, wtedy już bede musiał się poddać :D
-
30d czy 40i
Raz zabrałem x5 f15 m50d na tor w Łodzi. Dawało nawet trochę radę, ale po 3 okrazeniach przegrzal się dyferencjal z tyłu i było chwilowo po napędzie na 4 koła co skutecznie wyeliminowało samochód z jazdy. Więc co do tego zgoda, to absolutnie nie jest auto na tor, ale na normalne drogi jest boskie i dla mnie jest istotne jak przyspiesza bo jeżdżę tym codziennie, nie być zawalidroflga to można i yarisem 1.0 to zależy od kierowcy nie od auta. Na tor mam cla 45 AMG, i też się, czasem dyferencjal pzegrzewa :duh:
-
30d czy 40i
To jest forum, służy do komentowania, wymiany opinii i doswiadczen. Jeżeli nie chcesz aby Twoje wypowiedzi byly komentowane to chyba trafiłeś pod zły adres. :nienie:
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Możliwe, nie próbowałem tego rozbijac tylko zamówiłem cały pakiet :cool2:
-
30d czy 40i
Nie widziałem, żeby ktoś tu x5 próbował sięgać rekordow Nurburgring :D co nie zmienia nie przekreśla chęci posiadania dużego auta ze świetnymi osiągami a takimi właśnie są x5 z dużymi silnikami może poza 30d, więc zupełnie nie rozumiem co miałby ten komentarz w sumie wnosić?
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Nie to samo. Do jazdy w korkach jest dodatkowo autonomiczne jeżdżenie póki patrzysz na drogę,wlacznie z utrzymaniem toru jazdy za poprzedzającym pojazdem (lub zgodnie z pasem, tego nie jestem pewien) włączając w to jeżdżenie w łuku etc.
-
30d czy 40i
Swoją drogą zabawne jest, że Polacy tak lubią pakiet AMG, że ten jest w Polsce w GLE jako standard w każdej wersji chyba :) Powinni to samo z mpkietem zrobić!
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Nie mogę się doczekać jak już położę na tym swoje lapska. W sumie nawet nie pomyślałem o mgle, to faktycznie może być bardzo pomocne. Co do headup to ja cały czas jeszcze się do tego nie przekonałem. Na jazdach mnie najczęściej drażni i go wylaczalem a u siebie nigdy nie miałem, w x5 nadal u mnie nie będzie..
-
x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem
Ale PRO różnią się chyba tylko adaptacyjnym tempomatem - w zakresie bezpieczeństwa nie ma róznic. Dla mnie adaptacyjny tempomat sprawdza się tylko i wyłącznie na pustej autostradzie (noc, rzadziej uczęszczane odcinki, etc.). Normalnie jego użycie jest dla mnie bardzo średnie a w Polsce wręcz dyskusyjne (co nie jest winą systemu, a niestety innych kierowców). Masz też asystenta jazdy w korkach, dla mnie to coś absolutnie fantastycznego :)
-
30d czy 40i
Ok. Ale nie zmienia to postaci rzeczy ,że opowiadanie jak to SUV z 5,5 sek do setki nie jedzie to lekka fanaberia, moim skromnym zdaniem. Po prostu M50i z 4,3 sek "ma topowe przyspieszenie" (na tą chwilę) a 40i "przyspiesza bardzo dobrze". To nie koniecznie o to chodzi ile wyjdzie na stoperze ale jaka samochód ma elastyczność i jakie sprawia wrażenie. Porównywanie wyników na kartce nigdy moim zdaniem nie miało sensu. Oraz tak m50d jeździ znacznie lepiej od 40i, różnica na papierze może mała, ale całokształt jazdy tym samochodem to zupełnie inny poziom odczuc.
-
30d czy 40i
Ja miałem dokładnie odwrotne wrażenie w x5. Zdecydowanie brakowało mocy na dole i dla mnie to zdecydowanie za słaby silnik do tak dużego samochodu. Ale jak to już z 1000nrazy było zaznaczanie na forum każdy ma inny gust i inne potrzeby :)
-
30d czy 40i
W Warszawie jeździłem tym tylko już nie pamiętam czy to było Inchcape czy Bawaria Motors
- Przeglądy
-
30d czy 40i
Wiekoszsoc z nimi dogadywalem najpierw mailowo, później telefonicznie a na końcu spotkaliśmy się w samym Inchcape i to jedyny raz się widzieliśmy nigdy u nich nie byłem w siedzibie firmy w sumie :) Calsoc informacji doplywala do mnie powoli, najpierw chcieli dać mi wynajem długoterminowy i wtedy faktycznie nie było mowy o tym co i za ile, ale jak już jest kwestia zamówienia dla Ciebie to finalnie i tak Ty będziesz mieć papier z zamówieniem i zniżka więc raczej nie jest to tajemnica, jak i to l, że bmw daje 20% dla większych klientów flotowych.
-
30d czy 40i
Ale zalatwiane za posrednictwem Ride4less ? Chodzi mi o to czy moge "kupic" u nich sam rabat i zalatwic sobie finansowanie sam , bo z tego co sie orientowalem ta firma zajmuje sie glownie posrednictwem w finansowaniu aut. Finansowanie też było przez nich ale nie musiałem go brać, bmw nie zaproponowało jednak lepszego :) Jeżeli wymuszają branie ich finansowania to wtedy się nie płaci prowizji bo prowizję maja od banku, w moim przypadku nie było opcji prowizji z PKO z racji warunków więc umówiliśmy się na prowizję ode mnie dla firmy. Da się z nimi dogadać tak żeby było dobrze :)
-
30d czy 40i
Inchcape Warszawa za pośrednictwem firmy Raide4less za co wzięli 5000 netto prowizji. Finansowanie musiało być u nich ? Finansowanie mam przez PKO leasing.
-
30d czy 40i
Inchcape Warszawa za pośrednictwem firmy Raide4less za co wzięli 5000 netto prowizji.
-
30d czy 40i
Kupując luksusowy drogi samochód z założenia się traci ino to w tym chodzi. Nie wyobrażam sobie wydać tyle kasy na slabawy silnik podobny do tego co jeździ w passatach :) A zniżkę da się dobrą dostać, ja na g05 dostałem 20%, pisałem o tym w innym wątku.
-
Przeglądy
To kiedy auto poprosi o przegląd bardzo zależy od stylu jazdy. Jeżeli jeździsz dużo w długich spokojnych trasach to okres się wydłuży zawsze. Ciekawe, że nie updatuja softu automatycznie skoro jest kilka nowszych wersji, które poprawiają wcześniejsze błędy.