Treść opublikowana przez KL4K50N
-
BMW 5[F10]Fabryczna redukcja mocy
Ale to jest ten sam motor co w 530d (N57D30) i z tego co wiem to też jest tylko programowo zdławiony.
-
BMW 5[F10]Fabryczna redukcja mocy
A czy to się tyczy również dla silników N57D30A 525d 204KM?
-
LIQUI MOLY TOP TEC 4600 do Bmw F10
Ja jeżdżę na Liqui Moli 4200.
-
Opony - czy musza byc runflaty
Dla mnie jazda na runflatach to jazda jak po torach - zawsze twardo i każdą dziurę czuć. Miałem ori 19" z oponami RFT, teraz mam 20" na zwykłych oponach i jest o wiele lepiej i bardziej komfortowo.
-
doposazenie f10 w combox
Samo podłączenie nie jest trudne, lecz potrzebujesz paru rzeczy. Czy wcześniej miałeś cokolwiek? MULF, TCU?
-
F11 i brak klucza do śrub zabezpieczających
A co się stało z Twoją? Na 100% jej nie masz? Nasadka znajduje się w tym schowku na klapie bagażnika
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Ja posiadam 525d (N57D30A), zero problemów, silnik genialny, fajnie pracuje. Jest to zdławiony 530d, więc spokojnie uciągnie program na 280KM+
-
525D Kolektor dolotowy
W silnikach N57 klapy są inaczej zrobione i wątpie by się mogły urwać patrząc na nie podczas czyszczenia.
-
525D Kolektor dolotowy
Ja czyściłem tylko kolektor.
-
F10 zmiana zderzaków na M-pakiet
Bo te zderzaki są nie oryginalne i przystosowane do P&P do aut, które nie miały fabrycznego m pakietu. W tym komplecie masz wszystko co potrzebne do zmiany na m pakiet. tutaj w NL koszt takiego zestawu to około 700e
-
525D Kolektor dolotowy
U mnie w N57 przy przebiegu 220tys było tak samo. Czyszczenie w domu zajęło mi jakieś 3h na spokojnie. U mnie wyskakiwał błąd klap kolektora. Po przeczyszczeniu i wykasowaniu błąd już się nie pojawił i jak dla mnie autko ciut lepiej zbiera się z dołu.
-
światła do jazdy dziennej
A nie natknąłeś się gdzieś przypadkiem na parametryzację dla 6WB...? Niestety zmiany wartości DIM_NACHT_EIN & DIM_NACHT_AUS w DKOMBI nie działają dla zegarów 6WB, a chętnie opóźniłbym sobie moment przełączenia na podświetlenie bursztynowe. Na bimmerfest temat niestety też nie rozgryziony... Niestety z 6WB jeszcze nie mam styczności aż tak by Ci pomóc.
-
światła do jazdy dziennej
KOMBI-->3007 KI_Dimmung, 24-->DIM_NACHT_EIN-->Werte=FF I masz cały czas białe. Dodam, że jak to zmienisz jest jedna mała wada tego -> Nie działa opcja pozwalająca na ściemnianie intensywności świecenia tarcz. I z własnego doświadczenia dodam, że w nocy jest za jasno na białych tarczach. Oczywiście piszemy tutaj o zegarach 6WA, zwykłe da się tylko zmienić by ten mały komputerek był non stop biały.
-
6WA retrofit
Gdyby nie Twoja zdalna pomoc przez Team to bym może i uwalił kombi :) W razie wu mam jeszcze stary licznik swój hehe. Temat do zamknięcia.
-
6WA retrofit
niestety z tym będzie problem, bo nie używam tego programu i za bradzo nie wiem jak to działa :/ Ale mogę go zainstalować
-
6WA retrofit
Nic się nie zmienia w innych ECU bo one są już najnowsze (F010-16-11-503). No chyba, że się mylę? A co do samego E-sys, to mogę robić update przez luncher'a? Czy to ma być odpalone przez zwykłe E-sys?
-
6WA retrofit
Robie wszystko tak jak było opisane w poradniku jak robić update ECU przez E-sys. Może problem tkwi w tym, że zaznaczam zły I-step current? Bo I-step ship mam F010-10-06-512, a przecież licznik nie dość, że jest z F01 z 2009 to do tego 6WA nie było w mojej dacie produkcji...
-
6WA retrofit
Może napiszę od początku jak to było. Miałem fabryczny I-step więc postanowilem zrobic update. Pojechalem i znajomy korzystając z ISTA zrobił mi upgrade do I-step F010-16-11-503. Po jakimś czasie postanowiłem zrobic sobie retrofit 6WA. Zamówiłem licznik na allegro z F01 z roku 2009. Kolega mi go zakodował pod mój VIN, dodaliśmy 6WA do FA (czyli całe auto ma I-step F010-16-11-503 z wyjątkiem licznika). Pojechałem do domu. Wszystko działało normalnie. Chciałem zakodować sobie w KOMBI opcje by te kreski czerwone na dole były koloru szarego oraz BMW/MPM Logo, ale w moim sofcie nie ma tej opcji nigdzie. Dlatego chcialem zrobić update.
-
6WA retrofit
Hmm co nie robię tak?
- 6WA retrofit
-
6WA retrofit
Zaraz pójdę do auta i zrobię screen'a
-
6WA retrofit
Fa biorę z mojego auta (read FA, active FA, save FA)
-
6WA retrofit
Nie, licznik działa normalnie. Ale nie mogę go sflaszować do wyższego software by uzyskać CAFD o numerze : cafd_00000069.caf.010_002_051 tam jest opcja BMW LOGO i MPM na ktrórej mi zależy.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Ci co nie wymieniają oleju bo serwis nie radził, zakładają potem milion tematów, że skrzynia szarpie i czy wymiana oleju pomoże... W świecie internetu są dwie opinie co do oleju : - Jak działa nie ruszaj, bo jak wymienisz to potem może się cypać - Jak zauważysz jakieś zmiany jedź jak najszybciej i wymieniaj olej to może Ci się uda uratować skrzynie
-
6WA retrofit
Witam! Jakiś czas temu zrobiłem retrofit na 6WA. Licznik pochodził z F01 z roku 2009. Przeprogramowaliśmy EEPROM, VIN, przebieg, dodaliśmy do FA wartość 6WA. Wszystko działa jak należy, ale dręczy mnie od pewnego czasu jeden szczegół. Oprogramowanie w aucie : I-step current - F010-16-11-503 (każdy prócz KOMBI) I-step shippemnt - F010-10-06-512 Chciałem zrobić flash licznika do najnowszego softu by zyskać dostęp do opcji BMW/MPM LOGO (w moim obecnym CAFD, nie ma tych opcji). Przy próbie robienia flash'a, E-sys wywala mi błędy i po około 50s proces zakończony niepowodzeniem.. zaradzi ktoś?