Treść opublikowana przez ajonak
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Sprawdzałem na https://www.spritmonitor.de/en/ (prawdziwe dane o spalaniu od użytkowników) i np. dla 328i rok produkcji >=2012 średnie spalanie to 8,78 l/100km, a dla 328i xdrive rok produkcji >=2012 średnie spalanie to 9,11 l/100km
-
F30 mity o Xdrive
usterki - pewnie trochę większe ryzyko bo skomplikowanie też większe, ale prawdę mówiąc nie słychać o jakiś problemach spalanie - wyższe o maks. 0.5 litra więcej błędów przy boxie lub chipie - masz jakieś dane? start spod świateł w mieście - rwd nie ma szans :)
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
zerknij tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=303215
-
Prośba o pomoc wyborze dodatków do F30
zatem koszt użytkowania tego samochodu przez 3 lata wyniesie: 56 tys. + 36*2.8 tys. = 157 tys. zł ??? czyli 4355 zł miesięcznie. masakra :(
-
Prośba o pomoc wyborze dodatków do F30
Sorry za lama pytanie, ale może ktoś kto zna się na leasingach mi to wytłumaczy. Poniżej dane z Twojego konfiguratora na temat leasingu BMW Comfort Lease. Zatem na początku płacisz 56 tys., potem przez 3 lata co miesiąc po 2,8 tys. i na koniec żeby wykupić to auto to musisz dopłacić 95 tys.? Co jeśli nie będziesz chciał go wykupić? Zostajesz z niczym czy coś Ci oddają z tego co wpłaciłeś na początku?
-
Kierownica M-Pakiet w Modernline - foty :)
Pytania dwa mam: 1. czy wymiana kierownicy standardowej w Modernline na M jest skomplikowana? Trzeba coś kodować? 2. gdzie kupiłeś? Ja widziałem na znanym portalu aukcyjnym (na literkę a) w cenie ok. 2000 PLN z poduszką, tylko nie wiem czy to nie kradziona, a kradzionej nie chcę...
-
F30 318D strzelony rozrząd / wymiana silnika
czyli zaryzykowałeś, ale opłaciło Ci się bo poza serwisem wydałbyś min. 10k PLN i nie miałbyś nowego silnika :cool2: A jak z gwarancją?
-
aktualizacja navi + real time traffic
jak mogę sprawdzić które mapy pasują do mojej navi?
-
Fabryczne grubości lakieru
no bez przesady. 400 mikronów to 0.4 milimetra, a na filmie to jest ze 2-3 mm czyli 2000-3000 mikronów...
-
aktualizacja navi + real time traffic
free?
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
może jako opcja dodatkowa za jedyne 4k PLN :lol:
-
F30 - ostrzeżenie - rysy na masce od wycieraczek
to nie o dizajn chodzi, a o bezpieczeństwo pieszego
-
Oświetlenie ambientowe dla F30 zrób to sam :)
nie wiem czy macie świadomość, że natężenie oświetlenia ambientowego można regulować pokrętłem od jasności oświetlenia zegarów (a przynajmniej ja w LCI tak mam).
-
Wymiana samodzielna koła z czujnikiem?
Mam F30 LCI z 09.2015 - czy do tego modelu były różne typy czujników? Pytam, bo nie wiem czy przez przypadek nie kupię jakiś nieodpowiednich...
-
f30 328 sam przyspiesza i zwalnia
kiedyś słyszałem od znajomego, który posiadał (niedawno) Mercedesa E350, że u niego też występuje taki efekt (tzn. lekkie przyspieszanie i zwalnianie o 1km/h) w trakcie jazdy ze stałą zadaną prędkością. On to tłumaczył zwiększeniem ekonomiki jazdy tzn. samochód wtedy spala mniej paliwa. Czyli: it's not a bug, it's a feature :) Nie wiem czy to prawda, ale brzmi sensownie.
-
F30 zmiana Bixenony na Ledy
ale ledy, w odróżnieniu od ksenonów, pewnie wytrzymają bez konieczności wymiany do końca życia beemki...
-
320i xdrve gt automat box?
a jak współpracuje taki box z automatyczną skrzynią biegów? Nie ma problemów gdy auto ma większy moment?
-
Duży ekran bez navi
Możesz podać nazwę sprzedawcy tego wyświetlacza lub jakiś link?
-
F30 320i N20 vs 320i B48
no właśnie, według danych oficjalnych powinno być odwrotnie :)
-
F30 320i N20 vs 320i B48
cześć, zamieszczam link do porównania realnych osiągów 320i w wersji sprzed LCI (N20) z wersją LCI (B48): http://www.zeperfs.com/en/duel4353-6167.htm W sumie jestem trochę zaskoczony, że wersja przed liftem wypada lepiej... Co o tym myślicie? Może jest to związane z niższym spalaniem, a może po prostu z tym, że na razie jest mało realnych pomiarów wersji LCI (czyli błąd pomiaru)?
-
korekcja średniego spalania wg komputera
Witam, Zauważyłem u mnie, że średnie spalanie podawane przez komputer jest trochę niższe od faktycznego. Zrobiłem korekcję w ustawieniach serwisowych zmieniając 1000 na 1035 (faktyczne średnie spalanie z ostatnich 5000 km wyszło mi ok. 3.5% wyższe niż to obliczone przez komputer). Pytanie dlaczego w nowym samochodzie na oryginalnych kołach komputer pokazuje średnie spalanie inne niż w rzeczywistości?
-
climatronic - siła nawiewu
ok, czyli teoretycznie nawet lepiej (bardziej elastycznie) niż w Audi. Tylko dziwne jest to, że jak wsiadam do bardzo nagrzanego samochodu to w Audi dmuchawa szybko przechodzi w tryb bardzo silnego nawiewu (widać to i na wyświetlaczu i po "przeciągu" w aucie), a w BMW jakoś tak tego nie widać/czuć...
-
climatronic - siła nawiewu
Cześć, Pytanie od byłego użytkownika Audi A4 z climatroniciem. W Audi siła nawiewu w trybie auto regulowana jest automatycznie w zależności od ustawionej temperatury oraz temperatury zmierzonej. W F30 natomiast nawet w trybie auto mam regulację siły nawiewu. Jeśli nic nie zmieniam to wyświetlacz zawsze pokazuje nawiew na tym samym poziomie. Pytanie czy jest też tryb auto gdzie ta siła jest dobierana automatycznie jak w Audi?
-
Głośno, głośniej, f30
zdaje się, że można wyświetlić takie dwa zegary - jeden pokazuje chwilową moc, a drugi moment. Jeśli wartości są prawdziwe to dość łatwo porównać auta z obydwoma silnikami :)
-
Głośno, głośniej, f30
W automacie oba silniki mają taki sam moment 270Nm więc nie powinno być różnicy... Tylko w manualu jest teraz 290Nm.