Treść opublikowana przez ajonak
-
Mała prośba do posiadaczy F30.. o zrobienie zdjęcia..
nie mam :( to pewnie wyjaśnia brak opcji do zmiany koloru. Z ciekawych rzeczy to nie mam też tych światełek nad znaczkami Airbag widocznymi na zdjęciu...
-
Mała prośba do posiadaczy F30.. o zrobienie zdjęcia..
ja mam pakiet dodatkowego oświetlenia, ale nie mogę zmienić koloru - mam tylko pomarańczowy. Nie da się czy może ja nie umiem?
-
2.0i 184KM i przeróbka na gaz
1. z dieslem kosztuje 10k więcej niż benzyna 2. na gazie każde 100km kosztuje jakieś 70% tego co w dieslu btw: żeby nie było - nie mam, nigdy nie miałem w moim samochodzie gazu, umiem jednak liczyć :D
-
2.0i 184KM i przeróbka na gaz
spalanie: - diesel - 6l/100km, koszt ~= 24 PLN/100km - benzyna + gaz - 10l/100km, koszt ~= 16 PLN/100km zysk po przejechaniu 100kkm ~= 8k PLN
-
Głośno, głośniej, f30
czy f30 LCI jest lepiej wyciszone niż przed liftingiem?
-
Jak serwisować 328i
wystarczy żeby zapewnić turbinie smarowanie czyli pompa oleju zasilana np. elektrycznie...
-
Jak serwisować 328i
jeśli chodzi o turbinę i wyłączanie po 2-3 min. to jak to się ma do systemu Start/Stop? Czy ten system jest na tyle inteligentny, że gdy się zatrzymamy po ostrej jeździe, to nie wyłączy slinika?
-
Spalanie F30 20i
faktycznie jak patrzę w dane katalogowe to Twoja 118i ma podobne spalanie... Może sprawdzałeś na oponach zimowych? Moje testy są na letnich, które dodatkowo mają niskie opory toczenia. Z drugiej strony ja mierzyłem jadąc z prędkością 148 km/h na liczniku. Nie wiem, ale jeszcze potestuję :)
-
Spalanie F30 20i
Mam GoodYear EFFICIENTGRIP 205/60 R16 92W Run Flat (hałas 67dB) więc jakoś bardzo nie szumią. Szumy z kół bardziej słychać niż np. w Audi A4 Avant B6, ale tam z kolei bardziej hałasuje silnik (2.5 TDi).
-
Spalanie F30 20i
f30 320i xd LCI (B48), przebieg ok. 1300 km. spalanie na A2: - pomiar robiony na odcinku 2*30km: 30 km w kierunku Łódź i 30 km z powrotem (w kierunku Wawa), żeby zminimalizować wpływ wiatru na wynik - stała prędkość 140 km/h według GPS (na tempomacie 148 km/h) - dwie próby w dwóch różnych dniach wynik: 7.4 l/100 km według komputera.
-
Kodowanie F30 - co warto zrobić?
czy odtwarzanie video z usb da się aktywować w wersji business (mniejszy ekran, nawigacja business, pokrętło bez touchpada)? Teraz mogę odtwarzać mp3, a w przypadku mp4 słychać tylko dźwięk.
-
Spalanie F30 20i
ale to typowe spalanie dla 320i przed LCI. Kto wie jaka jest realna różnica w spalaniu 320i dla silnika N20 vs B48?
-
Spalanie F30 20i
Prawdę mówiąc, jeszcze naprawdę ostro nie jechałem bo mi powiedzieli w ASO, żeby pierwsze 2000 km jeździć spokojnie. Wydaje się, że moc jest wystarczająca do normalnej jazdy bez szaleństw. Do tej pory jeździłem Audi 2.5 tdi więc teraz czuć, że jednak moment obr. nie ten... Ale ogólnie jestem zadowolony bo ciągnie równo już od samego dołu czyli ok. 1200 aż do 6000 obr. a w Audi 1600-4000 obr. i koniec. btw: kolega ma e90 318i bez xdrive w manualu i jak spadł śnieg to trzeba go było wpychać na podjazd do garażu...
-
Zakup F31 vs A4 B9 - koszty finansowania
BMW ma w mBanku kredyt 60/40 - wpłacasz 60% wartości, a pozostałe 40% albo w całości po roku, albo rozbite na 24 równe raty miesięczne. Zero prowizji i zero odsetek czyli RRSO=0.
-
Spalanie F30 20i
Trasa Nowy Sącz - Warszawa (ok. 370km), jazda emerycka i zgodnie z przepisami, tryb Comfort, energiczne przyspieszanie do osiągnięcia dopuszczalnej prędkości, na odcinkach ekspresowych 120-130 km/h, ok. 100 km na AC - średnie spalanie 5.7 l/100km :shock:. Nowe BMW 320i xd, przebieg po trasie 1012 km.