Treść opublikowana przez aaben
-
E90 330i vin wbavb31050pr24423
aaben odpowiedział(a) na mentos81 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle za ten pieniądz nie ma co cudować, jeżeli mechanicznie jest ok i konstrukcja cała.
-
Luz wzdłużny koła pasowego E90 163KM 2006
Niestety to fatalna wiadomość ale i tak dół silnika był do roboty. Jeżeli rzeczywiście był brak mocy to silnik był przytarty i nie ma tu wielkiego znaczenia czy w końcu pękł wał czy nie. Biorąc pod uwagę koszty naprawy raczej i tak trzeba włożyć do samochodu następny słupek. W okolicy Warszawy jest sporo warsztatów które to zrobią, na przykład Wiltronic na Żeraniu czy ACS w Raszynie.
-
Kupiona E90 330i N52B30 a zerwana klapka DISY
Poszukaj bo były te tematy omawiane.
-
Luz wzdłużny koła pasowego E90 163KM 2006
Może ktoś będzie ode mnie mądrzejszy, bo w przypadku tego silnika nie znam takiego przypadku, ale w takim razie wygląda to na zacierający się silnik spowodowany skończeniem się łożyska ustalającego które zapobiega normalnie przesuwaniu się wału wzdłuż własnej osi. Powinno to wyjść przy zmianie oleju i filtra w których pewnie były opiłki. Jaki przebieg ma auto? Było regularnie serwisowane (olej)?
-
Luz wzdłużny koła pasowego E90 163KM 2006
Czyli stwierdzili że ten luz wzdłużny jest na wale?
-
Luz wzdłużny koła pasowego E90 163KM 2006
Oficjalne materiały jak to się wymienia: Procedura: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/repair-manuals/11-engine/11-23-vibration-damper/44FCRhA Moment dokręcania: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/repair-manuals/11-engine/11-23-vibration-damper/61SHxcN W skrócie: silnik musi być dobrze zablokowany, śruba musi być nowa a moment dość duży (100Nm + 150stopni). Jeżeli koło jest właściwe to nie ma to prawa nie działać. Jeżeli jest aż tak duży luz na wale (w co wątpię) to by znaczyło że nie ma już łożysk oporowych wału i trzeba robić dół silnika. Ale, powtarzam, wątpię.
-
M47 problem przy rozruchu na zimnym silniku.
W nowoczesnych dieslach świece grzeją nawet do temperatury płynu ok. 70 stopni. Dzięki temu zmniejsza się zużycie paliwa i silnika, jest lepsze spalanie mieszanki. Czasem są też potrzebne do wypalania DPF. Objawy, zwłaszcza spaliny pod maską wskazują na jakąś nieszczelność w dolocie. Trzeba zerknąć czy jest szczelny dolot przy EGR, czy nigdzie nie leci spod kolektora i pomiędzy klapą gaszącą a EGR. Może czegoś nie wpiąłeś ale pojawiłby się błąd. Ostatecznie spróbuj na zimnym odpalić ze zdjętą rurą z intercoolera i zobacz jak się zachowuje klapa gasząca, powinna być otwarta.
-
E90 330i Krizu
Słabe zdjęcia więc niewiele widać, ale auto z takim wydechem przechodziło w ogóle niemiecki przegląd? Ogólnie to nie wygląda na razie zachęcająco, chińskie felgi i chyba lampy, przyciemnione szyby ale ramki zostawione w chromie...
-
F30 328i Dzwon WBA3C1G53ENR49707
aaben odpowiedział(a) na fomicz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttps://www.facebook.com/bezwypadkowe.net/photos/a.476709512360945/1314178511947370/?type=1&theater
-
M47 problem przy rozruchu na zimnym silniku.
Biorąc pod uwagę to co zostało zmienione niewykluczone że komputer złapał że działa świeca żarowa i już tak nie kotłuje paliwa przy rozruchu jak w wersji ze wszystkimi świecami padniętymi, co skutkuje nierówną pracą po uruchomieniu. Normalnie jeżeli nie działają świece to komputer sam też podnosi obroty przy uruchamianiu. Nawiasem mówiąc jazda z niesprawnymi świecami przez trzy lata to rzeźnia dla silnika.
-
E36 2.8 1995 WBACD11000AR02502 Konstancin-Jeziorna Korekta
aaben odpowiedział(a) na aqz29 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOryginalny. W tych samochodach kluczowy jest stan blacharski a nie zweryfikujesz tego przez telefon.
-
E92 N52 - Misfire na cylindrach 4,5,6 Ratunku!
Poczytaj tematy z podobnymi problemami, np. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=213230&start=255. Problem prawdopodobnie sprawia valvetronic.
-
M47 problem przy rozruchu na zimnym silniku.
Czy masz jakieś błędy? Świece działają?
-
BMW E90 320si 127KW 173 hp - 2006
Lepiej :cool2:
-
Pomoc w ustaleniu ceny salonowej e90 325i
BPM za samochody osobowe płaci się od emisji CO2. https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontenten/belastingdienst/individuals/cars/bpm/calculate_and_pay_bpm/bpm_tariff/bpm-tariff-passenger-car
-
Akumulator
Jakie są błędy na modułach?
-
BMW E91 320d WBAUT31020F264047
aaben odpowiedział(a) na NowyKuba temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBrakuje zdjęć lewej strony. Wyposażenie średnie, adekwatne do ceny.
-
Jaki silnik do e90?
Broni swojego gniazda. :)
-
Jaki silnik do e90?
Obie wyglądają mocno średnio i są od handlarzy.
-
BMW 320d WBAPP11040E563843
aaben odpowiedział(a) na Matejgo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPochodzenie Francja a nie Niemcy. Trochę pozmieniana, zegary, nakładki na pedały, lotka i co tam jeszcze. Szczerze wolałbym auto od właściciela z Niemiec niż takie coś.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Dzwoń po dystrybutorach najlepiej blisko i tanio to jeszcze Ci założą w cenie.
-
E90 335i WBAPM73519E194800
aaben odpowiedział(a) na mg123 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDray ale to właśnie były auta sprzedawane przez drugą/trzecią rękę, z definicji to co innego niż auto z rynku pierwotnego.
-
E90 320d WBAPP11050A976295
aaben odpowiedział(a) na Matejgo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażModel spoko, egzemplarz też nie wygląda najgorzej zastanawiające tylko to co napisał Ci kolega w dziale E90.
-
E90 335i WBAPM73519E194800
aaben odpowiedział(a) na mg123 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZnowu jakieś opowieści o wyższości/niższości USA nad resztą :roll: Wiadomo że z CH czy DE zwłaszcza jak polecisz/pojedziesz po nie osobiście to o wiele mniejsza szansa na kupienie miny. Tak samo w USA możesz kupić auto od gościa z garażu razem z fakturami, a z DE czy CH możesz kupić kota w worku na aukcji i wtopić potężne pieniądze. To są tylko samochody i liczy się konkretny egzemplarz i jego weryfikacja, a nie rynek pochodzenia.
-
E91 docisk, sprzęgło ? hałas przy wciskaniu sprzęgła
Oooo, stary marewel jeszcze z naszego pięknego kraju. :cool2: